REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Upierdliwa policja

 Rudolf

09.12.2003 16:22

Dzisiaj po południu stał radiowóz na rozjeździe na Nowodwory i Jagielońską z trasy toruńskiej i zatrzymywali tych co wpychają sie w ostatniej chwili.Akcja słuszna, ale przez nich to był jeszcze większy korek i jednego nie rozumiem.Jechałem 508 i w ostatniej chwili zmienił pas i gliniarz go zatrzymał.Kierowca dostał pouczenie i nie zdały sie tłumaczenia że ma opóźnienie i jakoś musi to nadrobić.To był najlepszy przykład upierdliwego gliniarza.

 scoat

09.12.2003 21:29

jak wszyscy to wszyscy, dlaczego inni mają być równiejsi wobec prawa, sam jestem kierowcą i jak widze autobus to zawsze mu ustępuje, bo ja jadę sam a on wiezie mnóstwo ludzi. Ale kierowcy autobusów też są uczestnikami ruchu na tej samej drodze o czym często zapominają ignorując wszystkich dookoła (skręcanie w obrazkową z modlińskiej z lewego pasa). Jeśli jest tak żle to niech wyznaczą specjalne pasy dla autobusów. Łamania przepisów nie jest rozwiązaniem.

# Kotkaa

09.12.2003 21:48

Może warto stracić dodatkowych kilka godzin w korkach, żeby potem w nich nie stać aż tak bardzo? Przecież one tez często tworzą się przez brak kultury jazdy, wpychanie się w jednym miejscu wynika z tego, że ktoś nas wypchnął gdzie indziej. A stłuczki przy normalnej pogodzie to już prawie zawsze efekt czyjegoś chamstwa - a wystarczy stłuczka na Starzyńskiego przed 8 rano i już Modlińska stoi do samego Legionowa.
Być może kilka(dziesiąt) takich akcji Policji poskutkuje. Może warto wprowadzić w Polsce "zero tolerancji"?

REKLAMA

 Przewoos

09.12.2003 23:32

Popieram Panów Policjantów! Autobus to nie święta krowa, a tak niestety już się zachowują i nawet jak nie ma korka to jadą do samego końca i się wciskają.. A swoja drogą to policjanci niech tam stają codziennie!

# aborygen

10.12.2003 09:05

"Zero tolereancji" w Polsce to bzdura!!! Dlaczego? Bo mamy taką policję a nie inną. Nie dalej jak w sobotę, około północy szedłem z przyjaciółmi do klubu. Ani nie wyglądamy na bandytów, ani nie zachowujemy się jak gówniarzerka, w końcu mamy ca 30. Czego nie można powiedzieć o grupce która szła kilkanaście metrów przed nami. I jak myślicie, co zrobił patrol, który właśnie przejeżdzał? Oczywiście zatrzymał.....nas !!!! Kontrola trwała ok. 20 minut, a nie było ciepło. Nawet proponowaliśmy panom policjantom aby wyszli i pomarzli z nami, ale ta sugestia podobnie jak pytanie czemu zawdzięczamy ten zaszczyt, że to nas kontrolują a nie bandę przed nami pozostały bez odpowiedzi. Chyba, że jako odpowiedź traktować niezadowolenie panów policjantów, w końcu upierdliwi ci obywatele, zadają kłopotliwe pytania ( zgroza z tymi doktorantami ), czepiają się policji, że muszą marznąć gdy ta ich kontroluje.
Zero tolerancji po polsku to bzdura, bo nie uderzy w bandytów tylko w zwykłego obywatela. Z akcją czy bez niej i tak policja będzie szła na łatwiznę, bo łatwiej i bezpieczniej kontrolować dobrze ubranych, spokojnych i dojrzalszych przechodniów niż np. bandę legionistów.

# Tomek

10.12.2003 10:03

Raczej radziłbym zająć sie kierowcami samochodów, którzy rano na Modlińskiej omijają korki jadąc chodnikami. Mam na myśli cały odcinek pomiędzy Ekspresową aż do Elektrociepłowni. To oni moim zdaniem stanowią realne zagrożenie dla innych. Parę razy widziałem w akcji złote BMW X5 na zagranicznych numerach. Pewnego dni było troche luźniej na odcinku przy Kanale Żerańskim i jadąc ok 70 km/h zostałem wyprzedzony przez to właśnie BMW jadące chodnikiem. Może postawić w odstępach słupki na chodniku?
PS: A wracając do Policji - to jaki przepis przekraczam jeżeli "wcinam się" na pas do zjazdu na Modlińską w tzw ostatniej chwili, ale jeszcze przy przerywanej linii oddziejającej pasy? Oczywiście wiem że to niezbyt grzecznie, ale chodzi o to że Policja nie sprawdza grzeczności, a przestrzeganie konkretnych przepisów

REKLAMA

# aborygen

10.12.2003 13:05

Ciekawe co takiego zawierał mój wpis, że admin postanowił go usunąć. Nie było przekleństw, ani w sensie dosłownym, ani zawoalowanym, tylko moja wypowiedź na temat. W tej sytuacji jakakolwiek dyskusja na tym forum nie ma sensu. Żegnam.

# nicka

10.12.2003 13:42

do #Tomka.
Łamiesz podstawowy przepis - zakaz utrudniania jazdy innym pojazdom. Wciskając się z wolnego pasa przed stojących w korku nie tylko jesteć chamski, ale też utrudniasz innym jazdę, bo przez Ciebie i Tobie podobnych zbyt długo czekają na wjazd na most.
Ja nie jeżdżę przez Grota w godzinach szczytu, ale gdy widzę wciskających się cwaniaczków to chętnie bym im wbiła gwoździe w koła, albo coś w tym stylu.
A policji chwała za wczorajszą akcję. Proszę częściej.

# iwo-tomas

10.12.2003 16:32

popieram policjantów i zapraszam na przeciwną stronę mostu gdzie przez cwaniaczków po 16 stoi się ogromnym korku przy zjeździe na Modlińską . Ludzie mi też się śpieszy po dziecko do przedszkola

REKLAMA

 Rudolf

10.12.2003 18:02

Ja popieram takie akcje, ale gdy są wymierzone w kierowców aut osobowych a nie w autobusy miejskie.

 scoat

10.12.2003 21:09

stary, a Ty dalej to samo, co za różnica, jako kierowca samochodu osobowego, powinienem w tym momencie zagrzmieć "Popieram takie akcje ale gdy są wymierzone w kierowców autobusów"

 Rudolf

10.12.2003 21:57

Bo kierowca autobusu to musi kombinować aby nadrobić stracony czas, w końcu on tez chce zarobic na chleb.Może i do końca to nie jest w porządku wpychanie sie w ostatniej chwili ale innego wyjścia po prostu nie ma.Dzisiaj np.stał nadzór z MZA przy Płochocińskiej i jeżeli ma opóźnienie to albo traci coś z pensji albo i są inne konsekwencje.Taka sytuacja bedzie jeszcze długo trwała dopóki nie wybudują mostu, a planowane zakończenie budowy jest przewidziane na rok min.2010 Dużo jeżdze grota i zauważyłem że zawsze ktoś wpuszcza autobus(który nie wpycha sie na siłe).

REKLAMA

 Igor

11.12.2003 21:31

Mądry kierowca przepuszcza autobusy miejskie i przymyka oko na drobne (nie zagrażające bezpieczeństwu) łamanie przepisów przez autobusy. Wie, że im szybsza komunikacja autobusowa, tym więcej ludzi z niej korzysta i tym mniejsze są korki.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe