REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Forum Bielany

REKLAMA

# Dess

15.08.2021 10:35

Gdyby urząd płacił 1zl za każdy przywieziony taki elektrosmiec to ludzie z całej dzielnicy, a nawet miasta dostarczaliby go masowo pod wskazany adres i te 740 000 sztuk odpadów za 740 000 zł uzbierałoby się w kilka miesięcy. Jak naiwnym trzeba być aby sądzić ze te automaty zbiorą taka sama liczbę nawet gdyby dać im na to rok albo dwa?chodzi wiec o ekologię czy jak zwykle o to aby ktos zarobił?

# dddd

18.08.2021 11:00

Nie wiem czy to wypali, ale warto próbować. Chcąc być "ekologiczny" w przypadku drobnych elektrośmieci czy np. opakowań po dezodorantach, obecnie trzeba brać dzień urlopu i się przygotować na wyprawę. Jeszcze kilka lat temu pojemniki na baterie, żarówki etc były nawet w "moim" niewielkim osiedlowym sklepiku. Właściciele zrezygnowali, gdy kazano im płacić za odbiór. A przecież można by to tak zorganizować, aby kt5oś to odbierał co jakiś czas i nie obciążał sklepu. Tylko decydenci nie myślą racjonalnie. Dlatego ludzie wyrzucają to ze zwykłymi odpadami

# Arleta

20.08.2021 22:12

Bardzo dobry pomysł, zwłaszcza że juz na starcie ułatwia selekecję i segregację niebezpiecznych dla środowiska elektrośmieci, które ludzie masowo wyrzucają do śmieci bo nie chce im się ich nigdzie zanieść by sie ich bezpiecznie pozbyć.
Takie urządzenia powinny stać przy każdym osiedlu, by ludzie mogli te trujące i nie biodegradowalne elektroodpady bez problemu wyrzucić.
Skoro projekt został przez mieszkańców wybrany dużą ilością głosów to oznacza, że problem jest realny i jego rozwiązanie jest priorytetowe.
Pochwalam!

REKLAMA

# Małgorzata88

07.07.2022 16:29

Już sie pojawiły w dzielnicy i nie ukrywam, że cieszę się, że są i że są funkcjonalne. Mam problem z pozbywaniem się niebezpiecznych elektrośmieci, bo zwyczajnie nie ma ich gdzie wyrzucić. Planowanie wycieczki w poszukiwaniu miejsca zbiórki takich odpadów to dla wiekszosci mieszkańców kłopot i często decyzja, by te śmieci wyrzucać wraz ze zwykłymi odpadami. A to niestety bardzo niebezpieczne.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA