różne »

Fuks dominuje w sumo

4 grudnia 2009

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 111 w Falenicy 19 listopada została zorganizowana Warszawska Olimpiada Młodzieży w sumo. Była to pierwsza impreza sumo tego typu, mimo to frekwencja uczestników była imponująca: 154 dzieci i młodzieży.

Zawody odbywały się w grupie młodzików w wieku 12-14 lat i juniorów młodszych w wieku 15-16 oraz dzieci, które w klasyfikacji generalnej nie brały udziału, ale świetnie się bawiły. W imprezie startowali reprezentanci pięciu warszawskich klu-bów sumo, w tym oczywiście dwa z Wawra, UKS Fuks i Marysin Wawerski.

Zawody zdominowali zawodnicy UKS Fuks, którzy z 233 pkt. wygrali generalną klasyfikację. Kolejne kluby w klasyfikacji to: UKS Niska - 105 pkt., UKS Marysin - 83 pkt., UKS Zdrowy Targówek - 61 i SSA Legia - 28 pkt. Reprezentanci UKS Fuks zdobyli 21 medali w grupie juniorów młodszych, w tym pięć złotych oraz 20 medali w grupie kadetów. Oprócz faworytów zawodów - Pawła i Tomka Wojdów, meda-listów ostatnich Mistrzostw Europy tej grupy wiekowej, w UKS Fuks bardzo dobrze zaprezentował się Karol Wyrzyk wygrywając w pięknym stylu kategorię do 55 kg oraz Klaudia Cytryńska, zdobywczyni I miejsca w wadze do 48 kg. Na uwagę za-służyła Julia Adamczyk, która będąc również czołową zawodniczką Polski w tańcu towarzyskim, zdobyła srebrny medal w kategorii do 55 kg. Jak się okazało, w za-wodach najliczniej wystąpili zawodnicy właśnie tego klubu. Na podstawie osiągnię-tych wyników widać było prawidłową pracę szkoleniową, jak również efekty dzia-łania przy Zespole Szkół nr 111 klasy sportowej, której to uczniowie w przewa-żającej większości reprezentowali ten klub. Gratulacje dla pani Marii Maciak, prezes UKS Fuks i zarazem dyrektorki zespołu szkół. Z UKS Marysin najlepiej walczył Da-mian Skonieczny, który bezkonkurencyjnie wygrał kategorię 59 kg i Mateusz Sko-nieczny, srebrny medalista w kategorii do 42 kg. W grupie dzieci nieoficjalną kla-syfikację wygrał UKS Marysin przed UKS Fuks. Gratulacje tym razem dla trenera Leszka Blautenberga. Złote medale w kolejnych kategoriach wagowych tej grupy wiekowej zdobyli: Maksymilian Osóbka, Mateusz Pietrzak, Maciej Jędrzejewski, Bartosz Krysiak, Daniel Wawer, Grzegorz Kobza, Karolina Osóbka.

Przypominamy, że bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe z elementami minisumo są prowadzone w UKS Fuks w sali Zespołu Szkół nr 111 przy ul. Poezji 5 we wtorki i czwartki w godz. 17.30-19.00 oraz w UKS Marysin w sali Gimnazjum 105 przy ul. Króla Maciusia 5 w poniedziałki, środy i piątki w godz. 18.00-20.00. Wystarczy chęć, odwaga i zgoda rodziców.