REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

obietnice, obietnice, obietnice

 antyurzędnik

26.11.2014 14:56

Jako, że Białołęka staje się Lemingradem zamieszczam link do wypowiedzi HGW z 2006 roku. Przeczytajcie uważnie i porównajcie ze stanem obecnym po latach rządów w których można było wiele z obietnic zrealizować. Czy teraz ponownie można zrzucić winę na innych?
http://tustolica.pl/czas- rozszerzyc-horyzonty_11682 ( do likwidacji spacja)

 antyurzędnik

26.11.2014 15:09

Jak widzicie mamy metro z Bielan przerzucone na Tarchomin, mamy zagospodarowany teren Żerania i fabryki przy Świderskiej o innych obietnicach zwiazanych z samodzielnością dzielnic nie wspomnę.

 antyurzędnik

26.11.2014 15:11

Moim zdaniem najpiękniejszy fragment wypowiedzi HGW: "....- PiS jest przeciwny przedłużeniu linii metra na Tarchomin i ta decyzja jest skandaliczna. PO jest absolutnie za tym. Moi specjaliści wyliczyli dodatkowy koszt takiego rozwiązania (około 700 milionów). Zupełnie irracjonalne jest nieustanne karanie Białołęki przez PiS. Niechęć wobec metra, brak mostu, brak przedszkoli, dialogu w sprawie Czajki.
Konsekwentnie opowiadamy się za przedłużeniem I linii metra z huty przez Wisłę na Białołękę. Tramwaj nie jest tak szybki, jak kolej podziemna, poza tym wymagać będzie przesiadki...." I co wyborcy HGW z Białołęki na to?

REKLAMA

 antyurzędnik

26.11.2014 15:14

A tu fragment wypowiedzi z roku 2014: " ....- Czy jest Pani zadowolona z ośmiu lat swoich rządów w Warszawie?
- Miasto i spółki miejskie zainwestowały w stolicy 25 mld zł. Do tego trzeba doliczyć 9 mld, które zainwestował rząd. W porównaniu z wcześniejszymi latami, te kwoty są naprawdę imponujące i chyba zdecydowana większość mieszkańców to odczuła. Kiedy zostałam prezydentem, musiałam ratować po poprzednikach zrealizowanie takich inwestycji, jak oczyszczalnia ścieków Czajka i spalarnia na jej terenie, a także most Skłodowskiej-Curie. Udało się i dzięki temu Warszawa nie musi płacić ogromnych kar a mieszkańcy Białołęki nie stoją w gigantycznych korkach. Zbudowaliśmy lub zmodernizowaliśmy wiele dróg. Budujemy nowe linie tramwajowe. W grudniu otwieramy centralny odcinek II linii metra. To skok cywilizacyjny dla miasta...." Okazuje się, że wydano 34 miliardy i nie udało się znaleźć 700 milionów na przedłużenie 1-szej linii metra... Oh jaka szkoda.....

# atom

26.11.2014 17:22

Pani Hania jest za to wspaniała w prezentacji na swojej twarzy wyuczonych sztucznie aktorskich uśmiechów.

 antyurzędnik

27.11.2014 09:02

Jakoś nie widać, aby ktoś z PO odniósł się do słów HGW z 2006? Co się stało z kandydatami nie pomagają w drugiej rundzie wyborów?

REKLAMA

# atom

27.11.2014 16:03

Nie przejmuj się. Cisza ptrzed burzą.
;-)

 antyurzędnik

27.11.2014 17:37

Długotrwała cisza.....

 antyurzędnik

30.11.2014 22:01

Poczytajcie sobie trochę obietnic i zachowajcie do roku 2018. Jak znalazł do programu wyborczego HGW za cztery lata....

REKLAMA

# Kaumasznawardze

01.12.2014 09:31

Nikt wam tyle nie da co ja wam obiecam.
Ludziom to jednak wszystko jedno.
No ale z drugiej strony wygrać tak niewielka przewagą z tak marnym kandydatem to ja bym się nie cieszył.

# Zainteresowany

01.12.2014 09:39

Przez PIS w pierwszej turze wyborów przejechał walec a w II turze jeszcze poprawił - a ONI się cieszą i biją sobie brawo , że wygrali - może ktoś wie co to za rodzaj choroby psychicznej.

# Nadrugiemamp..

01.12.2014 10:21

Drogi antyurzędniku. Byłem zatwardziałym wyborcą PO na każdym szczeblu, ba, jestem członkiem PO, byłem kandydatem ne radnego ( nie teraz), ale po raz pierwszy nie zagłosowałem w wyborach. Jestem zawiedziony rządami PO w dzielnicy ( głównie w ZB) i w mieście ( tu też chodzi mi o prawobrzeżną stronę). Poza szkołami i przedszkola i durnymi placami zabaw, do których nie można bezpiecznie dojść .ani władze dzielnicy ani miasto nie poprawiły przez co najmniej 10 lat jakości życia mieszkańców. Jeździmy po głównych ulicach ZB remontowanych chyba za Gierka, dziurawych, bez latarni i chodników. O ścieżkach rowerowych, choćby nad kanałem nawet nie wspomnę. Komunikacja miejska nie nadąża za przyrastającą liczbą mieszkańców.szamba miały być zlikwidowane do 2010 roku. Rozbudowano Czajkę, ale dla tej ,, lepszej" Warszawy. Ta gorsza dalej stoi szambami i cuchnie przez cały tydzień. Okoliczne lasy są śmietnikiem. Ruszcie tyłki i na rowery nowe-stare władze dzielnicy i zobaczcie jak wyglada las abacki czy Puszcza Kampinoska. A gdzie obiecywana już blisko 10 lat temu przez HGW poszerzona Plochocińska i Marywilska? Miała być w pakiecie z kupcami ze stadionu! Gdzie poszerzona św Wincentego, gdzie obwodnica praska? To obietnice bez pokrycia od lat te same. Już w poprzednich wyborach poszedłem głównie przeciw PiSowi, teraz miałem to w nosie. Wszystko mi jedno kto będzie rządził. Trzeba poczekać kilkanaście lat aż ktoś skruszy ten beton, który dogadza tylko sobie i swojej okolicy.

REKLAMA

# podróżnik

01.12.2014 13:28

No to jedyną szansą na zminy i skruszenie tego betonu, to był udział w wyborach.

# podobno leming

01.12.2014 16:41

antyurzędnik napisał 30.11.2014 22:01
Poczytajcie sobie trochę obietnic i zachowajcie do roku 2018. Jak znalazł do programu wyborczego HGW za cztery lata....

A czy PiS podczas swoich tragicznych rzadów w Warszawie, spełnił swoje obietnice. Prosze nie pisz o Muzeum Powstania Warszawskiego, wymień coś innego.

 antyurzędnik

01.12.2014 17:49

A czy ja napisałem, że popieram rządy PiSu? Uważam jedynie, że HGW stosuje obiecanki-walcanki od 8 lat i znajduje "ciemny lud". który to kupuje. Dlatego uważam, że był czas na zmianę, którego mieszkańcy dwukrotnie nie wykorzystali. Osobiście uważam, że prezydent bez większości w Radzie Miasta byłby lepszym rozwiązaniem. Ktoś patrzyłby na ręce, a tak ponownie burmistrzowie nieudacznicy znajdą zatrudnienie w miejskich spółkach i nikt nawet nie mrugnie.

REKLAMA

# podobno leming

02.12.2014 01:27

antyurzędnik napisał 01.12.2014 17:49
A czy ja napisałem, że popieram rządy PiSu? Uważam jedynie, że HGW stosuje obiecanki-walcanki od 8 lat i znajduje "ciemny lud". który to kupuje. Dlatego uważam, że był czas na zmianę, którego mieszkańcy dwukrotnie nie wykorzystali. Osobiście uważam, że prezydent bez większości w Radzie Miasta byłby lepszym rozwiązaniem. Ktoś patrzyłby na ręce, a tak ponownie burmistrzowie nieudacznicy znajdą zatrudnienie w miejskich spółkach i nikt nawet nie mrugnie.

No nie napisałeś, ale krytykujesz w PiS-owski sposób. W naszych warunkach prezydent bez większości oznacza totalną zadymę.

 antyurzędnik

02.12.2014 07:50

Widzisz skup się nad oceną działań i rządów PO. Za każdym razem piszesz o tym, że PiS jest gorszy, bo to, czy tamto.... A ja chciałbym żyć w kraju w którym ludzie mają nadzieję, że jak oddają głos w wyborach to będzie on ważny ( posłuchaj głupot Niesiołowskiego jak się o tym wyrażał). Chciałbym, aby w tym krakju każdy kto wydaje publiczne ( czyli podatników) pieniądze zastanowił się nad tym dwa razy, a nie płacił za spotkanie z kolesiem przy kolacji tyle, co niektórzy zarabiają w miesiąc. Chciałbym, aby młodzież zamiast emigrować miała możliwość znalezienia godnej pracy na miejscu. Średnie wynagrodzenie w mikroprzedsiębiorstwach wynosi ok.1850 zł brutto. Dlaczego? Dlatego, że większość placi pod stołem. W innym przypadku nie utrzymaliby firmy. Prowadząc dużą spółkę płacę legalnie i co chwila wchodzi w życie przepis, który zmniejsza rentowność tej spółki. Obecnie to mielenie pieniędzy. Czy rozwiązaniem jest zamknięcie firmy i wysłanie 80 osób na bruk?Dalsze rządy do tego doprowadzą. ja sobie poradzę, ale Ci ludzie będą mieli problem. Co rząd zrobił przez 8 lat z szarą strefą? NIc. Rządz zajmuje się PiSem i sobą. Aby zmniejszać szarą strefę trzeba zmniejszać podatki ( znacząco) i podwyższać kary ( znacząco) za ich omijanie. Aby zmniejszać podatki trzeba oszczędzać. Gdzie zmniejszenie biurokracji i liczby urzędników? Ile nowych osób zatrudniono po ustawie śmieciowej? Gdzie zakupy dobrych polskich pociągów?
Przykładów można przedstawić wiele.

# kaumasznawardze

02.12.2014 11:28

#podobno leming napisał(a) 01.12.2014 16:41

A czy PiS podczas swoich tragicznych rzadów w Warszawie, spełnił swoje obietnice. Prosze nie pisz o Muzeum Powstania Warszawskiego, wymień coś innego.

Typowy przedstawiciel PO z argumentacją w stylu: "a u was to biją murzynów".
Sprawa jest prosta. Trzeba sie wytłumaczyć z niespełnionych obietnic i marnotrawienia publicznych pieniędzy bez ciągłego podpierania się nieporadnością konkurencji politycznej.

REKLAMA

# podobno leming

02.12.2014 13:48

antyurzędnik napisał 02.12.2014 07:50
Widzisz skup się nad oceną działań i rządów PO. Za każdym razem piszesz o tym, że PiS jest gorszy, bo to, czy tamto.... A ja chciałbym żyć w kraju w którym ludzie mają nadzieję, że jak oddają głos w wyborach to będzie on ważny ( posłuchaj głupot Niesiołowskiego jak się o tym wyrażał). Chciałbym, aby w tym krakju każdy kto wydaje publiczne ( czyli podatników) pieniądze zastanowił się nad tym dwa razy, a nie płacił za spotkanie z kolesiem przy kolacji tyle, co niektórzy zarabiają w miesiąc. Chciałbym, aby młodzież zamiast emigrować miała możliwość znalezienia godnej pracy na miejscu. Średnie wynagrodzenie w mikroprzedsiębiorstwach wynosi ok.1850 zł brutto. Dlaczego? Dlatego, że większość placi pod stołem. W innym przypadku nie utrzymaliby firmy. Prowadząc dużą spółkę płacę legalnie i co chwila wchodzi w życie przepis, który zmniejsza rentowność tej spółki. Obecnie to mielenie pieniędzy. Czy rozwiązaniem jest zamknięcie firmy i wysłanie 80 osób na bruk?Dalsze rządy do tego doprowadzą. ja sobie poradzę, ale Ci ludzie będą mieli problem. Co rząd zrobił przez 8 lat z szarą strefą? NIc. Rządz zajmuje się PiSem i sobą. Aby zmniejszać szarą strefę trzeba zmniejszać podatki ( znacząco) i podwyższać kary ( znacząco) za ich omijanie. Aby zmniejszać podatki trzeba oszczędzać. Gdzie zmniejszenie biurokracji i liczby urzędników? Ile nowych osób zatrudniono po ustawie śmieciowej? Gdzie zakupy dobrych polskich pociągów?
Przykładów można przedstawić wiele.

Z kimś trzeba porównywać. Dalej zgoda masz rację, z tymże to nie te wybory.

# podobno leming

02.12.2014 13:51

#kaumasznawardze napisał(a) 02.12.2014 11:28

Typowy przedstawiciel PO z argumentacją w stylu: "a u was to biją murzynów".
Sprawa jest prosta. Trzeba sie wytłumaczyć z niespełnionych obietnic i marnotrawienia publicznych pieniędzy bez ciągłego podpierania się nieporadnością konkurencji politycznej.

Nikt nie spełnia wyborczych obietnic i nikt się z tego nie tłumaczy, licząc na krótką pamięć wyborców.

# Jacek

02.12.2014 13:59

Moim zdaniem szczerze mówiąc #podobno leming oraz wielu innych ludzi dość trudno przyjmuje niesztampowe inne zdanie chociaż doskonale rozumie w czym rzecz. Pozdrawiam.

REKLAMA

# Taltos2

02.12.2014 14:33

Do antyurzędnik:
jak polityk nie obieca, to go nie wybiorą, okrutne, ale prawdziwe: 100 milionów, 3 mln mieszkań itd.
Kiedy Balcerowicz bawił się w polityka i NIE OBIECYWAŁ, to był najbardziej nielubianym politykiem, a na prostym haśle "Balcerowicz musi odejść" zostawało się wicepremierem...
Wystartuj w następnych wyborach, opracuj program dla Białołęki - zobaczymy co i ile obiecasz, a jeśli nie przeholujesz - publicznie deklaruję, że na Ciebie zagłosuję.

# kaumasznawardze

02.12.2014 14:52

#podobno leming napisał(a) 02.12.2014 13:51
Nikt nie spełnia wyborczych obietnic i nikt się z tego nie tłumaczy, licząc na krótką pamięć wyborców.
Ta niestety jest krótsza niżby byli w stanie wyobrazić to sobie sami obiecujący.
To, że się nie tłumaczy to tylko wina wyborców i nikogo innego. Ocenianie jednak polityków na tle innych polityków to dyskusja o niczym i bez sensu.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy