REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Polak

02.08.2017 23:30

Panie Redaktorze dziękujemy i prosimy o więcej takich publikacji. Cześć i chwała Bohaterom!

# Emerytka

02.08.2017 23:57

Również dołączam się podziękowań. Temat bardzo mi bliski za sprawą wieloletniego związku z Boernerowem i stryja biorącego czynny udział w Powstaniu Warszawskim na Żoliborzu. Dziękuję.

# Wzruszony

03.08.2017 00:01

Panie Dominiku wspaniały tekst. Można śmiało powiedzieć żywa lekcja historii.

REKLAMA

# bemwaw

04.08.2017 01:23

Jeśli kogoś interesuje historia ze szczegółami to proponuje jednak czytać tu:
https://tinyurl.com/y9plormv

# Lowisa lermer

04.08.2017 13:55

Panie Redaktorze, niestety, wszystko Pan pokręcił. Po pierwsze:akcje na Żoliborzu się nie udały dlatego,że Powstanie zaczęło się tam o godz. 14, a nie o 17 i zabrakło elementu zaskoczenia.Po drugie: to nie por. "Starża" prowadził szpicę, tylko ppor."Zych"(Zdzisław Grunwald), dowódca plutonu 239. "Starża", który dołączył się do plutonów 237 i 239 szedł jako drugi, z plutonem 212 (Legia Akademicka). Kolumnę zamykał por. "Dunin" (Jerzy Mieczyński) z plutonem 237.Po trzecie: Pancerniacy niemieccy stali w lesie bemowskim , a nie w Forcie Wawrzyszew. W Forcie stała bateria działek przeciwlotniczych. Wystarczyło sprawdzić w dostępnych ogólnie publikacjach historycznych, relacjach ocalałych z masakry uczestników tych wydarzeń, a choćby tylko przeczytać świadectwo naocznego świadka, obserwującego z okien swojego domu, to co się tu działu o świcie 2 sierpnia. Odsyłam do mojego komentarza zamieszczonego na portalu Bemowo Obiektywnie. Lowisa Lermer

# L.L.

04.08.2017 13:57

Panie Redaktorze, niestety, wszystko Pan pokręcił. Po pierwsze:akcje na Żoliborzu się nie udały dlatego,że Powstanie zaczęło się tam o godz. 14, a nie o 17 i zabrakło elementu zaskoczenia.Po drugie: to nie "Starża" prowadził, tylko "Zych"(Zdzisław Grunwald). "Starża" dołączył się potem i szedł jako drugi, z plutonem swoim 212 (Legia Akademicka) i 239. Kolumnę zamykał por. "Dunin" (Jerzy Mieczyński) z plutonem 237.Po trzecie: Pancerniacy niemieccy stali w lesie bemowskim , a nie w Forcie Wawrzyszew. W Forcie była bateria działek przeciwlotniczych. Wystarczyło sprawdzić w dostępnych ogólnie publikacjach historycznych, relacjach ocalałych z masakry uczestników tych wydarzeń, a choćby tylko świadectwa naocznego świadka, obserwującego z okien swojego domu, to co się tu działu o świcie 2 sierpnia. Odsyłam do mojego komentarza zamieszczonego na portalu Bemowo Obiektywnie. L.L.

REKLAMA

# L.L.

04.08.2017 14:04

p.s. a Ukraińcy, póki co, stali na Piaskach i w tej zbrodni, akurat nie mieli udziału. L.L.

# (dg)

04.08.2017 14:09

#L.L. napisał(a) 04.08.2017 13:57
Panie Redaktorze, niestety, wszystko Pan pokręcił.
Proponuję przeczytać tekst jeszcze raz i przestać doszukiwać się w nim sformułowań, których nie ma. Artykuły historyczne na tustolica.pl są pisane przez zawodowego historyka na podstawie profesjonalnych opracowań i źródeł. Wspomnianego portalu nie znam.

# grylaż

04.08.2017 15:09

O Matko i Córko! To pan Redaktor jednak czyta wpisy Forumowiczów, jak miło to wiedzieć. Historia lubi się powtarzać. Takie 520 pod nazwą "J" to na Bielany chodziło od 1967, a na Conrada od 1977 roku. Chwalicie się Państwo w Echu, udaną interwencją w sprawie 509, a co z powrotem 520 na Bielany? Ciekawy jest bardzo wątek obozu jenieckiego dla Rosjan w miejscu, gdzie obecnie kwitnie Leclerc. Słyszałem też, że podobno mieszkańców Chomiczówki gnębili Kozacy (rejon Żółwiej) od nieżyjącej już staruszki z Sieciechowskiej. No to chyba po stronie niemieckiej walczyli, bo raczej nie mogła pamiętać czasów carskich (słynny obraz Kossaka "Czerkiesi na Krakowskim Przedmieściu"). Powstanie miało świeży dopływ sił z Kampinosu do czasu, kiedy pilnowali Węgrzy później Ukraińcy, zaczęli metodycznie pacyfikować okolice. I jeszcze był ten wspaniały sabotaż na lotnisku pod obecną Hutą. Także i Bemowo i Bielany mają swoich cichych Bohaterów tamtych dni, dzięki którym możemy mówić po polsku w wolnym kraju. Tylko komunikacja miejska jest beznadziejna.

REKLAMA

# Czytelniczka

04.08.2017 18:37

Pan Redaktor czyta i jeszcze nas podpuszcza. My tu się bulwersujemy, a portalowi liczba wejść rośnie. Reklamodawcy na to patrzą.

# (dg)

04.08.2017 21:02

#Czytelniczka napisał(a) 04.08.2017 18:37
My tu się bulwersujemy
"My"? Napisała Pani pod różnymi pseudonimami (damskimi i męskimi) już kilkaset komentarzy o "planie inżyniera" i organizacji ruchu na Ebro, a ostatnio także o II wojnie światowej. Przyznaję, że to najdziwniejsze hobby, z jakim się spotkałem.

# Czytelniczka

05.08.2017 20:10

Pisząc My miałam na myśli innych czytelników. Z pisaniem pod różnymi pseudonimami nie do końca Pan trafił. Z komputera korzysta kilka osób. Trudno nie komentować Boernerowa jak się mieszka przy Kunickiego w domu rodziców, a wcześniej dziadków. O autobusach pisze Mama, która ile razy do nas wpada, po cześć musi skomentować trudy podróży z Borowej Góry na Kunickiego z przesiadkami. Mama postanowiła wspólnie ze swoją sąsiadką aktywistką od ptaszów i kwiatków odszukać tego pana inżyniera, opublikować jego plany i zrobić petycję. Przypuszczam, że o wojnie też pisze moja Mama. Mamy różne poglądy na wiele spraw, ale bywamy u siebie bardzo często. Mój pogląd jest natomiast taki, że lansowany w Echu podział na fajnych eko-rowerzystów i na "chamów" w samochodach jest krzywdzący dla wielu osób. Sporo jeżdżę samochodem, a Mąż miał epizod taksówkarski w życiu zawodowym. Pozdrawiam.

REKLAMA

# czytelnik

05.08.2017 22:37

O rany. Przedszkole. Ludzie na glowe poupadali. W wielu przypadkach wyswietla sie numer dostawcy internetu, a nie komputera. Jak net jest z kabla np z Astry, to macie numer ich kompa glownego a nie uzytkownika. Nie szalejcie w tej gazecie. Niedawno tez ktos sie przyczepil do ludzi pod tekstem o tramwaju ,,20" ze sam do siebie pisze, hehe. A gostki pewnie w szoku.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA