REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Jelonkowy

30.09.2020 11:37

Już nawet dzieci na placu zabaw przeszkadzają. Dzieci są ekspresyjne i jak coś robią, to na całego. Przecież nie usiądą przy kawie kulturalnie podyskutować. Ale widać bezdzietnie roszczeniowe pokolenie, albo smutne starsze Panie zapomniały, że kiedyś też były dziećmi i chcą innym dzieciństwo odebrać.
Proponuję kupić sobie słuchawki, zamknąć okno, albo wyjechać na wieś. W mieście żyją różni ludzie, więc trzeba się dostosować, a nie szukać ciszy i spokoju w miejscu, gdzie jej na pewnie nie będzie.

# Marian

30.09.2020 15:45

Nie mam zamiaru przed 22 uciszać dziecka. A jak kto inny sprobje to wyląduje na policji

# ddd

30.09.2020 17:42

Ja rozumiem, że dzieci muszą być niekiedy głośne, bo to wynika z ich charakteru. Ale też rozumiem trochę narzekających.
Mieszkam na 5 piątym w bloku, obok którego jest szkolne boisko. Hałas mniejszy czy większy był zawsze. Ale nie ukrywam, ze jego natężenie obecnie jest coraz większe. Jestem przyzwyczajony do hałasu, bo 35 pracowałem w szkole. I nawet rzecz nie w natężeniu hałasu. Tylko w tym, co dzieci wykrzykują. To często są ordynarne bluzgi co dziwi, szczególnie wśród najmłodszych dzieci. A jeszcze bardziej mnie dziwi brak reakcji pań (chyba nauczycielek świetlicy), które w stadzie stoją sobie z boku i rozmawiają, a dzieci robią co chcą.

REKLAMA

# Iza

30.09.2020 20:22

Teraz się hoduje dzieci a nie wychowuje rodzice nie poświęcają im czasu . Dzieci są puszczone samopas niszczą ,dewastują a przy tym wrzeszczą jak by ktoś ich obdzierał ze skóry nie wiem co ci rodzice robią im w domu że nie umieją się komunikować .A każda uwaga w kierunku rodziców kończy się takimi komentarzami jak wyżej. Ja wiem że każdy rodzic w swoim dziecku widzi "boga" takie bezstresowe wychowanie. Aby tylko kiedyś nie okazało się że dzieci mają problemy z prawem - będzie lament.

# EwaB

30.09.2020 20:51

#Jelonkowy napisał(a) 30.09.2020 11:37
Już nawet dzieci na placu zabaw przeszkadzają. Dzieci są ekspresyjne i jak coś robią, to na całego. Przecież nie usiądą przy kawie kulturalnie podyskutować. Ale widać bezdzietnie roszczeniowe pokolenie, albo smutne starsze Panie zapomniały, że kiedyś też były dziećmi i chcą innym dzieciństwo odebrać.
Proponuję kupić sobie słuchawki, zamknąć okno, albo wyjechać na wieś. W mieście żyją różni ludzie, więc trzeba się dostosować, a nie szukać ciszy i spokoju w miejscu, gdzie jej na pewnie nie będzie.
Trudno nazwać zabawą wrzaski na zasadzie ile natura w płucach dała, a rada, by zamknąć okno, gdy na dworze 30 stopni, jest wręcz bezczelna. Czas zacząć zajmować się dziećmi i je wychowywać, a nie zmuszać otoczenie do znoszenia rozwydrzonych bachorów, którym wszystko wolno. I zaznaczam, że nie dotyczy to wszystkich dzieci, bo są rodzice, którzy potrafią swoje dzieci wychować i nie są one przedmiotem apeli o cisze i spokój. A tym, co uważają, że otoczenie musi znosić hałas (bo to miasto, bo trzeba się dostosować i takie tam bzdury) przypominam, że prawo do wypoczynku jest zagwarantowane w przepisach prawa, a wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

# jkk

30.09.2020 21:38

Rodzice wolą puścić na dwór wyjące bachory i mieć święty spokój. U nas na osiedlu jedne dzieci drą się i piszczą, a inne, niestety nieliczne, bawią się cicho i spokojnie. Zapytaliśmy sąsiadów skąd ta różnica, a oni, że dziecku tłumaczą jak ma się zachować i co wypada robić a czego nie. Rodzice, wychowujcie swoje dzieci. Przykład idzie z góry. Jak wy się drzecie na siebie, jak nie umiecie powiedzieć 'dzień dobry" sąsiadce, nie ustępujęcie miejsca babci z laską w autobusie, to wasze dzieci również tego nie zrobią. Dotarło? Skończcie psioczyć na forum. Czas pójść po rozum do głowy.

REKLAMA

# Zen

30.09.2020 21:41

#Marian napisał(a) 30.09.2020 15:45
Nie mam zamiaru przed 22 uciszać dziecka. A jak kto inny sprobje to wyląduje na policji

To ci zacznę wiercić młotem udarowym w ścianę działową sypialni od 6 rano do 22. Spróbuj pójść na policję

# Pilsener

10.10.2020 00:26

A co za problem kupić sobie słuchawki z wyciszeniem otoczenia i dalej w spokoju pracować z zdalnie? Trudno aby dzieciaki chodziły na placu zabaw na paluszkach bo ktoś zamiast w biurze siedzi w domu...
Także pracowałem w domu 2 m-ce a za oknem budowa metra (z której hałas jest tak z 10x większy niż hałas dzieci bawiących się na placu zabaw). Niektórym "roszczeniowym" to wszystko przeszkadza... i jedynie co powiem to "cóż ich problem" ;)
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break