REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

kultura jazdy na Tarchominie

# gufi

09.09.2003 11:58

Co sądzie o kulturze jazdy samochodem mieszkańców nowych osiedli Tarchomina. Moim zdaniem jeżdżą za szybko i po chamsku. Szczególnie dotyczy to skrzyzowania Porajów ze Świderską. Nie sygnalizują takżę manewru opuszczania ronda - jest to nagminne

# patataj leśny

09.09.2003 12:12

Warszawa coraz bardziej jest czasowo lub na stałe zamieszkiwana przez chłopków-patatajów rolnych. Wystarczy spojrzeć na tablice rejestracyjne!!!

# Warszawiak od urodzenia

09.09.2003 12:20

Jestem Warszawiakiem od urodzenia. Czuje się związany z tym miastem. Czuje jego kilmat , znam historię , zabytki. Martwi mnie to , że takie buraki , patatajtaki , wieśniaki nic nie wnoszą do tego miasta ,a tylko spaliny samochodów , nieczystosci , hałas , bałagan.

REKLAMA

# Ed

09.09.2003 12:31

Moze przystosowuja sie do mentalnosci i zachowania osob, ktore mieszkaja tu od urodzenia?

# kotkaa

09.09.2003 14:36

I znów temat Warszawiacy vs. nie-Warszawiacy. A ja znam sporo chamów od urodzenia mieszkających w stolycy i sporo osób zachowujących się kulturalnie, które mieszkają tu od kilku lat. Z "kultury" jazdy właśnie mieszkańcy Warszawy słyną - jakoś w Krakowie, Szczecinie czy Wrocławiu mniej słychać przekleństw kierowców pod adresem innych kierowców, chociaż i tam jest sporo ludności napływowej. A właściciel samochodu z warszawską rejestracją poza Warszawą często zachowuje się tak, jakby był sam na drodze.
Dziś jeden z Warszawiaków-od-urodzenia (przypadkowo znam faceta z widzenia) omal nie doprowadził do poważnej kolizji, kiedy opuszczałam na rowerze przejazd kolejowy - ewidentnie miałam pierwszeństwo, a musiałam gwałtownie hamować, samochody za mną też. Czy to, że jadę wolniej od niego i jestem mniejsza znaczy, że można ignorować mnie i Kodeks Drogowy?
PS. Rower nie wydziela spalin i nie powoduje hałasu i bałaganu.

# gufi

09.09.2003 15:18

Cieszy mnie odzew jaki spotkał zaproponowany przeze mnie temat. Moim zdaniem tego typu zachowaniem cechują się tzw. handlowcy, których cała rzesza mieszka na Tarchominie. Kiedyś widziałem jak handlowiec płci żeńskiej w Fordzie Mondeo pobił się z handlowcem płci męskiej w Volvo obok stacji BP. Oboje chcieli jechać po chodniku, gdyż na jezdni był korek. chodnik niestety był za wąski. Odnośnie tzw. kierowców siedzącym nam na ogonie, zmuszających do zmiany pasa jezdni - proponuję włączenie na krótką chwilę świateł przeciwmgielnych (wyglądają z tytłu jak hamulcowe). Mrygnięcie takich świteł odrzuca siedzącego nam na ogonie kretyna mocno do tyłu. Spróbójcie, działa to świetnie.

REKLAMA

# jakubw

09.09.2003 16:46

a'propos kultury jazdy warszawiakow. na jakims forum wypowiadal sie kiedys TIRowiec - niewarszawiak i wg niego na trasie w zasadzie jedynymi kierowcami, ktorzy dziekuja za zrobienie miejsca na wymijanie sa wlasnie kierowcy z warszawskimi rejestracjami.

# Vladymir

09.09.2003 22:18

Gufi, bardzo trafne spostrzeżenie, gratuluję spostrzegawczości ! Handlowcy, czyli po polsku sales menager, to istne bydło zaśmiecające nasze drogi słuzbowymi samochodami, ktorymi rozwożą tandetę sprowadzaną z Zachodu, jakiej nawet Trzeci Świat nie chcialby kupić. To robactwo wprost oblepiło osiedla Buczynek, parkując gdzie popadnie i łamiąc wszystkie zasady ruchu drogowego. To psy łańcuchowe z prowincji, zerwane ze swoich bud, którym wydaje się, że jak ubierze sie w garnitur i ma samochód, to jest gość. A tymczasem sloma z majtek wystaje niemiłosiernie.

# Duśka

10.09.2003 00:54

A mówiłam, że poziom forum się obniżył????!!!

REKLAMA

# patataj leśny

10.09.2003 10:04

.........najlepsze są psy łańcuchowe.;-)
Duśka nikt nie każe Tobie się wypowiadać ani komentować na łamach forum. Ogólnie mówiąc siejesz ferment.
Załóż forum gotowanie i sprzątanie,siedź i dyskutuj.
Ktoś kto czyta Twoje wypociny, nawet nie ma ochoty tego komentować. Przekwitasz?

# likierek

10.09.2003 13:14

Vladimir Twoja wypowiedz to tak jabyś mi z ust wyjął te słowa, chciałbym spojrzec im w dowod i sprawdzic miejsce urodzenia bo jak mi sie wydaje kazdy z tych
sales manager rozwozacych zupki Knora albo probujacych wcisnąć telefon komorkowy z dobrze znanej sieci gsm to nic innego jak typowe wieśniaki ktorzy powinni sprzedawac płody rolne na wsi z której pochodzą

# Niesalesmanager

10.09.2003 14:08

To, że ktoś jest sales manager nie świadczy o jego poziomie intelektualnym. Ciekawa jestem czemu jesteście aż tak na nich zaperzeni???
Czy wiecie jak ciężka i stresująca jest ich praca??? Im za siedzenie i pierdzenie w stołek nikt nie zapłaci, muszą wychodzić swoje pieniądze. Fakt, że są wród nich straszliwe buraki, także pochodzenia warszawskiego.
W KAŻDEJ branży i na KAŻDYM stanowisku można znaleźć buraków i ludzi na poziomie!!!
A oklejonymi samochodami służbowymi jeżdżą nie tylko przedstawiciele handlowi.

REKLAMA

# jack73

10.09.2003 16:13

a ja wczoraj przejechalem sie po warszawie 50 km na godzine zgodnie z przepisami i basta - nigdy wiecej!!!!!!!!

# Vladymir

10.09.2003 23:14

Duska, nie każdy robi salatki i gotuje, więc to nie forum obniżyło poziom, tylko Ty od niego odstajesz. Niesalesmenager, masz rację, nie mozna uogólniać, ale faktem jest, że najwięcej jest samochodow obklejonych syfem w stylu Knorra., czy innych odpadów z Zachodu, jeżdżących Modlińską rano w stronę centrum, a to wkurza każdego normalnego kierowcę, chcącego dojechać do normalnej pracy, w której nie pierdzi sie w stołek, ale też nie sprzedaje się tandety w cenie sztaby złota.

# Duśka

11.09.2003 15:28

Nie oddzywam się.

REKLAMA

# Kotkaa

11.09.2003 17:41

Duśka, nie przejmuj się, forum ma to do siebie, że każdy pisze to, co chce i (niestety) nie zawsze przejmuje się odczuciami innych. A mnie brakuje Twoich przepisów, bo nasze menu zdecydowanie wymaga urozmaicenia.
Przy okazji: czy znasz jakiś sposób na wredne bachory w wieku 7-11, które mają w nosie wszelkie autorytety i boją się jedynie Siostry Przełożonej z Domu Dziecka? Powitały mnie wesolutkim stwierdzeniem, że "pani od przyrody przez nich płakała na każdej lekcji, a pani od niemieckiego się zwolniła". Czuję, że bliska mi jest postawa tej ostatniej...

# Vladymir

12.09.2003 21:40

Hej, Kotkaa, nie zmieniaj tematu, tutaj dyskutujemy o sales nenager, a nie do dzieciach, ale prywatnie to bardzo Ci współczuję i radzę zmienić klasę, zanim dzieciaki obrzydzą Ci piekny zawód pedagoga.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA