REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


08.07.2019 12:32 #Zoliborzanin
Problemu nie ma?Alez jest i to olbrzymi,setki komercyjnych przelotów dziennie na niskim pułapie nad obszarem zamieszkałym dotyczy to Bielan i Żoliborza ,latają samoloty różnych typów z helikopterami włącznie a latają kiedy chcą i jak chcą !Polska przypomina bananowe księstwo gdzie prawo jest po stronie silniejszego ,a oligarchiczna struktura tego kraju stoi w sprzeczności z idea Unii Europejskiej do której Polska należy!Tylko natychmiastowe usunięcie z lotniska prywatnych szemranych biznesikow może uzdrowić te chora sytuacje .Szkolki pilotażu bo o nich mowa tłuką kasę nad naszymi głowami szkoląc amatorów latania z całego Świata ,zupełnie się nie przejmując terroryzowanym setkami tys mieszkających " pod ich samolotami" ludźmi to państwo bananowe!
08.07.2019 12:56 #Darek53
Ręce opadają jak się czyta takie komentarze. Takie narzekanie aby tylko narzekać. Mieszkamy w mieście i pewien poziom hałasu jest nieunikniony. Natomiast tu alternatywa jest prosta. Albo kilka samolotów dziennie których tak na prawdę niekiedy w ogóle się nie zauważa, albo przejęcie terenów przez deweloperów, i dziesięciokrotnie większy hałas, strata kolejnego zielonego terenu, wielką budowa z całą jej uciążliwością .....
Czy osoby "narzekajace" pomyślały o skutkach swoich wydumanych problemów?
08.07.2019 12:59 #Lotnik
Autor tego tekstu jak zwykle musi ujawnić swoje sympatie polityczne.
Co do istoty sprawy- ja mieszkam akurat na Tarchominie blisko Wisły i samoloty z Bemowa po prostu nie dają nam żyć.
Ryk silników od rana do wieczora. Czasem lecą trzy w jednym momencie. Dodatkowo wiele z nich nielegalnie wlatuje w głąb osiedla. Nikt mi nie powie, że wiedziałem, że blisko jest lotnisko a kupiłem mieszkanie. Problem dotyczy zatem nie tylko Bielan, ale setek ludzi mieszkających po drugiej stronie rzeki.
To się musi skończyć.
08.07.2019 13:57 #Janinka67
Mieszkańcy Bemowa i ich radni będę śpiewać inną pieśń , jak krąg nadlotniskowy przeniosą im nad Boernerowo, Groty, Jelonki, Górce i Bemowo-Lotnisko (okolice Wrocławskiej) Jeszcze w 2007 r. było 300 operacji lotnicych miesięcznie na Lotnisku Babice, obecnie jest to nawet 500 na dobę! Szkółki latania zwęszyły interes kosztem zdrowia mieszkańców Piasek, Słodowca, os.Ruda, Żoliborza .Niech zostanie lotnisko ale dla służb porządkowych a nie dla komercji na ogromną skale.
08.07.2019 15:07 #bielanin
co wy ludzie wiecie o hałasie? mieszkam tuż obok lotniska i hałas prawie żaden, więcej hałasu robią motocykliści palący gumę czy sąsiad, który ma zakrapianą imprezę
08.07.2019 15:31 #alice33
też mieszkam obok lotniska, to żaden hałas, juz bardziej słychać szum z trasy S7.
To lotnisko powinno zostać, nie chcemy tu żadnych nowych bloków i innej zabudowy
08.07.2019 17:52 #marymont
jeżeli ktoś myśli, że samoloty nie powodują hałasu zapraszam na kawę w sobotę, w ładną pogodę. Na Marymoncie nie da się wytrzymać od samolotów. Trasy toruńskiej prawie nie słychać natomiast przez samoloty nie można otworzyć okna w mieszkaniu, a spacer może tylko spowodować ból głowy. Należy ograniczyć loty z lotniska jak najszybciej - lub nakazać wymienić samoloty na nowe, ciche (a latają czasami takie których w ogóle nie słychać)
08.07.2019 21:08 #Zybi
Nie wiem skąd jesteś ,,alice33", ale TRASY S7 na tym odcinku jeszcze nie ma !!!
Także nie wypowiadaj się na temat , o którym nie masz pojęcia.
Natomiast możesz poprosić sołtysa Pcimia Górnego skąd pochodzisz, żeby wyznaczył ci pas startowy.
To naprawdę nic nie kosztuje ....
08.07.2019 22:43 #alice33
Zybi, napiszę ci krótko W.P.L.J.......... chyba zrozumiałeś, wszak często to słyszysz.

Jestem za pozostawieniem tego lotniska, zamiast rozbudowy betonowej dżungli
09.07.2019 06:06 #Bemowiak
#marymont napisał(a) 08.07.2019 17:52

jeżeli ktoś myśli, że samoloty nie powodują hałasu zapraszam na kawę w sobotę, w ładną pogodę. Na Marymoncie nie da się wytrzymać od samolotów. Trasy toruńskiej prawie nie słychać natomiast przez samoloty nie można otworzyć okna w mieszkaniu, a spacer może tylko spowodować ból głowy. Należy ograniczyć loty z lotniska jak najszybciej - lub nakazać wymienić samoloty na nowe, ciche (a latają czasami takie których w ogóle nie słychać)
Te ciche to się szybowce nazywają. Poszukaj w internecine może ci się rozjaśni. "...nie da się wytrzymać od samolotów" - tym tekstem rozbawiłeś mnie do łez. Tekst w stylu "made my day". Ile dostajecie od przyszłego dewelopera za takie teksty? A kredycik we frankach jest?
REKLAMA
09.07.2019 08:46 #Wwa
Dzieci z ubiegłego wieku ogłuszone za pomocą słuchawek od walkmana nie powinny rozprawiać o braku hałasu. Im potrzebny jest foniatra.
09.07.2019 08:51 #Mieszkaniec2
I znowu hasło ze sąsiad z wiertarka czy motor glosniejsze są i one to dopiero życie zatruwaja...raz na parę dni... Bemowiacy! Jeśli wam na waszym obszarze ten ryk nie doskwiera to siedzicie cicho i pozwalacie zabrać głos sąsiadom w obronie ich spokoju..tymczasem za chwilę jak wszędzie zacznie się nagonka miłośników samolotów i to oni przeważa (robiąc z ludzi debili tak jak pod wieloma takimi artykułami ). Otóż samoloty prywatne muszą z miasta zniknąć!!! To nie do pomyślenia by pozwalać na rozwój prywatnych! !!! biznesów w imię. ..czego? Że każdy lata na wakacje i potrzeba pilotów? Bemowiacy bronie się bo biznes pokazuje wam środkowy palec pomimo ze to Wy płacicie tam podatki. Samoloty zarówno z Okęcia jak i Babic (nie mówię o ratowniczych ) powinny być usunięte za miasto
09.07.2019 09:59 #likwidator
Do #Mieszkaniec2 - lepiej jak tam nowe osiedle powstanie? Będą następni, co kupią mieszkanie po okazyjnej cenie, a potem będą narzekać, że im śmierdzi z górki na Radiowie. Brawo Wy....
09.07.2019 10:24 #anty-bakcyl
Tendencyjny artykuł już na wstępie - odnosi się do ratusza i aktywistów, jednak pomija Problem hałasu. Hałas to jedno ale nie może być tak że "lotnicy" się bawią robią interesy a ludzie są zatruwani przez ołów z paliwa avgas 100LL które zasila silniki tłokowe tych awionetek (~3x więcej ołowiu niż w wycofanej w latach 90 ze względu na szkodliwość etylinie samochodowej). Samoloty odrzutowe i pasażerskie turbośmigłowce latają na naftę i nie zatruwają środowiska ołowiem.
09.07.2019 10:32 #derkacz niebieski
nawet jesli zlikwidują to lotnisko, to powinien być wydany bezwzględny zakaz jakiejkolwiek zabudowy tych terenów !!!!!!!!!!!!!!!!
14.07.2019 19:21 #AnnaKar
na Żoliborzu jest bardzo głośno, szczególnie kiedy aeroklub ma swoje dni szkoleniowe nie pomaga zamykanie okien niestety hałas jest potworny
15.07.2019 14:20 #dziad z Radiowej górki
#AnnaKar napisał(a) 14.07.2019 19:21

na Żoliborzu jest bardzo głośno, szczególnie kiedy aeroklub ma swoje dni szkoleniowe nie pomaga zamykanie okien niestety hałas jest potworny
Kobieto, nie otwieraj okien. Jak ci taki hałas wpadnie to potem przez dwa miesiące nie chce wylecieć z mieszkania. Siedzi taki i hałasuje, nawet w nocy. Tak samo jest ze smrodem z Radiowa. Wpadnie taki na chwilę, a zostaje na dwa miesiące i nic nie robi tylko śmierdzi. Wiem co mówię.
16.07.2019 12:32 #qvertz
Problemem nie jest lotnisko i rzekomy hałas generowany przez samoloty, tylko lobby deweloperów, którzy swoje partykularne interesy przedkładają ponad szkolenie ludzi do pracy w lotnictwie. Statutowe zadania Aeroklubu Polskiego dotyczą również obronności państwa. Gdzieś trzeba szkolić nowe kadry. Lotnisko Babice ma dobre warunki, bazę i jest blisko centrum miasta, co zapewnia potencjalnie łatwy dostęp do szkolenia. Zaporą jest niestety cena za wyszkolenie pilota szybowca lub samolotu sportowego, co sprawia, że lotnictwo staje się wyborem dla ludzi majętnych, lecz niekoniecznie najbardziej utalentowanych. Brakuje odpowiedniej polityki państwowej, która, tak jak za komuny, uczyniłaby lotnictwo sportem już może nie masowym, ale znacznie bardziej dostępnym dla młodych ludzi. Lepiej szkolić, niż później sprowadzać pilotów z zagranicy (jak to czyniły kiedyś kraje trzeciego świata). Wspaniałe perspektywy dla polskiego lotnictwa wynikają potencjalnie z rewelacyjnego pod tym względem położenia geograficznego kraju. Ale do tego trzeba mądrej polityki, wykształconej kadr, a na pewno nie jest tu potrzebne wsłuchiwanie się we wrzaski "aktywistów". Lotnisko ma zostać i dopóki totalniactwo nie wróci do władzy - zostanie.
22.07.2019 11:31 #Gamon'
@Zoliborzanin
Z Ciebie taki "Zoliborzanin" jak z koziej dudy trąba.
Aeroklub był tu, zanim zaczęła się zabudowa Chomiczówki i Bemowa. Jak ktoś za morgi kupował mieszkanie lub działkę pod budowę domu przy lotnisku, to niska cena mu nie przeszkadzała, a teraz nagle delikutaśny się zrobił. Trzeba było kupić mieszkanie na Białołęce czy innym Ursynowie - tam tylko pola kukurydzy i łąki pod wypas (jak u siebie), a nie jakieś samoloty, autobusy i tramwaje, co to "hałasujo i hałasujo".
Ciekawe, ile z tych czepliwych komentarzy i "listów do redakcji od atakowanych hałasem mieszkańców" piszą osoby związane z developerami, którzy po prostu chcą położyć łapska na lotnisku, na którym mogliby wywalić kolejną wielką sypialnię, odbierając tę odrobine przestrzeni obecnym mieszkańcom Chomików i okolicy.
Jak komuś przeszkadza hałas, to niech wraca, skąd przyjechał.
Łapy precz od aeroklubu i lotniska!
27.07.2019 11:26 #Andrzej I.
mieszkam przy broniewskiego przedostatnie pietro wiezowca, okno w kierunku pld-zach, wczorej (piatek) to byl koszmar pewnie kilkaset przelotow, dzis w sobote od rana to samo wiec nie ma szansa zeby pospac dluzej niz g.8, nawet jak mam zamkniete okna (ale jest upal) ryk silnikow sie przedostaje bez problemu (ci z oknami na wschod maja troche ciszej), dla mnie to lotnisko to jest najbardziej uciazliwa rzecz jaka mozna sobie wyobrazic i chetnie bym sie przeprowadzil ale tego mieszkania nikt mi nie kupi na trasie przelotowej
REKLAMA
27.07.2019 12:01 #Orto Graff
Andrzeju I., czym prędzej wróć do szkoły (podstawowej) i podszkól się z ortografii i interpunkcji. Wstawiając na forum tak niechlujnie napisany i bełkotliwy tekst poniżasz czytelników.
19.08.2019 20:37 #janqtasinski
Drogi Andrzeju I., a mnie ten hałas lotto, bo mieszkam w Warszawie, a nie w Pcimiu Dolnym do którego powinieneś wrócić.
21.08.2019 18:02 #mat54
polecam parking www.parkinga1pyrzowice.pl
09.07.2021 20:14 #gosc931212
również polecam www.parkinga1pyrzowice.pl

 133/3103 


  • Poleć
  • Polub Tu Bemowo
  • Udostępnij


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA