REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# Marian

24.06.2020 16:06

Ale oczywiście sekundnika nie zainstaluja bo chodzi o kasę a nie bezpieczeństwo.

# gig

25.06.2020 07:46

A miałeś jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?
Tym rządzi GITD, a gdzie GITD, tam liczy się WYŁĄCZNIE kasa, cale pieprzenie o bezpieczeństwie to zwykłe mydlenie ludziom oczu.
Tak samo o bezpieczeństwo dba Policja susząc z przydrożnych krzaków. Muszą wyrobić limity i tyle.
Kasa, kasa, kasa...

# Kierowca

25.06.2020 17:42

Oczywiście, że chodzi o kasę. Jest prosty sposób unikania płacenia mandatów - nauczyć się jeździć zgodnie z przepisami. Jeżdżę po tym rondzie minimum 2 razy dziennie ale jeszcze ani razu nie zapłaciłem mandatu. Oczywiście bo zamiast na pomarańczowym hamować to się dodaje gazu a potem płacz bo sięgają po kasę. 500 zł na wjazd na czerwonym to stanowczo za mało.

REKLAMA

# spal

26.06.2020 06:45

A ja raz zapłaciłem 500 zł plus punkty i się nauczyłem. Inna sprawa, że GITD za nieprzyznanie się do kierowania pojazdem nakłada mandat 500zł, a w premii za uczciwe przyznanie się do winy nakłada mandat 500zł i jeszcze punkty karne (nie przyznawajcie się!). Niech wiec mi tu nikt nie pieprzy, że chodzi o jakąś wychowawczą rolę kary, bo chodzi wyłącznie o kasę.

# NoName

26.06.2020 07:58

Łamanie przepisów nie jest obowiązkowe i płacz baranów, że nie chodzi o bezpieczeństwo ale o kasę jest w tym miejscu po prostu żenujący. Przejeżdżam przez to rondo od kilku lat i nigdy nie miałem problemu natomiast mistrzów kierownicy widuję nagminnie i takich tylko strzał po kieszeni może jeszcze czegoś nauczyć. Lub nie.

# Legionowianin

26.06.2020 16:36

Wideorejestrator w Jabłonnej absolutnie nie służy bezpieczeństwu. Ja również zapłaciłem 500. Od tego czasu widząc tam żółte światło naciskam mocno na hamulec, a dojeżdżając do ronda główną uwagę poświęcam sygnalizacji. Niezależnie od warunków panujących na drodze. Ciekaw jestem, ile było wypadków spowodowanych przez ostre hamowanie kierowców przed tym skrzyżowaniem... Czy są dostępne gdzieś te statystyki? Bo wypadki na tym skrzyżowaniu wydają się zdarzać równie często co przedtem...

REKLAMA

# Stefan

26.06.2020 17:51

Oczywiście podwójne karanie za to samo przewinienie jest nieporozumieniem, ale instalowanie kamery, która wyłapuje wszystkich mających w nosie przepisy jest jak najbardziej słuszne.
Kamery powinny być na każdym skrzyżowaniu i wzdłuż takich tras jak np. warszawski odcinek s8. Apelowanie o przestrzeganie przepisów nic nie da. Póki co musi być bat i kara bo po dobroci niewielu rozumie.

# Miix

26.06.2020 21:24

Prawda jest taka ze na tym skrzyżowaniu czas wyświetlania światła pomarańczowego na sygnalizatorach to jakieś ułamki sekundy. Specjalnie tak ustawiono krótki czas aby zarabiać kasę. Także nie polecam na wjazd na pomarańczowym na skrzyżowanie bo to pewny mandat. Ktoś już zreszta wcześniej tez o tym w komentarzach wspominał. Szczególnie wpadają kierowcy którzy jadą od Warszawy i skręcają w lewo do Jablonnej z dwóch pasów a potem za skrzyżowaniem robi się zwężenie do jednego pasa ruchu. Są tam dwuetapowe światła i kamery z każdej strony i wystarczy ze się lekko przyblokuje ruch na zwężeniu i mandacik gotowy. A ze jest mega krótki czas światła pomarańczowego to ludzie wpadają jak muchy.

# Zwolnij babo!

26.06.2020 22:20

I jeszcze się bezczelny babiszon chwali "Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało, przecież tylko dwa razy na czerwonym mi się przejechało". Pani Agata z podlegionowskiej wioski powinna się ze wstydu schować, a nie chwalić jak to sprytnie wydudkała "wolny sąd". Ciekawe, dlaczego redaktor będący autorem tego artykuliku popiera jej kompromitujące zachowanie?

REKLAMA

# Phalaphel

16.04.2023 08:34

Na tym rondzie kiedy oczekujesz na zielone i chcesz wjechać na rondo od ul. Szkolnej gdzie zieline trwa kilka sekund i trafisz albo złośliwego kierowce który stoi przed tobą albo na powolniaka to zanim on zjedzie z ronda tobie zapali się już czerwone i mandat.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA