REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# dr Edward Grysiewicz

15.03.2013 12:25

I bardzo dobrze! Jak na codzień nie jestem fanem artykułów Pana Wołka tak dzisiaj zyskał u mnie przysłowiowego "plusa".
Pani wróblewska to chodzący relikt poprzedniego ustroju. Nie chodzi mi tu oczywiście o światopogląd, ale o podejście do pracy swojej i innych.
Przypomina mi się tu stara anegdotka o prezesie w dwóch ustrojach co to tylko krawat zmienił na reformy.

# bwexradny

15.03.2013 12:46

Pamiętam kuriozalną reakcję dyrektorki podczas ubr. spotkania z Młodzieżową Radą Dzielnicy. Kiedy młodzież zaczęła opowiadać o swoich pomysłach, np. na koncerty hiphopowe, dyrektorka zbeształa młodych ludzi zarzucając, że zaniżają poziom, miast organizować koncerty muzyki klasycznej. Fobia? Może i tak, ale przede wszystkim brak elementarnej wiedzy i umiejętności aktywizacji lokalnego środowiska. I to w sytuacji, gdy cała Warszawa stawia na edukację kulturalną w najbardziej nowatorskich i "objechanych" formach.

# NickTymczasowy

15.03.2013 12:52

Podobnie ze sprawą ReggeFest`u ,gdzie szarpała i naubliżała jednemu uczestnikowi. Powstają nawet antyFanklub`y na jej temat.

REKLAMA

# Jan

15.03.2013 12:59

Oburzające. Jestem muzykiem i wstyd mi za takich, jak pani Anna. Zresztą w naszym środowisku taka panuje o niej opinia. Nie będę tu przyczatał szczegółów, jednakże podobno większość swej kariery oparła na towarzyskich i politycznych względach. Coś nie ma szczęścia budynek przy Van Gogha, najpierw pani Małecka, teraz pani Anna. Może da się ją pogońić?

# Lizzzz

15.03.2013 13:28

Szkoda, że w artykule nie umieszczono jeszcze informacji jak traktuje pracowników. Poza jedną panią z sekretariatu reszta dostaje tęgie baty. Pomijam wyręczanie się innymi w prywatnych zakupach (oczywiście na fakturkę), ale jej ordynarne wprost zachowanie to codzienna męka dla wielu osób.
Podłe niekiedy sformułowania i agresywny - niemalże bitewny ton głosu przyprawia o palpitacje serca.

# widz

15.03.2013 13:34

Taka prostaczka w K U L T U R Z E ? A dlaczego to było tolerowane? Dlaczego nikt tego nie zgłaszał?

REKLAMA

# Lizzzz

15.03.2013 13:42

Strach. Rozmowa w jej gabinecie to jak przesłuchanie przed komisją skarbową

# taka tam

15.03.2013 13:50

I pomyśleć, że ten gabinet za jej poprzednika był otwarty dla każdego. Można było wejść bez zapowiedzi, z buciorami z całym swoim życiem, poruszyć każdy temat i być zrozumianym. I nie dotyczyło to bynajmniej tylko pracowników

# Lizzzz

15.03.2013 13:58

Dzisiaj te drzwi są tylko dla "wybranych", a strzeże ich oblubiona pani dyrektor sekretarka bez zasad...smutek, żal, rozczarowanie

REKLAMA

# Iwo

15.03.2013 14:01

Zawarte w artykule treści są porażające tym bardziej, że prawdziwe. Pani Dyrektor nie powinna mieć przywileju dobrowolnego "odejścia" z zajmowanego stanowiska; tego rodzaju działania winny być rozliczone finansowo i karnie. Trzymam kciuki za osoby działające z zaangażowaniem na rzecz Ośrodka w dobrym tego słowa znaczeniu, a zwolnionym życzę szybkiego przywrócenia do pracy!

# Lizzzz

15.03.2013 14:03

Nie ma już "zaangażowania na rzecz Ośrodka". Teraz jest tylko lojalność dyrektorce i bezwzględne poddaństwo.
Polityka to straszna maszyna

# Stefan K.

15.03.2013 14:28

Brawo! BRAAAWWWOOOOO!!!

REKLAMA

# anty

15.03.2013 14:32

na fanpage'u Białołęckiego Ośrodka też już się dzieje...

# Lizzzz

15.03.2013 14:34

i na antyPage`ach też : D Grunt się pod nogami wali

# Piotr_o

15.03.2013 14:36

Jeżeli chociaż czwarta część powyższych zarzutów jest prawdziwa, to pani dyrektor powinna zostać odwołana. Jakie są na to procedury? Kto może się zająć weryfikacją takich zarzutów i podjęciem odpowiednich kroków?

REKLAMA

# Lizzzz

15.03.2013 14:38

Byłoby dobrze, ale kogo dziś stać na prawnika? Jeszcze trzebaby dowody mieć na papierze itd.

# NIE dla goblinów w kulturze!

15.03.2013 14:39

NIE dla goblinów w kulturze!

# Lizzzz

15.03.2013 14:41

Nie zgadniecie kto się pojawił w "pracy" : D loff <3

REKLAMA

# Piotr_o

15.03.2013 14:45

Trzeba do tego wynająć prawnika? Kto jest szefem tej kobiety? Kto weryfikuje i ocenia jej pracę?

# altówka

15.03.2013 14:46

I tylko muzyki szkoda - teraz jak Białołęczanie usłyszą "muzyka klasyczna" od razu zwątpią. Jedna pani, a taki wstyd dla całego środowiska. To czym się zajmuje to nie kultura a kulturwa!

# Lizzzz

15.03.2013 14:47

Teoretycznie urząd - praktycznie koledzy

REKLAMA

# FankaObecnejSytuacjiWBOKu

15.03.2013 14:50

Wreszcie zwolniono osoby, których już dawno nie powinno tam być!
Pan Mitrowski i Pani Dawidczyk szkodzili ośrodkowi, a jedyne co wnosili to tylko wiele zlego. Intryganci i kółko wzajemnej adoracji. Jeszcze kilka osób do zwolnienia by się tam z łatwością znalazło, a na pewno nie zalicza się do nich Pani Anna Wróblewska, która cały czas stara się ratować BOK od upadku!

# Stefan K.

15.03.2013 14:54

Dziękujemy pani dyrektor za komentarz :)

# Lizzzz

15.03.2013 14:54

Ewelka idź spać, albo wracaj pod biurko

REKLAMA

# anty

15.03.2013 14:56

Pani Anno, niech się Pani nie ośmiesza, Pani czas dyrektorowania dobiegł końca, gasimy światło.

# lena83

15.03.2013 14:56

Coś mi się wydaje, że to niezła PROWOKACJA ze strony zwolnionych osób, które - nie oszukujmy się - miały duuuuże wpływy w BOKu. Jestem z ośrodkiem związana od paru lat. Nigdy nie mieliśmy problemu z próbami ze strony Pani Ani. Zawsze starała się nam pomagać jak tylko mogła. Niestety nie można powiedzieć tego o zwolnionych pracownikach. Ostatnio robiła się coraz bardziej napięta atmosfera, która dała się odczuć chyba większości.
Dodam tylko, że jest jeszcze w ośrodku parę osób, które powinny odejść. Skończyły by się problemy, prowokacje, zastraszania itp. rzeczy które mają miejsce. To co się dzieje to skandal i zapewniam, że nie jest to wina Pani Ani.

# Stefan K.

15.03.2013 15:01

Pani Ewo :) Pani da spokój...

# Lizzzz

15.03.2013 15:01

~lena83 a jaką niby sekcję reprezentujesz?

# Lizzzz

15.03.2013 15:02

Nie Ewa tylko ewelka : D

# kasiaB

15.03.2013 15:03

jeśli jeden Burmistrz ją powołał to niech drugi ją odwała ... i wszyscy będą zadowoleni

# Lizzzz

15.03.2013 15:04

Poza tym ~lena83 ... ktoś w sekretariacie jest z tego rocznika tylko jeszcze 30tych urodzin nie miał

# fan

15.03.2013 15:04

"Pani" Ania dba tylko o własne interesy. Te osoby zostały zwolnione tylko i wyłącznie z powodu przeciwstawienia się przestępczej działalności pani dyrektor.

# pitbul

15.03.2013 15:10

to będzie jatka ze skorumpowaną dzielnicą. @lena83 HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

# Lizzzz

15.03.2013 15:20

ewelinka jest zajęta, bo czyta "how to anonim post for dummies". Angielski w CV ma, więc niech czyta

# basik

15.03.2013 15:28

Tomek się postawił to wyleciał. Współczuję.

# Lizzzz

15.03.2013 15:51

Ja to bym jej zwyczajnie za frak i za drzwi. nie płakałabym

# ola

15.03.2013 16:48

Panie Burmistrzu czekamy na Pana zdecydowane kroki

# pavi

15.03.2013 16:51

Wcześniej nikt o tym nie wiedział?
a gdzie nadzór odpowiednich komórek urzędu

# Lizzzz

15.03.2013 16:55

Urząd vel. koledzy i koleżanki mają to w nosie

# król

15.03.2013 17:00

Należy też sprawdzić wcześniejsze rachunki wypłcone przez urząd dla królowej muzyki

# eeee

15.03.2013 17:09

nowy burmistrz ma teraz pole do popisu, zobaczymy jak rozwiąże sprawę i na ile jest kompetentny

# pavi

15.03.2013 17:12

barańska powinna zostać natychmiast zawieszona i sprawdzona jej działalność

# Landzia

15.03.2013 18:21

Nikt nie wspomniał,że Pani Dyrektor rozpoczęła swoją działalność od urządzenia swojego GABINETU kupując bez pojęcia pierdoły za kolosalne kwoty ,które wystarczyłyby na kilka\kilkanascie\ imprez Osrodka.

# Lizzzz

15.03.2013 18:59

Jak to końca miesiąca nie wyleci to jej pomogę i tyle

# obywatel

15.03.2013 20:10

Sorry, ale ta sprawa pokazuje jakis problem w działaniu dzielnicy - nie tylko zarządu, rady też.
Po pierwsze ktoś (m.in. członkowie komisji konkursowej z wiceburmistrzem) na czele przyczynili sie do takiego rozstrzygniecia konkursu. Mimo, iż konflikt interesu był potencjalnie widoczny.
BOK jest jednostką nadzorowaną i finansowana przez dzielnice - czy np. coś wyszło z zapowiadanej przez radnego Korowaja kontroli. Czy ktos nadzorował sposób wydatkowania pieniądzy, czy zgłaszano w tej sprawie zapytania na sesji?
A może było takie milczące przyzwolenie?

# Klon

15.03.2013 22:20

Prawda!!!

# Anuszka co olej rozlała

15.03.2013 22:31

Dobrze, że ten artykuł się ukazał.Szkoda że impulsem do tego było zwolnienie wieloletnich pracowników, ale lepiej późno niż wcale. Czekam, aż będę mogła pomachać Pani Dyrektor na do widzenia, a BOK wreszcie wróci do normalności.

# pilpa

15.03.2013 22:32

Na stronie Barańskiej http://www.impresariat-proscenium.pl/ (może po tym poście natychmiast to usunie) nadal jest informacja , że były burmistrz Kaznowski wspiera jej działalność. Wspierał ją dzielnie do końca dając kasę nawet w momencie walącego się budżetu. Gdyby budżet się zawalił sprawa byłaby jasna. Gdyby sylwester się odbył w takiej formie, jaką wyobraziła sobie Barańska, sprawa byłaby jasna. Ale nie! niestety barany! w postaci pracowników bok uporczywie ratowali sytuację. I teraz mają za swoje. Gratuluję refleksu! Trzeba było od razu do prokuratury!

# Grupa Uważnych Czytelników

15.03.2013 22:49

Na stronie Impresariatu Proscenium czytamy:
Impresariat Artystyczny Proscenium jest pomysłodawcą (...)
Koncertów Edukacyjnych "W Królestwie Muzyki",
których głównym celem jest edukacja muzyczna dzieci i młodzieży poprzez zabawę.
Koncerty mają charakter koncertów - bajek.
Obie te inicjatywy są autorskim pomysłem Anny Barańskiej - Wróblewskiej (dyrektora Impresariatu).

Skoro zatem ABW jest autorką cyklu "W królestwie muzyki", tzn. że podpisując umowy jako dyrektor BOK z firmami, które tenże cykl BOK-owi teraz sprzedają i oświadczają, że to one z kolei są jego autorami, to albo ktoś nie wie co podpisuje, albo obie strony tych umów świadomie poświadczają nieprawde.

# MamaAntosi

15.03.2013 22:51

Anuszka (bardzo mi coś przypomina ten nick), pomachamy razem na żegnaj (nie do widzenia) Barańskiej, nikt nie chce już jej tu widzieć!

# KKK

15.03.2013 22:54

Osobiscie mialam przyjemnosc poznac ta kobiete to oszczerstwa nigdy nie widzialm jej agresywnego zachowania a ten artykuł to bzdura!!!! ludzie ktorzy tam pracuja sa bezwzgledni bezczelni chamscy! taka jest prawda! ludzie ktorzy pracuja tam za kare!!!! sa nie uprzejmi !!!! i atmosfera ktora tam panuje jest poprostu straszna to jest osrodek kulury to jakies jaja!!! Ci ludzie nie maja zadnej kultury!!!!!wiec o czym wy mowicie!! kilka sepow ktore czyhają na to miejsce !!!

# PoPis

15.03.2013 22:57

GUC dobrze kombinuje! Barańska jest zawsze prywatnie w niedzielę świąteczną (najbliższa niedziela jest również takową świąteczną - to taka, kiedy na Białołęce jest występ Królowej Muzyki). A za autorski pomysł naturalnie nie pobiera honorarium. Tak uwielbia występować na scenie, że wszystko robi charytatywnie!

# UczestnikZajęćBOK

15.03.2013 23:00

OOO! Wreszcie ktoś napisał prawdę!
A reszta tych bzdurnych komentarzy na temat Pani Ani to pewnie wylewy złości osób z teatrów 13, Mamro i Cometa, które na siłę publikują linki do artykułu... Żenada!

# pieprzniczka

15.03.2013 23:02

do KKK, nieuprzejmi piszemy razem. Poza tym kto na czyje miejsce czyha? Na miejsce dyrektora? Na tych zwolnionych? To teraz chyba jakiś konkurs trzeba ogłosić~!

# FankaObecnejSytuacjiWBOKu

15.03.2013 23:03

P R O W O K A C J A !!!

# HaHaHa

15.03.2013 23:12

Widać, ze Sylwia, Tomek, Aneta i Ewa mają tu niezłą zabawę! Żal! Pogrążacie się!

# pieprzniczka

15.03.2013 23:12

Prowokacja - określenie opisujące uzyskanie informacji lub wymuszenie zachowania ofiary przez podstępne i celowe działanie osoby trzeciej (wikipedia).Tu żadnych informacji chyba się siłą nie uzyskało...

# HaHaHa

15.03.2013 23:15

#pieprzniczka napisał(a) 15.03.2013 23:12
Prowokacja - określenie opisujące uzyskanie informacji lub wymuszenie zachowania ofiary przez podstępne i celowe działanie osoby trzeciej (wikipedia).Tu żadnych informacji chyba się siłą nie uzyskało...

oj... tak... wikipedią się bawmy dalej dzieciaczki...

# trzy grosze

15.03.2013 23:19

Oooo czyżby pANI dYREKTOR do domu wróciła i się do komputera dobrała? A nie szkoda czasu? A nie lepiej walizki pakować?

# HaHaHa

15.03.2013 23:22

oooo... czyżby ktoś co chwilę zmieniał nick??

# sld.....u

15.03.2013 23:23

na przykładzie BOK widać, że burmistrz nie radzi sobie z problemami dzielnicy. Czas na zmiany. a wybory ...... blisko

# anty

15.03.2013 23:23

Tego się już pod dywan nie zamiecie pisząc odwetowe komentarze, umowy zostaną sprawdzone i się skończy. to tylko kwestia czasu;)

# Wolski

15.03.2013 23:26

To jest poza moją percepcją, co się dzieje na tym forum. Widać, że Pani Barańska bardzo podzieliła społeczność lokalną. I to mi wystarcza. Wracając do artykułu, to nie sądzę, by włodarze tej dzielnicy odpuścili sobie taki skandal. W momencie kryzysu płacić 25 tys. zł za koncert żenujący, który z perspektywy balkonu jest niewidoczny (byłem na koncercie karnawałowym) to jednak przesada. Maseczka nie jest rekompensatą, za to czego nie widziałem, Piękna oprawa, piękna muzyka (czasem zauważyłem lekki fałsz, choć nie jestem znawcą), ale już tam nie wrócę.

# HaHaHa

15.03.2013 23:26

I oby wszystko w końcu się rozwiązało!!!

# maro

15.03.2013 23:27

sprawa dla prokuratury za defraudacje i sadu pracy za mobbing

# LLL

15.03.2013 23:31

!!!!BZDURY!!

# wawek

15.03.2013 23:32

HGW weż się do pracy i zrób porządek

# KKK

15.03.2013 23:33

Ludzie szkoda słów to jest zemsta !! a ja jestem świadkiem tego co wyprawiają niektóre osoby w Boku i powinno się ich wydalić jak najdalej!! ponieważ działają na nie korzyść ludzi którzy uczęszczają tam i to wy liżecie tyłki ludziom którzy zostali usunięci z ośrodka!!!!! ! śmiać mi się chce jak to czytam!!! ja myślałam że BOK to miejsce spotkań ludzi którzy chcą się rozwijać w jakiejś dziedzinie a nie robić na niekorzyść i usuwać ludzi którzy są zagrożeniem !!! to kpina!!! i palcem mogłabym pokazać kto do nich należy!!!! i jest tyle osób które to potwierdza!!! sepy!!! Sepy !!! sepy!!!! wstyd !!!
do pieprzniczka z mila chęcią zobaczyłabym twoja twarz !! proszę cie nie udawaj!!!! nie kłam!!! i nikt nikogo nie wywalił bez winy musieli sobie na to zapracować i tak późno bo ja zrobiłabym to wcześniej!

# ola

15.03.2013 23:33

a PO traci

# LLL

15.03.2013 23:36

Masakra!! Ciekawe kto dodaje komentarze hmmm!!! :D z tymi klamstwami!!

# pol

15.03.2013 23:36

Wstyd ludzie Wstyd!!!

# kulpa

15.03.2013 23:37

Niestety większość mieszkańców naszej dzielnicy nie wie ani kto to barańska ani gdzie ten ośrodek ani nawet kto jest burmistrzem. tej gazety też nikt nieczyta. z tąd bierze się bezkarność.

# mama B

15.03.2013 23:38

Ja zawsze na newslettera z Bok reaguję jednoznacznie: kasowanie. Raz: nie jest sformułowany po polsku (brakuje dużo zdolności językowych osobie, która go tworzy), dwa: mam awersję do wszystkiego, co się tam dzieje. Od ośrodka kultury oczekuję zaspokojenia potrzeb większości mieszkańców dzielnicy: coś w końcu dla dzieci! BOK jest zamknięty na matki z dziećmi. Nawet windą nie mogę wjechać z wózkiem na piętro! Moje dziecko nie jest tak duże, by pokazywać mu królestwo muzyki, ale z tego co słyszę, nigdy na coś takiego się nie zdecyduję.

# Leon

15.03.2013 23:39

hahah!! do trzy grosze!! czyli to jednak wy skoro uważacie ze pisala to Pani dyrektor!! hahahahah!!!! co za inteligencja!!! :D

# John

15.03.2013 23:43

weźcie napiszcie jeszcze ze do Boku maja wstęp tylko biali !!! hahahaha!!! bo dyrektorka nie uznaje ludzi innego koloru skóry!!!!! śmiech na sali!!!

# Stasia!!

15.03.2013 23:45

co jeszcze napiszecie ze za duzo schodow jest dla staruszków i to dyskryminacja!! ze kolor sali nie odpowiada bo jest czerwony!! nosz Kur!! i to wszystko wina pani dyrektor!!

# trzy grosze

15.03.2013 23:45

#Leon napisał(a) 15.03.2013 23:39
hahah!! do trzy grosze!! czyli to jednak wy skoro uważacie ze pisala to Pani dyrektor!! hahahahah!!!! co za inteligencja!!! :D

Z "wy" pudło, ale co do inteligencji to z grzeczności nie zaprzeczę :D

# anty

15.03.2013 23:48

nic więcej niż w artykule pisać nie trzeba. nie panikujcie tak, siostro - basen!!!

# Leon

15.03.2013 23:49

jak nie wy to ty z kilku osob najwspanialszych na swiecie hahahahahah!! macie na co pracowalisie Kur!! :D i dziwne ale nikt nie zaluje decyzji pani dyrektor!! uuuu! jak mi przykro!!

# och

15.03.2013 23:56

koncerty barańskiej kosztowały setki tysięcy a nam sie autobusy zabiera

# pieprzniczka

15.03.2013 23:57

Cieszy mnie tylko tak duże zainteresowanie. Poza tym to żenada, co się tu dzieje. Barańska robi przekręty, są tacy, którzy jej bronią, to zrozumiałe. Gratuluję odwagi! Ale osoby, które jej się sprzeciwiły są teraz zwolnione. Folwark i jeszcze raz folwark. A nikt się nie dopytuje, co jeszcze zrobiła... I gdzie była, gdy odbywały się imprezy bez jej udziału...

# anty

16.03.2013 00:01

Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam.
Miś: To Jarząbek - dobry trener!
Hochwander: To się nagrało?
Miś: Nie tylko to!
<Nagranie>: Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy!

# plata tuba

16.03.2013 00:02

nie wierzę. ale wiocha. zdjęcie z czasów studenckich redaktor mógłby sobie już wybaczyć.

# purpurowy

16.03.2013 00:04

Ja nigdy nie wiem, która jest godzina, jak jestem o boku! Dlaczego nie ma tam żadnych zegarów na korytarzu?

# platan turban

16.03.2013 00:08

bo tam sie czas zatrzymał. cały czas PRL!

# FankaObecnejSytuacjiWBOKu

16.03.2013 00:09

Jasne! Barańska robi przekręty, a wszyscy inni pracują bez zarzutów...
No chyba kpicie!?!?
Jeśli ktoś robił przekręty to przede wszystkim osoby, których już tam nie ma, a zostało jeszcze kilkoro do wyeliminowania...
Kto słyszał np aby wychodzić sobie jak to robią niektórzy w środku pracy do domu? Albo przychodzić do pracy i wychodzić z niej, o której to się podoba? Co to za pracownicy?! Ojej, dziecko płacze? Obiadek trzeba mężowi zrobić?
Śmieszne jest to, że te osoby myślały, że nikt tego nie widzi.
Czystkę trzeba było zrobić już rok temu- szczególnie w momencie, gdy miał zawiązywać się "komitet pracowniczy" (ups, to też chyba było tajemnicą?!)
Praca to praca. Pracownik zasługuje na szacunek tylko wtedy, gdy szanuje pracodawcę!

# MAMONA

16.03.2013 00:13

Myślę że władze nic nie zrobią, Barańska pluje im w twarz a oni udają że deszcz pada. Zwolnieni pracownicy pracowali w BOK od wielu lat, cieszyli się bardzo dobrą opinią. Barańska jest dyrektorem od około 1,5 roku - zwolniła ich bo przeciwstawili się jej ciemnym interesom - jeśli pojawia się artykuł to znaczy że są na to dokumenty. Mam nadzieję że opinia o niej pójdzie w świat i straci ona dzięki temu znacznie więcej. Władzy nie wierzę, ale jest jedna nadzieja - internet a raczej to co się w nim znajdzie jest wieczne...

# jah

16.03.2013 00:13

@15.03.2013 22:32 #pilpa ta informacja ukazała się na długo przed wyzwoleniem ośrodka.

# wyeliminowania...

16.03.2013 00:15

wyeliminowania...

# fankdofanki

16.03.2013 00:17

APORT!

# FankaObecnejSytuacjiWBOKu

16.03.2013 00:19

Niech prawda wyjdzie na jaw!!!

# Mistrzyni Kultury

16.03.2013 00:22

Widz: A ja widzę jedną stronę medalu byłam na kilku przedstawieniach i sala była pełna, na których była, romantica i wielu osobom sie to podoba i oczekuja takiej kultury fakt babka reprezentuje Platformę na Białolece jak Burmistrz ją zwolni to tak jak by się przyznał do porażki całej Platformy - a może czas by wymienić platformę i wszystkich ludzi w BOku. bo się tam chyba zasiedzieli i za i w głowach się im po p..... za dobrze mają wszystkich wymienić należało by.

# ewaziewa

16.03.2013 00:23

TOMASZ MITROWSKI - Największy przekręt roku 2013. HAHAHA

# MAMONA

16.03.2013 00:24

Boże, niech prawda wyjdzie! Zło, które wyrządziła ludziom też do niej wróci... Gospodarując pieniędzmi w ten sposób OKRADAŁA NAS WSZYSTKICH!

# Anna B.

16.03.2013 00:26

Sala była pełna bo połowa lub więcej widzów to byli znajomi lub inni zaproszeni za darmo!

# uczestnik

16.03.2013 00:27

Szczerze to jest smieszne co robi Pani Dyrektor, bylem żyłem widziałem. Sa Teatry faworyzowane sa i muzyczne repetuary Tomku Służewski ożyj lub zrób coś z tym z góry, bo to co teraz się dzieje jest zaprzeczeniem definicja ośrodka kultury, żal... muzyka którą serwuje Pani Dyrektor nie jest dla szerokiego widza tylko dla niej samej. Ciekawe swoją drogą jaki ma z tego procent

# bywalec koncertów

16.03.2013 00:27

Owszem, ja też lubię te koncerty. Ale na miłość Boską - nie za 25 tysięcy!!! Z czego wynika takie wynagrodzenie? 25.000 na 15 osób występujących przez 2,5 h ?? To jest zwyczajny skok na kasę. Ale przyznaję - koncerty mi sie podobały.

# Anna B.

16.03.2013 00:30

25 000 + inne duperele jak w artykule, de facto powyżej 30 000 pewnie...

# Anna B.

16.03.2013 00:32

A swoją drogą podobno w innych dzielnicach te same koncerty i bajki Barańskiej dużo tańsze są - o ponad połowę...

# kobra

16.03.2013 00:37

dobra przycina nie jest zua nieee?

# Brukowiec

16.03.2013 00:37

skoro byla tak zla tyranka to czemu dopiero teraz placzecie i piszecie te bzdury po tej aferze! z zwolnieniami gdzie byliscie wczesniej skoro tak bylo zle!!! dlaczego nie wczesniej !! pytam? co baliscie sie ale teraz juz sie nie boicie a co do artykułu ze pani dyrektos chce rozmawiac tylko w obecnosci adwokata bo kazdy inteligentny czlowiek wie ze jezeli wnosi sie takie zarzuty w jej strone to nie moze sama bez swiadkow sie tlumazyc bo jaka ma pewnosc ze nie zostanie to wyjete z kontekstu!i wykorzystane przeciwko niej! myslicie ze kazdy jest idiota i uwierzy w to! tam byla samowolka! kazdy po tajemnie knuł a do dyrektorki sie usmiechali jezeli uwazacie ze ona jest zlodziejka to wy tez nimi jestescie bo godziliscie sie na to wiec kazdy odpowie za swoje czyny a ci inteligentni ludzie ktorzy podali takie informacje do brukowca poniosa za to konsekencje ! bo obrali zla taktyke gry z ktorej sami sie wyeliminuja i wszycy poznamy za niedługo kto podaj takie zarzuty do gazet!i sam na siebie wytoczyl działo! ;) pozdrawiam

# Mistrz riposty

16.03.2013 00:37

Jak to sa astronomiczne sumy dla was Zapraszam do TVP ludzi tam potrafią mieć 1000 zł dniówki nic nie robiąc. a fakt pewnie zwolnieni też by chcieli połozyc raczke na tej kasie rozwalić i POgonić ich z dzielni

# powagadiscowszysko

16.03.2013 00:45

FankaObecnejSytuacjiWBOKu zmiłuj się. glany mi zwiędły.

# Anna B.

16.03.2013 00:46

Wszystko zależy od skali, to mała firma i wydawanie takich sum uniemożliwiało jej działanie. Barańska została wsadzona na to stanowisko - do kogo ludzie mieli się zwrócić? Ruszyli jak zmieniła się władza. Sprawa nie jest tak świeża, pierwsze zwolnienie było ponad dwa tygodnie temu, a władze prawdopodobnie dostały informacje jeszcze wcześniej, CHOĆ PEWNIE NIC NIE ZROBIĄ, PRZECIEŻ W BIAŁOŁĘCE KRÓLOWA RZĄDZI

# plądrujemy

16.03.2013 00:48

#Brukowiec siemanko Marcin!

# Brukowiec

16.03.2013 00:54

ale jakie 2 tyg temu dyrektork nie jest od 2 tyg tylko od kiedy co?? wiec dziewczyno opanuj sie! na milosc Boska!! nie rob z siebie glupiej ! i nie próbuj w mowic tego innym skoro kradla to wy tez!! tyle w tym temcie! piszecie ze jest zlodziejka to wy tez !! proste i poniesiecie wszyscy za to konskwencje!!!

# LUDŹ

16.03.2013 00:56

WSZYSCY ZA TO BEKNIECIE!!! POGODZCIE SIE Z TYM!! SKORO PAKUJECIE JA TO BAGNO WY ZGADZAJAC SIE NA TO POJDZIECIE NA DNO RAZEM Z NIA!!! PRZYKRO ALE SPRAWA JEST JASNA!!

# Brukowiec

16.03.2013 00:57

#plądrujemy napisał(a) 16.03.2013 00:48
#Brukowiec siemanko Marcin!

Chcialbys zeby to byl Marcin to ktos o wiele straszniejszy!!

# Lewandowski

16.03.2013 00:59

HAHAHAHA sami na siebie ukrecili sobie bata!! HAHAHA

# aleściek

16.03.2013 01:14

artykuł zdaję się rzeczowy. widać straszni ludzie tam muszą pracować. siedlisko żmij.

# MarcinzWrocimowic

16.03.2013 01:18

tortorip @xemur

# plądrujemy

16.03.2013 01:34

chciałabym chciała chciałabym chciała.

# Mistrz riposty

16.03.2013 01:40

Wszystkich pogonić jak wprowadzić rządy Konnonowicza hehe, Zamknąć to niech nic nie będzie skoro nie umiecie się dzielić

# Anna B.

16.03.2013 07:42

Tylko Barańska odpowiada za podpisywanie umów, jako dyrektor ma władzę absolutną, ludzie tam w większości są uczciwi i część uczciwych oberwało, pomyślcie, czy zwalnia się swoich wspólników?

# Dariusz

16.03.2013 07:56

Zanim powiesicie psy również na pracownikach to musicie wiedzieć, że były podejmowane próby rozmów z dyrektorką na temat wydawania pieniędzy na lewo i prawo i pracownicy (głównie Ci zwolnieni) starali się polubownie zakończyć ten proceder. W pewnym momencie miarka się jednak przebrała, bardziej radykalne działania zostały podjęte na długo przed zwolnieniem pierwszego z pracowników, i gdyby nie uprzejmy donosiciel, który działał na dwa fronty, sprawa wyszłaby z tym artykułem. Pracownicy BOK, szczególnie te osoby, które pracują już co najmniej kilka ładnych lat, to bardzo zaangażowane osoby, które lubią to co robią i robią to z chęcią. Jednak jeśli działania na rzecz ośrodka są powstrzymywane lub lekceważone, tak jak to robi p. dyrektor, to i motywacja spada. W BOK jest tylko jedna osoba, która jest poplecznikiem dyrektorki i wypisuje te szykany na temat zwolnionych pracowników, chyba w nadziei na jakąś nagrodę...

# ola

16.03.2013 08:08

Donosiciel niech się też pakuje, za drzwi........

# antydonosiciel

16.03.2013 08:11

W końcu są dwa wolne stanowiska, dla SWOJEJ coś się zawsze znajdzie

# antyPO

16.03.2013 08:13

Pogonić cały ten Platforniany układ

# wawek

16.03.2013 08:18

To nie pierwszy przypadek korupcji z Platformą w tle. Swoim nie da się zginąć. Korupcyjne stanowiska w sporcie, kulturze. A kasa dla swoich płynie.

# rudi

16.03.2013 10:38

Szkoda że w tych gromach na dyrektorke BOKU-u jest tak mało konkretów. Rada ją kontrolowała i nie słychać, aby znaleźli jakieś większe nieprawidłowości.
Każdy kto miał do czynienia z BOK-iem wie, że o programie i kto wystąpi decydował Mitrowski, więc wieszanie psów jest bez sensu.
Sprawa zaś jest prosta jak drut. Mintrowski doskonale rozumiał się z Tomaszem, mieli podobne upodobania. Mintrowski uważa, że stanowisko po Tomku po prostu mu się należało i wcale tego nie ukrywa. Siedział na początku cicho bo myślał, ze wypali pomysł z filią BOK-u i zostanie tam szefem. Z filą nie wyszło to zaczał buntować ludzi w Boku i tyle. Atmosfera stałą się fatalna, każdy musiał stanąc po którejś stronie. Szkoda, ze stracił pracę, ale to co robił było w fatalnym stylu.

# Olaf

16.03.2013 10:51

#rudi Kpisz sobie czy o drogę pytasz?

# Karts

16.03.2013 11:20

Dziękuję autorowi i osobom, które nie boją się publicznie wypowiadać za ten artykuł. Także pracuję w jednym z warszawskich ośrodków kultury....Może ten tekst da odwagę i zrodzi potrzebę publicznych wypowiedzi na temat praktyk, jakie odbywają się w ośrodkach kultury.

# Rewela

16.03.2013 11:23

Natychmiat powinien zainterweniować Burmistrz....KRÓLOWA i jeszcze kilka osób jest tam do WYMIANY!!!!!

# psycholog

16.03.2013 11:35

Gdyby tak było startowałby w konkursie jak Sylwia i inne osoby (także z zewnątrz), które chciały w dużej mierze i w miarę możliwości utrzymać linię i klimat BOK z czasów Tomasza.
Nie, chciał chyba robić swoje (zeby robic co lubi, zeby miec zrodło utrzymania), ale jest taka cena kompromisu, której w pewnym momencie nie może się już przekroczyć. Zaczyna sie wtedy szybka autodestrukcja.
To co się stało w BOK (utrzymując sie w konwencji literacko-dramaturgicznej) przypomina mi m.in. bajke o "Rybaku i złotej rybce".
Ale nie jest to tylko kwestia personalna, to jest pytanie o jakość życia publicznego w Dzielnicy. Dlaczego milczeli radni, albo dawali się ugłaskiwać. Dlaczego inni członkowie zarządu długo to też firmowali, przecież to były sprawy niemalże powszechnie znane?
Bo była w tym taka taktyka - nie warto robić z igły widły. Nie z burmistrzem lepiej żyć w zgodzie. Nie, to sumie drobna sprawa (np. w skali finansów dzielnicy), a dla niego prestiżowo ważna etc.
Jako jest dzisiaj faktyczna siła kontrolna mediów lokalnych (i nie tylko). W końcu poza Echem (też probujacym godzic rożne racje), nikt o tym nie pisał.
Sledzac głosy na forum jest w niektórych z nich cyniczny motyw (ale niegłupi) motyw szantażu emocjalnego (a może i prawnego)- wszyscy przyłożyliście do tego rękę, wiec nie ważcie się krytykować.
Ale może lepiej dokonać na tej nieco marginalnej sprawie, wiekszego oczyszczenia.

# retrex

16.03.2013 12:37

Jakiś czas temu na portalu e-teatr ukazał się artykuł pt. "Pan Dyrektor", obnażający w bardzo taktowny sposób niecne praktyki dyrektorskie prowincjonalnych teatrów. Wiedziałam, że tylko kwestią czasu jest, aby powstał podobny artykuł na temat dyr. ośrodków kultury. Mam nadzieję (czytając komentarze na forum, że temat ten otworzy dyskusję i ujawni życje wewnętrzne w tego typu placówkach).
Jestem również pracownikiem jednego z warszawskich ośrodków kultury. Bardzo dziękuję za ten artykuł. Pragnę odnieść się do poruszonego w artykule wątku wielozadaniowości w ramach etatu. Praktyka pokazuje, że nie warto "wychylać się przed orkiestrę" i pokazywać, jak bardzo jest się operatywnym. Każda umiejętność dodatkowa zostanie wykorzystana przeciwko tobie - to znaczy - w ramach etatu człowiek staje się: grafikiem komputerowym, pracownikiem administracji, fotografem, operatorem kamery, opiekunką do dziecka, pracownikiem technicznym a także konferansjerem na imprezach, pracującym dodatkowo - ma się rozumieć - w ramach etatu w soboty, niedziele i czasem święta.
Ośrodki kultury "stoją" zazwyczaj na barkach szeregowych pracowników etatowych; ludzi wzgędnie młodych, prężnych, którzy muszą działać niejednokrotnie "za dwóch" czyli za swoich starszych stażem i wiekiem współpracowników. Ci starsi mają "fory" u dyrekcji, gdyż od starszych nie wypada wymagać więcej. W związku z tym większa część pracowników przychodzi po prostu "odsiedzieć" swoje budżetowe 8 godzin.
Praca w ośrodku kultury przypominać zaczyna pracę w sklepie, gdzie kultura i sztuka sprowadzona jest do roli produktu, ktory trzeba efektywnie i z zyskiem sprzedać; dbać o to, by była wzorowa frekwencja na zajęciach i imprezach, prowadzić w tym szeroko zakrojone działania marketingowe (najlepiej tak, aby ośrodek kultury nie wydał na nie ani grosza, bo przecież "nie ma pieniędzy").
Tymczasem frekwencja na imprezach jest coraz niższa - powód jest prosty: oferta jest powtarzalna, a ludzie liczą pieniądze. Pierwsze, z czego rezygnują to imprezy i zajęcia dodatkowe, które kosztują niemało.
pozdrawiam serdecznie Autora artykułu.

# obywatel

16.03.2013 18:16

To by było za proste. Bo to nie jednostka jest problemem, lecz cały system (obecny nie tylko w samorządach) oparty na jakiejs formie moralnosci plemiennej, indywidualnych kaprysach decydentów, ale tez duzej demoralizacji i anomii nas wszystkich.
Sprawy nie rozwiaze odwołanie dyrektora jednego burmistrza i zastapienie go dyrektorem drugiego, Nawet jesli ten ostatni bedzie rozsadniejszy czy bedzie miał lepszy instynkt samozachowawczy. Nie, tu jest potrzeba jakiegoś wewnętrznego przekonania, by oddac BOK w rece odwaznego, oddanego ośrodkowi profesjonalisty.
Pierwszym krokiem pewnie byłoby powołanie jakiegoś tymczasowego, ale sprawnego zarządcy tymczasowego z zewnątrz (może ktoś z Biura Kultury UM), przeprowadzenie rzeczowego i obiektywnego audytu finansów i organizacji BOK. Przywrócenie osób, wobec których nie ma racjonalnych powodów do zwolnienia. Jeśli odbyło się to w upokarząjący sposób, to ich przeproszenie w imieniu Dzielnicy.
Powołanie naprawdę niezależnej i profesjonalnej komisji konkursowej, która opracuje kryteria i przeprowadzi konkurs. Danie lokalnej społeczności czasu i dostępu do złożonych ofert programowych, tak by mogły być one przedmiotem publicznej dyskusji- w końcu BOK to dobro współne.
Określenie jasnych czytelnych i opublicznionych kryteriów nadzoru nad jednostkami podległymi - nie tylko BOK. Realizowanie ich- także aktywnie przez Radę.

# ABW

16.03.2013 19:44

czas by ABW zainteresowało się ABW!!!!!!

# Rzeka

16.03.2013 21:22

Problemem był Kaznowski. To całe zło Białołęki od wielu lat. Teraz nowy Zarząd Dzielnicy czego się nie dotknie po Kaznowskim to wdeptuje w wielkie g......o
BOS, BOK, biblioteki to byłe królestwo Kaznowskiego na które mało kto miał wpływ.
Czas wyczyścić tą stajnie Augiasza.

# PRAWDA

16.03.2013 22:24

zkoda że w tych gromach na dyrektorke BOKU-u jest tak mało konkretów. Rada ją kontrolowała i nie słychać, aby znaleźli jakieś większe nieprawidłowości.
Każdy kto miał do czynienia z BOK-iem wie, że o programie i kto wystąpi decydował Mitrowski, więc wieszanie psów jest bez sensu.
Sprawa zaś jest prosta jak drut. Mintrowski doskonale rozumiał się z Tomaszem, mieli podobne upodobania. Mintrowski uważa, że stanowisko po Tomku po prostu mu się należało i wcale tego nie ukrywa. Siedział na początku cicho bo myślał, ze wypali pomysł z filią BOK-u i zostanie tam szefem. Z filą nie wyszło to zaczał buntować ludzi w Boku i tyle. Atmosfera stałą się fatalna, każdy musiał stanąc po którejś stronie. Szkoda, ze stracił pracę, ale to co robił było w fatalnym stylu.

 antyurzędnik

16.03.2013 22:25

Jak widać powyżej wielokrotnie pod innym nickiem wypowiadają się te same osoby. Osobiście chciałbym przypomnieć pewną historię, która miała miejsce za rządów nowej dyrektor,a która wystarczająco pokazuje jak funkcjonuje BOK.
Otóż sławetna i wymieniana w wielu wątkach orkiestra grała w BOK-u, a wejściówki były do wzięcia ( za darmo- być może właśnie dlatego raczej nie do wzięcia). Od poniedziałku godzin porannych były dystrybuowane w BOK-u i Urzędzie Dzielnicy.
W godzinach popołudniowych wejściówek już nie było, a usłyszałem, że rano kolejka po bilety była przeogromna. Dlatego drodzy mieszkańcy nie dziwcie się, że skoro urzędnicy mają czas, aby w godzinach pracy być obłaskawionym i odebrać wszystkie zaproszenia nie zrobią nic, aby pozbyć się łaskawie panującej. Ona z kolei dbając o urzędników ma możliwość załatwiania prywatnych interesów. Ręka rękę myje, a głupiemu radość.
Dlatego nie mówmy, że problemem jest Kaznowski. Problemem jest system i koryto. Zabierzmy koryto, a przynajmniej kilka świń się nie wyżywi.

# o tak!

16.03.2013 22:40

wiesz co zenada

# !!!!

16.03.2013 23:04

#Lizzzz napisał(a) 16.03.2013 22:41
barańska powinna się zwinąć i iść do klasztoru, albo wyjechać z kraju. Byłby wreszcie spokój, a fajnkaobecnejsytuacjiwboku vel. ewelka powinna się zwinąć razem z nią i dalej lizać buty.

Schowaj się gdzieś głęboko pod ziemię bo ch..... jesteś!

# Lizzzz

16.03.2013 23:06

Grzeczniej prostaczku

# ola

16.03.2013 23:20

Jedna z pań z sekretariatu ,chyba już tam nie pracuje, chodziła i opowiadała że była świadkiem jak po bajce w królestwie muzyki przyszła koleżanka Barańskiej, podpisała umowę w imieniu swojej agencji i powiedziała: to pieniążki sama sobie weźmiesz, Aniu...

# Lizzzz

16.03.2013 23:23

klasyka. Ja mam dość. Od poniedziałku zaczynam sabotaż wewnętrzny

# Eliza

17.03.2013 11:03

Ptaszki śpiewają, że smród doskwiera coraz wyżej.

# Temida

17.03.2013 13:40

Kontrola, która mam nadzieje wkrótce zajmie się wydatkami BOK, powinna porównać kwoty wydawane na koncerty przez BOK, a np. inne domy kultury czy samorządy. Z google wynika, że Orkiestra Romantica koncertowała w wielu miejscach w Polsce. Czy wszędzie za 10-osobową orkiestrę i czterech solistów płaci się 25000pln? Chyba raczej nie, ale tylko takie porównanie da rzetelny obraz czy naprawde doszło do "skoku na kase" czy nie.

# tomek

17.03.2013 13:58

Oraz tzw. świadzenia towarzysząe.

# Temida

17.03.2013 14:44

Tak, kontrola powinna też wziąć pod lupę inne wydatki związane z koncertami, czyli dokładnie przeglądać faktury i pozycja po pozycji pytać, do czego były BOK-owi potrzebne zakupione przedmioty, a także w jakim celu wystawiane były np. umowy-zlecenia.

# mamona

17.03.2013 16:14

Z naszych podatków, kilka osób nabija sobie kieszenie

# Eryk

17.03.2013 16:38

Jeżeli władze dzielnicy nie zawieszą natychmiast tej pani do chwili wyjaśnienia sprawy to będzie wiadomo, że albo będą chciały ukryć całą sprawę, albo tez maja w tym udział

# urzednik

17.03.2013 16:40

w samorządzie po sygnałach o korupcji powinna wkroczyć komisja rewizyjna

# antyurzednik

17.03.2013 16:42

chyba bardziej prokurator

# patrząc z boku

17.03.2013 17:05

#urzednik napisał(a) 17.03.2013 16:40
w samorządzie po sygnałach o korupcji powinna wkroczyć komisja rewizyjna

W tym wypadku korupcji raczej nie ma, a jesli jest to raczej nie do udowodnienia. Natomiast na sto procent da sie udowodnić niegospodarność

# urzednik

17.03.2013 17:13

niegospodarność to powód do odwołania dyrektora, naruszenie ustawy o finansach publicznych

# frotto

17.03.2013 19:49

Naruszenie dyscypliny budżetowej bardzo trudno tu udowodnić. BOK to nie urząd dzielnicy gdzie jest plan wydatków, działy budżetu i trzeba robić przesunięcia miedzy paragrafami. W BOKu te zasady nie obowiązują. Jest kasa, z której można czerpać do woli a dyrektor ma swobodę w dysponowaniu pieniędzmi. Dopóki nie zabraknie - nie ma naruszenia dyscypliny

# adam11111

17.03.2013 19:57

#UczestnikZajęćBOK napisał(a) 15.03.2013 23:00
OOO! Wreszcie ktoś napisał prawdę!
A reszta tych bzdurnych komentarzy na temat Pani Ani to pewnie wylewy złości osób z teatrów 13, Mamro i Cometa, które na siłę publikują linki do artykułu... Żenada!

A mnie się podobał o wiele bardziej dawny repertuar, gdzie było więcej tych teatrów, Teatr 13, Marmo i Cometa. Gdzie nie było odwolywania ciągle spektakli. Już wiem dlaczego tak się teraz dzieje - z artykułu.
Ile razy można powtarzać te same opery i operetki oraz bajki dla dzieci?
Tę kasę można właśnie poświęcić na coś co jest wizytówką BOKu czyli amatorskich teatrów.

# zasmucony

17.03.2013 20:03

Tomku a Ty to widzisz i nie grzmisz, a niszczone jest dzieło Twojego życia

# kaśka

17.03.2013 20:06

Fakt, był to kiedyś jeden z najlepszych ośrodków kultury w warszawie, a teraz dno

# Lizzzz

17.03.2013 21:44

Nie mogę się doczekać jutra. Te spojrzenia ukosem jedno na drugiego, gadki szmatki, w których każdy liczy na jakiś news, albo półsłówko. To jest dopiero mordęga. Zachęcamy do odwiedzin.

# tomek

17.03.2013 22:48

Nie jest tak,że w samorządowych instytucjach kultury tj. BOK w ogóle nie obowiązują normy z ustawy o finansach publicznych, prawo zamówień publicznych czy też normy związane z dyscypliną finansów publicznych.
Oczywiście dyrektor ma znacznie większą swobode dokonywania przesunięć czy dokonywania wydatków (też w zakresie akceptowanym przez podmiot nadzorujący i dotujący).
Po pierwsze wydatek musi być legalny tj. dotyczyć działalności BOK np. nie można udzielić dotacji komukolwiek oraz np. sfinansować cateringu zarówno dzieciom w sasiedniej szkole jak i na weselu szwagra. To nie mieści się bowiem w działalności statutowej.
Po drugie wydatek musi być gospodarny tzn. jesli krzesło w na rynku kupuje sie za 50 zł, a kupuje sie je 500 zł, to niegospodarnosc wynosi 450 zł.
Trudniej oczywiscie ocenic usługi artystyczne - ale te też mają jakies stawki rynkowe. A warunkiem poniesienia gospodarnego wydatku jest ich rozeznanie.

# Gerard

18.03.2013 07:57

Dla dobra wszystkich ta pani powinna odejść.

# Wolski

18.03.2013 08:15

Barańska teraz zbiera podpisy pod pismem przeciwko wyrzuconym pracownikom. Zgodnie z logiką powinna chociażby za to wylecieć!

# Gerard

18.03.2013 08:21

Zwolnienia były nieuzasadnione więc szuka wyjścia z sytuacji. Boże, widzisz i nie grzmisz...

# Maślanka Mrągowska

18.03.2013 09:43

Podobno - może należy to spawdzić - członek komisji wybierającej panią Barańską reprezentujący Biuro Kultury powiedział po wszystkim, że dawno nie uczestniczył w tak na chama ustawionym konkursie i sporządził na ten temat notatkę służbową. Może nowy burmistrz sie tym zainteresuje

# w sprawie konkursu

18.03.2013 09:54

Prawnicy powinni zastanowić się nad unieważnieniem konkursu. W regulaminie jest napisane, że członkiem komisji nie może być osoba spokrewniona z kandydatem, ani w żaden inny sposób nie powiązana w jakikolwiek sposób ktory może budzić wątpliwości w sprawie ewentualnej stronniczości. Przewodniczącym komisji był burmistrz Jacek Kaznowski, który wcześniej oficjalnie patronował Orkiestrze Romantica, a do dziś na stronie Impresariatu Proscenium czytamy:
Wielkie otwarcie!
"...Czy naprawdę Tuzy świata muzyki
muszą występować wyłącznie w Carnegie
Hall i innych uznanych centrach kultury?
To pytanie nurtowało mnie przez długie miesiące. Dziś
próbujemy zmierzyć się z ideą lokalnej filharmonii
tworzonej przez muzyków zamieszkujących dzielnicę
Białołęka. Stworzyliśmy więc Orkiestrę, zamierzamy
czerpać z repertuaru światowego formatu otwierając
drogę do powszechnej edukacji kulturalnej.
Pragniemy pokazać Państwu jakim artystycznym
potencjałem stoi nasza dzielnica.
Uwierzmy, że Wielkie Gwiazdy są wśród nas.
Życzę więc wspaniałej zabawy i wrażeń przy akompaniamencie
białołęckich artystów.
Marzenia czasem się spełniają. Trzeba tylko w to
głęboko wierzyć."
Jacek Kaznowski
Burmistrz Dzielnicy Białołęka

# Lizzzz

18.03.2013 10:16

Zapraszamy : D

# POlityk

18.03.2013 10:21

Za takie nadużycia pani dyrektor powinna awansować. Co tam ośrodek kultury, z takimi "sukcesami" bez wątpienia zrobi karierę w polityce. Sprawdziła się znakomicie.

# Stefan K.

18.03.2013 11:07

Jeżeli obecnej władzy zależy choćby na stwarzaniu pozorów praworządności, to decyzja o odwołaniu tej pani z zajmowanego obecnie stanowiska wydaje się najrozsądniejszą.

# kurs1974

18.03.2013 11:17

Ostatnio w BOK-u była klasa mojego syna (II podstawowa) na Kopciuszku. Nauczycielka i dzieci powiedziały że to żenada, aktorów za mało w stosunku do ról. Mylili i zapominali roli. Poprostu żenada. Więcej nie skorzystaja. No comments.

# Skjg

18.03.2013 11:24

A może by tak zainteresować tym CBA? :)

# bwexradny

18.03.2013 12:05

Jej Megalomańskość Anna Barańska-Wróblewska, jako kobieta honoru (każda Królowa ma honor, prawda?), na czas oczyszczenia lub potwierdzenia zarzutów, powinna zrezygnować z piastowanego stanowiska. Przyjmuję zakłady: zrobi to, czy nie???

# Wolski

18.03.2013 12:15

NIE! Zakładam się o bilet wstępu na następny SUPER FANTASTYCZNY KONCERT NA WYSOKIM POZIOMIE ARTYSTYCZNYM. Ale tylko pod warunkiem, że Barańska zagra w nim na altówce.

# Honor?

18.03.2013 12:23

Mam dziwne odczucie, że pani dyrektor nie zawraca sobie głowy honorem. Nie wiem dlaczego :)

# Flet

18.03.2013 12:25, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 18.03.2013 16:23

Tak, na flecie to może ona i z pasją gra ;)

# twwt

18.03.2013 13:51

są wolne dwa stołki kierownicze. nim burmistrz cokolwiek zrobi zostaną obsadzone ludźmi z partii. ab zostanie wyrzucona przykładnie. nowe osoby beda wiedziały co zrobic z uczciwymi pracownikami. CZY TO NIGDY SIĘ NIE SKOŃCZY???

# Willow

18.03.2013 16:11

Czy jest do podpisania gdzieś jakaś petycja w tej sprawie? To jak potraktowała Pana Tomka i Sylwię jest karygodne!

# twwt

18.03.2013 16:50

a to wszystko oczywiscie za przyzwoleniem naszej zmiany kosmetycznej srebra bialoleki. nastąpi blokada i poszkodwani mimo wielkiej checi ze strony wladz nie beda mialy powrotu do pracy.

# KRW

18.03.2013 18:06

Panie burmistrzu obecnie panujący pytam czy Panu nie wystarczą fakty świadczące o skandalicznej działalności dyrektor Barańskiej począwszy od konkursu na którym zaprezentowała najgorszy program ( konkurs ustawiony przez Kaznowskiego wespół z dzielnicowym wydziałem kultury). Nie godzi się niszczyć to co zbudował w BOK Tomek Służewski . Mam nadzieje , że biuro kultury miasta
zwolni dyscyplinarnie tę żenującą postać kultury

# POsłuch

18.03.2013 19:03

#KRW napisał(a) 18.03.2013 18:06
Panie burmistrzu obecnie panujący pytam czy Panu nie wystarczą fakty świadczące o skandalicznej działalności dyrektor Barańskiej począwszy od konkursu na którym zaprezentowała najgorszy program ( konkurs ustawiony przez Kaznowskiego wespół z dzielnicowym wydziałem kultury). Nie godzi się niszczyć to co zbudował w BOK Tomek Służewski . Mam nadzieje , że biuro kultury miasta
zwolni dyscyplinarnie tę żenującą postać kultury
Niestety zatrudnione chypcikiem przez burmistrza osoby dokończą dzieła. Sprawa jest polityczna i tym bardziej szkoda pracowników, których życiorysy są niszczone. Niezłe bagno na dzielnicy.

# Tlen

18.03.2013 19:13

Od kilkunastu lat uczestniczę w życiu BOK. Podziwiałem talent Tomasza Służewskiego jako niezrównanego animatora kultury i pasjonata teatru, a jego dzieło "Teatr 13" to perła na niwie amatorskiego ruchu teatralnego. Zazdrość, chciwość i arogancja nowej dyrektorki spowodowały, że teatr ten został zepchnięty niemal do podziemia... Wielka to strata dla środowiska i Warszawy.
Nowa dyrektorka uczyniła sobie z BOK prywatny folwark, a pracowników traktowała jak poddanych. Mam nadzieję, ze władze przebudzą się i podejmą stosowne kroki, aby oczyścić atmosferę w BOK i pozbyć się osoby zatruwającej wszystkich dookoła. Myślę, że prokuratura i urząd skarbowy tez znajdą pole do popisu w białołęckiej placówce.

# wicher

18.03.2013 19:35

Ludzie,ileż jeszcze razy Usta milczą dusza śpiewa w wykonaniu Ryszarda W.oraz weteranki trupy Bogumiły D-W?!Gdyby chociaż dyr.Barańska-Wróblewska zapraszała różnych(czyt:innych,niż ci w/w!) artystów!Już się rzygac chce(z przeproszeniem) od tych w kółko powtarzanych melodii przez podstarzałego męża swojej żony i jego politycznej przyjaciółki.Fuj!

# widz

18.03.2013 19:43

Kiedy Ryszard Wróblewski na jednym z przedstawień "Królestwa Muzyki" wykonał dla kilkulatków "Brunetki, blondynki, ja wszystkie was dziewczynki..." była to ostatnia wizyta mojej rodziny na chałturach państwa śpiewaków. Scenariusz napisany tak, żeby nie trzeba było się niczego nowego nauczyć. KATASTROFA!!!

# muzyk

18.03.2013 19:57

Jestem muzykiem,mam własny impresariat i...koncert z udziałem 8-osobowego zespołu oraz 5 solistów plus para taneczna to koszt max 10.000 zł.Proszę mi wierzyc:pełna sala,wzruszenia,owacje na stojąco,poziom artystyczny z najwyższej półki.Gdy czytam,że w domu kultury-nie w filharmonii!-można za imprezę zainkasowac 25.000-nóż mi się w kieszeni otwiera!Owszem,trafiają się nam stawki po 2000 zł-i więcej-dla solisty,tylko jednak podczas koncertów organizowanych na rasowych scenach muzycznych!Domy kultury w Polsce aż takie hojne?!Pięknie!BRAWA.KURTYNA.

# muzyk z Elsnerowa

18.03.2013 20:29

Na Targówku orkiestra dostaje po 400 zł dla każdego i 800 zł dla solistów. Nie wierzę, że muzycy dostają na Białołęce dużo większe kwoty. Raczej ktoś "przytula" te pieniadze.

# brunetkiblondynki

18.03.2013 20:37

http://tnij.org/uzwm

# prawda

18.03.2013 20:43

i dobrze,ż t ta sprawa wyszła na jaw!!! Romantica na poziomie amatorskim, kolesiostwo itp.. na WOŚP ta orkiestra nie zgrała (za darmo to po co?) mąż p.dyr tez nie zaspiewał,nieładnie. Czas na porządki w kulturze, oby tacy .więcej nie dorwali się do włądzy!!! Bok to świetni pracownicy, zgrana kadra młodych , pełnych pasji ludzi(moje dzieci tam od lat się uczą) z panem Tomkiem na czele!!! Mamy nadzieję,że "Pani dyrektor"przeprosi za to!!!!!!

# zdziwiony

18.03.2013 20:55

Domy kultury oferują artystom honoraria rzędu 2-3 tys.zł.I to jest maksimum,zresztą szczodre.Tu się mówi o 25.000 zł?!!!No to jaja są po prostu.Każdorazowo stac BOK na orkiestrę?!!!W głowie się nie mieści.

# gram

18.03.2013 21:18

za granie w orkiestrze otrzymywałem 400 zł brutto,nie wiem,ile "bierze" Anna B,nie znam się na ekonomii,kto chce niech pomnoży tę kwotę razy 11,12 lub 13 muzyków-wszyscy mamy takie same stawki.Honorarium śpiewaka solisty podczas pełnowartościowego koncertu-o którym się mówi,ze "to dobry koncert",to suma około 1000 zł,rzadko więcej.No,chyba że chodzi właśnie o to,by było więcej :) Wtedy koncert jest z gatunku mega-bardzo dobrych! :)

# prawda2

19.03.2013 07:28, wpis modyfikowany 3 razy,ostatnio 19.03.2013 08:32

Wyrzucenie człowieka, który się starał, z miesięcznym dzieckiem, z zabrudzeniem papierów, pozbawienie go ubezpieczenia itp. Jeśli Pan Adam nie przywróci poprzednich pracowników i da zatrudnić kolejnych towarzyszy to znaczy, że jest miękką rurką

# antywrobel

19.03.2013 08:12, wpis modyfikowany 3 razy,ostatnio 19.03.2013 08:32

#prawda2 napisał(a) 19.03.2013 07:28
Wyrzucenie człowieka, który się starał, z miesięcznym dzieckiem, z zabrudzeniem papierów, pozbawienie go ubezpieczenia itp. Jeśli Pan Adam nie przywróci poprzednich pracowników i da zatrudnić kolejnych towarzyszy to znaczy, że jest miękką rurką

10/10

# prawda2

19.03.2013 08:29

wpis modyfikowany 2 razy. tzn rozpoczęto śledzenie ip lub podstawianie ??? kto modyfikuje wpisy?

# prawda2

19.03.2013 08:37

wymazano koniec tekstu! wpis został ocenzurowany!!!!!

# LANDZIA

19.03.2013 09:29

Jakim zarozumałym,zawistnym,łasym na pieniądze,karierę,bo przecież niekompetentnym człowiekiem trzeba być,zeby nie odejść z godnością/CO JA GODOM?/.Przecież trzeba tę godność mieć i wiedzieć co TO jest.Super p.Barańska-trzymaj się zębami ,a zasłużysz sobie na szacunek milionów. A tak na marginesie-gdzie jest Burmistrz .Na Jego stronie cisza. Czy zamiatamy pod dywan,czy może mamy jaja i działamy przeciw korupcji i dajemy świadectwo swojej kompetencji .

# fan matki

19.03.2013 10:21

Dlaczego w tej sprawie nie zabrała jeszcze głosu Matka Sławka z Gdańska?

# Euklides

19.03.2013 11:15

Proponuję w związku z czwartkowym koncertem o godz. 10:30 wspólną pikietę pod gabinetem. Ktoś jest za ?

# brunetkiblondynki

19.03.2013 12:06

http://tiny.pl/h8qz9
poprawiam

# KRW

19.03.2013 12:10

#Euklides napisał(a) 19.03.2013 11:15
Proponuję w związku z czwartkowym koncertem o godz. 10:30 wspólną pikietę pod gabinetem. Ktoś jest za ?
świetny pomysł , Barańska nie może działać bezkarnie

# wielka sława to żart

19.03.2013 13:13

Kiedy do BOK przyjdzie kontrola? Panie Burmistrzu!

# sławek

19.03.2013 13:33

ze strony burmistrza przyjdzie co najwyżej nowa wachta :(

# mieszkaniec Tarchomina

19.03.2013 14:03

Dla mnie jako uczestnika wielu przedstawień i koncertów sytuacja jest żenująca.
Sprawą powinna zająć się prokuratura.
Dlaczego tyle pieniędzy jest marnowanych?
Trzeba rozpisać nowy konkurs na stanowisko Dyrektora dla oczyszczenia renomy BOKu.

# łomianek

19.03.2013 14:14

jeszcze chyba żaden artykuł nie miał tylu komentarzy,coś jest na rzeczy!

# M.B.

19.03.2013 14:37

Jeżeli jest to prawnie dopuszczalne, to dobrym pomysłem byłoby zaproszenie do komisji konkursowej wybierającej dyrektora BOK rodziców Tomka Służewskiego. Nikt bardziej niż oni nie będzie pilnować, żeby dzieło ich syna, nie trafiło znów w niepowołane ręce.

# marekkk

19.03.2013 15:12

niepojęte!!!

# Euklides

19.03.2013 15:21

W takim razie zapraszam 21.03 o 10:00 przed Białołęcki Ośrodek Kultury na nieoficjalne zgromadzenie przeciwko obecnej dyrektor. Prosimy nie zabierać pochodni i wideł.
Proszę o wysłanie zaproszenia do Inicjatywy Mieszkańców Białołeki, Echa Białołeki oraz kogokolwiek innego.
Również tak uczynię.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

19.03.2013 15:55, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 19.03.2013 15:56

Decyzja Rządu Cypru o potraceniu z rachunków bandytów i złodziei 10% jest jak najbardziej słuszna, tym bardziej, że jak czyta Matka obejmuje również aktywa ambasady Rzeczypospolitej Polskiej? To tyle komentarza. Posierpniowemu bydłu z Platformy Obywatelskiej w twarz :)

# total

19.03.2013 18:11

Mam nadzieję że to jakiś koszmarny sen, że jutro obudzę się i nie będzie niczego.

# zima

19.03.2013 19:19

Dziwię się,że w obliczu tak poważnych zarzutów nie dzieje się nic,co pozbawiłoby panią Barańską w trybie natychmiastowym pracy.Aż tak jest politycznie mocna?...Altowiolistka z prowincji?Sorry,ale to śmieszne wręcz!Ludzie,działajcie mądrze,jeśli jest tak,jak piszecie,wyżej wymieniona zostanie wyrzucona z hukiem.Sporządźcie porządne pismo wraz z merytorycznymi dowodami sprawy.I tyle w temacie.Pozostają także wyższe instancje :)

# sonia

19.03.2013 19:43

Burmistrz przewiezie się razem z Barańską. Nie słychać żeby coś robił w tej sprawie. Widać, że nie radzi sobie z bardziej poważnymi problemami. Może czas na duże zmiany w dzielnicy.

# kama

19.03.2013 19:46

Lepszy na tym stanowisku bylby Jaworski. Jest bardziej zdecydowany

# Lizzzz

19.03.2013 19:52

Pikieta to fajny pomysł! Wezmę udział! Innych też zapraszam

# UcZeStNiK

19.03.2013 21:38

Jestem uczestnikiem jednej sekcji teatralnej w BOK'u już kilka lat. Od zawsze w garderobie znajdował się "barek" (tzn. czajnik bezprzewodowy, kawa i herbata) - żadnych rewelacji, podstawowe produkty, dzięki którym mogliśmy się posilić w trakcie prób. Kilka miesięcy temu "barek" zniknął z garderoby, co było ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich. Poinformowano nas, że jest kryzys w BOK'u. Teraz już wiem dlaczego :)

# Wolski

19.03.2013 23:31

Ciekawe kto następny poleci z pracy?

# LPR

20.03.2013 07:45

Za baranska ten temat będzie sie ciągnął latami...

# tatar

20.03.2013 09:54

Faworyzowanie orkiestry pani Barańskiej ma kilkuletnią historię. Jeszcze zanim została dyrektorką BOK, zdarzało sie, że za jeden koncert płacił zarówno BOK, jak też Wydział Kultury. Kwoty zawsze były wysokie. Wiadomo też, że wszystko działo sie za aprobatą, a wręcz nakazem burmistrza Kaznowskiego, który własną dzielnicową orkiestre uważał za wielkie osiągnięcie. Kaznowski doprowadził do zwiększenia budżetu BOK i Wydziału, ale nie poszły za tym żadne nowe konkrety oprócz organizowania koncertów, na których bardzo często wysępowała Romantica. Dostawała zlecenia i pieniądze na polecenie burmistrza. Nie obowiązywały jej żadne procedury związane z konkursami dotacyjnymi, do których muszą stawać wszyscy, którzy chcą coś zrobić dla lokalnej społeczności. W tych konkursach fundacje i stowarzyszenia walczą nieraz o głupie 5000 zł... cdn

# tatar

20.03.2013 10:05

cd... a łączna kwota roczna wypłacana pani Barańskiej (także za niuzasadnione pośrednictwo w organizacji koncertów innych wykonawców) przeważnie miała pięć zer. Nic sie nie zmieniło, gdy została dyrektorem BOK. Nadal faworyzuje własną grupę z mężem na czele, a kwoty wypłacene za koncerty są coraz wyższe. W styczniu było to dwa razy 25.000 (koncerty Noworoczny i Wenecki), raz 15.000 (koncert w Kościele na Klasyków) i 5500 za Królestwo Muzyki dlka dzieci (50 minut, czterech wykonawców). W żadnym Domu Kultury w Warszawie, ani chyba w całej Polsce nie ma takiej sytuacji, w której faworyzuje się wciąż tych samych artystów i wypłaca im wynagrodzenia zdecydowanie wyższe od stawek obowiązujących na rynku. No chyba, że muzycy otrzymują po 400-500 zł? Nawet jeśli nie zapytam, komu przypada reszta tych pieniędzy, to... cdn

# tatar

20.03.2013 10:10

cd.. dlaczego pani Barańska podpisuje umowę na 25.000 rozbijając kwotę na 15.000 jako honoraria dla artystów i 10.000 za organizację koncertu? Dziesięć tysięcy????!!!! Tyle nie biorą nawet menadżerowie gwiazd!!!! Ta sprawa bulwersuje i powinna być jak najszybciej wyjaśniona.

# LIST OTWARTY DO MUZYKÓW

20.03.2013 10:29

Szanowni Muzycy!
Zwracam się do Państwa z prośbą o podawanie na tym forum informacji, jakie wynagrodzenie otrzymują Państwo za udział w koncertach orkiestr. W sposób szczególny pytanie to kieruję do obecnych i byłych muzyków Orkiestry Romantica.
Tadeusz, zbulwersowany czytelnik

# cotomabyc

20.03.2013 12:25

No właśnie, ta cała sytuacja wynika z patologii w której pogrążone jest całe społeczeństwo.
Rządzący od 6-ciu lat nieudacznicy skutecznie przekonują społeczeństwo , że złodziej to nie złodziej, tylko człowiek kreatywny , idiota w telewizji to nie idiota, tylko celebryta który wszystko wie najlepiej bo jest znany, niespełniający obietnic polityk to nie oszust , tylko zręczny i skuteczny przedstawiciel elit politycznych, dyrektor z nadania POlitycznego to nie matoł mający znajomości , tylko wybitna siła fachowa , człowiek sukcesu, znawca problemów i Wielki Naprawiacz i nieważne , że rozłożył firmę, bo to nie jego wina, tylko poprzedników.
Na takich fundamentach to nic trwałego się nie wybuduje , a jak pokazuje historia przygód z rozbiorami było ci u nas dostatek.

# orkiestrowiec

20.03.2013 12:28

Witam,z powodów asekuracyjnych nie napiszę,czy grałem z Romanticą,wszystkich kolegów znam znakomicie,także ze współpracy z innymi orkiestrami.Moje-nasze-honoraria to brutto 400 zł,czasem 450,czasem sporo mniej,gdy koncert "sprzedał się" gorzej.NIGDY nie przekraczamy tych kwot,chyba że występujemy w Filharmonii Narodowej lub S-1.Koncertuję non stop,wierzcie:nie ma innych stawek w Polsce.W domach kultury grywam za 200 zł :)

# orkiestrowiec

20.03.2013 12:33

cd:w zasadzie przyjęta stawka to 300 zł.450 zł za koncert to już kapitalne i udane honorarium.Nie zarabiamy w orkiestrach więcej.Koleżanka sopranistka,nazwisko znane w całej Polsce śpiewa za 800-1000 zł.Pozdrawiam

# księgowa

20.03.2013 12:45

Jestem pracownikiem domu kultury,podpisuję umowy z artystami u nas występującymi.To co czytam wprawia mnie w osłupienie!czy państwo piszą o honorariach Opery Narodowej,czy pokrewnego mojej placówce ośrodka? U nas koncert kosztuje maksymalnie 3000 -4000 zł.Są to pieniądze wyszarpane dosłownie spod ziemi.Zapraszamy 7-8 osób grających i trzy,cztery śpiewające.Czasem jest to 10 osób,czasem więcej.Artyści wspaniali,z górnej półki.Koncert noworoczny kosztował nas 8000,było to jednak wyjątkowo bogate widowisko.Czytam i oczom nie wierzę!

# romantyzm mi minął

20.03.2013 13:35

11-osobowa orkiestra kosztuje 4400 zł. Załóżmy że dyrygent dostaje więcej - 600 zł. Czterech solistów po nawet 1000 zł każdy (bardzo wysoka stawka) to 4000 zł. Honoraria artystów zamykają się więc kwotą 9000 zł. Na co idzie pozostała kwota? To zasadne pytanie w tym przypadku

# bobo79

20.03.2013 13:45

Trzeba dodać dla wyjasnienia, że 25 000 to kwota rachunku od tzw. organizatora koncertu, chociaż faktycznie jest nim BOK, który finansuje wszystkie dodatkowe koszty związane z koncertem, jak np. ZAIKS, scenografię itp. itd.

# Lizzzz

20.03.2013 13:53

Tak to jest jak "baranek" zwęszy zielone. Nie może się nażreć, ale pcha do pyszczka ile się da.
Przypominam o 21.03. O godz 10:00 przed koncertem odbędzie się masowe spotkanie pod gabinetem p.(jeszcze)dyrektor.
Wśród zaproszonych są specjalni goście, którzy poprowadzą rozmowę w sposób merytoryczny.

# bali

20.03.2013 14:30

oj głuptasy,przecież pani dyrektor dom kolejny buduje!Nie załapaliście się na opowieści pani X,która swego czasu na komputerze zaproszona do gabinetu zdjęcia radosne z budowy oglądała? :)Chałupa w puszczy z bali kosztuje!A i utrzymanie tej w Warszawie również.Macie odpowiedź,naiwni :)

# bali

20.03.2013 14:36

Tu rozmowy z panią dyr.nic nie dadzą!Czcza gadanina dziada do obrazu.Tu trzeba nagłośnienia w wyższych instancjach!U tych,którym Barańska podlega.Lubelski słoik nabija BOK w zieloną butelkę! :)

# nik

20.03.2013 15:32

Ludzie z orkiestry dorabiali pisząc scenariusze do spektakli sekcji BOK.

# nikt

20.03.2013 15:35

tak a dzieci z sekcji występowały na koncertach. za brawa i cukierki.

# agent-krwiopijca

20.03.2013 15:55

dziwi mnie tylko, że jest mowa o "jakiejś" agencji z którą podpisana była umowa. Czy to była "jakaś" agencja, czy agencja Pani Wróblewskiej Proscenium? Dla mnie to istotne - jestem właścicielem agencji i czasem boli mnie, że ludzie z branży widzą we mnie "krwiopijcę" bo do honorarium artysty dokładam 10% prowizji. Proszę nie powielać stereotypów - jeżeli wypłacała sama sobie, to nie jest to samo co "korzystanie z pośredników". Pośrednicy działają na całym świecie i nie ma w tym nic złego.

# agent

20.03.2013 16:04

Kochani,to wy nie wiecie,że agencja Barańskiej przekształciła się w agencję Wróblewskiego?!Przecież to koronna informacja :) Wszystko zostaje w rodzinie.Barańska podpisuje umowy z ... mężem!

# Hrabi

20.03.2013 17:02

Pośredniczenie jest ok, ale w przypadku gdy mamy występ kabaretu - który normalnie kosztuje około 6000-7000zł, mamy namiary bezpośrednie do menadżera bo kabaret występował już w ośrodku, a płacimy przez zaprzyjaźnioną agencję Barańskiej 15000zł, to jak to nazwać?

# agent

20.03.2013 17:31

powtarzam:oficjalnie Barańska nie prowadzi już agencji,na pieczątkach figuruje jej mąż.Czy coś to zmienia,tego nie wiem.Na pewno w jakimś sensie fakt ten ją kryje,co zresztą jak wszystko w naszym kraju jest farsą.Ceny ,o których tu mowa,to horror po prostu.Stawki filharmoniczne!Lub czołowych teatrów w Polsce.

# klucha

20.03.2013 17:55

Istnieje jeszcze jeden sposób wyciągania publicznej kasy. Ja zaproszę aktorów np. z Warszawskiego teatru i troszkę przepłacę. Oni wynająjmą drożej salę w Bydgoszczy. Bydgoszcz zaprosi nas na Sylwestra. W papierach wszystko się zgadza. Nawet impresariaty. Kaska przytulona. Są dwa sposoby przeciwdziałania takim praktykom. Wprowadzić odgórne tabele z pułapami. Albo zatrudniać ludzi zaangażowanych w działalność publiczną a nie swoją kieszeń. Niestety jeśli w kulturze jest polityka do niczego dobrego nie dojdzie. I szkoda, że jedno z niewielu dobrze funkcjonujących miejsc gdzie ekipa była zaangażowana upadło. Bo kolejną praktyką jest wywalenie dyrektora placówki aby uspokoić opinię i obstawienie tych miejsc kolejnymi wieśniakami.

 antyurzędnik

20.03.2013 20:34

Umówmy się, że polityka powinna zniknąć również z samorządów, a niestety rozparła się tam całym siedziskiem. Pomysł spotkania w dniu roboczym o tak wczesnej godzinie z pewnością nie spotka się z wielkim odzewem mieszkańców. Ale jeśli ktoś będzie zbierał listę podpisów mieszkańców na terenie Białołęki za odwołaniem Łaskawie Proscenicznej bardzo chętnie podpiszę się pod tym.
Swoją drogą zadziwiające jest, że tak długo trwa dyskusja pod tym wątkiem, a chętnie zaglądający na to forum radni i burmistrzowie jeszcze nie wyrazili swojej opinii i zdania, co z tym zamierzają zrobić. Czyżby ich siedziska przyrosły ze strachu, a w ramach pierwszych oszczędności nowy burmistrz odciął im dostęp do internetu?

# wiem

20.03.2013 22:30

ludzie,o czym wy piszecie?Polityka-owszem,pewnie kwitnie,jak i wszędzie.Są jednak stawki znane w całym kraju i nie mówcie mi,że to wolna Amerykanka.Muzyk w orkiestrze zarabia około 300 zł,jeśli jest to zespół mniejszy-400.Czołowi soliści otrzymują w granicach 1000 zł,no,chyba,że zapraszamy Panią Walewską,czy Brodzińską.Tu jednak w BOK nie mamy do czynienia z nazwiskami nośnymi.Ot:pan Wróblewski współpracujący całe lata z dętą orkiestrą wojskową i inni,zupełnie nie znani.O czym my mówimy?!To jakaś farsa.

# Super Express

21.03.2013 07:55

http://tiny.pl/h8mg2

# smart

21.03.2013 08:13

Piękne zdjęcie. Chyba najbardziej ulubione Pani Dyrektor. To będzie teraz sławna.

# mieszkaniec Porajów

21.03.2013 08:27

Panie Burmistrzu
Na co Pan jeszcze czeka?

# wiem2

21.03.2013 09:11

Burmistrz czeka na oficjalne wyniki kontroli Biura Audytu Wewnętrznego, które wydają się nadzwyczaj oczywiste. To musi od strony formalnej potrwać jeszcze kilka dni...

# chłopiec z tarchominu

21.03.2013 11:04

Niegdyś, gdy na Nowodworach jeszcze perz rósł i oset, mawiało się żartem: wieś Tarchomin, gmina Jabłonna - nie wiedziałem, że ten żart o wsi się kiedyś sprawdzi... Standardy z PGR-u gdzie kierownik jest panem i mistrzem w układzie lokalnym w instytucji kultury?! To skandal i wstyd dla wszystkich mieszkańców i ich przedstawicieli w dzielnicy!

# chłopiec z tarchominu

21.03.2013 11:05

Do pani dyrektor:
"-Wie pan, że nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie?
-Panie kapitanie!!!
-Radzę panu nie podnosić głosu, panie oberleutnant.
-Oficerski sąd honorowy przekona pana kapitana, że to wszystko, co pan przed chwilą powiedział, jest wystarczające do żądania przeze mnie satysfakcji!!!
-Pan się nie kwalifikuje nawet do sądu dla ludożerców, buszmenie! W moich oczach jest pan nędznym gadem omyłkowo tylko nazywanym człowiekiem, panie oberleutnant von Nogay... niech pan stąd wyjdzie, bo ja nie mogę na pana patrzeć, bydlaku.
-Panie Wagner!!!
-Precz!"

# zniesmaczona

21.03.2013 12:03

Widzieliście wypowiedź pani Barańskiej dla "Super Expressu"?
- Instytucje kultury obowiązują inne zasady niż instytucje samorządowe. Możemy zatrudniać osoby z rodziny nawet na etat. Zapraszam do siebie kontrolerów - mówi reporterowi "Super Expressu" Anna Barańska-Wróblewska.
Żadnych merytorycznych kontrargumentów na temat sytuacji finansowej BOK, nic na temat programu Ośrodka, nawet choćby, że koncerty są wartościowe, tylko... MOGĘ ZATRUDNIAĆ MĘŻA. Od razu widać, że BOK tej pani nie interesuje. Ma inne priorytety.

# LANDZIA

21.03.2013 12:38

W nawiązaniu do powyższej wypowiedzi;nie audyt ,ale NIEZAPOWIEDZIANA KONTROLA ,bo wielmożna jeszcze porwie księgowego ,który zresztą i tak jest spolegliwy i uniżony.A gdzie on był do tej pory i jak kontrolował preliminaż BOK.

# manager kabaretu Hrabi

21.03.2013 17:30

Tylko wkwestii formalnej. podane powyżejkwotyhonorariów kabaretu Hrabi są nieprawdziwe. Warto wypowiadając się w tak drażliwej sprawie, sprawdzić fakty i pisać prawdę. Żałuję bardzo, że zostaliśmy wmanewrowani w personalne rozgrywki nie znanych nam osób.
Pozdrawiam
Grzegorz Kiss-Orski
menager kabaretu Hrabi
tel. 691-647-173

# Gumowe ucho

21.03.2013 18:24

Pani dyrektor już znalazła nowego pracownika na miejsce zwolnionego, interesująca postać:
http://tiny.pl/h8m4j

# Lizzzz

21.03.2013 19:24

Jeżeli to prawda to polecam jej uważać, a może nawet dla pewności podróżować windą <3

# Damásio

22.03.2013 00:08

Czytaliście wypowiedź pani Barańskiej dla "Super Expressu"? to jest dopiero skandal i dotyczy to również tych co wybrali panią Barańską w transparentnym konkursie - Pani Dyrektor jest totalną ignorantką, a jej ignorancja bo­li tak bar­dzo jak skal­pel wbi­ty w ciało bez po­dania wcześniej narkozy. A dlaczego to piszę bo pani dyrektor nie zna nawet Statutu instytucji, której została dyrektorem. Zgrozą wieje cytat z SE "Instytucje kultury obowiązują inne zasady niż instytucje samorządowe", a w Statucie jak wół stoi
S T A T U T
Białołęckiego Ośrodka Kultury
Rozdział I
Postanowienia ogólne
§ 1
Białołęcki Ośrodek Kultury, zwany dalej Ośrodkiem Kultury, jest samorządową instytucją kultury posiadającą osobowość prawną...... No i mamy kichę cytowana wyżej wypowiedz w SE Pani Dyrektor w zestawieniu z Statutem świadczy, że Pani Barańska kieruje dużą instytucją ze sporym publicznym budżetem nie mając do tego żadnych uprawnień.Czyli kolejny "menago " wybitna jednostka bez kwalifikacji. Ludzie źle się dzieje.
Proszę Państwa Audyt - Audytem wykaże, że może i drożej było, ale to zawsze można powiedzieć grali na zamówienie przygotowali autorskie widowisko i dlatego jest drożej takie bleblanie i kontrola nic nie wykaże. Boję się, że psy szczekają, a karawana jedzie dalej. I tu mnie smutek ogarnia. Ale ale jeszcze jedna myśl przychodzi mi do głowy, może by tak podać do publicznej wiadomości koncepcję funkcjonowania BOKu, którą pani Barańska przedłożyła na konkurs ? To może być ciekawe co to za wybitny program wygrał konkurs i uzyskał aprobatę komisji konkursowej . Tak to może być ciekawa lektura. Poproszę o Koncepcje jest pewnie w Kadrach Urzędu Białołęki. Zwracam się z prośbą do pana radnego Marcina Korowaja, aby zapoznał się z koncepcją i ją upublicznił przecież jest jawna!!!!! i jak mniemam wybitna tak jak Pani Dyrektor i jej Szanowny Małżonek wiec nie ma się czego wstydzić. Niech świat pozna na co możemy liczyć bo przecież przed panią dyrektor jeszcze 1,5 roku ciężkiej harówy w wydawaniu budżetu BOKu a jak zabraknie to na Sesji Miasta dołoży się z pół bańki i jakoś do końca roku styknie.

# MIchał

22.03.2013 08:33

Dla kogo służy BOK ----- napewno nie dla większości mieszkańców Białołęki lecz małej grupki ludzi która z niego żyje. To taka przybudówka kultury dla Platformy Obywatelskiej/ jej rodzin, działaczy partyjnych, radnych PO tak jak Straż Miejska tyle, że paramilitarna. BOK czasami organizuje ciekawe imprezy niebiletowane na zaproszenia i proszę powiedzieć kto je otrzymuje. Stwierdzam jednoznacznie, że w/wymienieni gdyż mi ani razu nie udało się otrzymać zaproszenie mimo, że od razu w pierwszym terminie o nie się zwracam.

# prawnik

22.03.2013 08:59

Zgodnie z przepisami prawa, tj. ustawą o dostępie do informacji publicznej w związku z ustawą prowadzeniu działalności kulturalnej - taka oferta opowinna zostać udostępniona jako tzw. informacja publiczna na wniosek.
Złożyć ten wniosek może każdy, a urząd dzielnicy ma 2 tygodnie na odpowiedź. Warto też spytać w tym samym trybie o działania nadzorcze prowadzone w okresie 2011-2012 wobec BOK przez urząd dzielnicy. Jest to podmiot dotowany i mają zastosowanie różne uprawnienia nadzorcze.

# dyrektor

22.03.2013 09:31

O ile wiem,dom kultury jest jednostką samorządową właśnie.Co to za bzdury,że obowiązują go inne zasady?Jestem dyrektorem jednego z nich,mój kuzyn jest znanym śpiewakiem operowym,w ciągu 10 lat mojego urzędowania wystąpił tu trzy razy-na umowę o dzieło oraz kilkakrotnie charytatywnie.Nie wyobrażam sobie,by brylował w moim ośrodku częściej-bo to po prostu nieetyczne.Wyrażam na tym forum osobistą opinię,sekretarka bowiem zainteresowała mnie tym artykułem.SKANDAL!Gala sylwestrowa kosztowała naszą placówkę 9.000 zł-a było to wydarzenie artystyczne szeroko komentowane w prasie jako znakomite.

# Prawda

22.03.2013 10:06

#dyrektor napisał(a) 22.03.2013 09:31
O ile wiem,dom kultury jest jednostką samorządową właśnie.Co to za bzdury,że obowiązują go inne zasady?Jestem dyrektorem jednego z nich,mój kuzyn jest znanym śpiewakiem operowym,w ciągu 10 lat mojego urzędowania wystąpił tu trzy razy-na umowę o dzieło oraz kilkakrotnie charytatywnie.Nie wyobrażam sobie,by brylował w moim ośrodku częściej-bo to po prostu nieetyczne.Wyrażam na tym forum osobistą opinię,sekretarka bowiem zainteresowała mnie tym artykułem.SKANDAL!Gala sylwestrowa kosztowała naszą placówkę 9.000 zł-a było to wydarzenie artystyczne szeroko komentowane w prasie jako znakomite.

PRAWDA!!!

# KRW

22.03.2013 10:45

Wystarczy porównać zrealizowane imprezy w roku 2012 np. Domu kultury Targówek (uwzględniając budżet) i BOK . W BOK grała głównie ROMANTICA na koncertach dla dorosłych i dla dzieci . Gdzie jest poprzednia realizowana w ubiegłych latach różnorodna oferta programowa. BOK był ośrodkiem
Który miał ustaloną w społeczności Białołęki (i nie tylko) dobrą renomę ,a teraz "gra" orkiestra z żęnującą konferansjerką królowej Barańskiej.

# Lizzzz

22.03.2013 10:55

Jak normalnie nie lubię PiS`u tak dzisiaj wolę ich niż "Królową Annę B." z PO.

# szczyptaki

22.03.2013 11:00

Za co wyleciała z Mińska pani zatrudniona na stanowisko Pana Tomasza? Czemu władze nie zablokowały Barańskiej na czas wyjaśnienia sprawy? Czemu pozostałe media milczą na ten temat? Przecież to jest SKANDAL i dramat naszej DZIELNICY!

# basik

22.03.2013 11:25

Milczą również nasi radni, którzy jednocześnie piszą w innym wątku o metrze ...

# Lizzzz

22.03.2013 12:26

Milczy Inicjatywa Mieszkańców Białołęki - stali goście koncertów i bankietów <3

# Wolski

22.03.2013 12:28

Czy było jakieś ogłoszenie o naborze na wolne stanowiska, bo jakoś nie słyszałem? Dlaczego Barańska już bez pardonu przynosi w koszyku zaprzyjaźnione osoby do pracy? To nie jest prywatny interes, ale publiczna jednostka! W głowie się nie mieści!

# opiera

22.03.2013 13:34

nie było ogłoszenia, wystarczy że orkiestra gra:
http://mdkmm.pl/?s=romantica

# zadziwiony

23.03.2013 09:53

cytat z Biblii (Mat. 7:3-5): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

# Zygfryda

23.03.2013 12:30

Z. cytujący biblię o poranku - bezcenne!

# WOS

23.03.2013 18:30

Do wiadomości "kaki" . Za donosicielstwo i obrzydliwe lizusostwo powinna Pani stracić pracę razem z niegospodarną i chamską "królową" ABW

# kirieal

24.03.2013 15:46

No ewelka tak ma. Na paluszkach pod biureczko pani ABW

 Witold Matulka

25.03.2013 02:06

To przerażające,kwoty jakimi obraca Anna Barańska ścięły mnie z nóg.Sam jestem artystą śpiewakiem i wielokrotnie próbowałm załatwic w BOK koncert jednak nigdy Anna Barańska nie dopuściła mnie.Udało mi się dzieki białołęckiemu wydziałowi kultury zorganizowac koncert 10 lutego 2013 w kościele przy ul Myśliborskiej 100 jednak kwotę jaką otrzymałem to "grosiczki" w porównaniu z kwotami o których przczytałem powyżej.Zaprosiłem gwiazdy wielkiego pokroju Małgorzatę Długosz-sopran,Mariusza Rutkowskiego_fortepian,Filipa Borowskiego-aktor i ja Witold Matulka-tenor.Kiedy przyszło do podzialu pieniedzy bylo mi wstyd.To skandal z Anną Barańską i wstyd mi za takich ludz niszczących kulturę.

 Witold Matulka

25.03.2013 02:28

to przerażające.

# Matka

25.03.2013 10:09

A jednak, IMB też coś napisało brawo za odwagę!!!

# prof. ciekawski

25.03.2013 11:19

do artykułu IMB: A co to jest Audyt Kontroli Finansowej???

# uradowany

25.03.2013 13:23

Anna tonie!
imb.waw.pl/news/566/90/ Walka-o-BOK/d,newsy_detail.htm (bez spacji przed słowem "Walka")
I super!!!

# ciekawska

25.03.2013 21:33

Podobno w BOK od dziś jest kontrola. Ktoś ma jakieś przecieki?

# realista

25.03.2013 23:59

Panie profesorze może i pan jest ciekawy ,ale zaprawdę powiadom panu nie douczony pan jest na maksa . Ale to mało istotny szczegół ważne jest to, że Audyt finansowy - to badanie zestawu procedur, przegląd istotnych umów i zawartych w nich kwot, a czy są one wyższe czy niższe to naprawdę nie będzie Audytu interesowało bo istotą audytu jest badanie pod kątem jasności procedur i przedstawionych danych. I ważna zasadnicza rzecz audyt ma na celu rozwiązanie problemów księgowych i proceduralnych, a w konsekwencji identyfikację ryzyk w celu uniknięcia ich na przyszłość . Tak więc będą zalecenia aby scenariusze na imprezy i opis pracy wykonanej przez twórców były bardziej szczegółowe, i na tym się zakończy. Ludzie nie bądźcie naiwni to nic nie da. Sąd Pracy może i przywróci pracowników, ale nastąpi reorganizacja w firmie dostaną trzy miesiące wypowiedzenia i ponowną wytotkę z firmy . A pani Dyrektor do końca umowy którą ma z Miastem będzie robić tak jak robiła tylko bardziej sprawnie.

# KRW

26.03.2013 14:04

Audyt wewnętrzny- to ogół działań, przez które kierownictwo jednostki uzyskuje ocenę funkcjonowania jednostki w zakresie gospodarki finansowej pod względem: gospodarności, legalności, celowości, rzetelności, przejrzystości, jawności. - to definicja audytu .Większości tych warunków ABW nie spełnia i jest to kwalifikacja do zwolnienia dyrektora .

# dociekliwy

26.03.2013 16:25

Słowa uznania dla Pana Witolda Matulki-brawo za odwagę!Może napisaliby inni wokaliści,jak wyglądają ich stawki koncertowe w domach kultury na przykład?

# trfan

26.03.2013 22:05

Międzynarodowy Dzień Teatru co roku w jakiś sposób był obchodzony w BOK. W tym roku nic z tego (zresztą chyba rok temu nic się nie wydarzyło, przynajmniej ja nie pamiętam). Może będziemy wkrótce obchodzić dzień operetki w stylu lekkim, łatwym i przyjemnym, czyli nijakim. W wigilię tego dnia życzę wszystkim mieszkańcom Białołęki trochę więcej kultury! Nie tej z pseudo wyżyn! Po prostu pasji, przyjemności i bezinteresowności!

# Lizzzz

27.03.2013 17:36

Dzisiaj w BOK`u dużo roboty. Wszyscy biegają jak na szpilkach. Pani dyrektor pojawiła się nawet w pracy!!!!! Raban na całego. Jest nawet wewnętrzna plotka, że pani ABW wystąpiła do Ech`a o adresy IP paru osób z tego forum, ale to tylko plotka :)

# Tata Muminka

27.03.2013 19:24

A jak przebiega kontrola? Wie co ma kontrolować czy polegnie jak radni Drojewska i Korowaj?

# Anna

29.03.2013 15:36

Wesołych Świąt wszystkim tym, którym BOK leży na sercu, niezależnie od tego, po której stronie tego sporu są!

# Hanna

30.03.2013 23:05

www.youtube.com/watch?v=3s0JOGvljQk
Ciekawe, że IMB, BOK, Basiński i Wielka Królowa Muzyki mają tak dużo wspólnego ze sobą.

# kura

01.04.2013 15:37

www.youtube.com/watch?v=SqdW1Xeyv2M

# ciekawy

02.04.2013 22:52

Kontrola w BOK jeszcze trwa? Zapadła jakaś niewyjaśniona cisza.

# ada

02.04.2013 22:55

Mała cisza, większa cisza, milczenie. I problemu brak:)

# ABWfan

03.04.2013 00:21

Problem istnieje i ma się dobrze. W otoczeniu nowo zatrudnionej świty tym bardziej! Najlepsza broń to atak! Kiedy następne zwolnienia, Pani Dyrektor? Czekamy!

# Tak to widzę

03.04.2013 07:41

Panie burmistrzu, ludzie czekają na Pana decyzje. Na chwilę obecną wygląda na to, że to pani AWB jest Pana przełożoną, a nie odwrotnie. Kpi sobie z pana i ludzie to widzą. Dobrze Panu z tym?

 Matka_Sławka_z_Gdańska

03.04.2013 08:32

Kelnerowi kuchty z Placu Bankowego jest dobrze.

# AJP

04.04.2013 14:04

Po opisaniu tej sprawy Biuro Kultury powinno sie zastanowic nad zorganizowaniem debaty na temat roli domów kultury w środowisku lokalnym Warszawy. Stan obecny jest zły. Na pewno rolą domu kultury nie może być realizacja ambicji scenicznych dyrektora i jego/jej środowiska, a już na pewno nie może temu towarzyszyć wydawanie tak wielkich kwot!!! Kiedy Biuro Kultury zajmie stanowisko w tej konkretnej sprawie?

# klt

04.04.2013 16:42

"Za styczniowy koncert kolędowy w parafii w Płudach pewnej agencji wypłacono 15 tys. zł, z czego 5 tys. miało pokrywać koszty organizacji koncertu, którą od początku do końca wykonywali etatowi pracownicy ośrodka".
To już nie jest niegospodarność, tylko raczej ma znamiona przestępstwa.

# basik

05.04.2013 08:13

Pani AB ma w nosie nowego burmistrza. Robi nadal to co jej się podoba. A kontrola jest farsą :-(

# Smutny bocian

05.04.2013 08:33

Cała ta sytuacja ukazuje kompletną indolencję tzw. władzy. Zgnilizna, dno i zgraja kolesi. Do czego to może doprowadzić? Cierpliwość się kończy.

# ...

05.04.2013 08:47

Dziwne, że komuś się chciało taką komisję wysłać. Ciekawe po co to. Myślą, że taką farsą załatwią sprawę? Ludzie to wszystko widzą i wcześniej czy później rozliczą odpowiedzialnych za ten kabaret.

# smrod

05.04.2013 10:15

A jednak to prawda! Wstyd! Mówią o Was na mieście!

# Landzia

05.04.2013 13:32

POLECAM dzisiejszy wywiad Tomka Mitrowskiego w internetowym radiu WNET w Poranku .

 Matka_Sławka_z_Gdańska

05.04.2013 16:49, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 05.04.2013 16:52

A może sprawa rozprowadzi się tak, że ta gwiazda podmiejskiej sceny pójdzie stąd partyjnym awansem na miejsce pianistki zarządzającej gazem, która do spółki z egiptologiem tnie teraz głupa przed smoleńskim bandytą?

# antyABW

05.04.2013 17:37

Komisja powinna sprawdzić zarzuty opisane w artykule i to wystarczy do postawienia zarzutów. Jeżeli zapłacono 5 tys za organizację koncertu a organizowali to pracownicy, zgłosić sprawę do prokuratury. To jednak są pieniądze publiczne pochodzące z naszych podatków. Dziwię się Burmistrzowi że działa tak opieszale. Może potrzebne są zmiany takie jak na Targówku.

# kama

08.04.2013 18:03

Barańska dalej szaleje. W BOK-u wiszą plakaty na następne koncerty Romantici. Trzeba wydać całą pozostałą kasę jak najszybciej.

# Olaf

09.04.2013 09:14

To ta baba jeszcze tam "pracuje"? DLACZEGO ona jeszcze tam jest? Kto popełnił taki błąd? Przecież to wstyd dla każdego, kto jest za tą babę odpowiedzialny. Zrobiła z porządnego ośrodka kultury koło gospodyń wiejskich i to na własny użytek. Ufam, że to chwilowe niedopatrzenie, przecież inaczej być nie może...

# Landzia

09.04.2013 10:50

A. zwierzęcy folwark trwa w najlepsze .Głupia pani ABW - najwyższy czas poddać się EGZORCYZMOM-inaczej dusza zgubiona,a szanowny małzonek będzie grał innej muzie.

# Landzia

09.04.2013 11:13

UWAGA NEWS.Białołęczanie spięli się i na niepoprawną ABW oraz bezradnego BURMISTRZA szykują opony-będą też TACZKI -dwie.

# Olaf

09.04.2013 12:31

Faktycznie, burmistrz sprawia wrażenie bezradnego dzidziusia, dziecka we mgle.

# xxx

09.04.2013 12:51

Co prawda to prawda: Kaznowski jaki był, każdy pamięta, ale w tej sytuacji by przyszedł, walnął pięścią w stół, powiedziałby swoje zdanie, kazał sie porozumieć, a jak nie byłoby jednak zgody, toby zwolnił dyrektorkę (może akurat nie w tym przypadku personalnym, ale generalnie tak by zrobił)

 Matka_Sławka_z_Gdańska

09.04.2013 13:46

Burmistrz uczy się... hiszpańskiego Wspominała Matka o tym na początku kadencji.

# czasomierz

10.04.2013 21:22

Do końca kadencji Królowej Muzyki pozostał 1 rok, 3 miesiące i 20 dni.

# Edward

11.04.2013 09:38

Ciśnienie rośnie.

# ciekawa

11.04.2013 11:46

informacja ze strony BOK:
W dniu 28 kwietnia 2012r. p. Dyrektor została uhonorowana krzyżem kawalerskim orderu Św. Stanisława, przyznawanym za zasługi w działalności charytatywnej.
Konkretnie za co?

# Edward

11.04.2013 12:31

Za świnie i pół litra.

# Lizzzz

12.04.2013 12:08

Uwaga uwaga! Dzisiaj o godzinie 19 odbędzie się spektakl podczas, którego zorganizowany zostanie mały happening przeciwko jeszcze dyrektor Annie B. Zapraszamy serdecznie

# Ania Wróbelek-Baranek

13.04.2013 09:18

#Lizzzz napisał(a) 12.04.2013 12:08
Uwaga uwaga! Dzisiaj o godzinie 19 odbędzie się spektakl podczas, którego zorganizowany zostanie mały happening przeciwko jeszcze dyrektor Annie B. Zapraszamy serdecznie

@Lizzzz Nie spuchłaś z przemęczenia po happeningu?

# mieszkaniec1

13.04.2013 16:15

Na stronie BOK:
Na podstawie art. 31 ust. 1 Ustawy Prawa Prasowego, Dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury Anna Barańska-Wróblewska zażądała sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w artykułach opublikowanych w gazetach Echo Białołęckie oraz Super Express.
linki:
1. http://bok.waw.pl/dokumenty/echo.pdf
2. http://bok.waw.pl/dokumenty/express.pdf
3. http://bok.waw.pl/dokumenty/tmuza.pdf

# BWłodkowski

13.04.2013 19:52

Oj, pogrąża się Dyrektorka, pogrąża. DK Świt przy dotacji 1 mln wypracował dodatkowo 1,2 mln. Dyrektorka przy dotacji ok. 3 mln + odszkodowaniu i zasileniu z ratusza z racji pożaru (120 tys) wypracowała 500 tys. Istotnie dobre prowadzenie! SIĘ! :)

# Orest

25.04.2013 22:13

Brak reakcji władz Białołęki przez ponad miesiąc jest wymowny. Boją się? Kogo?

# uczestniczka

01.05.2013 10:23

Warto by władze Białołęki spytały panią dyrektor ile kosztował koncert Krzesimira Dębskiego i dlaczego sprzedało się tak bardzo mało biletów, że ponad połowa widowni była PUSTA, a przecież większość widzów weszła na bezpłatne zaproszenia!

# RECENZENT

08.05.2013 12:57

ŻĄDAMY WYPOWIEDZI WŁADZ BLAŁOŁĘKI W SPRAWIE AWB-W KOŃCU WAS WYBRALIŚMY I NIEKONIEZNIE ZROBIMY TO PONOWNIE.

 antyurzędnik

08.05.2013 20:14

NIe wybierałem ich poprzednio i tym razem również tak zrobię

# DOCIEKLIWY

09.05.2013 09:13

Zajrzyjcie pod dywan-ale tam robale'

# RECENZENT

13.05.2013 13:28

NAUJADALIŚMY SIĘ,NASZCZEKALI ,A P.O .MA NAS W...ODBYCIE.KONIECZNA JEST LEWATYWA I TO KILKUNASTOKROTNA BEZ ZNIECZULENIA.SAMI SOBIE KOPIECIE FINANSOWY DÓŁ. MYŚLĘ,ŻE TO WASZ KONIEC.ZOBACZYCIE ,JAK TO JEST BYĆ LEKCEWAŻONYM .BYŁY wasz WYBORCA.ŻEBYM MIAŁ GŁOSOWAĆ NA PARTIĘ DZIKO ROSNĄCYCH DEBILI,TO ZROBIĘ TO I NAMÓWIĘ DO TEGO WSZYSTKICH N O R M A L N Y C H NIESKORUMPOWANYCH LUDZI I WTEDY ZOBACZYCIE ,JAK TO JEST BYĆ NA DNIE.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

13.05.2013 13:48, wpis modyfikowany 2 razy,ostatnio 13.05.2013 13:54

Wy tu bełkoczecie o jakieś szmacie z urzędu, a popatrzcie, jak bydło z Platformy z tureckimi cwelami metro robi. Powodzenia! A jak tam PT Korowaj Marcinie jerze w wieży? Od przysłowiowej "pyty" par "się dyma" w tych podświetlanych diodami apartamentach, co?

# RECENZENT

13.05.2013 13:58

A to już nie na temat.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

13.05.2013 14:08, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 13.05.2013 14:10

Ale! Jak najbardziej. To jest ten sam temat. To Platforma Obywatelska w Warszawie i tu, na Białołęce.

# RECENZENT

13.05.2013 14:20

Ale inne forum-MATKO

 Matka_Sławka_z_Gdańska

13.05.2013 14:26

Jakie? RECENZENT

# RECENZENT

13.05.2013 14:43

Na pewno nie BOK.

# RECENZENT

13.05.2013 16:24

Zatkało kakalo.

# DZIW

14.05.2013 12:39

I chyba faktycznie zatkało ,bo nikt nie pisze

# A GU GU

14.05.2013 13:58

Nikt nie pisze ,bo jest to tylko bicie piany,a "możni trgo świata"mają się dobrze.T Y L K O D O C Z A S U

# ćwierkają wróbelki od rana

24.05.2013 09:27

Krzysztof Mikołajewski. Podoba się wam ten pomysł? Cała ta akcja ma się tak skończyć?

# i tyle

24.05.2013 09:34

Póki co rządzi PO jak wygra PIS to niech na to stanowisko powoła nawet Maciarewicza ze spółką

# Elżbieta

24.05.2013 10:22

#i tyle napisał(a) 24.05.2013 09:34
Póki co rządzi PO jak wygra PIS to niech na to stanowisko powoła nawet Maciarewicza ze spółką

Czy dyrektor BOK to jest stanowisko polityczne? Żarty ktoś sobie robi z nas wszystkich

# A GU GU

04.06.2013 12:27

LUDZIE ,dopóki nic nie będziemy robić,to nikt nie ruszy palcem.Więc po co wpisujemy się tu,zamiast działać ? CZEKAM NA PROPOZYCJE....

# DOCIEKLIWY

05.06.2013 13:06

Moja propozycja-wchodżmy na stronę Ratusza albo Burmistrza i domagajmy się PRAWDY w tym temacie

# RECENZENT

05.06.2013 13:09

DOBRA-DO ROBOTY A jak nie zajmą stanowiska,to ich wy...rzucimy

# PROMINENT

05.06.2013 14:04

Jak te burmistrze mogą przeżyć za marne kilkaNAŚCIE TYSIĘCY złotych?Ale niebawem skończy się pani Waltz i te młokosy /niekompetentne/razem z nią.

# Jazz

06.06.2013 22:48

A jak tam HIT ROKU? Kto widział, kto wie? Ja widzę tylko REPRTUAR i zajęcia dla 3,4 i 5 lotków na stronie. To jest ta fascynująca zmiana wizerunku?

# twardy

07.06.2013 11:46

na hicie roku była połowa sali z czego ta połowa była rozdana za darmo. prawdziwym hitem jest BEZCZELNOŚĆ barańskiej.

# RECENZENT

10.06.2013 13:03

Dlatego trzeba ich wy...rzucić. proponuję REFERENDUM-MOŻE SIĘ PRZESTRASZĄ TAK ,JAK ICH PRZEŁOŻONA PREZYDENT /USTAWA ŚMIECIOWA/

# idealista

21.06.2013 05:08

Dyrektorko Anno B.! Czemu symulujesz? Przekładasz rozprawę w sądzie, wymawiając się złym stanem zdrowia, a tymczasem normalnie przyłazisz do roboty w BOK??? O co chodzi? Czyżbyś przyznała tym samym, że wyrzuconych Pracowników zwolniłaś niesłusznie???
Anno, żono Ryszarda Naprawdę Wielkiego Tenora! Honoru! Honoru! Honoru!

# DZIW

22.07.2013 12:47

I tak to sie robi-i pozamiatqne

# ciekawa

29.08.2013 09:55

Czy rozprawy w sądzie pracy juz się odbyły? Z jakim efektem?

# petru

06.09.2013 13:12

Pani Dyrektor sie obroniła. Słabo

# barille

08.09.2013 18:25

Czy ta pani zawsze musi pojawiać sie na scenie? Nawet wtedy, gdy występuje Piwnica Pod Baranami? Wczoraj widownia czekała na bis a ujrzała na scenie dyrektorkę BOK. Fascynujący finał!

# WSK

11.09.2013 20:01

Pani dyrektor pewnie chciała powtórzyc swój show z roku 2012 z Piwnicą Pod Baranami - był to żenujący spektakl , lansowania siebie i męża (rozdającego swoje płyty) .

# dolce

17.09.2013 08:45

Wójtowicz zapowiada Piwnicę. Bardzo ładnie, sprawnie, podkresla, że występują w sali, która nosi imię ich przyjaciela. Miłe. Schodzi ze sceny. Czekamy. Minuta, dwie, trzy, może pieć... Pojawia się wyraźnie spóźniona pani dyrektor Barańska i... (o zgrozo!) wita burmistrza z małżonką, wiceburmistrza z małżonką, wszystkich pracowników wydziału oświaty itd. KOSZMAR!!!! Czy nikt tej pani jeszcze nie powiedział, że PRL skończył się w 1989 roku? A może warto burmistrzowi uświadomić, że taka pani dyrektor tylko mu obciach robi?

# zmiotka

01.10.2013 22:44

zamiecione pod dywan

# xxx

13.10.2013 09:13

W BOK była kontrola z miasta i jak sie domyslacie niewiele znalazła. Protokół jest wprawdzie bardzo gruby, ale mówi o sprawach w sumie mało istotnych. Czy kontrolerzy zostali tak dobrani, żeby nie zastanowić sie nawet czemu koncert kosztuje 25.000 pln, czy są tak beznadziejni? W jednym i drugim przypadku warto zastanowić sie nad tym, czy Biuro Kontroli m.st Warszawy jest potrzebne i spełnia swoje zadanie, skoro jego pracownicy kontrolują tak, że po takiej kontroli dyrektor BOK w zasadzie dostaje zielone światło do kojenych swoich wizji artystycznych, które kosztują naprawdę dużo, nie mają nic wspólnego z potrzebami społeczności lokalnej, a sprzedaje sie na nie... np. 25 biletów. Jaki jest sens prowadzenia przez kilka miesięcy kontroli, która de facto usankcjonowała działania Barańskiej? Może jakiś odważny radny zajął by sie Biurem Kontroli.

# Brawo

30.10.2013 06:54

Może Korowaj?

# 177

30.10.2013 08:34

Pani dyr zaprasza wykonawców z Niemiec na wielkie SHOW? z playbacku...żenada,plastik i soliści tacy nienaturalni....tak się słucha w domu, z płyty.Żądam zwrotu pieniedzy za bilet!!!!!

# mama

31.10.2013 21:14

NEPOTYZM JEST STRASZNY, ZASTRASZANIE JESZCZE GORSZE! NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZANI!

# czarodziejka

21.11.2013 11:26

Podobno w Echu Białołęki jest dziś nowy artykuł o pani ABW. To prawda? Gdzie jest nowe Echo? Czemu artykułu nie ma na stronie?

# Sernik wiedenski

24.11.2013 12:02

Ta pani wciaz jest dyrektorem?

# Martin

26.11.2013 12:04

Jeszcze przez ok. tydzień. Niebawem robi "move out" (ang. wyjazd, wypad), gdyż napsuła dzielnicy reputacji i nerwów. Prawdopodobnie w nowym roku powita nas nowa władza. Informacja potwierdzona, obecnie nieoficjalna.

# Krokiecik

05.12.2013 21:42

WRESZCIE WŁADZE BIAŁOŁĘKI PRZEJRZAŁY NA OCZY, PANI DYREKTOR ZWOLNIONA!!!!!!!!!!:))))))))

# Karolina78

09.12.2013 16:10

Kto teraz będzie Królową Muzyki?

# nie tylko od święta

30.01.2014 20:06

Historia z happy endem

# henio z tesco

15.02.2014 14:57

Kto złożył papiery w konkursie? Ktoś wie?

# moderato

09.04.2014 10:22

Już w przyszłym tygodniu niektórzy będą tłumaczyć sie w Prokuraturze z nielegalnych działań przeciwko ABW

# poddany

03.06.2014 11:59

#moderato napisał(a) 09.04.2014 10:22
Już w przyszłym tygodniu niektórzy będą tłumaczyć sie w Prokuraturze z nielegalnych działań przeciwko ABW

A może nawet Barack Obama w tej sprawie przyjechał, Królowo?

# Jot pr

26.07.2014 09:25

Świetny artykuł. Czy pan redaktor Wołek mógłby zająć się domem kultury w Łomiankach, gdzie mamy podobną sytuację?

# A JEDNAK FILHARMONIA!

21.01.2015 07:11

Białołęcki Ośrodek Kultury powrócił do koncertów muzycznych. Wielka Gala Noworoczna "Viva Wiedeń! Viva Broadway!" w wykonaniu artystów Opery Lwowskiej przyciągnęła do BOK-u wielką liczbę widzów.
10 stycznia w Białołęckim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Noworoczna w wykonaniu orkiestry Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją wirtuoza skrzypiec Johanna Kruka oraz solistów Opery Lwowskiej.
Zapowiedź koncertu, z jednej strony bardzo mnie ucieszyła, z drugiej - zdziwiła, bo przecież robienie filharmonii w Białołęce to był jeden z koronnych zarzutów w kampanii, rozpętanej w lokalnej prasie przeciwko byłej dyrektorce BOK-u Annie Barańskiej-Wróblewskiej, skutkującej jej odwołaniem ze stanowiska. Bartłomiej Włodkowski pisał wtedy, że jeśli ktoś próbuje tworzyć lokalną filharmonię na Białołęce, to wystawia się na śmieszność lub posądzenie o brak zdrowego rozsądku, bo do prawdziwej filharmonii każdy może dojechać autobusem. (patrz: Echo Białołęckie, 5 kwietnia 2013).
Jak bardzo autor tej wypowiedzi był w błędzie i jak bardzo takie koncerty są lubiane i potrzebne, można się było przekonać właśnie 10 stycznia. Sala widowiskowa Białołęckiego Ośrodka Kultury wypełniona była do ostatniego miejsca. Artystów, zasłużenie, wypuszczono dopiero po trzecim bisie, a oklaskom nie było końca. Nie o to jednak w tej chwili chodzi. Wiadomo zresztą, że lekka muzyka operetkowa cieszyła się zawsze wielkim powodzeniem i dobrze, że taki koncert się odbył.
Denerwuje natomiast i oburza hipokryzja i obłuda decydentów i organizatorów. Dziwne, że organizacja podobnego, żeby nie powiedzieć jednakowego wydarzenia muzycznego spotyka się raz z wielką krytyką, a innym razem - z pełną akceptacją.
Jeszcze bardziej wątpliwe etycznie wydaje się korzystanie z czyichś pomysłów i osiągnięć, nie powołując się na autora. Trzeba mieć dużo tupetu, aby w zapowiedzi koncertu umieścić następujące zdanie:
"To już tradycja, że Białołęcki Ośrodek Kultury rozpoczyna nowy rok koncertem noworocznym".
W porządku, a kto tę tradycję stworzył? Wypadałoby może wspomnieć, że tę tradycję wprowadziła, organizując przez kilka lat koncerty noworoczne i karnawałowe na wzór transmitowanych z Wiednia, właśnie poprzednia dyrektor BOK-u, Anna Barańska-Wróblewska. Nie można przypisywać sobie nie swoich zasług, wcześniej w niewybredny sposób krytykowanych.
Zaznaczam, że jakość koncertu nie ma tu nic do rzeczy. Bogu ducha winni artyści Opery i Filharmonii Lwowskiej byli świetni! Repertuar nie odbiegał od proponowanego w ubiegłych latach przez orkiestrę "Romantica". Rozpoczęto od walca "Nad pięknym, modrym Dunajem". Następnie soliści Opery Lwowskiej - Natalia Kukhar i Vasyl Ponayda - wykonali szereg pięknych arii oraz duetów z popularnych oper i operetek.

# A JEDNAK FILHARMONIA!

21.01.2015 07:12

W drugiej części koncertu Vasyl Ponayda zaśpiewał kilka pieśni neapolitańskich, takich jak "O sole mio" czy "Mamma". Koncertmistrz, a zarazem dyrygent, wirtuoz skrzypiec, Johann Kruk, z towarzyszeniem orkiestry brawurowo wykonał "Polkę furioso" Johanna Straussa oraz "Czardasza" Vittorio Montiego. Młody Mateusz Targowski zadziwił nas wykonaniem na trąbce "Karnawału weneckiego" Jean-Baptiste Arbana. Koncert zakończył "Marsz Radetzkiego" i duet "Time to say goodbye". Galę uświetnił także występ tancerzy Opery Lwowskiej.
Białołęcka publiczność podziękowała artystom owacją na stojąco i chciałoby się w samych superlatywach zrelacjonować to wydarzenie, które z muzycznego punktu widzenia było bez zarzutu. Jednak nie można nie zareagować na dopiero teraz wychodzącą na światło dzienne niesprawiedliwość. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że patronat medialny nad Galą Noworoczną objął portal TuBialoleka.pl, który to właśnie zamieszczał artykuły piętnujące działalność Anny Barańskiej-Wróblewskiej, a szczególnie organizowane przez nią koncerty.
Teraz dopiero widać, że artykuły te nie miały nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską, a były po prostu "szyte na miarę". Była to zorganizowana akcja, która miała doprowadzić do odwołania ówczesnej, niewygodnej dla niektórych, dyrektorki BOK-u. A jeśli już o tradycję chodzi, to może tak, jak w "Misiu", rodzi nam się nowa tradycja: braku odpowiedzialności za słowo pisane i mówione, oraz łatwego przejmowania czyjegoś dorobku.

# Bożena

25.02.2015 21:56

NAGANA? Śmiech na sali
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024