REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Nowa górka saneczkowa na Białołęce?

  27 marca 2024

alt='Nowa górka saneczkowa na Białołęce?'
Czy górka nieopodal Kanału Żerańskiego mogłaby posłużyć najmłodszym saneczkarzom? źródło: bo.um.warszawa.pl

Jeszcze przed kilkoma laty, kiedy w Warszawie nie padał śnieg, taki pomysł zostałby uznany za bardzo kiepski. W tegoroczne ferie zima dopisała i od razu wróciły propozycje budowy górek saneczkowych.

REKLAMA

W projekcie do budżetu obywatelskiego dzielnicy na 2025 rok Mateusz Senko proponuje utworzenie nowej górki saneczkowej na zachodniej Białołęce. Wyznaczył dwie lokalizacje, w których można stworzyć zimową atrakcję dla dzieci.

Górka saneczkowa na Żeraniu

Saneczkowa górka mogłaby powstać przy ul. Modlińskiej w rejonie Kowalczyka i Starowiślnej, powiększając istniejące wzniesienie oraz wyposażając je w bezpieczne wejście od strony drogi technicznej utworzonej z betonowych płyt.

- Kierunki zjazdu z górki byłyby równoległe do drogi technicznej, aby zachować bezpieczny dystans. W tym celu najprawdopodobniej konieczne będzie przesunięcie "żerańskiej skały" - wyjaśnia pomysłodawca. Alternatywną lokalizacją do utworzenia górki jest część działki od strony Kanału Żerańskiego.

Kup bilet

Górka saneczkowa przy Myśliborskiej

Drugą lokalizacją jest teren przy ul. Myśliborskiej w rejonie przedszkola nr 428, w koncepcji zagospodarowania obszaru Starych Świdrów przeznaczona na park.

- W tej lokalizacji górka zostałaby usypana od podstaw z wejściem od strony przedszkola - wyjaśnia autor projektu, którego koszt oszacowano na 150 tys. złotych. Zanim projekt trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców, najpierw na jego temat muszą wypowiedzieć się urzędnicy. W przypadku podwójnego "zielonego światła" dla tej zimowej inwestycji, jej realizacja nastąpić powinna w przyszłym roku.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Tenisa zróbcie

13.04.2024 10:23

Nowe korty tenisowe na Białołęce, koniecznie darmowe wraz z darmową ściana żelbetonowa darmowe dla wszystkich od 6 do 22 albo i 23 bez ograniczeń!!! A nie jakieś górki saneczkowy! Tenisowe ściany zelbetonowe!!!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe