REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Bemowo

REKLAMA

# Grzegorz

10.11.2022 20:47

Developerom przeszkadzają najbardziej konserwatorzy zabytków, tereny leśne i w ogóle jakiekolwiek nakazy lub normy. Na Boernerowie jeszcze konserwator ma coś do powiedzenia dzięki Bogu ale rozumiem że już komuś to bardzo przeszkadza.

# Żaba

11.11.2022 07:32

A co ma deweloper do łącznika szkolnego. Można go zbudować tak, żeby go wkomponować w otoczenie. Ochrona układu urbanistycznego nie może oznaczać, że tu już nigdy niczego nie można zbudować. Poza tym czy ten "układ urbanistyczny" naprawdę jest aż tak cenny. Nie bądźmy śmieszni.

# Panjan

11.11.2022 08:16

Oczywiście ta sprawa nie dotyczy deweloperów. Moje dzieci chodziły do tej szkoły, znam więc sprawę. Problem polega na tym, że szkoły na Bemowie są przepełnione. W konsekwencji nauka odbywa się we wszystkich możliwych salach. Również w pokojach na terenie sali gimnastycznej. To oznacza, że jak jest dzwonek na lekcje to dzieci zbierają się w szkole przy szatni i ubierają się by przejść 30 m do sali. Tam rozbierają się i zaczynają normalne lekcje (w-f, biologię, itp). Taka lekcja musi się też zakończyć wcześniej żeby dzieci ubrały się i przeszły do szkoły na kolejną lekcję, która odbywa się tym razem w budynku głównym. W rezultacie 45 minutowa lekcja skraca się do pół godzinej z oczywistą szkodą dla ucznia. Ta paranoja trwa już wiele lat. Moje dzieci przeszły 8 lat nauki w takim trybie. Dlaczego uczniowie nie przechodzą do sali na przerwie? Ponoć była interwencja kuratorium szkolnego i zwrócono dyrekcji uwagę, że dzieci mają prawo do pełnej 10 minutowej przerwy a ubierać mogą się tylko kosztem lekcji.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA