REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# Marek_W

11.05.2021 09:50

Normalka, w Warszawie na Bielanach na ul. Szepietowskiej taka sama sytuacja, światłowód Orangena słupie i od roku ciągle przesuwany termin podłączenia domków jednorodzinnych :(

# Wrrrrrrrr

11.05.2021 10:02

Na Białołęce to samo. Jest od dawna światłowód w ulicy, ale podłączyć się nie da. Adres sąsiada jest w systemie infolinii, a mój ma status 'brak możliwości technicznej'. Próbujemy to załatwić już ponad rok. Walka z wiatrakami, no i Maksem (sztuczną nieinteligencją Orange)

# DWS

11.05.2021 10:24

Sąsiad wziął od dodatniej sieci modem 5G i ma na speedteście wyniki rzędu 250 Mbit/s przy pingu poniżej 10 ms. Planuję niebawem pójść w jego ślady.
Gońcie się z tym swoim światłowodem.

REKLAMA

# Tomasz_Max

11.05.2021 19:06

#DWS napisał(a) 11.05.2021 10:24
Sąsiad wziął od dodatniej sieci modem 5G i ma na speedteście wyniki rzędu 250 Mbit/s przy pingu poniżej 10 ms. Planuję niebawem pójść w jego ślady.
Gońcie się z tym swoim światłowodem.
I w minutę zużywa cały limit.
Sposób realizacji inwestycji w ramach POPC to jeden wielki skandal, ale przypominam, kto teraz zarządza tymi środkami. Wszystko działa tak jak reszta RP.

# MrQ

11.05.2021 19:33

I oczywiście naliczanie dodatkowej opłaty miesięcznej za podłączenie domu jednorodzinnego. Mogą mnie cmoknąć w pompkę z tą swoją "ofertą"

# Tomasz_Max

11.05.2021 19:57

A dla niewtajemniczonych, którzy są zdziwieni, że kabel wisi, a nie ma możliwości technicznych. Tak działa POPC - Orange dostarcza bazę, wybiera jedną z trzech - GUS. Pozostałe dwie, aktualne i tam gdzie jesteście, trzyma w rezerwie. Według programu, muszą docelowo podłączyć X gniazdek. Nic więcej. Jak im ktoś wypadnie - to sięgają do rezerwowych list. Podobno komuś się czasem udaje. Po oddaniu musi upłynąć trochę czasu karencji i wtedy mogą znów podłączać - ale już jako "swoich" bez restrykcji POPC, ale z już dociągniętą infrastrukturą (dzięki pieniądzom z POPC). Wtedy Was podłączą. Oczywiście, dzięki POPC mają z głowy całą konkurencję na takim terenie - nikt nie wejdzie ze swoją siecią, tam gdzie jest 100% infrastruktury Orange! Na terenach zabudowy jednorodzinnej, czasem działki po parę tysięcy metrów.

REKLAMA

# Cesiek

11.05.2021 20:30

światłowód to jedno, ale jeśli ogromna część tej dzielnicy wchodzącej w skład miasta stołecznego nie ma kanalizacji - to jest dopiero dramat !

# warszawa28

12.05.2021 12:08

2 miesiące temu tp-teltech zbierał informacje na ulicy Ochoczej i Rusinowskiej że planowane są podłączenia do sieci.
Od tamtego czasu na razie cisza, mimo zgłoszenia chęci podłączenia.
Zaraz ktoś powie że przecież tam wisi wawtel, owszem wisi ale ceny mają z kosmosu a najniższy pakiet drobnym druczkiem ma prędkość minimalną 30Mb/s co jest obelgą dla samego światłowodu. To już taniej wziąć neostradę a prędkość niewiele niższa.

# Sąsiad

12.05.2021 13:18

Polecam popytać sąsiadów, niektóre osiedla korzystają z usług prywatnych operatorów. Nasza ulica już dawno ( pół roku) się na to zdecydowała. Oczywiście po poprzednim półrocznym proszeniu się Orange. Jeśli zgłosi się odpowiednia liczba osób sprawa jest załatwiana bardzo szybko a przede wszystkim rozmawia się z prywatnym przedsiębiorcą, któremu zależy na zarabianiu kasy a nie jakimś botem z Orange lub z infolinia jedni i drudzy rozkładają ręce.

REKLAMA

# Wujek dobra rada

20.05.2021 21:37

Jest sposób na rozwiązanie problemu, sam tak zrobiłem. W Wawrze i Wesołej działają dwie prywatne firmy. Jedna jest popularna w Starej Miłosnej (n3net), ceny są zbliżone do rynkowych, można się dogadać ale są niesłowni. Jest i druga firma, solidna (fiberx lub virtuaoperator) ale za to stawki x2, a nawet x3 w stosunku rynku. Przez 5 lat czekałem na Orange i w końcu zrozumiałem, że na mojej ulicy to może za 5 lat będzie światłowód w ramach POPC.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA