REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

wirtualna rzeczywistość

# Vladymir

03.06.2004 23:32

No i oto nasi urzędnicy z ZTM uznali, że wakacje zaczynają się 1 czerwca i powołując się na tę okolicznośc, wykasowali 2/3 kursów atutobusów z ruchu, w tym większość, oczywiście z Nowodworów, bo tutaj nikt nie mieszka zdaniem tych urzędników. Tymczasem na Usrynowie nie tknięto ani jednej linii autobusowej, wspomaganych metrem i tramwajami, zapewne w obawie, aby służące nie miały kłopotu z dojazdem do rezydencji w Zatoce Czerwonych Świń. I tak E 4 kursuje 4 razy na godzinę, pozostałe linie 3 razy, a nieszczęsne 518 jeszcze rzadziej. Proponuję iśc za ciosem: ogłosić urlop dziekański dla wszystkich studentów na cały rok, co pozwoli na zlikwidowanie komunikacji miejskiej w całości, odcięcie dostaw wody do mieszkań /przecież wiadomo, że Polacy się nie myją/, odcięcie dostaw energii elektrycznej /wiadomo, że w Polsce nikt nie czyta książek/, odcięcie dostaw gazu /wszyscy żywią się w makdonaldzie/ i tak zaoszczędzone pieniądze Kaczor może przeznaczyć na kampanię prezydencką do wiadomego palacu. Zawsze uważałem, że prezydentura Kaczora w Wawie to ruiny i zgliszcza, jeśli ktoś chce dać mi odpór, to zapraszam do zatłoczonego E 4. Za bezpieczeństwo nie ręczę.

# gosc

04.06.2004 10:37

Jedyne co nas pociesza, to, że na Ursynowie będzie autostrada pomiędzy blokami, zaczyna to być powoli nieuniknione.
Owczy pęd ludzi na Ursynów mnie bardzo cieszy, gdyż masowo kupuje tam mieszkania dyskotekowe dresiarstwo i nowobogaccy, którym odbiła palma, fajnie, że na naszą wieś nie dojadą.
Zatłoczony las kabacki, zatloczony Powsin, zatloczone metro, coraz większa przestępczość.

 Rudolf

04.06.2004 14:45

No ja to odczulem w 508 o godzinie 7 02. Od 7 do 8 rano z 9 autobusow zrobilo sie 6. Na Plochocinskiej i Konwaliowej juz nikt nie mogl wsiasc. Do pl. Wilsona autobus wygladal jak wielka konserwa. Od 7 czerwca przerzucam sie na rower. Rano przynajmniej bede mial komfort podrozowania.

REKLAMA

# ania 7

05.06.2004 00:37

ania
ja jestem zadowolona ze zmiejszenia ilosci autobusow. Nareszcie ktos pomyslal o mieszkancach mieszkajacych wzdluz ulicy Swiatowida to koszmar w szczycie miec otwarte okno

# CC

07.06.2004 15:27

No, Aniu, tak pojechałas, ze wszystkich zatkało ! Widać siedzisz w domu przy otwartym oknie i nie musisz się przemieszczać, albo podróżujesz autkiem. Cała masa ludzi jednak pracuje i chce dojechać do pracy. To co zrobił ZTM to przesada, musiał to być ktoś, kto na Białołece był 10 lat temu i nie ma pojęcia o tym ile ludzi tu już mieszka. A tak w nawiasie oczywiście, że nikt nie pomyślał o mieszkańcach Swiatowida - bo to absurd. Jak się chce mieszkać w mieście - to trzeba wiedzieć, że jeżdżą tu autobusy.

# gosc

07.06.2004 22:02

#ania, przed zakupem mieszkania przy lokalnej arterii komunikacyjnej trzeba było trochę pomyśleć, to nie boli.

REKLAMA

# Vladymir

07.06.2004 23:19

Ania pojechała ostro i bez trzymanki, opadły mi majtki z wrażenia nad taką argumentacją... Nie chcę sie dalej pastwić nad specyfiką logiki Ani, ale żeby Ją trochę dobić, to Jej przypomnę, że w planie inwestycyjnym Wa-wy na lata 2004/2005 jest... przedłużenie ul. Światowida do Modlińskiej z budową wielopoziomowego skrzyżowania na ul. Poetów, co spowoduje, że Swiatowida będzie sie przetaczać dziennnie kilka tysięcy TIRów tranzytem z Bezledów do Cieszyna. Są to zresztą plany uchwalone w latach 70tych, dobrze znane wszystkim, którzy interesują się inwestycjami w naszej dzielnicy.... A, zapomniałem Aniu dodać, że Światowida już wkrótce /ta inwestycja jest ponoć zapisana w tegorocznym budżecie miasta/ ma być na całej długości dwujezdniowa... Co Ty na to, Aniu ? Nie czas wyprowadzić się na wieś ?

# gosc2

07.06.2004 23:53

vladymir, ulica swiatowida będzie przeciągnięta w kierunku modlinskiej a nie do modlinskiej - a to znaczna róznica. w planie inwestycyjnym na lata 2004/2005 nie jest powiedziane ze swiatowida połączy się z modlińską a jedynie ze nastąpi przedłuzenie swoatowida w kierunku modlińskiej o ok 800m. musisz uwazniej czytać plany. a poza tym nie ma raczej szans aby kiedykolwiek dociągnąć swiatowida do modlińskiej - nie ma na to po prostu miejsca w pobliżu poetów

# gosc

08.06.2004 09:18

W planach zagospodarowania 2030r. jest też metro
Stąd m.in. nazwa kilku osiedli mających "metro" w nazwie.

REKLAMA

# Vladymir

08.06.2004 23:37

gosc 2, nie ma znaczenia, czy zapisano w kierunku Modlińskiej, czy do Modlińskiej, fakty są takie: w tegorocznym budzecie są pieniądze na budowę dalszego odcinka Swiatowida na odcinku 800 m, tak ? Obecnie Światowida kończy się 100 m za pętlą na wysokości osiedla Gobex, ok. 200 m przed ul. Grzymalitów, a ta ulica do ul. Poetów jest położona może góra o dalsze 200 m ? Pozostaje do wycięcia kilkusetletni las dębowy na skarpie wiślanej, ale kto by sie w naszej dzielnicy zajmował głupimi dębami co mają czelność rosnąć na pasie dwujezdniowej arterii, chamy zielone w listki szarpane. I tak, po zsumowaniu wszystkich tych odległości, owe 800 m zapisane w planie prowadzą aż do Modlińskiej, na wyskości Selgrosa i czyje jest na wierzchu ? Biada Ci, Aniu, hałas TIRów Cię nie ominie !!!

# Yogi

10.06.2004 14:09

Przebieg projektowanego przedłużenia Światowida można zobaczyć na mapie Warszawa Białołęka wyd. Demart 1:21000 rozdawanej w naszej gminie dwa miesiące temu. Ja z Dąbrówki Wiślanej czekam z utęsknieniem na realizację tego projektu. Mniemam, że wtedy wreszcie zblizy się do mojego domu komunikacja miejska (dotad jezdżę podmiejską) a wizyta na Nowodworach nie będzie mi grozić urwaniem zawieszenia lub głowy (ulica Sprawna do Odkrytej). Aniu - jest taki wynalazek jak klimatyzator jeśli lubisz powietrze i ciszę w mieście jednocześnie. Natomiast z TIR'ami to lipa - one pojada , ale Modlińską od mostów: Grota i później Północnego.

# gosc2

10.06.2004 21:51

mi także zalezy na "dociągnięciu" światowida do Modlińskiej. Mapę o której mówi Yogi widziałem ale wiem też, że różne dziwne rzeczy na mapach się czasami zaznacza, które niestety nie zawsze mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Vladymir, Światowida doprowadzona będzie do Dzierzgońskiej (chyba Dzierzgońskiej - tj tej ulicy która łączy Poetów ze Sprawną), a o tym co będzie dalej w żadnych plnach się nie pisze. Nawet w tym planie inwestycyjnym do 2007, który nie dawno opublikowano na stronach dzielnicy. A nawet fakt doprowadzania Światowida o te 800m (czyli własnie do tej Dzierzgońskiej) nie jest przesądzony, gdyż juz jest koniec Czerwca, nic tam się nie dzieje a mieli skończyć!! do końca tego roku. pozdrawiam.

REKLAMA

# gosc

11.06.2004 11:23

droga i tak nie będzie zrobiona, a te 4 mln zł i tak będą wydane na obiady w restauracji belweder.
zreszta fajnie, uratujemy ptaszki i robaczki, które teraz tam mają mini-rezerwat przyrody.

# Vladymir

12.06.2004 23:58

Gość 2 również pozdrawiam, chyba masz rację, te pieniądze zapisane w tegorocznym budżecie na dokończenie Światowida chyba poszły na coś innego /np przeloty samolotem Kaczora do Sopotu w każdy weekend, bo jeśli nie wiecie, to powiem, że prezydent Wa-wy nie ma nic wspólnego z Wawą, bo mieszka w Sopocie/. Tak to chyba wygląda, no nie ?

# aza

17.06.2004 19:40

i lata mnie nad blokami Bialoleki :( swoim "prywatno-sluzbowym" helihopterem...
a my dzieki budzetowi okradzionemu przez Kaczora mamy wakacje od 1 czerwca - nawet lepiej anizeli gdy chodzilismy do szkoly ;-)
czy ktos jeszcze pamieta?!!
pzdr
wakacyjnie

REKLAMA

# Vladymir

17.06.2004 23:31

Aza... Jak przyjemnie Cię czytać.

# aza

19.06.2004 22:52

Vladymir - plone ;-)
PS. jak widac odpisuje hurtowo :)
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe