REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Forum Bemowo

REKLAMA

# Oli9678

23.08.2021 19:21

Ewidentnie politycy mają to gdzieś, bez względu na przynależność partyjną zamiast się dogadać to rzucają sobie kłody pod nogi. Jak można tak długo wydawać pozwolenia!!!!! To jest chore i dlatego nie oddam głosu nmani na PIS ani na PO.

# Matt0

23.08.2021 21:15

Gdzie PIS i PO się spotyka tam wszystko się rozpada jak domek z kart.

# Jacek Kowalczyk

23.08.2021 22:39

Politycy są tacy idioci... Jak można kosztem ludzi walczyć pomiędzy sobą! Mam nadzieję, że pojawi się nowa władza i wojewódzka i miasta, która będzie planowała osiedla przed budową, że szkołami i przedszkolami, z komunikacją, i nie będzie pozwalać budować takie g*wno jak Bliska Wola

REKLAMA

# lideksynubeka

24.08.2021 07:38

Budowa osiedli, szkół, dróg, przedszkoli, mieszkań, metra czy innej infrastruktury nie jest w Polsce przedmiotem sporu politycznego. Mieszkańcy chętnie głosują na tych co szkół nie budują.
Przedmiotem spiru politycznego są w Polsce emocje.

# Konfederacja

24.08.2021 08:11

Ludzie pamietajcie zeby nie glosowac na PO-PIS oni są doskonale ze sobą dogadani a obywatel jest na ostatnim miejscu. Najpierw jedni grabili kraj a teraz drudzy jeszcze bardziej

# jkk

24.08.2021 09:10

Takie mamy czasy. Teraz panuje moda na programy z plusem, nikogo zatem nie dziwi dodatek plusa do programu Metro 2024. Realnie wartość tego plusa oceniam na 5.

REKLAMA

# kolo

24.08.2021 09:24

#Konfederacja napisał(a) 24.08.2021 08:11
Ludzie pamietajcie zeby nie glosowac na PO-PIS oni są doskonale ze sobą dogadani a obywatel jest na ostatnim miejscu. Najpierw jedni grabili kraj a teraz drudzy jeszcze bardziej

A konfederacja to następne stado swin co chce dorwać sie do koryta o głupota nie ustępuje miejsca ani PiS ani PO

# dddd

24.08.2021 09:53

Pis będzie robił wszystko aby utrudniać pracę samorządu, nie tylko warszawskiego. Robi to od lat i nie przestanie.

# Jelonkowy

24.08.2021 09:58

Jak Kuba Bogu, tak Bug Kubie. Jedni szczują an drugich i dogadać się nie chcą. W sumie się nie dziwię, jak PO i całe zaplecze Czjkowskiego to jedno wielkie ***** ***

REKLAMA

# lideksynubeka

24.08.2021 10:28

@dddd
A samorząd warszawski ile może utrudnia życia PiSowi,więc potwierdzenie emiryczne mojej socjologicznej tezy uzyskałem dzięki @dddd w parę minut.

# Krzyszto

24.08.2021 10:49

Praca Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego to dno i kupa mułu. Decyzję jak w rok wydadzą to jest wielki sukces. Druga kwestia to polityka, tylko najgorzej, że za to wszystko i tak zapłacą mieszkańcy, im dłużej tym drożej.

# zxc

24.08.2021 12:49

Ostatni odcinek jest potrzebny developerom.

REKLAMA

# Tubylec

24.08.2021 13:05

Deweloperzy budują już jedno metro - Metro Zachód, więc metro na pewno będzie na Chrzanowie już w przyszłym roku. Ale pewnie są niepocieszeni opuźnieniami w budowie kolei podziemnej i muszę sprzedawać mieszkania za pół darmo :D

# zjelonek

24.08.2021 14:37

#zxc napisał(a) 24.08.2021 12:49
Ostatni odcinek jest potrzebny developerom.
Słusznie .
"Jest bardzo prawdopodobne, że wkrótce wykonawcy poproszą o więcej pieniędzy"
i to będzie bardzo dobry moment aby nie budować tego idiotycznego odcinka - metro powinno pojechać prosto na zachód pod polami gminy Stare Babice.
Tam to dopiero jest miejsca dla developerów..
A gdyby miasto zadeklarowało dociagniecie 2 linii do CPK to może by się jakieś dofinansowanie od rządu znalazło ?

# jkk

24.08.2021 18:09

zjelonek. Gdyby, raczej już nie miasto, zadeklarowało wolę budowy 2 linii do CPK to znalazło by się dofinansowanie a nawet znaczne wzmocnienie kadrowe dla takiej inwestycji.
Ten ostatni odcinek 2 linii potrzebny jest nie tylko deweloperom. Metro buduje się, między innymi, w celu zmniejszenia ruchu samochodowego w mieście, w tym w centrum. Kilka, a niebawem już kilkanaście, tysięcy mieszkańców Chrzanowa dysponuje sporą ilością pojazdów, które z braku dobrej komunikacji publicznej dowożą swoich właścicieli do ich miejsc pracy czy sklepów.
A deweloperzy muszą gdzieś budować mieszkania, których ciągle brak. Na obrzeżach miasta najłatwiej jest znaleźć na ten cel miejsce.

REKLAMA

# zjelonek

25.08.2021 10:33

#jkk napisał(a) 24.08.2021 18:09
Metro buduje się, między innymi, w celu zmniejszenia ruchu samochodowego w mieście, w tym w centrum. Kilka, a niebawem już kilkanaście, tysięcy mieszkańców Chrzanowa dysponuje sporą ilością pojazdów, które z braku dobrej komunikacji publicznej dowożą swoich właścicieli do ich miejsc pracy czy sklepów.
Te kilka czy nawet kilkanaście tysięcy można by przewieźć tramwajem na Człuchowskiej, a na polach gminy Stare Babice jest miejsca na dzielnice dla kilkuset tysięcy ludzi.
Dokończenie 2 linii łukiem do nikąd jest bez sensu , szczególnie że ostatnia stacja nie będzie nawet powiązana ze stacją kolejową Gołąbki.

# Złośliwiec

25.08.2021 11:25

Wojewoda pisowski, będzie wszystko robił by opóźnić budowę metra i nie oddać szpitala na Ursynowie. Złodziejska partia i mierni w niej ludzie, ale wierni.

# jkk

25.08.2021 12:03

zjelonek. Obszar Chrzanowa to około 200 hektarów, to już obszar sporego miasteczka, natomiast zabudowa babickich pól nie jest w gestii władz naszego miasta. O ile się orientuję, na Człuchowskiej nie ma jeszcze linii tramwajowej. Ta łukowata linia metra do nikąd może kiedyś zostać przedłużona w stronę Włoch, Ursusa i dalej a chwilowo ma też obsłużyć mieszkańców miejscowości podwarszawskich pracujących w stolicy po to, między innymi, aby ich pojazdy nie wjeżdżały do stolicy.

# Panjan

25.08.2021 17:15

Akurat doświadczenie z już istniejących stacji metra w Warszawie pokazują, że w ich otoczeniu ruch samochodowy zwiększa się dramatycznie. Tak wygląda sytuacja na Bielanach czy Żoliborzu. Ludzie przyjeżdzają samochodami w okolice stacji, parkują i dalej jadą metrem. Logiczne? Tylko, że na Bemowie, przy budowanych i planowanych stacjach metro, nie będzie żadnych parkingów dla kierowców z okolicznych miejscowości. Wyjątkiem może być Wola Park, jeżeli prywatny właściciel zgodzi się pozwolić parkować na swoim terenie. Już wiemy, że na to nie zgodzi się ani Lidl ani UD na parkingu przy ratuszu. Parking przy Tesco na Górczewskiej zniknie prędzej czy później, wraz z zabudową tej działki. Na Chrzanowie (stacja przy Szeligowskiej) nie ma nawet fizycznie miejsca na żaden parking, już nie mówiąc o woli jego budowy.

# Metrowiec

25.08.2021 21:40

Metro na Chrzanowie budowane jest pod mieszkańców tego osiedla. Także idealnie ze nie będzie tam gdzie parkować, tam ludzie maja iść na piechotę! Od dojazdu i zostawieniem auta będzie Karolin z duza możliwością budowy parkingu.

# Panjan

26.08.2021 12:46

Koncepcja metra w Warszawie jest inna niż w większości miast. Nie jest ono budowane "pod mieszkańców jednego osiedla", ale ma kanalizować ruch pasażerski z całej, szeroko rozumianej okolicy. Dlatego po otwarciu nowych stacji likwiduje się stare linie autobusowe i tramwajowe zastępując je nowymi, zwożącymi pasażerów do stacji metra. W przypadku stacji położonych na skraju miasta, mają one służyć dojeżdzającym do Warszawy z podmiejskich miejscowości, tak by od tej stacji do centrum podróżowali już metrem. Niestety, komunikacja publiczna z miejscowości pod Warszawą jest bardzo zła. Autobusy jeżdzą rzadko a tras jest mało. Dlatego ludzie wybierają samochody. Zatem stacje Lazurowa i Chrzanów mają przejmować ruch z Babic, Leszna, Kampinosu itd. Takie są oficjalne deklaracje władz miasta. Na marginesie, przy stacji Karolin miasto też nie planuje budowy porządnego parkingu licząc na dobrą wolę Leroy Merlin. Jednak czy ten sklep pozwoli parkować pasażerom metra, często 10-12 godzin, na swoim terenie blokując miejsca dla klientów?

# darq

27.08.2021 15:31

#zjelonek napisał(a) 25.08.2021 10:33
Te kilka czy nawet kilkanaście tysięcy można by przewieźć tramwajem na Człuchowskiej
Otóż to - skoro jak się okazuje STP nie jest konieczna do obsługi M2, to wystarczyłoby dociągnąć metro do Lazurowej i zbudować taniej tramwaj na Człuchowskiej nawet wraz z tym brakującym kawałkiem Człuchowskiej. Dać tramwajowi priorytety to dojazd do Śródmieścia ze skrzyżowania Człuchowska-Lazurowa byłby szybszy niż metrem. Kto pamięta 506 ten wie, jak sprawnie można pokonać tę trasę bez korków, a prosta linia na Kasprzaka jest już chyba przesądzona.

# hopkinson lance

28.08.2021 14:31

Dobry dzień,
Hopkinson Finance Limited Private Lender oferuje różne rodzaje pożyczek waha się od
Pożyczka prywatna
Pożyczka biznesowa
Usługi finansowe
Kredyt budowlany
Pożyczka na nieruchomość
Pożyczka na ropę i gaz
Pożyczka rehabilitacyjna
Doradztwo i ogólne usługi finansowe
Kontakt: hopkinsonloan@yahoo.com
Whatsapp: +1 978-792-4582
Dziękuję
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA