REKLAMA

Bielany

kronika policyjna »

 

"Sprzedawał" perfumy, których nie miał. Oszukał 31 osób

  7 marca 2023

alt='"Sprzedawał" perfumy, których nie miał. Oszukał 31 osób'
źródło: KSP

Bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 30-latka, który oferował na portalu aukcyjnym różnego rodzaju markowe perfumy, których nigdy nie posiadał. Na konto sprzedawcy wpływały pieniądze, ale towar nie trafiał do kupujących. W ten sposób mężczyzna naraził pokrzywdzonych na straty w wysokości prawie 9 tys. zł.

REKLAMA

Do oficera dyżurnego bielańskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który powiadomił, że został oszukany na jednym z portali sprzedażowych.

Kupił perfumy, nie dostał towaru

"Przez internet zamówił markowe perfumy. Mężczyzna wysłał pieniądze na wskazane konto, jednak do dziś nie otrzymał zamówionego towaru. Chciał okraść sklep w Galerii Młociny. Od razu trafił za kratki Chciał okraść sklep w Galerii Młociny. Od razu trafił za kratki
Zarzut kradzieży usłyszał w komendzie policji na warszawskim Słodowcu pewien 36-latek. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież odzieży o wartości prawie 1300 złotych. Nieuczciwy klient okazał się osobą poszukiwaną w celu doprowadzenia do aresztu śledczego.
Pokrzywdzony poniósł stratę w wysokości kilkuset złotych" - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

W kolejnych dniach inni pokrzywdzeni sukcesywnie zgłaszali się do komendy i informowali o podobnych oszustwach. Za każdym razem scenariusz był taki sam: kupowali perfumy i żaden z nich nie otrzymał towaru.

Zapraszamy na zakupy

Oszustwa na portalu aukcyjnym

Sprawą od razu zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze kilka dni temu udali się do miejsca zamieszkania 30-letniego sprzedawcy i zatrzymali go.

"Mężczyzna w komendzie przy Żeromskiego usłyszał zarzut za to, że wykorzystując sieć internetową doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 31 pokrzywdzonych. Za takie oszustwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat ośmiu" - informuje warszawska policja.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024