REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# Zniesmaczony

18.02.2017 23:48

O przepraszam a kto na Kondratowicza czy al. Niepodległości pali kominkiem ?
A może Curie-Skłodowska była kobietą ...?
Bzdurne, bezpodstawne insynuacje ...

 Daro

19.02.2017 00:14

Mam pytanie do wszystkich działaczy anty-smogowych
Orientujecie się może w jakim kraju żyjecie, macie pojęcie co do kosztów ogrzewania
Promowany przez was gaz z Rosji płacimy około 40$ więcej za każdy 1000 metrów niż bogaci Niemcy
Porównując to do pensji okazuje się że
CENA GAZU REALNIE W ODNIESIENIU DO SIŁY NABYWCZEJ PIENIĄDZA W POLSCE JEST WIĘKSZA 4 RAZY NIŻ W NIEMCZECH

# Zybi

19.02.2017 12:49

Dokładnie, obudzili się z ręką w nocniku ....
Problem smogu istnieje już od kilkunastu lat i nie jest robione tak naprawdę nic, żeby zmniejszyć skutki
smogu lub przynajmniej ograniczyć .
A ludzie palą śmieciami z bidy ....

REKLAMA

 asia

19.02.2017 20:14

Do roku 2020 wszystkie urządzenia grzewcze dopuszczone do sprzedaży będą musiały posiadać certyfikat Ecodesign, dający gwarancję najwyższej jakości urządzeń grzewczych. Polska jest największym w Europie producentem kotłów na węgiel i będzie je tak długo produkować jak będzie na nie popyt. Mówię tu głównie o kotłach trzeciej klasy, w których można palić również odpady i śmieci (Polak "mądry", niczego przecież "nie zmarnuje", bo po co płacić za wywóz śmieci jak je można spalić w piecu, a jakie oszczędności w kieszeni). Regulacja prawna będzie dopuszczać do sprzedaży jedynie kotły piątej kasy. A kotłów na węgiel piątej klasy u nas w ogóle nie ma! ZONK! Ale nikt o tym głośno nie mówi. Cichosza! Europa Zachodnia już dawno wprowadziła u siebie klasyfikację jakości węgla kamiennego. Ale Polska, w dalszym ciągu odkłada to w czasie i każdy kolejny rząd zamiata do pod dywan. Pytanie dlaczego? Na krajowy rynek trafia węgiel bardzo różnej jakości, bowiem opał przed opuszczeniem kopalni nie jest poddany jakimkolwiek badaniom! Gdyby była u nas taka normalizacja węgla to tylko nieliczne kopalnie mogłyby go produkować i wprowadzać do obrotu. A co za tym idzie, kopalnie niespełniające wymagań certyfikatu byłyby zamykane i posypałyby się hurtem masowe zwolnienia. PIS przecież w swojej kampanii wyborczej zapowiedział, że za swoich rządów żadna kopalnia nie zostanie nigdy zamknięta! NIGDY! Już widzę te demonstracje górników w Warszawie. Rozwiązania w tej kwestii do dnia dzisiejszego brak, zostały niepełne 4 lata i jestem naprawdę ciekawa co polski rząd w tej sprawie wymyśli.

 asia

20.02.2017 10:15

Od 1 kwietnia 2017 roku wszystkie sprzedawane kotły będą musiały być oznaczone etykietą efektywności energetycznej. Etykiety będą zawierały informację o klasie energetycznej, a więc sprawności użytkowej kotła lub całego zestawu z regulatorami i urządzeniami dodatkowymi, od klasy G do najbardziej efektywnych oznaczonych klasą A+++. Będzie można więc wybrać urządzenia, dzięki którym oszczędzi się więcej energii.

 asia

20.02.2017 10:48

Jeżeli po 2020 roku zepsuje się stary piec, to nie będzie już można w jego miejsce wstawić takiego samego kopciucha. Będzie wtedy trzeba kupić za własne pieniądze nowy kocioł 5 klasy, spełniający wymogi ecodesign. Czyli taki, który jest przystosowany do spalania biomasy (np. peletu). Ma to doprowadzić do wzrostu popularności odnawialnych źródeł energii. Jeśli nie skorzysta się ze środków na wymianę pieców teraz, to później nie będzie już możliwości uzyskania dofinansowania na ten cel. Teraz można wymienić piec i instalację z dużym dofinansowaniem w większości województw, w niektórych można również dodatkowo uzyskać wsparcie z WFOŚiGW na docieplenie swego domu. Szkoda tylko, że tak mało mówi się o możliwych dofinansowaniach na ten cel i trzeba szukać na własną rękę. Jak ktoś potrzebuje, to może poszukać na tej stronie: https://www.wyszukiwarka-dotacji.pl/

REKLAMA

 Daro

20.02.2017 14:45

Ja bardzo chętnie skorzystałbym z dotacji do zakupu nowoczesnego pieca 5 klasy już teraz
Niestety w mojej gminie dotację można dostać jedynie do zakupu kotła gazowego, olejowego lub pompy ciepła
Zainteresowanie tym projektem jest tak "duże" że przez 2-3 lata skorzystało z niego "aż" 100 osób co jest kroplą w morzu potrzeb
Podejrzewam że jest to robione celowo aby do minimum ograniczyć ilość chętnych
Na "papierze" wszystko wygląda elegancko jest przecież program dopłat a wyjaśnienie jest zawsze jedno
" to niewdzięczni mieszkańcy nie chcą skorzystać z programu dopłat"

 Daro

20.02.2017 15:28

Wszedłem na tę polecaną stronę o wyszukiwarkach dotacji
Informacji udziela firma która produkuje te zachwalane kotły 5 generacji

# clarita56

28.09.2017 20:07

W to nie wątpie ;/ ,ze brakuje skali :/ ja mam w domu z tego powodu oczyszczacz powietrza z nawilzaczem , by to zasmrodzone powietrze , które mi wlatuje do domu było oczyszczane. Mam oczyszczacz z sharpa dokładniej kc -a40euw , który zakupiłam na GoodAir.pl . I jak dla mnie spełnia moje oczekiania

REKLAMA

# syfiasssta reklama

29.09.2017 08:29

co za debbbbil od syfiastej reklamy sze.ptanej
ludzie tu reklamują się same najgorsze firmy, na darmowym portalu, reklamowane przez chyba uchodźców
masakra, co za poziom... ,...

 słonecznik

23.12.2017 22:39, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 23.12.2017 22:40

Pewnie niedługo sprzęt do oczyszczania i dezynfekcji powietrza będzie w każdej nieco zamożniejszej rodzinie. Urządzenia takie przydałyby się również np. w przedszkolach - do https://issuu.com/czyszczenie powietrza z cząstek, ale również drobnoustrojów.

# Pusta Ewelina

24.12.2017 10:11

Nie polecam nikomu to syf najgorszy?

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA