REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Radni PO

# Zwolennik

11.11.2005 00:36

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś o działalności radnych PO w Białołęce ?? Wiele nazwisk tu padało ale nie było nic o radnych Bucholskim, Oszmianie i rzadko o Woźniakowskiej. Czy ich aktywność jest tak wielka i oczywista, że nie ma co dyskutować czy też odwrotnie nie mówi się nic bo nie ma o czym ??
Może Siekierka coś na ten temat ?

# siekierka kurpiowska

11.11.2005 12:35

Uderz w stół, a siekierka się odezwie:
niestety moimi ulubieńcami pozostają radni PiS-u ( może są bardziej barwni?).
Co znalazłem ostatnio w NGP:
"Głównym punktem przedpołudniowych obrad było przyjęcie sprawozdania z kontroli Komisji Rewizyjnej, która na wniosek rady z 8 lipca badała sprawy umów zleceń zawieranych przez burmistrza Sosnowskiego z pracownikami dzielnicy..., korzystania z samochodów służbowych przez pracowników urzędu, posługiwania się pieczątkami przez pracowników urzędu oraz prawidłowości rozpatrzenia wniosku o przyznanie mieszkania Jakubowi Konopko, synowi naczelnika sekretariatu zarządu Kazimierza Konopko...."
Zwróćcie uwagę, jak ważne dla dzielnicy tematy!!!
Czytamy dalej:
"Komisja rewizyjna, która badała sprawę ponad trzy miesiące (większość z jej członków stanowią radni PiS) wyłgała się z zajęcia jakiegokolwiek stanowiska. W końcowej konkluzji prac komisji czytamy: "Komisja Rewizyjna przedkłada Radzie Dzielnicy niniejsze Sprawozdanie pokontrolny (pisownia oryginalna), natomiast, co do sankcji, Komisja Rewizyjna proponuje podjęcie decyzji w przedmiotowej sprawie przez całą Radę Dzielnicy Praga Północ"... "
Taki ogrom pracy ( 3 miesiące ) i jak wspaniałe wnioski...

# siekierka kurpiowska

11.11.2005 12:37

Ale pojawiła się SZERYF W SPÓDNICY ( ZAZNACZAM, ŻE RADNA PiS-u):
"Prawdziwą burzę wywołała radna Kowalska, inicjatorka wniosku o przeprowadzenie kontroli przez komisję rewizyjną w wyżej wymienionych sprawach. Już samo jej pojawienie się na sesji wywołało konsternację. Inicjatorzy zwołania nadzwyczajnej sesji spodziewali się bowiem, iż radna Kowalska przebywająca na zagranicznej wycieczce do dnia sesji nie zdoła powrócić, a tym samym awantury nie będzie. I srodze się pomylili.
Już na wstępie swojego wystąpienia w sprawie raportu komisji radna Kowalska - wybrana z list PiS - powiedziała "Wierzyłam, że jest to partia prospołeczna, zwalczająca korupcję, układy, kładąca nacisk na prawne, mądre i sprawiedliwe postępowanie. Uważałam, że wszystkie nieprawidłowości będą przez przedstawicieli tej partii sprawiedliwie zwalczane. Niestety rzeczywistość okazała się zupełnie różna. Okazało się, że działacze głównych przedstawicieli tej partii tutaj na Pradze nie mają nic wspólnego ze sprawiedliwością czy też prawem. Mało tego, okazuje się, że spora część tutaj zebranych radnych przyklaskuje dokonywanym w dzielnicy nadużyciom finansowym i prawnym".
Następnie punkt po punkcie zbijała oceny sformułowane przez komisję rewizyjną zwracając uwagę na ich płytkość, nielogiczność i tendencyjność oraz posługiwanie się w celu wybielenia burmistrza Sosnowskiego dokumentami wątpliwej jakości stwierdzając: "Powoływanie się Komisji Rewizyjnej na opinię prywatnej kancelarii prawnej z dn. 07 07 05 jest co najmniej nie na miejscu, gdyż wszyscy wiedzą, że opinia ta została wydana na prywatne zamówienie burmistrza Sosnowskiego (swoją droga wszyscy jesteśmy ciekawi, czy koszty tej ekspertyzy pokrył burmistrz z własnej kieszeni czy też koszta te ponieśliśmy my wszyscy jako podatnicy)" W dalszej części swojego wystąpienia zarzuciła: - naczelnikowi Kazimierzowi Konopko popełnienie przestępstwa przywłaszczenia funkcji, to jest czynu zabronionego z artykułu 227 Kodeksu Karnego, - jego synowi Jakubowi usiłowanie oszustwa (złożenie fałszywych oświadczeń) to jest czynu zabronionego z artykułu 13 paragraf 1 w związku z art. 286 paragraf 1 Kodeksu Karnego a na koniec zawnioskowała o: "Zawiadomienie prokuratury w sprawie popełnienia przestępstwa przez burmistrza Sosnowskiego na podstawie art. 231 paragraf 1 przekroczenie uprawnień...."
Widzisz Zwolenniku nie tylko na Białołęce są problemy w Twojej ulubionej partii...
Ale jeśli ktoś myśli, że to koniec ....

REKLAMA

# siekierka kurpiowska

11.11.2005 12:40

Prowadzący w tym momencie sesję radny Cierpisz poddał pod głosowanie wniosek o zakończenie dyskusji, nie przejmując się postulatami o przegłosowanie wniosków merytorycznych zgłoszonych przez radną Kowalską i radnego Johne. W rezultacie tego poddano pod głosowanie wniosek o przyjęcie sprawozdania komisji rewizyjnej wybielającego władze dzielnicy.
Na takie dictum radni SLD oraz radna Kowalska i Dąbrowska opuściły sesję, a radny Jakubowski nie wziął udziału w głosowaniu. Siłami PiS uchwałę przepchnięto, co nie zmienia sytuacji, że i tak wnioski radnej Kowalskiej jako zgłoszone oficjalnie na sesji muszą trafić do prokuratury (jest to obowiązek przewodniczącej rady). Chyba że szybko zostanie zwołana nowa sesja, zmienione władze legislatywy, a te zapomną o swoich obowiązkach.
Jak ktoś napisał na murze: SamoPiS
cdn?....

# sympatyk

11.11.2005 13:57

Niestety ,standardy Północno- Praskie nie odbiegają od naszych.Większość decyduje.Sposoby są te same od lat.I nasz mistrz -Burmistrz jeśli trzeba szuka opini u swoich profesorów znajdując potwierdzenia na swą korzyść (przykład Ustawa Warszawska ),Komisja Rewizyjna (przewodniczący Zawadzki Stefan) je z reki Smoka,a z tego co wiem jedyny członek z opozycji (Opolski ) żeby na glowie stanął to może tylko zwrócić uwagę a w glosowaniu padnie-(stanowi tylko 20 %)Pozytywne akcenty praskie (ha,ha,ha,) na nasz grunt przenosi radny PiS Stefcio Sosnowski (ojciec tego cwaniaka b-trza z Pragi).
Zgodnie z gloszoną zasadą-jaka jabloń takie jablka,nic dodać nic ująć.Prace,pieczątki,lewe zatrudnienia z tego co widać to chleb powszedni PiS-sprawiedliwych jeśli nie świata to Polski.

# Zyta

11.11.2005 17:26

Jakie nasze PO?Wożniakowska- chyba chce dozyć emerytury w Urzędzie.Rutyniara,może dosyć tego samorządowego chleba. Właściwie to kiedy ona była ostatni raz w pracy?
Ośmian ?-właściwie nigdy nie widziałam go mówiącego. Na mnie sprawia wrażenie że jeszcze nie wierzy ż e został radnym.Taki człowiek znikąd.
Bucholski ?- to chyba lis PO.Czeka i obserwuje Smoka.Gdyby ,w razie ,może ,to on może być francuzkim lącznikiem na klejenie przyszłych konfiguracji.

REKLAMA

# Zwolennik

12.11.2005 00:03

Zyto,
Wożniakowska podobno pracowała w poprzedniej kadencji (jeszcze gminy) w Urzędzie Gminy Bielany,
natomiast co do obu panów to na razie nie widzę, żadnych głosów dokumentujących ich wkład w rozwój dzielnicy, a przecież tyle na tym forum sympatyków PO (vide posty z okresu wyborów). Bo to, że p. Bucholski może być przyszłym rozgrywającym to chyba nie jest istotne dla mieszkańców Białołęki czujących potrzebę budowy szkół, ulic itd.
Nawet Siekierka z uporem wolał wrócić do tematu Sosnowskich, co też potwierdza, że nie ma nic dobrego na temat radnych PO do powiedzenia. A liczyłem, że wskaże na radnego O. lub B. lub radną W. że własnie jakaś inwestycja to ich zasługa.

# siekierka kurpiowska

12.11.2005 00:10

Jak napisałem Zwolenniku radni PiSu są barwni, a radni PO obecni w radzie są bezbarwni i może warto pomyśleć o zmianie?

# Zwolennik

12.11.2005 00:27

Przypomnę:
Woźniakowska Anna - wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy
Bucholski Krzysztof - przewodniczący Komisji Inwestycyjnej
Oszmian Andrzej - wiceprzewodniczący Komisji Statutowej
Siekierko,
mnie nie chodzi o barwność w znaczeniu afera, przekręt tylko o aktywność w załawianiu spraw takich jakie poruszają forumowicze np. słynne ostatnio progi na Nowodworskiej, oraz niemożność poszerzenia tej ulicy od wielu lat, załatwienie problemu pani, która miała problem z głosowaniem w szkole przy Leśnej Polanki bo brak odpowiedniej ulicy, wspominany i przez Ciebie problem cen biletów za korzystanie z obiektów BOSu itd.
Z tego forum wynika, że radni PiS (nie mówiąc już o prezydencie Kaczyńskim) się nie sprawdzają i chciałbym się dowiedzieć o zasługach dzielnicowej PO.

REKLAMA

# J-23

14.11.2005 17:37

Dorzucę swoje pięć groszy do tej dyskusji.
PO to tylko 3 osoby w radzie.
Nic nie mogą przegłosować.
Dlaczego nie prubują głośno mówić o naszych bolączkach to już ich słodka tajemnica.
W NGP napisali też o inwestycjach szkolnych.
Spadło z planu Gimnazjum na Ostródzkiej, spadło boisko przy Picassa, szkoły wkrótce pękną w szwach.
Myślę że już wkrótce ruszy kampania wyborcza a wtedy zobaczycie kto z nich ile dobrego zrobił dla dzielnicy.
Ale jest też pocieszająca wiadomość. Warszawa chce zlikwidować BOS !!!!!!! Nasi wybrańcy poparli tę propozycję !!!! Hale i boiska dla SZKÓŁ !!!!!!!!
Ciekawe jak się czuje dyrektor BOS-u???

# siekierka kurpiowska

14.11.2005 21:29

Nie mów HOP, ma powstać WOS, a załoga ta sama...

# Zwolennik

15.11.2005 08:57

J-23
jesteś wyjątkowo łagodny (czytaj stronniczy) w ocenie radnych PO
fakt, że jest ich troje ale są KOALICJI RZĄDZĄCEJ i funkcje przewodniczącego komisji inwestycyjnej i wiceprzewodniczącego rady należą do najbardziej wpływowych w Radzie. Weź Opolskiego z SLD ten sporo zabiera głosu a przecieź jest bez szans na przegłosowanie czegokolwiek.

REKLAMA

# J-23

15.11.2005 17:35

Siekierko
Masz rację, ale w założeniach jest przekazanie boisk i hal szkołom.
W gestii WOS ma zostać tylko basen.
Zwolenniku
Nie jestem stronniczy - jestem bezpatrtyjny i patrzę na samorząd z politowaniem. (bez aluzji do Pani Lidii Polit).
Miałem nadzieję, że znajdą się odważni do napisania wniosku o referendum w sprawie odwołania radnych.
Skoro nie ma takiej woli aby dokonywać zmian, to musicie przyjąć to co Wam wybrańcy dają.
Ja znalazłem dla siebie miejsce w tej dzielnicy i robię to co chcę i umiem najlepiej jak potrafię.
Co będzie za rok? Mogę się tylko domyślać i wróżyć z fusów. Z doświadczeń 3 kampani wyborczych i 3 kadencji samorządu wiem, że chwalipięctwu nie będzie końca (przykład Panów JK i PO)
Jak już kiedyś powiedziałem jestem gotów do pracy w bezpartyjnym, obywatelskim komitecie wyborczym.
Tylko kto i jak sprawdzi, że nie ma w nim "partyjnych wtyczek"????
Jak na razie nie widzę możliwości zmian personalnych i polityczno-społecznych we władzach dzielnicy.
Dlatego robię swoje a jak przyjdzie czas, to przyjdzie "walec" i wyrówna.

# rybka

15.11.2005 17:36

Jeśli idzie o opozycje (Jeż,Opolski ,Dudkiewicz ,Polit ) to Ci dwaj + Polit wnoszą wkład którego nie muszą sie wstydzić J.ednak opozycja ma to do siebie że może zwracać uwagę na problemy-ale tylko zwracać .Rozdajacym jest Smok .Chociaż że względu na trafność obserwacji i głoszone poglądy można powiedzieć że do ciemniaków nie należą.

# Siekierka kurpiowska

15.11.2005 21:59

(Jeż, Opolski,Dudkiewicz,Polit) to Ci dwaj+Polit?????
Chyba się gubię...
A p. Bucholski może będzie miał więcej werwy do pracy w radzie, bo doszły mnie słuchy, że AMW idzie do czyszczenia..? Radni z PiS-u pewnie mają bliższe informacje?

REKLAMA

# antypis

16.11.2005 07:55

Po co odwoływać radnych, którzy nic nie mogą? Raczej trzeba zebrac podpisy pod nowym projektem ustawy warszawskiej, która dałaby tym radnym jakąś realną władze.

# przedszkolak

16.11.2005 08:24

Siekierka..Ta czwórka to lewica białołęcka ( faceci-SLD,babki -SDPL ).Natomiast Wożniakowska,Bucholski,Ośmian to -PO.
Co do głoszonych haseł typu -czy nie ma odwaznych żeby zgłosić wniosek (tych siedmiu )to ,to z odwagą nie ma nic wspólnego.Raczej z niewiedzą i śmiesznością.PO pierwsze ...jak z (nawet ) czwórki sklecisz siódemkę ?Jak? Po drugie jakie masz rozeznanie co do przydatności innych?Jakie ?
Referencje otrzyma (ciche ) od proboszcza Oracz (bo nasz)bawi sie w oazie.Paster (bo nasz ) odprowadza naszych.Pozostali z PiSu dobrzy, bo klaszczą i podnoszą ręce przy glosowaniu tak jak wczesniej bylo ustalone.
Na tym polega taniec tych co w Bronowicach w krakowiaku mało brakowało a powybijali by sobie zęby.

# siekierka kurpiowska

16.11.2005 09:26

Przedszkolaku gubię się bo ...czwórka( Jeż, Opolski,Dudkiewicz,Polit ) to nie jest " to Ci dwaj + Polit" z wypowiedzi Rybki.
A Ośmian to Oszmian.
Poza tym mam świadomość, że aby coś przeforsować trzeba mieć większość..
Pozdrawiam

REKLAMA

# przedszkolak

16.11.2005 12:20

Siekierko..Pisząc ,,ci dwaj ,,myślałem o facetach (Jeż, Opolski ) Polit (LIdia )wymieniłem Ją bo o pracy Dudkiewicz nie słyszałem.

# J-23

18.11.2005 15:31

O ile pamiętam wszyscy kandydaci i obecni radni mówili, że będą działać na rzecz mieszkańców dzielnicy.
Dlatego nie rozumiem czemu mniejszośc nie zgłasza takich wniosków, które poprawią nasze codzienne życie dzielnicowe?
Skoro większość tego nie robi a mniejszośc nie chce, to ....
pozostaje nam referendum.
Ale i do tego potrzeba chętnych i odważnych.
Za 6 miesięcy będzie po ptokach.

# mrówka

18.11.2005 16:31

Spójrz J-23 na strone naszego Urzędu (protokoły z sesji ) to będziesz zorientowany kto ,co i o czym mówi....

# J-23

18.11.2005 21:06

mrówka
W internecie nie znalazłem protokołów z sesji.
Są tam tylko porządki obrad i projekty uchwał.
Być może żle szukam. Jak wiesz gdzie są zapisane wystąpienia radnych to proszę o adres strony.

 Panorama_W-wy_w_Metaloplastyce

19.11.2005 12:51

A po co tak daleko szukac i obciazac algorytmy wyszukiwarek skomplikowanymi zapytaniami ? Czy nie lepiej, w srodku nocy zapoznac sie z serwisem PAP publikowanym w finanasowanym przez TP SA portalu Wirtulanej Polski, ktorego adresu nie podamy, aby nie byc posadzona o kryptoreklame. Ci z Was, ktorzy za sprawa tej zepsutej do cna Matki_Sławka_z_Gdańska, czuja daleko posunieta niechec do internetowego medium, moga wejsc w posiadanie cytowanego ponizej tekstu za pomoca klasycznej transakcji kupna w pierwszej lepszej placowce kolportazu prasy. Wystarczy bowiem zapoznac sie z tekstem publikowanym w Naszym Dzienniku, aby wiedziec, ze.... ?!
Zapoznac sie z tekstem, ktory nie tylko odkrywa światowy spisek, ale rowniez w jakims znaczacym stopniu wykazuje, ze Most Polnocny, Handel na Osiedlu i Problemy Walu sa jak....
Poczytajmy:
PAP 01:10
''Niedoszły rząd Platformy Obywatelskiej, w którym zarezerwowała dla Prawa i Sprawiedliwości rolę listka figowego, miał działać na rzecz ustanowienia nowego światowego porządku - pisze "Nasz Dziennik" w swoim specjalnym dodatku do sobotnio-niedzielnego wydania, zatytułowanym "Masoński rząd światowy". W zasadzie nigdy nie negowano istnienia takich organizacji i stowarzyszeń, jak Rada Stosunków Międzynarodowych, Grupa Bilderberg i Komisja Trójstronna - twierdzi gazeta. Zawsze jednak media głównego nurtu i wykreowane przez nie autorytety próbowały bagatelizować znaczenie tych ugrupowań, przedstawiając je jako zwykłe kluby towarzyskie dla możnych tego świata lub co najwyżej altruistyczne stowarzyszenia, które chcą jedynie szczęścia całej ludzkości. Jednak analizując listę członków Komisji Trójstronnej oraz wypowiedzi jej ideologów widzimy, że nie mamy tutaj do czynienia ze snobistycznym towarzystwem wzajemnej adoracji, lecz z grupą najbardziej wpływowych ludzi na świecie, których celem jest wcielenie w życie bardzo konkretnych projektów, pisze "Nasz Dziennik" i dodaje, że ich zrealizowanie byłoby znaczącą i w dalszej perspektywie niepożądaną ingerencją w życie całej światowej społeczności. Dziennik zwraca uwagę na osoby reprezentujące Polskę w pracach Komisji Trójstronnej, nazywanej mianem nieformalnego światowego rządu. Według "Naszego Dziennika" w większości są one powiązane z Platformą Obywatelską. We władzach Komisji zasiada stojący na czele Rady Programowej PO Andrzej Olechowski, który - jak pisze dziennik - "zdecydowanie opowiada się przeciwko suwerennym państwom", a w Komisji Trójstronnej jest zastępcą przewodniczącego regionu Europy. Według "Naszego Dziennika" członkami Komisji Trójstronnej są także: jeden z najbogatszych Polaków (48 miejsce w rankingu) poseł PO Janusz Palikot, prezes Agory - Wanda Rapaczyńska, redaktor naczelny "Polityki" - Jerzy Baczyński oraz b. premier Marek Belka, którego rząd - jak pisze gazeta - w wielu obszarach prowadził politykę zbieżną z celami Komisji Trójstronnej. (PAP)"
A Wy tu: Jeż,Opolski ,Dudkiewicz ,Polit ....a ha, ha, ha, ha ! Milosnicy kielni i rytualnego fartuszka.... ,ha, ha, ha !
A tak na serio, to:
Jeden temat ma ta Grupa,
Wlasna....

Z gory przepraszamy Redakcje za parafraze kabaretowej piosenki i ten rym na koncu !

# Wiesia z Mezem

19.11.2005 14:26

Wiecie... I jak sie teraz pomysli, ze z takiego ukladu wydmuchano Pania Zyte, to po prostu serce sie kraje i na placz przychodzi ! Przeciez ona chciala dobrze dla nas. Prawda ?

# Zwolennik

19.11.2005 20:14

Podsumowywując ten temat nie przeczytałem żadnych pozytywnych ani negatywnych opinii o radnych z PO czyli można powiedzieć, że są to radni, których podstawowy cel to podwyższanie miesięcznych dochodów (a dla Woźniakowskiej zapewnienie środków na przeżycie), i jak to stwierdził Siekierka są bezbarwni. Stąd nasuwa się wniosek, że tak z nimi jak i bez nich, a środki publiczne jak zwykle marnotrawione.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

19.11.2005 23:15

Wozniakowska ? Wozniakowska....? Czy to ta Pani w tej skromnej garsoneczce, ktora ( Pania, a nie garsonke, oczywiscie, ha, ha... ) moglismy obserwowac na fotkach w lichym, fioletowym folderku opublikowanym przez tutejszy aktyw tej formacji w kwietniu, to jest wtedy, gdy jeszcze nie bylo wiadomo, ze Groswater Pan Przewodniczacego ( Opa ) mial....he, he.... Epizod z Okupatem na Campingu w Sztutowie ?
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024