REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# OSP

07.04.2016 14:56

Szanowni Państwo, w Kronice Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzylesie z 1963 roku jest pięknie opisane pochodzenie nazwy "Kaczy Dół" oraz Międzylesie

# Aluzja

08.04.2016 17:12

Może ktoś zna etymologia nazwy Górka 3 wisielców? Na wysokości miedzeszyna przy tawułkowej.

# hwck

08.04.2016 17:39

Podobno w czasie wojny 3 polskich żołnierzy powiesiło się na tej górce nie chcąc trafić do niewoli. Na długo po tym zdarzeniu na drzewach porastających górkę widniały wyryte napisy a w drzewa powbijane były bagnety z broni tych 3 żołnierzy. Taką historie słyszałem ale ile w tym prawdy nie wiem.

REKLAMA

# Jurko

09.04.2016 00:28

A ja słyszałem inną historię, jakoby na tych drzewach porastających górkę w latach trzydziestych dwudziestego wieku swoje problemy sercowe w ten drastyczny sposób rozwiązał trójkąt miłosny kobiety i dwóch mężczyzn... Też nie wiem, ile w tym prawdy, mogę tylko dodać, że tę wersję słyszałem od osoby, której dziadkowie i rodzice mieszkali w Falenicy od mniej więcej końca I wojny światowej.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break