REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# Mardzola

27.03.2017 12:38

Przypomnijcie sobie jak kiedyś wyglądała ulica młoda, przed wycięciem drzew, przed zrobieniem tyłu miejsc parkingowych.. Miała urok. Szerokie chodniki, drzewa. Mieszkam tam od lat i widzę że młoda zmienia się na gorsze. Zrobienie z niej ulicy dojazdowej spowoduje że już totalnie umrze na niej życie. A osoby wystające pod sklep z alkoholem zawsze będą. Przeniescie sklepy to i oni tam pójdą. Tego nie unikniemy. Ja jestem przeciwko tunelowi, chce mieć moja Falenice taka jaka jest tylko zadbana i rozwijającą się. Chcę żeby zachwycala póki co trochę straszy.

# aik

27.03.2017 16:09

gdzie tu problem Tunel jest potrzebny zeby np: autobusy mogly komunikowac obie strony Falenicy, zeby nie stala okolica czekajac na szlaban, chyba nie macie wyobrazni co sie zacznie jak wyremuntuja tory, SKM ruszy az do Celestynowa i bedzie jezdzic o wiele czesciej plus KM i dalekobiezne, wtedy bedziecie o ten tunel blagac....
co do Młodej ja nie widze konfilktu z tunelem...przeciez mozna go przesunac i z komunikowac z Bysławska, a wasza ukochana uliczke moza odciac od ruchu i zrobic deptak jak tak wolicie, prosze bardzo .....

# aik

27.03.2017 16:25

ten tunel to nie musi być taki jak w Miedzylesiu na 4 pasy ...mozna zrobić waski z pasem ruchu i wytyczna sciezka rowerowa i chodnikem...jak go dobrze zaplanują to nawet nie będzie go widać ..przy odrobinei wyobraźni pomyślicie może w ogole zaczynać się wzduz torow i ulicy Patriotow z kierunku Otwocka tam jest dużo terenu ...zrobić tam rondo wjazd do tunelu już pod ziemia lekki zakręt w prawo i wyjazd w ulice Walcownicza i tam zrobić rondo ....żaden problem takie rondo będzie bez problemowa dla zabudowy Falenicy i praktycznie nie widoczne...taki wykop przy torach ;)

REKLAMA

# Lusia

28.03.2017 15:28

Przecież tunel na Młodej ma być rowerowo-pieszy,a samochodowy dalej na granicy z Michalinem,w czym więc problem?

# Wacław

28.03.2017 18:39

To chyba żarty ulica młoda to symbol pijaństwa i bardziej wygląda na miejski szalet niż na perełkę. Zrobicie tam rewitalizację to co z tego jak menele dalej tam będą oddawali mocz. A na bazar przyjeżdża mnóstwo starszych ludzi, niepełnosprawnych. To teraz każecie tym ludziom wysiąść z samochodu i dzwigać zakupy na piechotę.

# wwww

28.03.2017 19:09

Ciemnogród. Najchętniej zaoraliby Warszawę i cofnęli się do czasów Siemowita.

REKLAMA

# MPA

29.03.2017 01:09

Pomysł tunelu drogowego w Falenicy jest tragiczny. Nie ma na niego miejsca a jedyną propozycją PKP jest poprowadzenie dojazdów do tunelu osiedlowymi uliczkami. Kto z mieszkańców popiera takie rozwiązanie???
A dywagacje, że tunel się zbuduje wzdłuż torów z zakrętami pod torami to mrzonki. Na stole jest tylko jedna koncepcja i z założenia zła dla Falenicy.

# Rewitalizacja

29.03.2017 09:30

#Mardzola napisał(a) 27.03.2017 12:38
Przypomnijcie sobie jak kiedyś wyglądała ulica młoda, przed wycięciem drzew, przed zrobieniem tyłu miejsc parkingowych.. Miała urok. Szerokie chodniki, drzewa. Mieszkam tam od lat i widzę że młoda zmienia się na gorsze. Zrobienie z niej ulicy dojazdowej spowoduje że już totalnie umrze na niej życie. A osoby wystające pod sklep z alkoholem zawsze będą. Przeniescie sklepy to i oni tam pójdą. Tego nie unikniemy. Ja jestem przeciwko tunelowi, chce mieć moja Falenice taka jaka jest tylko zadbana i rozwijającą się. Chcę żeby zachwycala póki co trochę straszy.

Przypominacie sobie jak kiedyś było pięknie jak ludzie nie jeździli samochodami tylko konno. Powinno się wrócić do tych czasów, zlikwidować samochody i np. do skmki wyjeżdżać na koniu i dalej do centrum Warszawy również konno. Ale by było pięknie.

# Plażing

29.03.2017 14:40

"Gdzie jest centrum dzielnicy?" - W rejonie Pałacu Kultury i Nauki...

REKLAMA

# kobieta z Falenicy

03.04.2017 13:04

zgadzam sie z przedmowcami, ze tunel nie musi kolidowac z ul. Mloda! tunel mozna wygiac, zrobic wjazd rownolegly do torow, mozna go przesunac moze nie koniecznie w strone Byslawskiej, bo to na wysokosci stacji i moglby byc problem (chociaz pewnie i takie rozwiazanie byloby do zrealizowania!). Od przejazdu w strone Otwocka jest rzeczywiscie duuuuzo miejsca, ktore mozna by wykorzystac, a przy okazji tez zrewitalizowac, bo teren wyglada nieciekawie!
A pomysl z Mloda jako deptakiem? Miala byc ironi, ale... wyobrazmy sobie... przywrocenie drzew, zrobienie fajnej zieleni, kafejek z ogrodkami, pachnacych piekarni, cukierni, pysznych lodow konsumowanych na wygodnej laweczce w cieniu drzewa... cudenko, szkoda, ze to raczej utopijna wizja, ale pomazyc mozna :)
Podczas snucia planow dla Falenicy trzeba miec na uwadze, jak nieproporcjonalnie szybko rozwija sie jej zachodznia czesc! nowe osiedla domkow to pikus! teraz buduje sie Miasteczko Wawer i za niedlugo sprowadza sie tam tysiace nowych mieszkancow, powstana tam nowe sklepy i punkty uslugowe! Hop stop przy petli autobusowej tez juz dostalo zielone swiatlo na budowe! rozciecie na polowe scislego centrum osiedla tak, zeby nie dalo sie wygodnie komunikować samochodami jest moim zdaniem krotkowzroczne! ten przejazd jest konieczny, tylko TRZEBA go zrobic z glowa! Tak, zeby scalal to nasze lokalne centrum, a nie dzielil!

# niktaki

11.04.2017 09:01

Młoda to wizytówka syfu i dziadostwa. Nie ma nad czym się użalać. Tunel dla samochodów po jednym pasie, ścieżka rowerowa, chodnik i będzie super.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA