REKLAMA

REKLAMA

Forum Wola

REKLAMA

# słaby

14.02.2023 10:11

Tego nie mogę zrozumieć działka skarbu państwa czyli nas wszystkich - dzieci też nasze bez względu na poglądy rodziców i żeby zakapiory z pisu i nie wydzieliły część działki pod szkołę czy przedszkole ?

# Kolo

14.02.2023 12:11

Nie chce być złośliwy, ale zamiast bawić się w politykę może niektorzy włodarze powinni poświęcić wiecej czasu na sprawy miasta, wszak to tego są powołani. Żeby plany zagospodarowania robić od 12 lat to trąci już o Bareję (a podobno to w PRL był bałagan i niemoc). Gdyby były plany zagospodarowania to nie byłoby problemu. Poza tym miasto dysponuje przecież ogromnym zasobem nieruchomości które mogą być wykorzystane na cele publiczne lub publiczne i komercyjne (i to w doskonałych lokalizacjach). Przykład pierwszy z brzegu to różnego rodzaju nieuzytki, rudery do wyburzenia oraz tzw. ogródki działkowe (a w zasadzie zbiorowisko bud, szczęk, graciarni i składowisko śmieci). To już dawno powinno zostać zlikwidowane i przeznaczone na ogólnodostępne miejsca odpoczynku, rekreacji, cele publiczne A także częściowo też pod zabudowę (szkoły, przedszkola, mieszkania etc). Niestety nie ma gospodarza, nie na wizji rozwój i miasta wykraczające poza kadencję, wszędzie dominuje ideologia i polityka, byle tylko do końca kadencji, byle się utrzymać, byle jeszcze trochę. Brak jest odważnego, który powie dość takiej polityce i wreszcie uporządkuje to miasto. Wtedy będzie miejsce i na mieszkania i na szkoły. Ale skoro plany zagospodarowania robić się ponad 12 lat to bez komentarza. Dla porównania w okresie międzywojennym COP wybudowano w kilka lat (z zakładami przemysłowymi i całymi miastami włącznie - w tym Stalową Wolą etc.). W ww. Stalowej Woli supernowoczesny jak na owe czasy zakład przemysłowy i mieszkania wybudowano w 10 miesiecy. Dziś w tym czasie nie można wybudować przystanku tramwajowego a plany tworzy się kilkanaście lat. Jaka władza takie plany, a jakie plany takie miasto. Jak wybieracie obywatele tak macie i nie narzekajcie.

# BNW

14.02.2023 13:33

Sprzedac serek bielanski. Kupic od Poczty. Proste

REKLAMA

# Vvv

14.02.2023 14:14

#słaby napisał(a) 14.02.2023 10:11
Tego nie mogę zrozumieć działka skarbu państwa czyli nas wszystkich - dzieci też nasze bez względu na poglądy rodziców i żeby zakapiory z pisu i nie wydzieliły część działki pod szkołę czy przedszkole ?
Nie zakapiory z pisu, tylko nieudolne władze warszawy. Już enty rok nie potrafią podpisać miejscowego planu zagospodarowania miasta, bo liczyli że dostaną w łapę od któregoś dewelopera, ale kryzys przyszedł i kasy nie ma. Tak samo jest ze Skrą, gdzie władze są nie pocieszone, że we wcześniejszym podpisanym planie, skra ma być przede wszystkim obiektem sportowym a nie handlowym.

# dorobotysiewezcielepiejbowstyd

14.02.2023 17:01

no nie wiem w końcu za władze miasta odpowiadają, a może bardziej muszą odpowiadać z ustawy/ Pomysł "zamiany" serka całkiem dobry, bo tam tylko parasole i wybieg dla naszych milusińskich czworonogów.
Pomysł podrzucony, może ktoś przeczyta, tylko realizacji możemy się spodziewać w kolejnej dekadzie w takim tempie.

# słaby

14.02.2023 18:23

Co do działki po poczcie - i władze Woli i Warszawy jeszcze jak była w planie przeznaczona na mieszkania rządowe prosiły o wydzielenie miejscac na cele oświatowe to właściel czyli skarb państwa czyli rząd czyli PiS nie zgodził się i to nie chodzi o plan zagospodarowania tylko zmianę tzw wuzetką a co Skry nigdy niebyło mowy czy decyzji o zmianie funkcji np na kolejną galerię czy mieszkania - co do pozyskania miejsca po ruderach nieużytkach serkach bazarkach i innych każdy kawełek nieruchomości ma właściciela - komuna się skończyła

REKLAMA

# Kolo

14.02.2023 20:01

Czytaj że zrozumieniem. Chodzi o zagospodarowanie nieuzytkow, ruder, tzw. ogródków działkowych i innych nieruchomości, dla których miasto jako osoba prawna jest właścicielem. A takich nieruchomości są setki hektarów. Trzeba tylko mieć plan, pomysł i chęć aby to zagospodarować. Zgadzam się w 100 proc że dobrze, iż komuna się skończyła (choc patrząc na co niektóre działania mam wątpliwości), w tej sytuacji trudno oczekiwać aby zmuszać innego właściciela aby oddał miastu cenna działkę celem realizowania przez miasto ustawowych obowiązków przynależnych miastu. To działa s dwie strony. Tak czy owak sugeruje raczej aby zamiast patrzec na cudze dzialki lepiej zająć się zagospodarowaniem własnych i ich racjonalnym wykorzystaniem. Tylko u nas metro za miliardy buduje się do ogródków działkowych a osiedla w kartoflach bez infrastruktury. Ale cóż, jak się głosuje tak się na.

# Tubylec

15.02.2023 10:13

Prezydent czajkowski nie myśli o mieszkańcach, tylko o robieniu wielkiej polityki. Im gorzej dla warszawiaków, tym więcej winy można zwalić na rząd i zbic kapitał. Zarządzanie metodą dziel i rządź jak w przypadku rządu.

# lalka

15.02.2023 17:09

o co ten krzyk , nowa szkoła powstała obok na Karlinskiego więc bez sensu budować drugą obok

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA