REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


20.02.2020 10:19 #Wredny Kocur
Przez rok 5 tysięcy? Tyle w ciągu miesiąca sam widzę [bardzo dużo chodzę]. Wolą mi wlepić mandat za piwko sączone latem w Lindego, gdzie wpadam po pracy się z książką zrelaksować, niż zająć się osobami, które faktycznie zatruwają życie mieszkańcom. Mam pomysł. Oznakować ulice jako drogi wewnętrzne i piesi będą sobie mogli spacerować, czy po prostu stać na środku ulicy, a kierowcy będą ich mogli w trąbę z tej okazji pocałować.
20.02.2020 11:29 #polo
Kiedy miasto weźmie się za ilosc samochodów? to nie tylko o parkowanie chodzi, ale też o syf, huk, notoryczne łamanie przepisów prędkosci, smród i pozastawiane ulice, objazdy uliczkami osiedlowymi, gazowanie samochodami z przerobionymi silnikami/rurami wydechowymi - po 22, gazowanie gdy tylko odpali się zielone... coraz cieżej żyć w tym mieście..
20.02.2020 12:30 #Chomiczówka
To są patokierowcy a choroba, która toczy miasto to samochodoza.
20.02.2020 14:49 #woźna
po co robią takie chodniki, zrobiliby z wysokim progiem to nawet S/UV by nie wjechał. Co najwyżej by sobie uszkodził podwozie. Albo jakaś bariera powinna być stały elementem zabezpieczającym pieszych i przed parkowaniem. po potem muszą stawiać słupki.
20.02.2020 21:43 #Marian
Metro budowane jest z publicznych pieniedzy więc dostęp muszą mieć wszyscy. Nie tylko szczęśliwcy którzy mogą do stacji dojść ns piechotę
REKLAMA
21.02.2020 07:21 #Dziadek Bielan
Co za naród. Tylko karać i utrudniać. Może miasto wzięłoby się do roboty i wybudowało parkingi.
Jakiś niedorobiony inżynier do spółki z niedorobionym urzędnikiem wybudowali metro, zachęcają do zostawiania samochodów, ale o parkingach nie pomyśleli. A wystarczyło na Młocinach wybudować dużo większy parking. Miejsca w bród. A w ogóle to ostatnia stacja metra powinna być pod cmentarzem północnym. Tam już jest sporo parkingów. Jest miejsce na nowe. I co najważniejsze, we Wszystkich Świętych możnaby wysyłać o połowę mniej autobusów. Ale w naszym kraju nigdy nie chodzi o dobro czyjeś. Nie ważne czy jednej osoby, czy całego społeczeństwa. Zawsze chodzi tylko o kasę. Ile da się "zarobić". Rację miał Piłsudski mówiąc "Polacy to wspaniały naród, tylko ludzie..."
21.02.2020 08:10 #Piaski
#Marian napisał(a) 20.02.2020 21:43

Metro budowane jest z publicznych pieniedzy więc dostęp muszą mieć wszyscy. Nie tylko szczęśliwcy którzy mogą do stacji dojść ns piechotę
Ci, co chodzą na piechotę, nie generują kosztów. Za dojazd samochodem trzeba płacić a nie migać się od kosztów jak typowy janusz!
21.02.2020 09:54 Lukasz321a
Teraz popatrzcie dużo nowych samochodów czyli ludzie, którzy rocznie odprowadzają do kasy warszawy co najmniej pieniądze na 1 miejsce parkingowe. Pytam się więc czemu urzędnicy marnują nasze pieniądze na jakieś durne plaże, palety ścieżki rowerowe zamiast wybudować 4 poziomowy pylon parkingowy tam gdzie to jest potrzebne?
21.02.2020 15:14 #lideksynubeka
Bo małorolne warszawskie chłopstwo,będące w przeważającej masie elektoratem PO bardziej niż parkingów potrzebuje pedalskich tramwai,stref relaksu z palet i plaży otwieranej w listopadzie a zamykanej w lutym. Ci bardziej nastawieni "ełropejsko"od parkingów potrzebują bardziej stada kóz..
A Pan się jakoś głupio o parkingi dopytujesz,choć rzeczywiste potrzeby wskazane powyżej inne są
28.02.2020 14:36 #sąsiad
Po pierwsze jak "miasto ma się wziąć za ilość samochodów"? To dość niefortunna wypowiedź! Po drugie dostęp do metra mają także osoby, które mieszkają dalej - wystarczy skorzystać z komunikacji miejskiej.
Po trzecie: statystyki potwierdzają, że problemem są procedury związane z egzekwowaniem przepisów: biurokracja z dokumentowaniem wykroczeń. Skoro było aż 3276 tzw. procedur foto natomiast tylko 422 mandaty, 572 procedury usunięcia pojazdu, 18 wniosków do sądu o ukaranie.
Przydałaby się zmiana przepisów...
REKLAMA
05.03.2020 00:22 #Piotr Sówka
Zapraszam wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w dyskusji na facebookowej grupie Warszawskie Bielany - Mieszkańcy. Jest utworzona ankieta można zagłosować i się swobodnie wypowiedzieć. Każdy głos jest ważny. Pamiętajcie nic o nas bez nas.
05.03.2020 14:45 #art
Czy to się komuś podoba czy nie samochody są i będą w mieście. Dla znacznej części mieszkańców są to nie tylko "dupowozy" ale normalne narzędzia pracy jak długopis, laptop czy telefon. Pozostaje tutaj wykorzystanie jego w sposób kulturalny i zgodny z przeznaczeniem. Idioci trafiają się także między kierowcami ,że nie wspomnę o rowerzystach i pieszych... Proszę wziąć pod uwagę, że szczególnie Stare Bielany powstawały w czasach kiedy wskaźnik samochodów na 1000 mieszkańców wynosił na poziomie 10-20 szt i nasza dzielnica nie jest infrastrukturalnie przygotowana na taka ilość pojazdów jaka jest obecnie. Co do generowanego hałasu zadanie leży po stronie policji i stacji diagnostycznych ponieważ samochody muszą zaliczyć przegląd techniczny, jeżeli spełniają określone normy to szanowni Państwo możecie im skoczyć i tyle waszego co popłaczecie na forum :-) Co do propozycji podniesienia krawężników do znacznej wysokości chciałbym to zobaczyć bo to regulują przepisy techniczne aczkolwiek jak kilku pieszych by się zwaliło na jezdnię i połamało lub nie mogło wdrapać na chodnik to by było ciekawe - przynajmniej nauczyliby się korzystać z wyznaczonych miejsc do przechodzenia a miasto by w przypadku udowodnienia niezgodności technicznej wypłacało wysokie odszkodowania jak to się dzieje w przypadku dziur i studzienek.
05.03.2020 15:07 #art
Szanowni mieszkańcy Bielan, jeżeli tak nienawidzicie samochodów i jeżdzących nimi kierowców to zwróćcie uwagę na kilka faktów: 1. zaopatrzenie waszych sklepów odbywa się samochodami- często jest brak podjazdów lub wstawiony las słupków utrudniający dostawy. 2. kierowcy w cenie paliwie płacą 70% podatków wykorzystywanych także na wasze pomysły typu ścieżki rowerowe i itp. 3. generujemy miejsca pracy na terenie dzielnicy - mechanicy, policjanci urzędnicy. 4. transport medyczny odbywa się tylko samochodami 5. wszystkie służby techniczne także je wykorzystują Więc przestańcie biadolić jakiż to jest uciążliwy. Ważne jest aby obie strony w tym "pseudo" zieloni potrafili się dogadać a nie tylko szczuć jednych na drugich bo tak samo rowerzyści jak i piesi maja dużo za uszami...

 29/2021 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Helloprint Polska

Ogłoszenia drobne

Biuro do wynajęcia
 Wiarygodna i szybka oferta pożyczki Oferujemy prywatne pożyczki (od 4 000 do 50 000 000 EUR) każdej osobie lub firmie, która chce i jest w stanie dokonać spłaty wraz z odsetkami w wysokości 2% od żądanej kwoty i na żądany okres bez depozytu. E-mail: rosedupenn@gmail.com

Kursy, szkolenia
 Get in touch with a genuine lender. It was amazing how I got the loan. After meeting with (Credit Union Of Dr James Eric) I was able to get my loan, now my business is working well. I want to let you know all this today because it is very fast and 100% reliable. Contact email {financialserviceoffer876@gmail.com} What's-app No: +918929509036

Różne
 Poszukuję mężczyzny - zdecydowanego oraz kulturalnego do dyskretnych spotkań. Nie oczekuję żadnego wynagrodzenia, po prostu lubię seks. Oczekuję jedynie pełnej dyskrecji (jeżeli mnie znasz to zatrzymaj to dla siebie). Facetom, którzy chcą tylko popisać, od razu dziękuję. Więcej moich fotek oraz numer telefonu znajdziecie na moim profilu tutaj www.zboczek.pl/karola Czekam tylko na konkretnych i zdecydowanych facetów.

Nauka
 Pomagam dorosłym w nauce angielskiego przez Skype Dlatego zachęcam Cię - zapoznaj się z moim zaproszeniem na wyjątkowo skuteczne kursy angielskiego, które prowadzę na Skype. Moi uczniowie to osoby dorosłe, które pracują i nie mają zbyt dużo czasu na naukę. Gdziekolwiek jesteś, w dogodnej dla Ciebie porze Nauka języka przez Skype to swoboda w wyborze dnia i godziny nauki. Zyskujesz też czas i pieniądze, które wydał na dojazdy na kursy stacjonarne. Pamiętaj - praktyczna znajomość języka to lepsza praca, wyższe zarobki i szanse na Twój rozwój zawodowy i awans. Ucząc się szybciej zyskujesz czas i pieniądze ! Mail: joanna.angielski@interia.pl www.angielski-skype.pl Tel: 575-249-030


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA