REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Mądrość Cioska

# luki

28.11.2004 20:08

Podzielam pogląd byłego ambasadora Cioska ,że Ukraincy muszą sobie sami rozwiązać swoje sprawy.Polacy moim zdaniem do czasu ponownych wyborów ( tak jak i przedstawiciele innych państw -do domu ).Perfekt i inne zespoły po koncertach -powrót.Jeśli Polacy mogą mieszać to przez analogię mogą mieszać Rosjanie.Nam nikt nie mieszał-uszanować trzeba innych.Liderzy polityczni typu Jurek (uzdrowiciel ) Rokita (słomkowy kapelusz i kokardka- mądrala w Warszawie) Walęsa (ja wam załatwiem ) ponadto kościelni (na razie modlić się w domu ) podstawowa recepta najgorszego lekarza-masz zaparcie to lewatywa ,jeśli odwrotnie to najlepszy polski węgiel na wstrzymanie. Poczekamy to pożyjemy.

# Zbyszek

28.11.2004 20:19

Wydaje mi się że kościelni na tym interesie chcą swoje wygrać.Tam na pielgrzymki byłoby bliżej.Wyprawa krzyżowa i tyle odpustu,taca ,nowe kościoły i nasze nauki z których tyleśmy wniosków wyciągneli co Jankowski z Brygidy a Gocławski z drukarni .

# bruno s.

28.11.2004 21:20

gdyby ta postawa byla dominujaca to 23 lata temy jaruzelski bylby zasypywany gratulacjami od krajow ewg i usa... a my mirelibysmy zycie jak na .. ukrainie. trzeba sie mieszac w słusznej sprawie ale z glowa i taktem.

REKLAMA

# Obywatel PL

28.11.2004 22:56

Ja w tej sprawie już pisałem ale powtórze co mysle o zaangażowaniu naszymch polityków na Ukrainie
Ja uważam że nasi robią straszną kichę pchając sie tam. Nie widomo kto de facto wygra te wybory a my opowiedzielismy sie już za Juszczenką. Ale powiedzmy że jednak nie uda sie obalic wyników wyborów i będzie rządził Janukowicz i co wtedy? Jakie są szanse na dobrą współpracę między Polską a Ukrainą?A nieoszukujmy sie nikt tak naprawde nie wie jak to sie zakończy. Wydaje mi sie że nasi politycy za bardzo sie pospieszyli. A swoją drigą odsyłam forumowiczów to programu politycznego pana Juszczenki i jego pism ideowych. Co tam wyczytamy? Że upa to bohaterowie! Wyczytamy że Juszczenko zamierza w przyszłości odebrać Polsce Przemyśl i okolice. To nie są bajki.Odsyłam do programu. Można poszukać w internecie.Juszczenko to zwykły antypolski nacjonalista! Drodzy forumowicze pamiętacie historie polksich napisów na cmentarzu orlat we Lwowie.Była straszna zadyma. W końcu Kuczma sie zgodził.A wtedy zaprotestowali ludzie....Juszczenki!
Nasi mówią coś jeszcze o obronie demokracji.Znów odsyłam do programu widać tam jaki z Juszczenki demokrata!
Zgadzam sie z Etykiem kłamstwo trzeba tępić ale pytam czy do tego trzeba angażować nasz kraj po której kolwiek stronie tej politycznej zawieruchy? Czy to rozsądne?Nasi polecieli bronić demokracji bo to dla nich wartośc najważniejsza.A czy nie wydaje sie wam że wartością dla nich istotniejszą powinna być polska racja stanu?
Używajmy czasem głowy

# ALI-GATOR

29.11.2004 07:59

Nic nie rozumioecie z historii albo nie umiecie wyciągać z niej wniosków. Przyład pierwszy z brzegu - UkłaD mONACHIJSKI- I ZASTOSOWANA PO NIM TAKTYKA PRZYGLĄDANIA SIE I CZEKANIA NA ROZWÓ SYTUACJI wykreowała Hitlera. Polska nie może byc bezczynna. Z przykrościa muszę przynać, ze poglądy niektórych z was źle rokują dla Polski.
Dobra rada -mniej słuchajcie GAWARIT RADIO MOSKWA, a wasze słowa nie będą przypominały taktyki strusia. A tak w szczególnośc wstydźcie się, że takie głupoty popierajace Moskwę na tym forum piszecie.

# Janusz.

29.11.2004 11:37

Ali -Gator.Myslę,że odwaga musi iść w parze (w miare ) z rozumem .Jeśli nie to pokłosiem są męczennicy -komu potrzebni?Używając jako działa GAWARIT ..MOSKWA zwróć uwagę jacy to bezstronni obserwatorzy brali udział-Kwaśniewski na zdjęciach trzymał Juszczenkę pod ręke (nie widziałem go w tej pozie z Janukowiczem ) bezstronny Buzek (prasa śmieje się że nie wie gdzie pojechał-myślał biedak że na spotkanie z wyborcami AWS ) zespoły żeby podgrzewać młodych itp.. Czy Tobie są potrzebne dwie Ukrainy? Czy nie rozumiesz Putina ? Więcej spokoju Panowie !!! Dlatego popieram rozsądek.

REKLAMA

# ALI-GATOR

29.11.2004 13:25

Janusz zło trzeba nazwać złem, a dobro dobrem. Powiedz w jakim celu Kwaśniewski miał dawać legitymację "przewałowi" dokonanemu przez Janukowycza ? Twoim zdaniem byłaby to jego strony bezstronność - zrobienie zdjęcia z Janukowiczem. Mimo, ze nie lubie Kwasniewskiego uważam, ze uczynił dobrze. Pochwalam też Buzka i wszystkie polskie zespoły, które tam pojechały. Nie mozna obok k....stwa przechodzić obojętnie i trzeba dać mu odpór, nawet w formie artystycznej i słownej. Nie powołuj się na Putina, który jest tylko i wyłącznie wzorcem negatywnym. Jeżeli się z jego tokiem myslenia utożsamiasz, to żal mi Ciebie. Putin traci kolejny składnik imperium i tu go boli. Biorąc pod uwage interes Polski, to dla nas jest lepsza Ukraina Juszczenki, niz Janukowycza (czytaj Putina).

# Obywatel PL

29.11.2004 18:10

Ali Gator masz racje zło, kłamstwo i kur...wo trzeba tępić. Ale pamietajmy o jednym. Kwaśniewski, Buzek ,Wałesa to polityce.W polityce nie można sie kierować emocjami a tylko i wyłącznie racją stanu izdrowym rozsądkiem. Do załatwiania takich kwestii powołana kilka organizacji międzynarodowych.
Jeżeli chodzi o układ monachijski i taktyke po nim zastosowaną to pamietaj ze zachód nie przygłądał sie temu bez powodu.Miał powód.Liczył że silne niemcy wejdą do bloku antyrosyjskiego a niemcy ich wystawili i wpieprzyli zarówno Ruski jak i zachodowi. Wniosek z stąd taki że milcząco wspierali hitlera.A nasi nie wspierają Juszczenki milcząco tylko głośno krzycząc. Nie zamierzam porównywac Juszczenki do Hitlera.Ale nie da sie ukryć że to nacjonalista, który w swych programach zagroził odłączeniem od Polski Przemyśla. Nie wiadomo czy wspieranie Juszczenki jest dla nas dobrym rozwiązaniem.]
A szczerze powiedziawszy to czy wygra Juszczenko czy Janukowych Ukraina i tak zostanie uzależniona od Rosji. Po pierwsze jest od niej uzalezniona ekonomicznie i gospodarczo po drugie zanosi sie na okrągły stół. Ali Gator wnioskuje z Twoich wypowiedzi że znasz ise na historii więc pewnie wiesz jaka jest istota okrągłych stołów. Chodzi przede wszystkim o podzielenie sie odpowiedzialnością za polityke z opozycja ( nie władzą) a także o to żeby jak najwięcej ludzi ze starej ekipy zostało w przestrzeni publicznej zwłaszcza w firmach, przedsiębiorstwach i bankach i to oni i tak oźniej bedą rządzić. Wszędzie gdzie władza przekazywana była przy okrągłych stołach ( tzn w trakcie rozmów między władzą a opozycją) w strukturach państwa siedzą ci sami ludzie.Jedyne wyjście to przejęcie przez Juszczenke władzy całkowitej i wyeliminowanie "starych" ale na to nie pojdzie ani Polska ani Unia ani USA bo im nie chodzi wcale o wolną Ukraine ani o prawdę i dobro ale o bronienie zasady demokracji...
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe