REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Mitek

24.04.2017 20:42

Bardzo słuszne uwagi. Mogę dodać jako rodowity żoliborzanin , a od 60 lat bielańczyk , że miałem przyjemność jako uczeń występować na t.zw. akademii z okazji rozpoczęcia budowy HW w hali widowiskowej /później było tam kino Orzeł/ ale to było b.dawno temu , w 1952 lub 1953 r. Nawet w wiele lat później miałem okazje pracować w tym kombinacie /wtedy pracowało tam nawet ponad 10 tys.osób/ i o istnieniu tego schronu doskonale wiedziałem. Biurowiec ten był nazywany przez pracowników Watykan. Na IP. istniała tam doskonała jak na owe czasy stołówka. Huta była w nomenklaturze nazywana obiektem strategicznym dla gospodarki , stąd ten pomysł ze schronem p/atomowym. Co do tekstu redakcyjnego , to nie pierwszy przypadek , kompletnej ignorancji i braku wiedzy dzisiejszych pismaków. Pozdrawiam.

# Schronołaz

27.01.2018 10:36

Z kolei w Przemyślu znajduje się Schron Kierowania Obroną Cywilną, też obiekt z czasów zimnej wojny.

# lofix

20.02.2018 18:06

Kiedyś to przynajmniej solidnie budowano. No i obiekt o znaczeniu strategicznym musiał mieć zabezpieczenie.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break