REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Punki

02.07.2012 15:50

Przecięcie wstęgi nastąpi na dwa tygodnie przed wyborami samorządowymi w 2014 r a wszystkie inne inwestycje tak są planowane aby w jednym czasie zakończyć tj. tuż przed wyborami tak aby wyborcy pamiętali kto dla nich buduje tj. PO. Oni są mistrzami świata w piar

# zadowlony

02.07.2012 21:48

Panie Wojtku,
Apeluję o nie szerzenie demagogii wśród czytelników.

 tarantula01

02.07.2012 22:10

Niestety, ale z powodu tego, że wyznaczona na dziś przez przewodniczącego Tyburca sesja nadzwyczajna Rady nie odbyła się (brak wszystkich radnych PO), nie mogliśmy się dowiedzieć, czy np. otwarto oferty i czy w ogóle termin przetargu nie uległ przedłużeniu.
A co do pozwolenia na budowę to złożono wniosek (wtedy, gdy pisałem artykuł wniosek nie był jeszcze w pełni gotowy i oczywiście nie był złożony), ale jeszcze nie wydano pozwolenia na budowę.
A czasu do września 2014 jest coraz mniej (niecałe 26 miesięcy).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

02.07.2012 22:10

Niestety, ale z powodu tego, że wyznaczona na dziś przez przewodniczącego Tyburca sesja nadzwyczajna Rady nie odbyła się (brak wszystkich radnych PO), nie mogliśmy się dowiedzieć, czy np. otwarto oferty i czy w ogóle termin przetargu nie uległ przedłużeniu.
A co do pozwolenia na budowę to złożono wniosek (wtedy, gdy pisałem artykuł wniosek nie był jeszcze w pełni gotowy i oczywiście nie był złożony), ale jeszcze nie wydano pozwolenia na budowę.
A czasu do września 2014 jest coraz mniej (niecałe 26 miesięcy).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# to tyle

02.07.2012 23:10

Tarantula - zapomniał wół jak cielęciem był

# peciak

03.07.2012 10:09

Wydłużono termin składania ofert najpierw do 05.07.2012, a później do 06.07.2012, następnie do 09.07.2012 a teraz do 19.07.2012. Ale mają syf w tym urzędzie..

REKLAMA

# to tyle

03.07.2012 11:21

Gdybyś peciak miał elementarne pojęcie to być wiedział, że z uwagi na procedurę obligatoryjnie w niektórych przypadkach przesuwa się termin.
W jakich przypadkach to sobie doczytaj. Pisać umiesz więc czytać chyba też.
Radny Tumasz jak nie załatwi kolejnego protestu, jak przy tramwaju, to na pewno szkoła powstanie.

# z Dąbrówki

03.07.2012 16:29

To tyle, wierzysz, że w 2 lata wybudują szkołę? Bo ja nie patrząc na tempo budowania mostu, tramwaju (właśnie złapali obsuwę).

# ktos

03.07.2012 17:50

Dodatkowa szkoła w Nowodworach powinna być najpóźniej w przyszłym roku. A tu planuje się tylko szkołę na Ceramicznej i to za 2 lata.

REKLAMA

# to i tyle

03.07.2012 23:10

Ale w 2013 roku nie ma żadnych wyborów - to po co w tymże roku oddawać szkołę. Buduje się pod wybory.

# to tyle

03.07.2012 23:24

"Ktoś" to rozumiem, że masz wiedzę, że Tumasz zablokował już budowę drugiej szkoły na ul. Hanki Ordonówny na Nowodworach która ma powstać także w 2014 r. :) ? Skoro planuje się według Ciebie tylko szkołę na Ceramicznej to chyba to prawda :)

# wyborca

04.07.2012 11:50

P...cie obywatelu. O ile wiem, to działka w Nowodworach na szkołę najdalej za 2 tygodnie będzie sprzedana.

REKLAMA

# tutejszy

04.07.2012 12:26

Ludzie, litości! Po co sie przerzucać oskarżeniami? Szkoła przy Ceramicznej od wielu lat jest wpisana do planu inwestycyjnego /najpierw WPI, teraz WPF/. Od dawna wiadomo, że ma byc gotowa na 1.IX 2014. I oby się udało. W 2011 została wybrana koncepcja, teraz kończony jest projekt wykonawczy - potrzebny na etapie budowy. Pewnych spraw nie da sie ominąć, ani przyspieszyć, niezależnie od tego, kiedy będą wybory. Przetarg na Ceramiczną jest przetargiem unijnym i trzeba w zwiazku z tym dotrzymać wszelkich warunków pod rygorem jego unieważnienia. Oprócz Ceramicznej będzie szkoła na Głębockiej i filia 342 na H.Ordonówny. Ktoś te inwestycje musi przygotować i nadzorować wykonanie. Ostatnio zbudowano praktycznie 3 nowe szkoły /Ostródzka, Zaułek, Kobiałka/ i znacznie rozbudowano inne placówki /Płużnicka, przedszkola na Strumykowej i Porajów/. Tydzień pracy nie ma 168 godzin, a ile zajmują uzgodnienia, wiedzą ci, którzy kiedykolwiek coś sami budowali. Z tego, co wiem, nastepna ma byc szkoła na Kępie Tarchominskiej. Działka należy do miasta i nikt nia zamierza jej sprzedawać. Pozostaje kwestia funduszy na budowę - pewnie ok.25-28 mln. Procedura ruszy, jak będą przyznane. I nikt nie będzie czekał na wybory, bo w przeciwnym wypadku dzieciaki bedą się uczyć na 3 zmiany.

# to tyle

04.07.2012 12:34

Co by tu jeszcze spieprzyć Panie Tumasz. Co by tu jeszcze spieprzyć ...
Może zrobimy listę tematów w czym radny Tumasz może jeszcze spróbować przeszkodzić.

# ktos

04.07.2012 14:07

Ależ Platformie Tumasz musi uwierać.

REKLAMA

 tarantula01

04.07.2012 18:01

Spieprzyć? Nie ja jestem odpowiedzialny za prowadzenie inwestycji w dzielnicy. Więc nie ja partaczę. Planowane są 3 szkoły przy czym szkoła przy Ceramicznej jest najbardziej zaawansowana pod tym względem. A jeśli tak, to kiedy będą zbudowane pozostałe 2 szkoły? W 2015 r.? A miały być w 2013.
http://bialoleka.waw.pl/page/index.php?str=3&date=2011-09-00&offset=10&id=4126
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

04.07.2012 18:01

Spieprzyć? Nie ja jestem odpowiedzialny za prowadzenie inwestycji w dzielnicy. Więc nie ja partaczę. Planowane są 3 szkoły przy czym szkoła przy Ceramicznej jest najbardziej zaawansowana pod tym względem. A jeśli tak, to kiedy będą zbudowane pozostałe 2 szkoły? W 2015 r.? A miały być w 2013.
http://bialoleka.waw.pl/page/index.php?str=3&date=2011-09-00&offset=10&id=4126
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# z Dąbrówki

05.07.2012 11:36

Jak Tumasz, to, jak Tumasz tamto. Winnymi opóźnień są tylko sami urzędnicy. Złej baletnicy, to i ...

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024