REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Ada

03.06.2015 09:48

niegospodarność to się nazywa

# Taltos2

03.06.2015 10:00

Kolejny gramotny, a co było pierwsze, dworzec W-wa Wileńska ODSUNIĘTY od Targowej przez kolejarzy czy stacja metra? I jak technicznie można było zmieścić stację M2, wzdłuż Al. Solidarności?

# gordon

03.06.2015 11:04

Na M2 wszystkie stacje, poza najmniej uczęszczaną Rondo ONZ, są poodsuwane od skrzyżowań i wymagają "dłuższych spacerów" przy przesiadkach. W przypadku M2 Świętokrzyska to było nie do uniknięcia, za to spartolono łącznik z M1, który już dziś jest zapchany gdy przyjadą na raz cztery pociągi.
Sorry, taki mamy klimat.

REKLAMA

# eduardo

03.06.2015 15:34

@gordon
To tak samo jak stacja Rondo Daszyńskiego na M2 zostało odsunięte od skrzyżowania. Na Pańską "lekki" spacerek jest.

# mikiapole3

06.06.2015 08:11

Ciekawe, kto będzie korzystał ze stacji PKP. Tymczasem ze stacji metra będą korzystać nie tylko klienci centrum handlowego, ale też mieszkańcy okolicznych domów i bloków, całkiem wysokich bloków. A obok jest stara betoniarnia, miejsce na jeszcze niejeden budynek.

# przem

09.06.2015 10:14

Ciekawe kiedy powstanie owo metro na Bemowie... dzielenie skóry na niedźwiedziu ot tak to można powiedzieć....

REKLAMA

# RJW GPP

09.06.2015 16:07

Informuję, że kilka lata temu zwracałem na to uwagę prezentującemu w NOT projekt. On wtedy na to, że "to przecież linia towarowa" i nie trzeba. Jako kolejarz miejski i ekspert eksploatacji, mu tłumaczyłem, że przecież każda linia w mieście staje się prędzej czy później linia miejską. Na to powiedział, że się przyjrzą sprawie. Widać jak się przyjrzeli. Żenada! Poza tym miejsce nazywa się Ulrychów, a nie Wola Park (to tylko centrum handlowe).

# pierre

01.07.2015 14:48

@mikiapole3
Powiem Ci, że ja na pewno będę korzystał z tej linii. Chyba, że ten pociąg będzie dłużej jechał niż 167 do Zachodniego.
A jak powstanie bezpośrednie połączenie ze stacją PKP Służewiec to uwierz mi, że będzie równie zatłoczone co 189 :).

# gordon

18.07.2015 13:40

@pierre
Będziesz korzystał, jak dożyjesz. Artykuł już nieaktualny, właśnie kolejarze zapowiedzieli że ich stacja nie powstanie przed 2023. Wizja nowych stacji była potrzebna, by uzasadnić sens olbrzymich dotacji unijnych na warszawską kolej. Te wszystkie pieniądze gdzieś wsiąkną, ale warszawiacy prawie ich nie zobaczą.

REKLAMA

Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA