REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

OSIEDLE MEHOFFERA MIEJSCA PARKINGOWE - ABSURD

# tarchominka1

12.01.2015 12:20

Admonistracja BMI osiedla na ul. Mehoffera przeszła sama siebie. Bloków duzo, mieszkańców bardzo duzo a miejsc parkingowych kilkanascie. Jak nie wykupisz sobie miejsca za 5 000 to nie zaparkujesz, a jak zaparkujesz w niedozwolonym miejscu to masz mandat i tak praktycznie kilka razy w tygodniu!!! Straz miejska to czesty gosc, adminstracja nic nei robi, stworzyli kilkanascie miejsc a gdzie reszta? Gdzie przyjezdni, goście itp. Nie sposb tam gdziekolwiek zaparkowac oczywiscie na wyznaczonym miejscu...I co z tym zrbic, bo to jakis ABSURD!!!

# Zipa Dumna

14.01.2015 17:06

Te kilkanaście miejsc powinno być właśnie dla gości. Mieszkańcy powinni mieć wykupione miejsca, na których będą trzymali swoje prywatne maszyny. Jak sobie kupisz szafę trzydrzwiową, która nie zmieści Ci się w mieszkaniu, to też od administracji zażądasz darmowego udostępnienia pomieszczenia, gdzie będziesz trzymał tę szafę? A 5000 zł za miejsce to prawie darmo.

# tarchominka1

15.01.2015 11:10

A jesli wynajmuje mieszkanie i za rok moge juz tu nie mieszkac to tez mam sobie kupic miejsce za ponad 5000zł???

REKLAMA

# Stefan

15.01.2015 11:33

Żal proszę kierować do właściciela wynajmowanego lokalu, ze nie dokupił miejsca parkingowego. Lub do siebie, że podczas wyboru mieszkania do wynajęcia nie pomyślało się lub pożałowało kilkudziesięciu pln więcej, za lokal z miejscem parkingowym.
Tymczasem zamiast nadmiernych wykrzykników i wielkich liter można by spróbować przejść się po sąsiadach (lub ogłoszenie przyczepić jeśli na klatkach są tablice) i zapytać czy ktoś nie ma miejsca do wynajęcia?

# tarchominianka1

15.01.2015 17:52

Nie ma sensu chodzic po sasiadach, ludzie sami sie ogłaszaja jesli maja takowe miejsca. Ale w ostatnim czasie takich ogłoszeń brak. Najmadrzejszym to mozna byc jesli ma sie swoje miejsce parkingowe lub garaz, wtedy tez byłabym mozna w słowach i wymadrzaniu sie...Gdyby nawet moja włascicielka chciała zakupic takie miejsce, to nie ma szans, wczoraj dowiedziałam sie od administracji ze takich miejsc juz brak. Np. jeden Pan kupił 4...

# lokatorrrr

18.01.2015 17:41

tez mieszkam na tym osiedlu i wynajmuje mieszkanie oczywiscie miejsca parkingowego nie mam a juz 4 bileciki zebralem i jeszcze mi zepsuli panowie zer strazy miejskiej wycieraczke. wczesniej nie bylo z tym problemu a teraz co dzien straz miejszka... masakra jakas

REKLAMA

# Ania Dąbrowska

18.01.2015 18:10

Straz miejska interweniuje na prywatnym terenie?

# zoja

19.01.2015 20:55

i bardzo dobrze cwaniaczki! za darmo parkować na czyimś najlepiej! jak ta właścicielka taka gupia ze nie kupiła to teraz pretensje do niej lub do siebie, że się nie pomyślało o mieszkaniu z parkingiem!

# tarchominka1

23.01.2015 10:11

Nie za darmo CWANIARO! Ciekawe czy Ty bys wykupiła miejsce jakbys wynajmowała mieszkanie! A wynając nie mozna, administracja nie przewidziała takiej sytuacji. Mocnym to mozna byc tylko w gębie...cwaniaro!

REKLAMA

# zoja

23.01.2015 13:25

#tarchominka1 napisał(a) 23.01.2015 10:11
Nie za darmo CWANIARO! Ciekawe czy Ty bys wykupiła miejsce jakbys wynajmowała mieszkanie! A wynając nie mozna, administracja nie przewidziała takiej sytuacji. Mocnym to mozna byc tylko w gębie...cwaniaro!
To trzeba było wynająć mieszkanie z postojem. Nie stać? To tym bardziej na samochód nie stac. Sprzedac. Jak wynajmowałam to zawsze pytałam czy jest miejsce parkingowe.. A teraz pretensje do wszytskich żeby dali, za darmo i to już!

# tarchominka1

23.01.2015 13:42

Prosze mi nie mowic na co mnei stac a na co nie stac...chyba to nie Pani sprawa...Prosze przeczytac uwaznie moje posty. Ja nikogo tu nie obrazam. A jak nie ma Pani sie na kim wyżyć to prosze przejsc do innych tematów. Bo takie uwagi nie sa odpowiedzia na pytania które zadałam. Wiec po co "strzepić język"...

# zoja

23.01.2015 17:08

Jaśnie Tarchominianko, naucz tez się czytać, bo widzę, że masz z tym problemy ( a raczej ze zrozumieniem tekstu) Trzeba było sobie znaleźć mieszkanie z miejscem postojowym! Po raz trzeci to napisałam. Skoro właścicielka mieszkania była taka chytra i zaoszczędziła to nie masz prawa żądać czegokolwiek od kogokolwiek. Tak jak NIEKTÓRZY frankowicze, brali coś, a teraz płaczą tak samo Pani wynajęła mieszkanie nie mając gwarancji postoju samochodem, a teraz wielkie żale i pretensje do administracji. Tak wybudował deweloper. Zgodnie z przepisami na pewno było tyle miejsc że dla każdego by starczyło i zostało te kilkanaście dla gości. Pretensje do właścicielki mieszkania, że taka sknera była (i pewnie jest) Niech Ona zapewni Ci miejsce do parkowania.

REKLAMA

# tarchominka1

23.01.2015 17:37

Tak bo Pani jest nieomylna i wie wszystko najlepiej...pewnie nie jedna osoba majaca kredyt we frankch rowniez mogłaby skomentowac Pani zbędne uwagi...Prosze sie juz nie wypowiadac lejej na ten temat, szkoda Pani czasu...

# zoja

23.01.2015 17:54

ale ja nie napisałam nigdzie ze jestem nieomylna. Stwierdzam tylko fakt. To proszę nie mieć pretensji do administracji, czy wszystkich w około tylko do siebie samej. Pani pretensje są zbędne :)

# Renia

24.01.2015 08:29

Tarchominianko do kogo masz pretensje, ze wynajęłaś mieszkanie bez miejsca postojowego? Na kazdym nowym osiedlu trzeba sobie WYKUPIC miejsce postojowe. Jesli wlascicielka nie wykupila to parkuj na ulicy, trzeba bylo sie zapytac przed wynajeciem, czy do mieszkania przynależy miejsce postojowe. Na moim osiedlu tez wszystkie miejsca sa wykupione a goscie parkuja na ulicy. Wiec prosze przestac krzyczec, wyzywac i obwiniac swiat za swoja głupotę.

REKLAMA

# tarchominianka1

24.01.2015 21:00

Jeśli tylko ktoś kogoś właśnie wyzywa to właśnie Ty szanowna Reniu...

# Ruudy55

24.01.2015 21:16

Ja rownież jestem lokatorem na tym osiedlu, i rowniez wynajmuje mieszkanie...oczywiście o miejscu parkingowym nie moze byc mowy nawet teraz bo podobno wszystkie sa juz sprzedane. a co wiecej kilka osob ma kupionych po 4,5 miejsc. I to moim zdaniem nie jest sprawiedliwosc ze strony administracji. Więc moje Panie (Renia oraz Zoju) jestescie troche niesprawiedliwe i widzicie tylko jedna strone medalu. Moze własnie rowniez mieszkacie na tym osiedlu, oczywiscie moge sie mylić. I jesli chodzi o obrażanie kogokolwiek to Wy Panie zaczełyscie pierwsze, wyzywajac niektórych od głuplów ("obwiniac swiat za swoja głupotę"). To cytat...wiec nie ma co zaprzeczac.

# tempest

24.01.2015 21:38

Administracja to sobie może.
To czy wolno parkować czy nie zależy od współwłaścicieli, a nie administracji. To nie komuna. Zmieńcie sobie administratora i zarząd i niech wam miejsca nowe wygospodaruje jak jest gdzie.

REKLAMA

# zoja

25.01.2015 06:58

Brawo Tempest!
Niestety Państwo wynajmujący nie rozumieją, że deweloper budował i deweloper sprzedawał. Skoro kupujący mieszkanie pożałowali 5000 na zakup miejsca, a wynajmujący mieli to gdzieś, że do mieszkania nie ma miejsca parkingowego to trzeba mieć pretensje do właściciela i do siebie. Tam jest chyba wspólnota? To wspólnota decyduje co, gdzie, jak i podejmuje uchwały. Administracja sama z siebie nic nie może, jedynie na bieżąco zajmuje się WŁASNOŚCIĄ WSPÓLNOTY. To takie właśnie cwaniakowanie. Oszczędzę te parę groszy, a zawsze na pewno miejsce gdzieś znajdę. A teraz zonk!
Mamy wolny rynek. Jaka tu niesprawiedliwość administracji?! Jeśli szanowni właściciele mieszkań nie chcieli kupić miejsc i zrobił to ktoś inny to co? Wielka tragedia teraz? To tak jak w sklepie. Czasy kartek się skończyły. Jest towar to się kupuje. A jak się skończy to już nie ma.
Deweloper musiał zgodnie z prawem wybudować wystarczającą ilość miejsc. Ale nie miał już obowiązku (choć niektórzy to stosują) zmusić nabywców mieszkań do zakupu jednocześnie miejsca postojowego.
Skoro takie mieszkania wynajęliście to proszę nie mieć postawy roszczeniowej i pretensji do wszystkich w około.

# tempest

25.01.2015 10:12

Nie wiem za co te brawa, ale dziękuję.
Nie znam sprawy i nie wiem czy te miejsca się skończyły czy ktoś je zlikwidował, ale dobry zarząd i administrator dba o właścicieli i o to żeby właściciele i goście mieli gdzie parkować. Poza tym często to teren stanowiący współwłasność i zarząd nie ma tu też nic do gadania, a to oznacza, że działania straży mogą być nie do końca zgodne z prawem.
Jeśli miejsca jeszcze są, ale jak deweloper zrobił je na pół małego Fiata i nikt ich nie chce kupić to to administrator czy też zarząd wyraźnie na te miejsca nagania, a to już źle świadczy o administratorze. Jeśli tym administratorem jest sam deweloper to już całkowicie chora sytuacja.

# Zipa Dumna

25.01.2015 19:30

Ingerencja straży na prywatnym terenie jest legalna, jeżeli jest tam ustanowiona strefa zamieszkania.
Zwracam uwagę, że straż miejska nie wlepia tych mandatów z własnej inicjatywy (w Warszawie straż miejska nic nie robi z własnej inicjatywy), tylko, jak sądzę, jest wzywana przez ochronę osiedla. Ochrona też raczej nie działa z własnej inicjatywy, tylko wykonuje wolę większości członków wspólnoty mieszkaniowej, czyli właścicieli terenu. Po prostu właściciele mają dość pasożytów, którzy oszczędzają parę groszy wynajmując mieszkania przeznaczone DLA OSÓB BEZ SAMOCHODU, a potem uważają, że ktoś musi zapewnić miejsce dla ich prywatnych maszyn. Ja się nie dziwię takiemu postępowaniu wspólnoty.

# tempest

25.01.2015 20:11

#Zipa Dumna napisał(a) 25.01.2015 19:30
Ingerencja straży na prywatnym terenie jest legalna, jeżeli jest tam ustanowiona strefa zamieszkania.
Zwracam uwagę, że straż miejska nie wlepia tych mandatów z własnej inicjatywy (w Warszawie straż miejska nic nie robi z własnej inicjatywy), tylko, jak sądzę, jest wzywana przez ochronę osiedla. Ochrona też raczej nie działa z własnej inicjatywy, tylko wykonuje wolę większości członków wspólnoty mieszkaniowej, czyli właścicieli terenu. Po prostu właściciele mają dość pasożytów, którzy oszczędzają parę groszy wynajmując mieszkania przeznaczone DLA OSÓB BEZ SAMOCHODU, a potem uważają, że ktoś musi zapewnić miejsce dla ich prywatnych maszyn. Ja się nie dziwię takiemu postępowaniu wspólnoty.

Pytanie kto ustanowił strefę zamieszkania i na czyje zlecenie.
Co innego wspólnota, a co innego współwłasność kodeksowa.

# strong

25.01.2015 21:58

O którym osiedlu przy Mehoffera państwo piszecie. Jest ich tam bardzo dużo

# ruuudy5

25.01.2015 22:09

Osiedle koło ronda przy cmentarzu.

# orchal

26.01.2015 10:07

Administrator tego osiedla jest wyjątkowo kiepski. Osiedle jest w zaniedbane, usterki nie są usuwane, a przez furtką osiedla nikt nigdy nie sprząta.
Co do parkowania to ludzie z tym przesadzali. Co nie zmienia faktu, że nikt z mieszkańcami zmian nie konsultował. To taka samowolka jak i inne rzeczy na tym osiedlu.

# zoja

26.01.2015 12:59

tempest nikt miejsc nie likwidował. Po prostu niektórzy stwierdzili, że zaoszczedzą i nie beda kupowac miejsca a postawią "pod płotem" jednak nie podoba się to wiekszosci ( i słusznie).
Są wyznaczone miejsca i jak ktoś nie kupił bo chciał być cwańszy (jak własciciele niektórych mieszkań pod wynajem) to teraz ma problem. Wkurza mnie ta roszczeniowa postawa wynajmujących. Wiedzieli co biorą (wynajmują) a teraz pretensje do wszytskich, że jak staną na drodze pożarowej bądź pod płotem to mandat. Pretensje do siebie bądź sknerowatego własciciela.
Po to wybrano Zarząd, żeby reprezentował mieszkańców.
Skoro kiepski administrator to wymienić. Tylko trzeba zebrac większośc i chcieć. Nikt tego nie zrobi za właścicieli.
Ale komu się chce?

# tempest

26.01.2015 20:18

#zoja napisał(a) 26.01.2015 12:59
tempest nikt miejsc nie likwidował. Po prostu niektórzy stwierdzili, że zaoszczedzą i nie beda kupowac miejsca a postawią "pod płotem" jednak nie podoba się to wiekszosci ( i słusznie).

Nie rozumiem. Więc w czym tkwi problem skoro nikt nic nie likwidował?
Skoro są miejsca to czemu ich nie można wynająć? Brakuje miejsc?
To trzeba je wygospodarować. Co robi zarząd w tej sprawie?
A administratora może zmienić zarząd bez zgody właścicieli. Zgodna jest potrzeba do zmiany zarządu.

# Ruuudy5

26.01.2015 21:48

Niestety administracja ma wszystko gdzies...byłem i rozmawiałem. Zarzadcy wowczas nie było...a miejsc juz nie ma, a jak były to tylko do sprzedazy a do wynajmu niestety nie...

# orchal

27.01.2015 07:50

#Ruuudy5 napisał(a) 26.01.2015 21:48
Niestety administracja ma wszystko gdzies...byłem i rozmawiałem. Zarzadcy wowczas nie było...a miejsc juz nie ma, a jak były to tylko do sprzedazy a do wynajmu niestety nie...

Czyli zarząd lub administrator przy pomocy straży miejskiej nagania deweloperowi klientów na miejsca parkingowe. Biznes.
Należy domniemać, że ich działania są lekko mówiąc naciągane.
Wywalcie ich i po problemie. Chyba, że mieszkają tam mało kumaci ludzie.

# zoja

27.01.2015 07:59

tempest. Problem tkwi w mentalności niektórych. Jak deweloper buduje to wiadomo, że później sprzedaje miejsca (czasami może dac w prezencie do mieszkania jak chce sie pozbyć ostatnich mieszkań). Nie prowadzi akcji dobroczynnej.
Kiedy były miejsca sprzedawane to niektórzy nie mieli zamaru kupić, bo żal im było kasy i stwierdzili, że sobie będą parkować na drodze, przy płocie itp. Deweloper nie bedzie czekał 10 lat, bo może ktoś jednak zdecyduje się kupić to miejsce. Skończył inwestycje i jak miał chętnych to miejsca sprzedawał. Tu nie ma znaczenia czy któś kupił 10 miejsc, czy jedno. Były w sprzedaży przez tyle czasu, to czemu właściciele mieszkań na wynajem nie kupili? Jak zwykle pieniądze. A teraz wielki szum, bo nielegalnie parkować nie można (i dobrze, jedni kupili, musieli zapłacić za postojowe, a inni chą parkowac na krzywy ryj).
Wynająć teraz można od tych którzy kupili. Jesli oczywiście będą chcieli wynająć.
Ci zas co nie kupli wysuwają jakieś żądania udostępnienia im miejsc parkingowych. Bo już, bo chcą, bo im się nalezy. Taka dziwna mentalnośc... Mam samochód wynająłem mieszkanie bez miejsca parkingowego to teraz niech administracja mi zapewni i to najlepiej za darmo. A inni "frajerzy" niech płacą. A co to znaczy wygospodarować? Zabetonować kawałek trawnika, bo hrabianka z harabią chcą nagle po tylu latach miejsce parkingowe? A gdzie byli jak sprzedawali? liczyli, że nie muszą tego robić bo zawsze gdzieś zaparkują? to się przeliczyli. Po raz kolejny to napiszę: PRETENSJĘ proszę mieć do siebie samego, bądź właścicieli mieszkań którzy chcieli przyoszczędzić. Jak się bierze mieszkanie bez parkingu i myśli, że jakoś to tam później będzie, albo wierzy w zapewnienia właściciela, że "zaparkuje sobie Pani/Pan tu pod oknem nikt problemu nie będzie robił" to teraz takie są skutki.

# zoja

27.01.2015 08:02

"Czyli zarząd lub administrator przy pomocy straży miejskiej nagania deweloperowi klientów na miejsca parkingowe. Biznes.
Należy domniemać, że ich działania są lekko mówiąc naciągane.
Wywalcie ich i po problemie. Chyba, że mieszkają tam mało kumaci ludzie."
Wytłumacz mi, jak może naganiać tymi działaniami klientów, skoro deweloper nie ma już miejsc bo dawno je sprzedał?
Tu chodzi o to, że mieszkańcy którzy kupili miejsce, którzy płacą co miesiąc za ich utrzymanie w końcu powiedzieli dość parkującym na krzywy ryj. Jedni kupują miejsce płaca za nie i opłacają co miesiąć a drudzy parkują bezczelnie gdzie się da za darmo. Tez dawałbyś robić z siebie frajera?

# tempest

27.01.2015 22:24

#zoja napisał(a) 27.01.2015 07:59
tempest. Problem tkwi w mentalności niektórych.

Rzecz w tym, że ja nie toleruję mentalności psa ogrodnika.
Dlatego nie masz racji. Jeśli na ulicy można było parkować to czemu tego nie zalegalizować i czerpać z tego zysk?
Pewnie ci co przepłacili za te miejsca to gul im skacze i robią awanturę.
Otwartym pozostaje pytanie o większość. Wszyscy na osiedlu się wypowiedzieli?
Jeśli nie to skąd wiadomo czego chcą ludzie?
Poza tym myślę, że jesteś przedstawicielem administratora lub dewelopera.

# Renia

27.01.2015 22:40

Popieram zoję. Nir mam nic wspólnego z deweloperem czy adminustracją :D

# zoja

28.01.2015 10:19

tempest
po pierwsze, nie ejstem przedstawicielem żadej z wymienionych stron. Jestem mieszkanką.
po drugie, wcale nie chodzi o psa ogrodnika. Nie mozna było parkowac na uliczce, ale to robili. w końcu ktoś sie za to wział. I wcale nie chodzi tez tylko o kasę. Nie chodzi o przepłacenie za miejsca, bo towar się kupuje i można negocjowac było. I skoro jedni chcieli być uczciwi i kupili miejsca to nie widze powodu dlaczego by teraz legalizowac nieuczciwośc drugich.
A przede wszystkim chodzi też o bezpieczeństwo. Zastawianie dróg pożarowych, blokowanie dojazdów, rozjeżdżanie zieleni uważasz za właściwe. Skoro tak, to niech Tobie ktoś postawi samochód tak, że jak bedzie potrzebna pomoc pogotowia bądź straży to nie będą mieli jak dojechac. Spłonie Ci mieszkanie czy dom to zrozumiesz o co chodzi ( i nie zyczę Ci tego)
Zanim posądzisz kogoś o bycie psem ogrodnika, bądź o przepłacanie i skakanie guli przemyśl dwa razy i zastanów się.

# Ruuudy5

28.01.2015 11:18

Zoja zatem zycze Ci duuuzo gosci, zeby nie mieli gdzie zaparkowac...i dostali mandat...wtedy pogadamy.

# Miłka1

28.01.2015 11:19

I widac kto co chwile dzwoni po straż miejską...

# Renia

28.01.2015 12:18

Zoja, szkoda Twoich nerwow, bo do ludzi z postawą roszczeniową nie trafią nawet najbardziej racjonalne argumenty!

# zoja

28.01.2015 16:50

Renia.. tak to jest właśnie z niektórymi... Wynajmą (nie kupią) mieszkanie. Oczywiście jak najtaniej czyli bez miejsca parkingowego. A po kilku dniach już tylko postawa roszczeniowa. Bo im się należy! Bo Paniska się tu wprowadzili. Czyli Wspólnota powinna im jeszcze podziękować.
Ruuudy5 nie martw się. Mają gdzie zaparkować bez mandatu.
Miłka. nie muszę. od tego jest ochrona. :)

# miszka

28.01.2015 17:07

Tak to własnie jest z tymi którzy pozjadali wszystkie rozumy...szkoda słow...Zoja wez sie juz tu nie udzielaj, widzisz tylko jedna strone...a straz miejska wzywaja mieszkańcy, nie ochrona. I wiem co mowie!

# tempest

28.01.2015 19:14

#miszka napisał(a) 28.01.2015 17:07
Tak to własnie jest z tymi którzy pozjadali wszystkie rozumy...szkoda słow...Zoja wez sie juz tu nie udzielaj, widzisz tylko jedna strone...a straz miejska wzywaja mieszkańcy, nie ochrona. I wiem co mowie!

Tak też właśnie myślę
#Ruuudy5 napisał(a) 28.01.2015 11:18
Zoja zatem zycze Ci duuuzo gosci, zeby nie mieli gdzie zaparkowac...i dostali mandat...wtedy pogadamy.

Dlatego miejsca trzeba wygospodarować, bo to w interesie wszystkich. Widzę, że jest kilku co byłoby to solą w oku.
Swoją drogą jestem niemal pewien, że plan organizacji ruchu na osiedlu nie został przyjęty przez właścicieli, ani nawet uchwałami wspólnoty.

# Patyk

30.01.2015 11:50

#zoja napisał(a) 28.01.2015 10:19
tempest
po pierwsze, nie ejstem przedstawicielem żadej z wymienionych stron. Jestem mieszkanką.
po drugie, wcale nie chodzi o psa ogrodnika. Nie mozna było parkowac na uliczce, ale to robili. w końcu ktoś sie za to wział. I wcale nie chodzi tez tylko o kasę. Nie chodzi o przepłacenie za miejsca, bo towar się kupuje i można negocjowac było. I skoro jedni chcieli być uczciwi i kupili miejsca to nie widze powodu dlaczego by teraz legalizowac nieuczciwośc drugich.
A przede wszystkim chodzi też o bezpieczeństwo. Zastawianie dróg pożarowych, blokowanie dojazdów, rozjeżdżanie zieleni uważasz za właściwe. Skoro tak, to niech Tobie ktoś postawi samochód tak, że jak bedzie potrzebna pomoc pogotowia bądź straży to nie będą mieli jak dojechac. Spłonie Ci mieszkanie czy dom to zrozumiesz o co chodzi ( i nie zyczę Ci tego)
Zanim posądzisz kogoś o bycie psem ogrodnika, bądź o przepłacanie i skakanie guli przemyśl dwa razy i zastanów się.

Parkować było wolno i wolno nadal, bo nikt z właścicielami planu organizacji ruchu nie konsultował. W jednej z uliczek zrobili miejsca i jakoś nie jest to droga pożarowa? Jakim prawem ktoś zabiera sobie część mojej własności i robi tam miejsca postojowe? Pytał się mnie ktoś o to?
I o jakich trawnikach piszesz? Masz na myśli te kępki które pozostały, bo nikt o te trawniki nigdy nie dbał?
Co ciekawe płacimy za zarządzanie dwa razy więcej niż na innych osiedlach, a ludzie nic z tym nie potrafią zrobić właśnie przez takich jak Ty.
Masz postawę typową dla psa ogrodnika, bo zapłaciłeś za dużo za parking i żal Ci, że inni parkowali za darmo. A jak dla innych nie starcza to się mają wynosić z osiedla.

# Ruuudy5

30.01.2015 12:19

Popieram Patryka! Wczoraj czy raczej dzis w nocy znowu była straż miejska. Wiadomo czyja to sprawa, "zyczliwych mieszkańców"/ dziekujemy.

# miszka

30.01.2015 12:29

Dokładnie, skoro jest kilkanascie miejsc w pierwszym rzedzie i mozna...dlaczego nei wygospodaruja większej ilości miejsc! Samochodów lokatorów i gosci jest duzo więcej. Mało tego...Na osiedlu jest jakis samozwańczy strażnik który wtyka za wycieraczki jakies pisma z pieczatką niby administracji. Administracja twierdzi ze ona takich pism nie roznosi, w zadnym wypadku...wiec dodatkowo dochodzi fałszerstwo. Moi znajomi zaparkowali w wyznaczonym miejscu, tylko tył auta był na wprost schodków na parking. I co było na drugi dzien...po złości zbite lusterko i karteczke od niby administracji ze to auto jest zle zaparkowane, zostanie to zgłoszone itp...Administracja umyła rece, ochrona nic nie wie a ktos niszczy samochody! I to jest ok??? Inny auta miały naklejki na szybach...wiadomo jakie! I nie mowcie ze to przychodza ludzie z ulicy albo ochrona i tak robia...To własnie Ci "zyczliwi mieszkańcy"///

# Taltos2

30.01.2015 12:58

Straż Miejska jest od pilnowania porządku. Skoro dostała wezwanie do NIEPRAWIDŁOWO zaparkowanych samochodów, to miała obowiązek wystawić mandaty, w skrajnych przypadkach odholować. I nie ma znaczenia czy to ochrona czy mieszkaniec ją wezwał. Po prostu wypełnił swój obywatelski obowiązek, zareagował na ŁAMANIE prawa.
PS. Żądać to mogą jedynie ludzie którzy WYKUPILI miejsca parkingowe. Cała reszta może jedynie liczyć na szczęście. Jeśli jest się urodzonym pechowcem, to zawsze pozostają taksówki i komunikacja publiczna.
PS. A troska o gości jest doprawdy wzruszająca. Idę o zakład, że gdyby dorobili Państwo nawet 100 miejsc, to non-stop staliby na nich lokatorzy, niektórzy już nawet bez powietrza w oponach. A prawdziwi goście i tak nie mieliby gdzie zaparkować....

# mehoffera1

24.02.2015 08:56

Czy macie jakiś sposób na cwaniaków, którzy teraz bezczelnie zaczęli parkować na miejscach wykupionych przez mieszkańców? Blokady parkingowe są tak przerdzewiałe, że nie dają się zamknąć. Kto za to odpowiada?

# mieszkaniec_1

08.03.2015 18:06

Dobra rada

# mieszkaniec_1

08.03.2015 18:08

http://anuluj-mandat.pl

# Gość 102

14.03.2015 23:25

Administracja znalazła, a raczej wydaje się jej, iż taki sposób nabijania kasy jest zgodny z prawem. Brak zapewnienia miejsc postojowych dla gości i wręczanie mandatów przez straż w miejscach gdzie nie ma znaków zakazu zatrzymywania jest nie zgodny z zasadami o ruchu drogowym. Szczególnie gdy chodzi o teren, który jest wpół własnością i powinna być zgoda wszystkich na takie działania. Chyba, że się mylę i już sąd tym się zajmował, i jest wyrok to proszę numer sygnatury sprawy. Pozdrawiam rch.

# kjiuy

15.03.2015 16:13

#Gość 102 napisał(a) 14.03.2015 23:25
Administracja znalazła, a raczej wydaje się jej, iż taki sposób nabijania kasy jest zgodny z prawem. Brak zapewnienia miejsc postojowych dla gości i wręczanie mandatów przez straż w miejscach gdzie nie ma znaków zakazu zatrzymywania jest nie zgodny z zasadami o ruchu drogowym. Szczególnie gdy chodzi o teren, który jest wpół własnością i powinna być zgoda wszystkich na takie działania. Chyba, że się mylę i już sąd tym się zajmował, i jest wyrok to proszę numer sygnatury sprawy. Pozdrawiam rch.
regulamin porządkowy uchwalony większością głosów...

# bcc

18.03.2015 15:12

>>>regulamin porządkowy uchwalony większością głosów...
A gdzie ten regulamin można znaleźć, kto go uchwalił i kiedy? Wydawało mi się, że głosowałem we wszystkich sprawach wrzucając karty do skrzynki przy ochronie, ale od pewnego czasu dzieją się na osiedlu rzeczy o których nie decydowałem.

# Lulu1

18.03.2015 18:22

To tak jak wiekszosc...pojecia nie miała o zadnych tego typu uchwałach...samowolka...

# Stachu

22.03.2015 15:18

A ile jest mieszkań na osiedlu?

 MARIASM

25.03.2015 12:45

witam .
Jestem włascicielka mieszkania na tym osiedlu , kupiłam mieszkanie bez miejsca parkingowego bo , nie posiadam samochodu.
Co niedziela mam gości w postaci bliskiej rodziny .
Od paru tygodni nasze spotkania wygladaja tak że co chwila ktoś patrzy przez okno czy nie ma strazy miejskiej .Oczywiscie wjeżdzajac na osiedle pytaja się czy jest miejsce dla gości ale oczywiście nigdy nie ma !!!
Zaczynam się czuc bardzo ograniczona , nie mogę zrobić żadnej imprezy . nie mogę zaprosić znajomych BO NIE MA GDZIE ZAPARKOWAĆ.
BYŁAM NA ZEBRANIU I PORUSZYŁAM TEN TEMAT. uSŁYSZALAM ZE TAKIE SA WARUNKI I NIE MA JAK WYGOSPODAROWAC WIEKSZEJ POWIERZCHNI !!!
NIE WIEM KTO TO WSZYSTKO USTALA . TO JEST WALKA Z WIATRAKAMI !!

# tazz

28.03.2015 07:31

Witam Wszystkich
Ochrona nie dzwoni po straż miejską. Dzwonią ludzie pokroju ciecia Anioła ze słynnego filmu Barei.
Miejsc nie ma dlatego bo część aut stoi na zewnątrz zamiast w garażach.
Co do kupna miejsca. Stać mnie i mogę kupić. Mam auto którego na pewno się pozbędę po roku. Czy BMI mi zagwarantuje odkup miejsca? Nie bo tylko liczą na zbyt miejsc które im zalegają.
Trzeba poważnie rozważyć zmianę naszego zarządcy.

# samsung300

10.04.2015 16:56

tempest nie pisz farmazonów ,bo nie wiesz jakie były są realia parkowania na tym osiedlu
oburzonych dot parkowania gorąco pozdrawiam i f*** wam w smak,przy kupnie mieszkania był zapis w akcie notarialnym o parkowaniu co i gdzie i jak,wynajmujecie,mam to gdzieś,wynająć trzeba było miejsce,przy modlińskiej możecie parkować i też mam to gdzieś, teraz mam niezły ubaw jak widze ,kto jest niewolnikiem swojego auta...

# hynio

10.04.2015 18:40

#Ruuudy5 napisał(a) 30.01.2015 12:19
Popieram Patryka! Wczoraj czy raczej dzis w nocy znowu była straż miejska. Wiadomo czyja to sprawa, "zyczliwych mieszkańców"/ dziekujemy.
Rudy.. nie podniecaj się tak. Żyłka Ci pęknie :D

# samsung300

10.04.2015 20:11

rozumiem,że do tej pory parkowałeś gdzie chciałeś,psem ogrodnika nie nazywaj nikogo,bo jesteś na osiedlu z ustalonymi zasadami w końcu,nie pasuje to ,wyprowadzka i tyle,
jestes właścicielem czy nie, to rozumiem ,że czynnie uczestniczyłeś ,pisałeś ,dzwoniłes o poprawe sytuacji,że leniwe durnie nie stawiały swoich aut na miejscach ,które mają ,a tu cud nagle mają
krytykujący pisząc tu podajcie marki aut tak bardzo skrzywdzonych przez prawo

# GOŚĆ11

11.04.2015 09:32

Tak i teraz takie samochody beda miały zbite lusterka albo porysowane auta bo to jest na porządku dziennym na tym osiedlu...

# samsung300

11.04.2015 18:47

Tak i teraz takie samochody beda miały zbite lusterka albo porysowane auta bo to jest na porządku dziennym na tym osiedlu...
kolejny anonimowy bajkopisarz,kolego nie pie...głupot,nie wiem czy jesteś za czy przeciw zakazowi,ale bijesz piane jak kaczyński

# GOŚĆ11

12.04.2015 11:16

Nie bije piany bo sam miałem zbite lusterko...

# samsung300

12.04.2015 13:08

zbite lusterko mogło zostać wszędzie,pod sklepem,na osiedlu,przypadkiem lub specjalnie ,ale nie jest to dowód na cokolwiek ,a juz wogóle na nasze "złe osiedle"więc nie pisz głupot,chyba ,że parkowałeś byle jak i bardzo chamsko to może ktoś sie faktycznie wkurzył,dlatego pytałem o marke auta ,bo wiele to wyjaśnia na naszym osiedlu

# Lucek

12.04.2015 13:23

Nie dyskutuj z Samsung300 bo na wszystko ma gotową odopowiedz... I to nie jest pierwszy raz...ile razy słyszałem od mieszkanców ze maja jakies szkody bo np tył samochodu lekko zahaczał o schodki do parkingu, a stał w miejscu dla gości. Auto porysowane, naklejony na szyby "karny k..." . I to ma byc przypadkowe działanie. Nie wierze...Dodam ze mam wykupione miejsce i to co teraz dzieje sie na osiedlu to kpina, straż strażą ale zeby niszczyc komus auto...

# samsung300

13.04.2015 08:56

lucuś a co słyszałeś o smoleńsku?to co słyszałeś nie ma absolutnie żadnego znaczenia,jeśli coś widziałeś to się zgadzam,ale ja nie znam przypadku ,żeby ktoś zgłosił policji i był na to dowód,to co sie dzieje na osiedlu to w końcu porządek i spokój,dodaj też czy odstawiałeś auto na swoje miejsce ,gdy nie było na tępaków bata

# mieszkaniec456

15.05.2015 19:35

Jestem za porządkiem na osiedlu. Dyskusja, że ktoś ma czelność wzywać straż miejską rozwesela mnie. Właściciele mieszkań bądź garaży świadomie w aktach notarialnych zgodzili się na parkowanie na miejscach parkingowych lub w garażach za które trzeba było zapłacić. A ci którzy nie czytają tego co podpisali niech mają pretensję do pana Boga albo niech zaczną uczyć się czytać ze zrozumieniem (jest też coś takiego jak wtórny analfabetyzm). Nic mi nie wiadomo żeby na innych osiedlach rozdawali za darmo miejsca parkingowe a może się mylę?

# jkafj

17.05.2015 05:31

Jaki porządek na osiedlu??? Wyglądam właśnie za okno i widzę rzędy samochodów po obu stronach... Bogaci się tylko straż miejska (choć dziś jej ewidentnie jeszcze nie było) i nikt więcej... I po co nam to było?

# mieszkaniec456

25.05.2015 20:13

Nie straż tylko gmina więc wszyscy normalni ludzie skorzystają im częściej przyjadą tym lepiej, a ci co parkują pod oknami to bogacze więc niech płacą skoro na tablicy cały czas wisi ogłoszenie o wynajęciu garażu bądź miejsca i dalej stoją w niedozwolonych miejscach. Najlepiej parkować pod oknami i mieć wszystko w d...

# Krzysztof

23.03.2016 09:07

DOŚĆ TEGO!
Zainteresowanych wyrzuceniem z osiedla dewelopera oraz większą dbałością o osiedle proszę o kontakt:
poczta2012-dom@yahoo.com

# Zainteresowany

07.04.2016 13:47

Jak tam Krzysztof pogoniłeś administratora ?

# kserus

18.04.2016 08:16

Pytanie - czy ten zarządza https://integrummanagement.pl/ ma jakieś osiedla w stolicy? A jeśli tak, to gdzie dokładnie? Będę wdzięczny za przykłady. Jesteśmy blisko podpisania umowy, a chcielibyśmy ich porządnie zweryfikować.

# gniady

18.04.2016 08:35

Nie polecam integrum. Chyba, że lubicie mieć co miesiąc nowego administratora i stać was na duże wydatki.

# jakiś człowiek

14.07.2016 17:15

Właściwie nic mnie to nie obchodzi - wstawiajcie sobie wasze samochody do Wisły ale czytając wasze wpisy wiem że jesteście wszyscy wredni,zawzięci i beznadziejni.To wstyd że tak naskakujecie jeden na drugiego,
a straż miejska na tym korzysta.Saiedzi powinni się porozumieć a nie jak ten Kargul z Pawlakiem drzeć koty
- właściwie - o co ?Kablujcie i skarżcie dalej jeden na drugiego i oby nic nigdy wam się nie przytrafiło wy kable - bo czasem właśnie sąsiad bliższy niż rodzina i właśnie jego pomocy potrzeba. Zatrzaśnijcie się w tych swoich
mieszkaniach i na korytarzach też postawcie płoty i mury - przyjemnego kablowania !!!!

# gdzie zaparkować

17.07.2016 11:00

Musicie wiedzieć, że wiele miejsc parkingowych na Tarchominie jest do skasowania. To tylko kwestia czasu, gdy przy okazji jakiegoś uzgodnienia nawet gdzieś obok, Inżynier Ruchu w swojej opinii stwierdzi, te miejsca za blisko przejścia dla pieszych, te za blisko wyjazdu z garażu lub z prywatnej działki, albo chodniki są wąskie. Miejsc będzie coraz mniej. Rygorystyczne przepisy, a przede wszystkim rygorystyczne podejście Inżyniera Ruchu z którym wydziały infrastruktury nie zamierzają nawet dyskutować - powodują, że miejsca parkingowe będą znikać...

# Onna

04.08.2018 14:03

kazde osiedle powinno miec miejsce dla gosci a na nich powinni parkowac wyłącznie goscie
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA