Gapowicze mogą płacić kartą
10 października 2015
Miesiąc temu Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził możliwość zapłaty kary za jazdę bez biletu u kontrolera za pomocą kart bankowych. Na wyposażeniu kontrolerów jest sto terminali bankowych.
Kara za brak biletu to obecnie 266 złotych.
Warto dać bonusy warszawiakom płacącym tu podatki
Według różnych szacunków od 300 do 500 tysięcy osób pracujących i mieszkających w Warszawie nie płaci tu podatków, przez co budżet miasta traci rocznie nawet do 1,5 miliarda złotych. To trzecia część wartości powstającego właśnie odcinka centralnego II linii metra i blisko 70 razy więcej niż roczne wydatki inwestycyjne Wawra.
Opłacona na miejscu - blisko 160 złotych. Nie są to małe pieniądze i nie każdy musi przy sobie takie sumy posiadać. Stąd decyzja ZTM o wyposażeniu kontrolerów w terminale. Jest ich obecnie sto, zostały przez przewoźnika wypożyczone i będą pracować do końca roku. Według pierwszych informacji - system się sprawdza: pierwszego dnia działania (7 września) zapłacono w ten sposób osiem mandatów, trzy tygodnie później w ciągu jednego dnia - 168.
(wt)
.




































