REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Gosia

07.09.2015 14:45

Mnie zaskakuję zawsze cisza ,cisza ,cisza podczas przejazdu kilkuset osób.I te uśmiechy i życzliwość.Bardzo mało bemowian i bemowianek jeździ po ulicy,choć rowerzystów w tej dzielnicy bardzo duzo.

# rowerzysta tunelowy

07.09.2015 17:18

nie jeżdżę na Masę , jeżdże codzień do roboty - i mam propozycje dla organizatorów Masy - zróbcie raz Masę swoimi samochodami , z rowerami na dachach czy z tyłu , jaki kto uchwyt ma .
Wtedy wszyscy zatwardziali spaliniarze ocenią ile miejsca na jezdni zajmuje rower a ile samochód.
Polecam ten pomysł na jesień - już dziś w deszczu za miło na rowerze nie jest...

# cykler

07.09.2015 22:57

Dobry tekst - wyważony, bez emocji, blisko prawdy.

REKLAMA

# maki

08.09.2015 09:24

Bardzo tendencyjny artykuł. Osobiście wyjechałam z Bemowa przed 18-tą aby nie trafić na nie ekologów tylko egoistów, a ja nie jestem samochodem tylko płacącym podatek na drogę po której oni się poruszają, krzycząc, że mimo to mam do niej mniejsze prawa niż oni. Dodatkowo obarczając mnie odpowiedzialnością za każdą głupotę jaką na tej drodze przyjdzie im do głowy zrobić. Ścieżka rowerowa na Górczewskiej jest przepiękna tylko, że niewykorzystywana, jazda chodnikiem to norma. Powód, bo trzeba na jednym 200 m odcinku dwa razy przejechać na przeciwną stronę. Dla rowerzystów z masy to zbyt duży wysiłek. Można przejechać 20 km , ale nadłożyć 50m już nie. To mnie bardziej przekonuje niż hasła masy, że ta walka nie o ścieżki się toczy, tylko jest zwykłym zaspokojeniem poczucia jedności, wspólnoty za które płaci większość. Jak masa dba o bezpieczeństwo wystarczy się przekonać jadąc na jej zakończenie. Gdy rowerzyści się rozjeżdżają popatrzcie ilu ma niewłaściwie wyposażone do nocnej jazdy rowery. I jeszcze jedno światło z przodu nie może oślepiać pieszych!!! Jeśli jest ustawione tak, że oślepia pieszego to oślepia też kierowców.

# Piotrek

08.09.2015 15:53

Ja rowerem jeżdżę po lesie bemowskim, bielańskim, Kampinosie, czasami wzdłuż Wisły albo wyjeżdżam z rowerem w bagażniku samochodu w góry i tam cieszę się pięknymi trasami. Takich parad nie rozumiem i nie lubię!

# kmp

08.09.2015 17:20

To że nie stoję na trasie i nie wyzywam rowerzystów utrudniających ludziom powrót z pracy do domu to nie znaczy że mi się to podoba.

REKLAMA

# jurgen

10.09.2015 09:12

#Piotrek napisał(a) 08.09.2015 15:53
Ja rowerem jeżdżę po lesie bemowskim, bielańskim, Kampinosie, czasami wzdłuż Wisły albo wyjeżdżam z rowerem w bagażniku samochodu w góry i tam cieszę się pięknymi trasami. Takich parad nie rozumiem i nie lubię!
Pracujesz w lesie?

# codzienny cyklista

10.09.2015 10:42

Bardzo wyważony artykuł o Masie Krytycznej, miła odmiana po comiesięcznej dawce hejtu ze strony spaliniarzy :D wszystkim krytykom proponuję ruszyć tyłek i raz się na Masę po prostu wybrać, zamiast pitolić kocopoły w necie... Samochody duszą to miasto - korkami, hałasem, spalinami, zatarasowanymi chodnikami, miasto już nie pomieści większej liczby blaszanek, bo nie starczy miejsca dla ludzi... rower i zbiorkom to jedyne rozwiązania...

# Taltos2

10.09.2015 11:14

Do cyklista:
a jeździj sobie, dobrze, że budują ścieżki (żebyście jeszcze tak z nich korzystali), że jest veturilo. Tylko że ta twoja masa POTĘGUJE Korki, hałas i spaliny. Robienie jej w piątek o 18.00 nie jest działaniem za czymś, TYLKO PRZECIW innym. I dorabianie pseudoideologii tu nie pomoże.

REKLAMA

# kocjan

10.09.2015 11:35

Chcą edukować innych powinni zacząć od siebie. Nagminne nie zatrzymywanie się prze przejściami dla pieszych. Nie przepuszczanie matek z wózkami. Przejeżdżanie po pasach dla pieszych. Po kulturalnym zwróceniu uwagi, odpowiadają wulgarnie jakie to mają świete prawa. Tacy są w większości rowerzyści.
Są ludzie-rowery i jednostki które potrafią współżyć w społeczeństwie.

# wdr

10.09.2015 15:10

#maki napisał(a) 08.09.2015 09:24
Bardzo tendencyjny artykuł. Osobiście wyjechałam z Bemowa przed 18-tą aby nie trafić na nie ekologów tylko egoistów, a ja nie jestem samochodem tylko płacącym podatek na drogę po której oni się poruszają, krzycząc, że mimo to mam do niej mniejsze prawa niż oni. Dodatkowo obarczając mnie odpowiedzialnością za każdą głupotę jaką na tej drodze przyjdzie im do głowy zrobić.
Kierowcy nie płacą dodatkowych podatków na drogi w warszawie (podatek drogowy idzie na drogi ekspresowe i autostrady, po nich piesi i rowerzyści się nie mogą poruszać). Dochód miasta to PIT i CIT a od samochodu się ich nie płaci. Dodatkowo samochody służbowe to koszt dla firm, więc obniżają wpływy z CIT.

# Kris

10.09.2015 20:54

Masa to super impreza uczestniczę w niej od lat ale tylko w sezonie letnim. Jest dla mnie warszawiak frajdą przejechać sie rowerem po zamkniętych dla ruchu ulicach, przyjezdni tego nie zrozumieją i się puszą, ja do waszych dożynek i zabaw w remizie się nie wcina wiec jeden dzień w miesiącu na 3 godz przejazd to nic.

REKLAMA

# asdfg

11.09.2015 00:30

piękne zaklinanie rzeczywistości, jak na was plują to też mówicie że to deszcze?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA