REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Pele

18.11.2015 21:33

Brawo Pani Przewodnicząca pogonić tych krzykaczy I oszustów wieś na dzielnicy tylko robią znawcy smogów I budowania szkół oraz blokowania budowy tramwaju!
Pogonić tych cudaków!
Oni do rady bloku się nie nadają a co dopiero dzielnicy.
Do koła gospodyń wiejskich a nie tu bałagan robicie!
Bez szacunku do mieszkańców darmozjady!
Afery tylko kręcą bidaki I pracować Potem nie mogą!

# Lew

18.11.2015 21:37

Karierowicze bezpartyjni!
Co z Panią Rabiczko??
Co oszukała mieszkańców!

# Brawo Pani Majchrzak

18.11.2015 21:39

Brawo Pani Majchrzak pogonić tych awanturników!!!

REKLAMA

# winnicki

18.11.2015 21:39

Tak PO pokazuje umiłowanie demokracji. Na szczęście to już niedługo. Prokurator też czeka.

# alle

18.11.2015 21:41

Cyrk :-)

# alle

18.11.2015 21:42

No to dudaPomoc trzeba wezwać!

REKLAMA

# alle Jazz

18.11.2015 21:44

Hehehe gdzie ja mieszkam??
Tu cywilizacja miesza się z naturą :-D

# alle Jazz

18.11.2015 21:45

Dziką naturą :-D

# Lewandów

18.11.2015 21:46

55 minut spóźnienia? podniesiony ton i krzyki, zabrakło wzajemnego szacunku i kultury. Słabo to wygląda.

REKLAMA

# Tarcho

18.11.2015 22:12

A było jeszcze kilka ważnych kwestii do omówienia, m.in. budżet na kolejny rok... radni opozycji pokazali tym samym na czym im zależy... Jedyne co ich interesowało to odwołanie Jaworskiego, a budżet i dzielnicę wraz z mieszkańcami mają w głębokim poważaniu co okazali opuszczając salę obrad w tak ważnym momencie dla dzielnicy... Z takimi radnymi daleko nie znajdziemy... Aż strach się bać co będzie jak dorwą się do władzy i zaczną dzielić stołki pomiędzy siebie...

# Bonton

18.11.2015 22:16

lew...A w czym oszukała? Przedstaw konkrety, a nie pomawiaj ! ? ... Ciekawe, chyba jeszcze kwitów nie zdążyli poczyścić... ale co mądrzejsi ratuszowi już mają pełne dossieur i chętnie się nimi podzielą, więc to i tak nic nie da... Szczególnie że bufet zagrożony sprawą karną ...

# ZłyNaEkipeZwarzywniaka

18.11.2015 22:23

Wyszli sobie a potem mówią że pracować nie mogą...
Mają w d.pie mnie moją rodzinę i innych mieszkańców..
Smutne ale przyjdzie dzień kiedy będą płaszczyć się przed moimi drzwiami jak wycieraczki z pięknymi ulotkami I perlistymi uśmiechami żeby na nich zagłosować a wtedy do d.py Im nakopie że szybciej będą wychodzić niż dziś z tej rady pracusie cholerne..
Dobranoc

REKLAMA

# HARDKOROWO

18.11.2015 22:31

Jak to powiedział Marcin Korowa: HARDKOROWO, HARDKOROWO, W RATUSZU MUSI BYĆ MOC.

# Moher

18.11.2015 22:37

Żadnego dialogu, próby porozumienia, merytorycznej rozmowytylko chcą burzyć i odwoływać. Takie mamy tendencje teraz niestety w kraju. Idą na całość również w dzielnicach. Smutne.
Nie dajcie się tym populistom i manipulantom! Mieszkańcy nie chcą rewolucji, doceniają pracę burmistrza. Nie ma żadnych powodów do odwołania oprócz zdrady i osobistej zemsty Korowaja.

# zet

18.11.2015 22:38

Niektórym już do końca odbiło... Czy Korowaj po raz kolejny blokuje sesję? Nie, robi to Majchrzak na POlecenie Jaworskiego. I ja pytam, jaki jest powód?????????

REKLAMA

# zet

18.11.2015 22:39

#Pele napisał(a) 18.11.2015 21:33
Brawo Pani Przewodnicząca pogonić tych krzykaczy I oszustów

Majchrzak, Jaworski i reszta POpapranych, to do was

# maliniak

18.11.2015 22:41

#Moher napisał(a) 18.11.2015 22:37
pracę burmistrza

Praca ma to do siebie że daje jakiś efekt. Obecny burmistrz jest raczej trutniem co pracą się nie hańbi.

# Sławek

18.11.2015 22:41

#zet napisał(a) 18.11.2015 22:38
Niektórym już do końca odbiło... Czy Korowaj po raz kolejny blokuje sesję? Nie, robi to Majchrzak na POlecenie Jaworskiego. I ja pytam, jaki jest powód?????????

Przecież właśnie Korowaj wyszedł. Czytaj ze zrozumieniem. Nowej sesji nie pozwolili rozpocząć radni PiS i niezależni, którzy wyszli, wśród nich Korowaj. Żałosny typ.

REKLAMA

# zet

18.11.2015 22:43

Żałosny to jest ten kto tu pisze pod różnymi nickami i obraża radnych niezrzeszonych. Niegrzeczny Piotruś albo jego kolesie :)))

# Sławek

18.11.2015 22:44

#zet napisał(a) 18.11.2015 22:43
Żałosny to jest ten kto tu pisze pod różnymi nickami i obraża radnych niezrzeszonych. Niegrzeczny Piotruś albo jego kolesie :)))

Pod różnymi nickami w odstępach 3-minutowych zawsze Korowaj wychwala Korowaja

# zet

18.11.2015 22:51

W tej dyskusji jakoś tego nie zauważyłem. Za to hejty ucichły przed sesją i zaczęły się po. Dziwne, prawda? Czyżby pisali je radni z ratusza? Czyżby ci z PO?

REKLAMA

# HARDKOROWO

18.11.2015 22:52

21 listopada o godzinie 13 ul. Kopijników 42. Korowaj zaprasza. Będzie sobie można za darmo zdjęcie zrobić :)

# Sławek

18.11.2015 22:58

Korowaj-srorowaj, kiedy wreszcie odwołają Majchrzak a później Jaworskiego?? Mieszkańcy czekają!

# Banita

18.11.2015 23:32

Ja nie czekam. #Sławek nie wypowiadaj się w liczbie mnogiej.

REKLAMA

# mieszkaniec T.

18.11.2015 23:56

Ludzie nakręcacie się. Jeszcze nigdy nie było na Białołęce takich cyrkow i hucpy. Wstyd! Radni powinni się szanować. Tak do WAS TE SŁOWA RADNI PIS I NIEZRZESZENI. Batalię można stoczyć z kilku powodów. Jakaś merytoryka, argumenty, konkretnie dyskusja na fakty z waszej strony!!!??? NIC. ZERO. Niestety kłótnia przez was spowodowana i chaos w pracach to bardzo duża krótkowzroczność. Mali z was ludzie. Nigdy więcej ani ja ani nikt z mojej rodziny nie zagłosuje.

# ksiegowy ratusza

19.11.2015 06:16

J, ty mendo, to do ciebie: powiedz mieszkańcom, ile pieniędzy z budżetu miasta wydałeś na obronę swojego zadka? Podobno 50 tys. zł z kasy miasta poszło na stronnicze opinie prawne.

# ksiegowy ratusza

19.11.2015 06:30

J, ty sciero, nie zasłaniaj się tą histeryczną psych... Maj... Wlazłeś jej pod spódnicę i myślisz, że przeczekasz burzę. Zero honoru. Zresztą, jak cała zbieranina z PO. A wystarczyło nie fał... wyb.... Teraz zamiast kariery czeka cię kopniak w d... i przymusowa przeprowadzka na Ciupagi.
J, a teraz krótki scenariusz:
1. Jeszcze w tym tygodniu zostanie powołany nowy Wojewoda Mazowiecki.
2. Jedną z pierwszych decyzji, które podejmie Wojewoda będzie uchylenie decyzji HGW.
3. Nowy Przewodniczący Rady w przyszłym tygodniu zwoła sesję, na której dostaniesz kopniaka w zad :-)
4. Nawy Burmistrz zarządzi przeprowadzenie audytu (do którego pozyska najlepszych warszawskich prawników).
5. Do Prokuratury Warszawa Praga zaczną wpływać zawiadomienia o przestępstwach.
6. Najpóźniej w lecie przyszłego roku wylądujesz na darmowym, przymusowym turnusie wczasowym na Ciupagi.

# palestra

19.11.2015 07:43

Należałoby zwrócić uwagę na to, iż Radca Prawny powołał się na orzeczenie, które nie ma zastosowania do jednostek samorządu terytorialnego takich jak dzielnice. W tej sytuacji należy stosować wprost przepisy prawa a nie na orzecznictwo. Pan Radca Prawny powołując się na wspomniane orzeczenie raczył tez pomylić Sąd Najwyższy z Naczelnym Sądem Administracyjnym. Poprawił się sam, ale za takie pomyłki na egzaminie na studiach, nawet na pierwszym roku, dostał by ocenę niedostateczną.
Przeciąganie tegoż procesu to nic innego jak działanie na szkodę dzielnicy. Obecnie sprawujący władzę nie mają większości, nie są w stanie nic zrobić dla Białołęki. Czysta uczciwość powinna podpowiedzieć im rano, że już warto z tym skończyć.

# Lew II

19.11.2015 08:13

jest dostępne nagranie całej sesji, czyli tych 15 minut?

# Hahahaha

19.11.2015 08:30

Pisiaccy radni poczuli siłę po nocnej zmianie Macierewicza i Krystalicznego. Teraz tak będzie ze wszystkim. Nowy wojewoda wymiecie, pewnie w nocy, wszystkich, którzy nie są za jedynie słuszną obecnie linią , no i nie uczczą należycie LK, jak to dziś uzasadniał niejaki Waszczykowski. Mata co chcieliście.

# pakaZwarzywniaka

19.11.2015 08:30

Księgowy czy prawnik czy duchowny kryje się za nickiem księgowy??
Pomówienia, obrażanie, straszenie!
Ja mieszkaniec się was boję...
proponuję wycieczkę do parku na uspokojenie..

# z kręgów pis

19.11.2015 08:32

#księgowy ratusza za bełkot o którym piszesz wcześniej to Ty pójdziesz siedzieć. Za odzczerstwa i zastraszanie! Do ciebie tez te slowa Klimiuk. Radnych niezrzeszonych udało ci się zastraszyć. Zapewniam że to na krótko. Nic z tej hucpy nie wyjdzie a mieszkańcy ciebie rozliczą. Schowaj się człowieku malutki.
#ksiegowy ratusza napisał(a) 19.11.2015 06:30
J, ty sciero, nie zasłaniaj się tą histeryczną psych... Maj... Wlazłeś jej pod spódnicę i myślisz, że przeczekasz burzę. Zero honoru. Zresztą, jak cała zbieranina z PO. A wystarczyło nie fał... wyb.... Teraz zamiast kariery czeka cię kopniak w d... i przymusowa przeprowadzka na Ciupagi.
J, a teraz krótki scenariusz:
1. Jeszcze w tym tygodniu zostanie powołany nowy Wojewoda Mazowiecki.
2. Jedną z pierwszych decyzji, które podejmie Wojewoda będzie uchylenie decyzji HGW.
3. Nowy Przewodniczący Rady w przyszłym tygodniu zwoła sesję, na której dostaniesz kopniaka w zad :-)
4. Nawy Burmistrz zarządzi przeprowadzenie audytu (do którego pozyska najlepszych warszawskich prawników).
5. Do Prokuratury Warszawa Praga zaczną wpływać zawiadomienia o przestępstwach.
6. Najpóźniej w lecie przyszłego roku wylądujesz na darmowym, przymusowym turnusie wczasowym na Ciupagi.

# Wojtek77

19.11.2015 08:56

Gdzie tu samorząd? Przeciez to popęd z prywatnej zemsty i fanatyzm hucpa dla hucpy. Ogarnijcie się niezalezni! Politykierstwo uprawiacie. Takie zachowania Białołęke uwsteczniają

# palestra

19.11.2015 09:07

Korowaj ma was wszystkich nagranych. Te kłótnie pis i niezrzeszonych tez.

# Lew II

19.11.2015 09:08

zdecydowane nadużywanie słowa "hućpa" w komentarzach pod tekstami dot. samorządu.
Szkoda, ze nie ma przy komentarzu nr IP, wtedy nie byłoby problemu z "biciem piany" przez różne nicki z tego samego urządzenia. I może wtedy byłby wyższy poziom rozmowy, a tak to mamy "dyskusję" bez wartości merytorycznej.

# Jadwiga Myjak

19.11.2015 09:11

Masakra jakaś :( odzywam się jako seniorka, która była wczoraj na sesji. Czekałam na punkt dotyczacy powołania Rady Seniorów. Niestety z powodu tego, że radni wyszli z sesji przewodnicząca nie mogła przeprowadzić głosowania w tej sprawie. Nie jestem ani za PIS ani za PO. Byłam wczoraj świadkiem nieciekawego spektaklu. Z mojej strony, z widowni wyglądało to tak: Państwo po lewej stronie sali, bliżej drzwi krzyczeli, awanturowali się, wyszli ostatecznie z sali, Państwo po prawej mojej stronie siedzieli grzecznie, bez żadnych wrzasków, obrażania się i obrażania innych, czekali cierpliwie na drugą sesję. Obraz był taki: Ci drudzy kulturalni, myślacy o pracy do której zostali powołani przez mieszkańców, zaś Ci pierwsi - awanturnicy, walczący o władzę, zupełnie nie dbający o mieszkanców, widzący tylko swoje interesy. Załamana jestem takim obrazem naszej rady. Apeluję o rozsądek i pracę na rzecz dzielnicy.

# wyborca

19.11.2015 09:11

Na nagraniu widać, jak radna Majchrzak pyta się czy są interpelacje i zapytania od radnych. Zgłasza się radny po prawej stronie, tzn. po lewej stronie radnej Majchrzak, ale Pani Majchrzak nie patrzy na salę, tylko gdzieś tam i stwierdza, ze nie ma interpelacji, po czym zamyka sesję.
Granda.

# wyborca

19.11.2015 09:25

#wyborca napisał(a) 19.11.2015 09:11
Na nagraniu widać, jak radna Majchrzak pyta się czy są interpelacje i zapytania od radnych. Zgłasza się radny po prawej stronie, tzn. po lewej stronie radnej Majchrzak, ale Pani Majchrzak nie patrzy na salę, tylko gdzieś tam i stwierdza, ze nie ma interpelacji, po czym zamyka sesję.
Granda.

I tu leży sedno problemu.
Zamknięcie sesji żeby uniknąć odwołania, po raz kolejny.
Teraz manipulacje z strony wszystkich ludzi z PO, że to ta "zła opozycja". Pod nazwiskami i nie tylko, jak widać wyżej.
W międzyczasie robienie ludziom wody z mózgu "inwestycjami", które i tak nigdy nie zostaną zrealizowane.
Tyle że to i tak jest kwestia czasu, PO już leci po równi pochyłej.
Zmieni się wojewoda i skończy się zabawa.
Wyobraźmy sobie podobną sytuację w sejmie. Jest wotum nieufności dla rządu, ale nagle premier nie chce dopuścić do jego odwołania. Przychodzi z prawnikiem i stosuje różne sztuczki. Wyobrażacie sobie taką sytuację? Bo ja nie. Nigdy coś takiego nie miało miejsca, a różne rzeczy się w sejmie działy.
Teraz wracamy na Białołękę, gdzie podobno nie ma wielkiej polityki. Zatem dlaczego PO na czele z burmistrzem i przewodniczącą roszczą sobie prawo do takich ruchów? Desperacja czy próba ratowania stanowisk i wpływów? Nie tędo droga moi państwo.
Jak mieszkam na Białołęce już tyle lat, że pewnie wielu tu obecnych słabo je pamięta, przypominam sobie różne sytuacje w tworzącym się samorządzie. Nie było łatwo. Później też były mniejsze lub większe afery, na czele z Grzegrzółką po spożyciu. Tyle, że to nie wpływało na pracę dzielnicy.
To co robi obecnie PO jest absolutnie niewytłumaczalne. Prawda jest taka że nie mają argumentów. Bronią demokracji sami łamiąc jej zasady? Coś się nie zgadza.
Państwo radni PO, zarządzie dzielnicy, nie idźcie tą drogą.
Skoro straciliście mandat zaufania i poparcie społeczne, to miejcie odwagę odejść z honorem jak wasi koledzy partyjni z parlamentu.

# zet

19.11.2015 09:32

#Lew II napisał(a) 19.11.2015 09:08
zdecydowane nadużywanie słowa "hućpa" w komentarzach pod tekstami dot. samorządu.
Szkoda, ze nie ma przy komentarzu nr IP, wtedy nie byłoby problemu z "biciem piany" przez różne nicki z tego samego urządzenia. I może wtedy byłby wyższy poziom rozmowy, a tak to mamy "dyskusję" bez wartości merytorycznej.

Panie występujący pod pseudonimem Lew, hucpa jest przez zachowanie radnych PiS i Korowaja. To słowo idealnie dla wielu z nas mieszkańców Białołęki oddaje sytuację. Choć ja uważam osobiście ze to zamach na demokrację oraz hamulec dla rozwoju dzielnicy w której mieszkam.

# wyborca

19.11.2015 09:43

zet, czy uważasz, że radna Majchrzak słusznie stwierdziła, że nie ma interpelacji po tym jak o to zapytała, mimo że zgłaszał się radny siedząc obok niej?

# Taltos2

19.11.2015 09:46

Kolega wyborca to jakieś sumienie ludowe jest? Co oznacza "straciliście mandat zaufania i poparcie społeczne"? Jakieś wybory samorządowe odbyły się w międzyczasie w naszej dzielnicy, czy może tylko kilku radnych postanowiło zmienić barwy?
Oczywiście, odwlekanie posiedzeń rady jest żałosne. Natomiast zmienianie sobie barw politycznych przez radnych w trakcie trwania kadencji jest równie karygodne. W wyborach samorządowych nie ma JOW, więc głosuje się na partię/komitet. Nie podoba się polityka partii - ZŁÓŻ mandat, a nie skacz z kwiatka na kwiatek...

# Lew II

19.11.2015 09:57

Panie #zet:
1. opozycja chciała złożyć dodatkowe wnioski podczas kontynuowanej sesji. Radca Prawny wydał opinię, że nie można itp. przy tym plątając się trochę. Osobiście nie wiem czy miał rację czy jej nie miał.
2. opozycja stwierdziła, ze jest to bezprawne.
3. przewodnicząca zapytała o interpelacje i zapytania - podobno ktoś chciał się przebić przez panujące krzyki, nie został usłyszany i przewodnicząca zamknęła sesję.
4. opozycja nie pojawiła się na kolejnej sesji, z powodu nie przyjęcia ich wniosków na poprzedniej sesji.
Uważam, że powinni przyjść na tą sesję, przeprowadzić ja zgodnie z harmonogramem i złożyć te swoje wnioski.
Uważam też, ze jeżeli jest wątpliwość w opinii radcy prawnego - to powinno się ją wyjaśnić.
Z obu stron zabrakło chęci współpracy. Opozycja dała się ponieść emocjom. Mieszkańcom też puściły nerwy.
a całe PO kombinuje tylko, żeby odwlec nieuchronne.
Proszę mi powiedzieć jaki jest zamach na demokracje? większość chce odwołać przewodniczącą wiec ją odwoła, tak jak większość ja powołała. To jest demokracja. cale to kombinowanie by tylko nie dopuścić do głosowania jest żenujące.
a stracą na tej całej hucpie tylko mieszkańcy. Nie p. Jaworski czy p. Korowaj. Tylko mieszkańcy!!!
Wczoraj np.: stracili czas pojawiając się na Modlińskiej.

# Halyna

19.11.2015 10:36

Ale kolejna sesja miała się zacząć za 15min a na niej miało się odbyć głosowanie za odwołaniem Przewodniczącej..
a to te krzykacze wyszły zamiast głosować...
Byłam to wiem I mam wrażenie że niektórzy radni to w teatrze powinni występować..
a czasu trochę straciłam to fakt.
Więc radni chcący władzy coś wam podpowiem:
jak chcecie głosować za czyimś odwołaniem to musicie być obecni podczas głosowania :-)
Bo potem takie bzdury wykrzykujecie że tam się nie dało przebywać..
Jesteście awanturnikami I tyle a wy o demokracji..
do pracy się weźcie lepiej!
pouzdrawiam

# czako

19.11.2015 10:40

#Lew II napisał(a) 19.11.2015 09:57
Proszę mi powiedzieć jaki jest zamach na demokracje? większość chce odwołać przewodniczącą wiec ją odwoła, tak jak większość ja powołała. To jest demokracja. cale to kombinowanie by tylko nie dopuścić do głosowania jest żenujące.

No właśnie pani przewodnicząca, ładnie to tak pod płaszczykiem "demokracji" bronić swojego stołka? Nieuchronne i tak nadejdzie

# wyborca

19.11.2015 11:15

Nawet gdyby cokolwiek się zadziało, bo na razie to krzyki i nic konkretnego, wydaje mi sie ze nkit nie che zarabiać 2 tysięcy i brac jednak sporą odpowiedzialność za losy dzielnicy. Tyle będzie zarabiał ewentualny burmistrz opozycyjny. Juz Hanka sie o to postara. Kto się ma to zdecyduje?

# Markiz

19.11.2015 12:33

Ale ona miała być odwołana na sesji na której nie pojawili się chcący ją odwołać...
to normalne?
A może chodziło o nie odwołanie Pani Rabiczko??
To cyrkowcy Panie Lew II i proszę nie pisać o Przewodniczącej takich rzeczy bo ja bym ich z sali za ucho wyprowadził dostosowując się do poziomu ich zachowania czyli szkoły podstawowej!

# Władysław

19.11.2015 12:43

Właśnie tak to wyglądało!
#Jadwiga Myjak napisał(a) 19.11.2015 09:11
Masakra jakaś :( odzywam się jako seniorka, która była wczoraj na sesji. Czekałam na punkt dotyczacy powołania Rady Seniorów. Niestety z powodu tego, że radni wyszli z sesji przewodnicząca nie mogła przeprowadzić głosowania w tej sprawie. Nie jestem ani za PIS ani za PO. Byłam wczoraj świadkiem nieciekawego spektaklu. Z mojej strony, z widowni wyglądało to tak: Państwo po lewej stronie sali, bliżej drzwi krzyczeli, awanturowali się, wyszli ostatecznie z sali, Państwo po prawej mojej stronie siedzieli grzecznie, bez żadnych wrzasków, obrażania się i obrażania innych, czekali cierpliwie na drugą sesję. Obraz był taki: Ci drudzy kulturalni, myślacy o pracy do której zostali powołani przez mieszkańców, zaś Ci pierwsi - awanturnicy, walczący o władzę, zupełnie nie dbający o mieszkanców, widzący tylko swoje interesy. Załamana jestem takim obrazem naszej rady. Apeluję o rozsądek i pracę na rzecz dzielnicy.
Wstyd robicie wielcy samorządowcy!

# Markiza

19.11.2015 12:43

Właśnie Markiz ma rację - przecież był wniosek o odwołanie przewodniczacej na sesji, na którą opozycja się wypięła i nie raczyła przyjść! pewnie broniąc radnej Rabiczko, która to sama się w artykule przyznała, że rzeczywiście nie była zamledowana na Białołęce i nie figurowała w spisie wyborców. Jakieś jaja!

# Lew II

19.11.2015 12:47

nie zwołując sesji od 22 września aż do 18 listopada - to ok działanie p. przewodniczącej?
Nie jestem po żadnej ze stron, ale mam alergię na tą "politykę". na te układy i przepychanki.
#Markiza napisał(a) 19.11.2015 12:43
Właśnie Markiz ma rację - przecież był wniosek o odwołanie przewodniczacej na sesji, na którą opozycja się wypięła i nie raczyła przyjść! pewnie broniąc radnej Rabiczko, która to sama się w artykule przyznała, że rzeczywiście nie była zamledowana na Białołęce i nie figurowała w spisie wyborców. Jakieś jaja!

# Tolorta

19.11.2015 12:52

Jaworski jest skończony, ale kompromitacja burmistrza!!!

# obs

19.11.2015 12:55

#Tolorta napisał(a) 19.11.2015 12:52
Jaworski jest skończony, ale kompromitacja burmistrza!!!

Ale czym burmistrz zawinił, że radni opozycji wyszli?

# ZameldujęPoKoleżeńsku

19.11.2015 13:09

A co z Rabiczko??
Szuka numeru na DudaPomoc??
:-D

# Brawo Wywrotowcy

19.11.2015 15:16

Prawda jest taka, że tylko nie uchwalając budżetu, mogą zmusić prezydent do zmian. Inaczej zawsze będzie negowała ich uchwały. Jest demokracja rządzi większość. Cały stary układ się trzęsie, robią minimum by do emerytury doczekać. Wystarczy chęć zrobienia wywrotu w dzielnicy, a wszędzie nagle widać remonty. W końcu mam nowy chodnik, oczekiwał bym takich przewrotów co 7 mieś.

# Brawo Wywrotowcy

19.11.2015 15:20

Prawda jest taka, że tylko nie uchwalając budżetu, mogą zmusić prezydent do zmian. Inaczej zawsze będzie negowała ich uchwały. Jest demokracja rządzi większość. Cały stary układ się trzęsie, robią minimum by do emerytury doczekać. Wystarczy chęć zrobienia wywrotu w dzielnicy, a wszędzie nagle widać remonty. W końcu mam nowy chodnik, oczekiwał bym takich przewrotów co 7 mieś.
#Halyna napisał(a) 19.11.2015 10:36
Ale kolejna sesja miała się zacząć za 15min a na niej miało się odbyć głosowanie za odwołaniem Przewodniczącej..
a to te krzykacze wyszły zamiast głosować...
Byłam to wiem I mam wrażenie że niektórzy radni to w teatrze powinni występować..
a czasu trochę straciłam to fakt.
Więc radni chcący władzy coś wam podpowiem:
jak chcecie głosować za czyimś odwołaniem to musicie być obecni podczas głosowania :-)
Bo potem takie bzdury wykrzykujecie że tam się nie dało przebywać..
Jesteście awanturnikami I tyle a wy o demokracji..
do pracy się weźcie lepiej!
pouzdrawiam

Halyna, nie masz racji. PO przegłosowała by swoje i zrobiła sobie przerwę jak zawsze.

# Arti

19.11.2015 15:29

Tak a takie Panie dalej będą czekać aż twoi wywrotowcy przypomną sobie o najważnieszych, czyli mieszkańcach!
#Jadwiga Myjak napisał(a) 19.11.2015 09:11
Masakra jakaś :( odzywam się jako seniorka, która była wczoraj na sesji. Czekałam na punkt dotyczacy powołania Rady Seniorów. Niestety z powodu tego, że radni wyszli z sesji przewodnicząca nie mogła przeprowadzić głosowania w tej sprawie. Nie jestem ani za PIS ani za PO. Byłam wczoraj świadkiem nieciekawego spektaklu. Z mojej strony, z widowni wyglądało to tak: Państwo po lewej stronie sali, bliżej drzwi krzyczeli, awanturowali się, wyszli ostatecznie z sali, Państwo po prawej mojej stronie siedzieli grzecznie, bez żadnych wrzasków, obrażania się i obrażania innych, czekali cierpliwie na drugą sesję. Obraz był taki: Ci drudzy kulturalni, myślacy o pracy do której zostali powołani przez mieszkańców, zaś Ci pierwsi - awanturnicy, walczący o władzę, zupełnie nie dbający o mieszkanców, widzący tylko swoje interesy. Załamana jestem takim obrazem naszej rady. Apeluję o rozsądek i pracę na rzecz dzielnicy.
bez szacunku do seniorów bez szacunku do mieszkańców!
Kpina!
Awanturnicy!

# Obserwattore

19.11.2015 15:38

A czemu nad Panią Rabiczko nie było głosowania??
Specjalnie poszedłem na ten cyrk I powiem szczerze że bilety mogą śmiało sprzedawać "wywrotkowcy" :-D
Jak chcieli głosować nas odwołaniem Przewodniczącej wychodząc z sali??
Czemu wywrotkowcy odwracają uwagę od Pani R.?
Czy na kolejnej sesji będzie odwołanie Pani Rabiczko??

# Lew II

19.11.2015 15:44

odwołanie tyczy się p. Majchrzak.
wygaszanie mandatu zaś p. Rabiczko.
Jeśli w końcu zasiądą do "obrad" to p. Majchrzak zostanie odwołana (tak przynajmniej opozycja deklaruje), a czy mandat p. Rabiczko zostanie wygaszony? wątpię.
#Obserwattore napisał(a) 19.11.2015 15:38
A czemu nad Panią Rabiczko nie było głosowania??
Specjalnie poszedłem na ten cyrk I powiem szczerze że bilety mogą śmiało sprzedawać "wywrotkowcy" :-D
Jak chcieli głosować nas odwołaniem Przewodniczącej wychodząc z sali??
Czemu wywrotkowcy odwracają uwagę od Pani R.?
Czy na kolejnej sesji będzie odwołanie Pani Rabiczko??

# golek

19.11.2015 15:49

#Brawo Wywrotowcy napisał(a) 19.11.2015 15:16
Cały stary układ się trzęsie, robią minimum by do emerytury doczekać. Wystarczy chęć zrobienia wywrotu w dzielnicy, a wszędzie nagle widać remonty. W końcu mam nowy chodnik, oczekiwał bym takich przewrotów co 7 mieś.

Tyle że na razie obiecali, więc teraz trzeba ich przycisnąć żeby dotrzymali!

# golek

19.11.2015 15:51

#ksiegowy ratusza napisał(a) 19.11.2015 06:30
J, a teraz krótki scenariusz:
1. Jeszcze w tym tygodniu zostanie powołany nowy Wojewoda Mazowiecki.
2. Jedną z pierwszych decyzji, które podejmie Wojewoda będzie uchylenie decyzji HGW.
3. Nowy Przewodniczący Rady w przyszłym tygodniu zwoła sesję, na której dostaniesz kopniaka w zad :-)
4. Nawy Burmistrz zarządzi przeprowadzenie audytu (do którego pozyska najlepszych warszawskich prawników).
5. Do Prokuratury Warszawa Praga zaczną wpływać zawiadomienia o przestępstwach.
6. Najpóźniej w lecie przyszłego roku wylądujesz na darmowym, przymusowym turnusie wczasowym na Ciupagi.

Bardzo mi się podoba taki scenariusz!

# golek

19.11.2015 15:52

#wyborca napisał(a) 19.11.2015 09:11

I tu leży sedno problemu.
Zamknięcie sesji żeby uniknąć odwołania, po raz kolejny.
Teraz manipulacje z strony wszystkich ludzi z PO, że to ta "zła opozycja". Pod nazwiskami i nie tylko, jak widać wyżej.
W międzyczasie robienie ludziom wody z mózgu "inwestycjami", które i tak nigdy nie zostaną zrealizowane.
Tyle że to i tak jest kwestia czasu, PO już leci po równi pochyłej.
Zmieni się wojewoda i skończy się zabawa.
Wyobraźmy sobie podobną sytuację w sejmie. Jest wotum nieufności dla rządu, ale nagle premier nie chce dopuścić do jego odwołania. Przychodzi z prawnikiem i stosuje różne sztuczki. Wyobrażacie sobie taką sytuację? Bo ja nie. Nigdy coś takiego nie miało miejsca, a różne rzeczy się w sejmie działy.
Teraz wracamy na Białołękę, gdzie podobno nie ma wielkiej polityki. Zatem dlaczego PO na czele z burmistrzem i przewodniczącą roszczą sobie prawo do takich ruchów? Desperacja czy próba ratowania stanowisk i wpływów? Nie tędo droga moi państwo.
Jak mieszkam na Białołęce już tyle lat, że pewnie wielu tu obecnych słabo je pamięta, przypominam sobie różne sytuacje w tworzącym się samorządzie. Nie było łatwo. Później też były mniejsze lub większe afery, na czele z Grzegrzółką po spożyciu. Tyle, że to nie wpływało na pracę dzielnicy.
To co robi obecnie PO jest absolutnie niewytłumaczalne. Prawda jest taka że nie mają argumentów. Bronią demokracji sami łamiąc jej zasady? Coś się nie zgadza.
Państwo radni PO, zarządzie dzielnicy, nie idźcie tą drogą.
Skoro straciliście mandat zaufania i poparcie społeczne, to miejcie odwagę odejść z honorem jak wasi koledzy partyjni z parlamentu.

Moje zaufanie już dawno stracili więc JESTEM ZA!

# Komediopisarz

19.11.2015 16:48

Czyli Pani Rabiczko będzie mogła głosować??
Jakaś farsa normalnie!
#Lew II napisał(a) 19.11.2015 15:44
odwołanie tyczy się p. Majchrzak.
wygaszanie mandatu zaś p. Rabiczko.
Jeśli w końcu zasiądą do "obrad" to p. Majchrzak zostanie odwołana (tak przynajmniej opozycja deklaruje), a czy mandat p. Rabiczko zostanie wygaszony? wątpię.
Czyli ma przyzwolenie Rady na łamanie prawa??
Czyli Rada również złamie prawo??
Pomaganie w łamaniu prawa też jest karalne??

# Komediopisarz

19.11.2015 16:51

#Jadwiga Myjak napisał(a) 19.11.2015 09:11
Masakra jakaś :( odzywam się jako seniorka, która była wczoraj na sesji. Czekałam na punkt dotyczacy powołania Rady Seniorów. Niestety z powodu tego, że radni wyszli z sesji przewodnicząca nie mogła przeprowadzić głosowania w tej sprawie. Nie jestem ani za PIS ani za PO. Byłam wczoraj świadkiem nieciekawego spektaklu. Z mojej strony, z widowni wyglądało to tak: Państwo po lewej stronie sali, bliżej drzwi krzyczeli, awanturowali się, wyszli ostatecznie z sali, Państwo po prawej mojej stronie siedzieli grzecznie, bez żadnych wrzasków, obrażania się i obrażania innych, czekali cierpliwie na drugą sesję. Obraz był taki: Ci drudzy kulturalni, myślacy o pracy do której zostali powołani przez mieszkańców, zaś Ci pierwsi - awanturnicy, walczący o władzę, zupełnie nie dbający o mieszkanców, widzący tylko swoje interesy. Załamana jestem takim obrazem naszej rady. Apeluję o rozsądek i pracę na rzecz dzielnicy.
Jak mogli sobie po prostu wyjść??
Robiąc wcześniej taki cyrk!

# głos rozsądku

19.11.2015 17:00

Komediopisarz i inne trolle PO, przestancie już bo to się nudne robi...

# Komediopisarz

19.11.2015 17:10

Golek i inne trolle "wywrotkowców" lub innymi słowy "Paki z Warzywniaka" przestańcie już bo to się nudne robi...

# PKM

19.11.2015 17:13

Brawo pani przewodniczaca - pogonić tych farbowanych lisow, którzy skacza od stolka do stolka- gdyż prywatnie im tam jest lepiej powtarzam prywatnie

# Komediopisarz

19.11.2015 17:17

Białołęcki Słownik Polityczno-obyczajowy
"Wywrotowcy" to ci co COŚ wywracają :-)
a "Wywrotkowcy" to ci co się sami wywracają (patrz wczorajsze wyjście przed rozpoczęciem sesji) :-D
a "Paka z Warzywniaka" chyba tłumaczenia nie potrzeba??

# JedynaOpcja

19.11.2015 17:44

Zamknąć ten cały bałagan!
Zrobić nowe wybory i pogonić tych awanturników!!!
Jaja sobie robią z mieszkańców!
Chyba jedyne wyjście...

# obserwatore

19.11.2015 22:13

#Komediopisarz napisał(a) 19.11.2015 17:10
Golek i inne trolle "wywrotkowców" lub innymi słowy "Paki z Warzywniaka" przestańcie już bo to się nudne robi...

I to jest właśnie wasz PrOblem drodzy platformersi. Czy to w kampanii prezydenckiej, parlamentarnej czy nazwijmy to samorządowej. POtraficie tylko opluwać, pisać oszczerstwa i knuć. No i oczywiście obiecywać, bo tu umiecie bardzo dobrze. Tyle że wasz czas już się skończył. Możecie go sztucznie przedłużać gierkami z sesją, ale to jest fakt. Ale nie martwcie się, w opozycji też jest fajnie :)

 tarantula01

19.11.2015 23:02

Podjęliśmy decyzję o opuszczeniu sali, bo pkt o odwołaniu radnej Majchrzak z funkcji przewodniczącej Rady był jednym z ostatnich merytorycznych i scenariusz byłby taki:
1. Zmieniamy nieco załącznik budżetowy i tak zmieniony opiniujemy pozytywnie - całość trwa ze 2 godziny.
2. Opiniujemy zmiany w budżecie roku 2015 - całość trwa ok. 45 minut.
3. Uchwalamy kolejne projekty uchwał - potrwałoby to ok. 30 minut
Jest godz. ok. 22-ej
4. Głosujemy uchwałę o wygaszeniu mandatu radnej Rabiczko - tu byłaby gorąca dyskusja i po ok. 45-60 minutach uchwała by pewnie nie przeszła, bo http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/84E55A3EEE w podobnej sprawie jednoznacznie wskazuje, ze z powodu wykreślenia z rejestru wyborców nie traci się automatycznie prawa wybieralności.
Jest godz. 23:00 i tu przy punkcie o odwołaniu Przewodniczącej, Pani Majchrzak stwierdza, że jesteśmy już zmęczeni długimi obradami i zarządza autorytarnie (bo tak może) przerwę.
W efekcie uchwalimy budżet i dalej mamy sytuację, w której Rada DZielnicy nie obraduje, bo poprzez poczynania p. Majchrzak nie może pracować.

 tarantula01

19.11.2015 23:02

Podjęliśmy decyzję o opuszczeniu sali, bo pkt o odwołaniu radnej Majchrzak z funkcji przewodniczącej Rady był jednym z ostatnich merytorycznych i scenariusz byłby taki:
1. Zmieniamy nieco załącznik budżetowy i tak zmieniony opiniujemy pozytywnie - całość trwa ze 2 godziny.
2. Opiniujemy zmiany w budżecie roku 2015 - całość trwa ok. 45 minut.
3. Uchwalamy kolejne projekty uchwał - potrwałoby to ok. 30 minut
Jest godz. ok. 22-ej
4. Głosujemy uchwałę o wygaszeniu mandatu radnej Rabiczko - tu byłaby gorąca dyskusja i po ok. 45-60 minutach uchwała by pewnie nie przeszła, bo http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/84E55A3EEE w podobnej sprawie jednoznacznie wskazuje, ze z powodu wykreślenia z rejestru wyborców nie traci się automatycznie prawa wybieralności.
Jest godz. 23:00 i tu przy punkcie o odwołaniu Przewodniczącej, Pani Majchrzak stwierdza, że jesteśmy już zmęczeni długimi obradami i zarządza autorytarnie (bo tak może) przerwę.
W efekcie uchwalimy budżet i dalej mamy sytuację, w której Rada DZielnicy nie obraduje, bo poprzez poczynania p. Majchrzak nie może pracować.

# xxx

19.11.2015 23:09

A Pan to Prorok?

# lala

19.11.2015 23:54

Czyli opozycja się wypięła, a dzielnica nie ma budżetu. Dieta chociaż będzie?

# Wschodnia

20.11.2015 07:42

#lala napisał(a) 19.11.2015 23:54
Czyli opozycja się wypięła, a dzielnica nie ma budżetu. Dieta chociaż będzie?

Podobnie jak PO na wniosek radnego Klimiuka. Dieta będzie dla wszystkich.

# Lew II

20.11.2015 09:28

chyba komuś spodobał się mój nick :) tylko szkoda, ze komentarz taki nie w moim tonie.
Pozdrawiam sąsiada z Lew II
#Lew II napisał(a) 20.11.2015 09:25
Rejterada czy hucpa - jak kto woli. Zaczął Korowaj, Rabiczko i Gajewska. Pamiętajmy o tym!!! Jeden duchowny leser, bezrobotny i niezdolny do zdobycia stałej pracy, nagrywający wszystkich dookoła łącznie z Oprawskim i Basińskim, Tumaszem. Druga powinna przestać być radną bo utraciła prawo wybieralności. Od roku pomieszkuje w różnych miejscach , nawet melduje sie u koleżanki Ewy Gajewskiej. Dobrali się jak w korpcu maku. To są malo skuteczni i przegrani życiowo ludzie.

# Komediopisarz

20.11.2015 09:33

https://m.youtube.com/ watch?v=mVs1SX6_6iI Korowaja dzieło

# Obserwattore

20.11.2015 09:39

Pamiętamy!
#Lew II napisał(a) 20.11.2015 09:25
Rejterada czy hucpa - jak kto woli. Zaczął Korowaj, Rabiczko i Gajewska. Pamiętajmy o tym!!! Jeden duchowny leser, bezrobotny i niezdolny do zdobycia stałej pracy, nagrywający wszystkich dookoła łącznie z Oprawskim i Basińskim, Tumaszem. Druga powinna przestać być radną bo utraciła prawo wybieralności. Od roku pomieszkuje w różnych miejscach , nawet melduje sie u koleżanki Ewy Gajewskiej. Dobrali się jak w korpcu maku. To są malo skuteczni i przegrani życiowo ludzie.
Warto pamiętać!

# nie kradnę nicków

20.11.2015 09:50

Widzę że "sympatycy" PO i Jaworskiego nie ustają w mowie nienawiści i personalnych wycieczkach. Brawo, tak zostaniecie zapamiętani!

# Lew II

20.11.2015 09:54

Ach, toż to nagrywany był Klimiuk, nie Oprawski. Rabiczko tez jest na nagraniu. Po co to robić?

# koop

20.11.2015 10:15

Mowe nienawiści mieszkańcy Białołęki mają prowadzoną tutaj https://m.facebook.com /profile.php?id=1709170949318369

# arnie

20.11.2015 10:46

I wszystko pasuje, wszystkie strony Białołęka w ruinie, PO pierwsze Białołęka i inne na Facebooku prowadzi albo finansuje PO.

# Obserwattore

20.11.2015 10:54

W p.upie mam pisy i platformy ale nie dzielnice w której mieszkam!
A te awanturujące się aktorzyny tylko niszczą!
#Lew II napisał(a) 20.11.2015 09:25
Rejterada czy hucpa - jak kto woli. Zaczął Korowaj, Rabiczko i Gajewska. Pamiętajmy o tym!!! Jeden duchowny leser, bezrobotny i niezdolny do zdobycia stałej pracy, nagrywający wszystkich dookoła łącznie z Oprawskim i Basińskim, Tumaszem. Druga powinna przestać być radną bo utraciła prawo wybieralności. Od roku pomieszkuje w różnych miejscach , nawet melduje sie u koleżanki Ewy Gajewskiej. Dobrali się jak w korpcu maku. To są malo skuteczni i przegrani życiowo ludzie.

#Lew II napisał(a) 20.11.2015 09:25
Rejterada czy hucpa - jak kto woli. Zaczął Korowaj, Rabiczko i Gajewska. Pamiętajmy o tym!!! Jeden duchowny leser, bezrobotny i niezdolny do zdobycia stałej pracy, nagrywający wszystkich dookoła łącznie z Oprawskim i Basińskim, Tumaszem. Druga powinna przestać być radną bo utraciła prawo wybieralności. Od roku pomieszkuje w różnych miejscach , nawet melduje sie u koleżanki Ewy Gajewskiej. Dobrali się jak w korpcu maku. To są malo skuteczni i przegrani życiowo ludzie.
Więc będę pamiętać przy wyborach!
Wy też Pamiętajcie!!!

# cinek

20.11.2015 10:59

Zacytuj to samo jeszcze z 15 razy, to może zostaniesz radnym albo i zastępcą burmistrza? Piotr J teraz docenia lojalnych funkcjonariuszy POlitycznych, bo coraz mniej mu ich zostało. Przeciwko PO jest już 15 radnych, czyli nawet dwóch z tej partii. Ciekawe kto dokładnie?

# JANUSZ W.

20.11.2015 11:01

A tego wam nie wybaczymy MY SENIORZY!!!
#Jadwiga Myjak napisał(a) 19.11.2015 09:11
Masakra jakaś :( odzywam się jako seniorka, która była wczoraj na sesji. Czekałam na punkt dotyczacy powołania Rady Seniorów. Niestety z powodu tego, że radni wyszli z sesji przewodnicząca nie mogła przeprowadzić głosowania w tej sprawie. Nie jestem ani za PIS ani za PO. Byłam wczoraj świadkiem nieciekawego spektaklu. Z mojej strony, z widowni wyglądało to tak: Państwo po lewej stronie sali, bliżej drzwi krzyczeli, awanturowali się, wyszli ostatecznie z sali, Państwo po prawej mojej stronie siedzieli grzecznie, bez żadnych wrzasków, obrażania się i obrażania innych, czekali cierpliwie na drugą sesję. Obraz był taki: Ci drudzy kulturalni, myślacy o pracy do której zostali powołani przez mieszkańców, zaś Ci pierwsi - awanturnicy, walczący o władzę, zupełnie nie dbający o mieszkanców, widzący tylko swoje interesy. Załamana jestem takim obrazem naszej rady. Apeluję o rozsądek i pracę na rzecz dzielnicy.

# JANUSZ W.

20.11.2015 11:15

Zachowanie wasze odbiega od norm czwartoklasistów a co dopiero Radnych!
Wstyd i brak szacunku do STARSZYCH!
Rozkapryszone dzieciaki z piaskownicy nie szanujące czasu innych!
Tylko stanowiska wam w głowach reszta się nie liczy!
Wstydzić się powinniście Wielcy Mości Panowie i Panie Radne!
Tak traktować najstarszych mieszkańców nie do pomyślenia...
Co się z wami dzieje??

# jan

20.11.2015 14:23

Drodzy Państwo
W artykule jest zapis - cytat. wnioski o odwołanie burmistrza Piotra Jaworskiego i przewodniczącej komisji edukacji Elżbiety Świtalskiej.
Temat burmistrza przewijał się już w kilku artykułach.
Czy może mi ktoś z Państwa przybliżyć, wskazać powód dowołania przewodniczącej komisji edukacji?

# Mistrz

20.11.2015 15:03

Odpowiem Januszowi oraz Janowi:
ŻĄDZA WŁADZY ABSOLUTNEJ!
NATYCHMIAST I BEZ ZASTANOWIENIA!
Bo kto normalny chcący kogoś odwołać wrzeszczy 15minut po czym wychodzi z sali nie pozostając na głosowaniu którego się tak mocno domagał?
Na dodatek mając w "poważaniu" mieszkańców którzy oczekiwali na swoje sprawy...
Dziecinada i myślenie jedynie o sobie i swoich czterech literach...

# jan

20.11.2015 15:16

Interesują mnie konkretne zarzuty.
Nie interesuje mnie rozgrywka polityczna.
Przejrzałem interpelacje które znajdują się na stronie bip.wawrszawa.pl i wnioskuję że Pani Świtalska jest osobą aktywną. Spora część dokumentacji dotyczy spraw szkolnictwa na Białołęce, od chodnika, po ubezpieczenie uczniów aż po organizację roku szkolnego.
Czy to w ocenie osób zgłaszających wniosek jest mało czy ...

# Mistrz

20.11.2015 15:56

Na pewno coś wymyślą jak na każdego kto nie jest z nimi..
Inne priorytety Radnych...
Chyba Jan nie pomyślałeś że oni są dla mieszkańców??
Nic bardziej mylnego..
Kariera jest teraz najważniejsza
My za pare lat będziemy potrzebni...

# maxxx

20.11.2015 16:06

#Mistrz napisał(a) 20.11.2015 15:56
Na pewno coś wymyślą jak na każdego kto nie jest z nimi..
Inne priorytety Radnych...
Chyba Jan nie pomyślałeś że oni są dla mieszkańców??

Idealnie pasuje do aktualnej "działalności" PO...

# Mistrz

20.11.2015 16:17

I dalej swoje...
nie wytłumaczysz że w d. Mam czy są z po pis czy zależni...
Wstyd robią mi mieszkańcowi którego reprezentują bo Rada jest niejako Reprezentacją mieszkańców jeśli jeszcze pamiętacie??
A ich zachowanie jest co najmniej nieakceptowalne.

# Leoncio

20.11.2015 17:45

Najlepiej byłoby gdy te pajace odwołali Jaworskiego a HGW powołałaby go na pełnomocnika. Nie musiałby mieć do czynienia z tymi krzykaczami. A nawet więcej: mógłby ich olać. Gdyby dostał wszelkie pełnomocnictwa od Hanki to ci "demokraci" mogliby sobie powoływać i odwoływać co tydzień burmistrzów. Siedzieliby i debatowali ile by chcieli. A Jaworski i tak by rządził. A ja miałbym wiele radości.

# Marcin K.

20.11.2015 17:50

Zauważyłem na tym forum wpisy obronie demokracji i takie tam pierdoły. Wadą tego systemu jest to, że zawsze może się zejść i stworzyć jakaś większość krzykaczy i głupców. Jak teraz na Białołęce.

# Marcin K.

20.11.2015 17:54

Aha i jeszcze jedno. Większość nie oznacza automatycznie słuszności. W historii jest wiele takich przypadków. Oby mieszkańcy Białołęki nie przekonali się o tym na swojej skórze jak im zrobi dobrze Rabiczko, PIS i inni.

# abc

20.11.2015 20:19

#Leoncio napisał(a) 20.11.2015 17:45
Najlepiej byłoby gdy te pajace odwołali Jaworskiego a HGW powołałaby go na pełnomocnika. Nie musiałby mieć do czynienia z tymi krzykaczami. A nawet więcej: mógłby ich olać. Gdyby dostał wszelkie pełnomocnictwa od Hanki to ci "demokraci" mogliby sobie powoływać i odwoływać co tydzień burmistrzów. Siedzieliby i debatowali ile by chcieli. A Jaworski i tak by rządził. A ja miałbym wiele radości.

Kolejny. Dużo dostajesz za takie wpisy, czy to w ramach obowiązków w ratuszu?

# Ubaw

21.11.2015 11:42

Leoncio - przecież ten scenariusz jest oczywsty :). Tylko jak tego Jaworskiego odwołać bez pomocy pisowskiego wojewody, który będzie naginał prawo ?

# jaworski won

21.11.2015 17:25

O, nagle się zaczęli prawem przejmować. A wybory samorządowe były zgodne z prawem? W komisjach na Białołęce było maksymalnie 2,3 nieważne głosy. Ale były 2 takie, w których nieważnych głosów było po 80. Przypadek...
19% głosów do Sejmików nieważne w skali kraju. Brawo. Najgłośniej takiego wyniku broniły te kanalie, które obecnie gardłują o demokracji.
A skandaliczne orzeczenie sądu dotyczące mandatu dla kandydata z PIS było ok? Jak sąd mógł stwierdzić, że komisja błędnie policzyła głosy i nic z tym nie zrobić? Wyrok na polityczne zamówienie. Ciekawy jestem, czy te pseudosędziny, które go wydały czują, że wszystko jest ok... Chociaż może mają już taką sieczkę w głowach, że nie rozumieją tego, co zrobiły. Demokracja w wykonaniu PO i postkomunistów. Tym wyrokiem całkowicie się zeświniły.

# jaworski won

21.11.2015 17:26

Do dzisiaj nie ma oficjalnych wyników wyborów samorządowych. Republika bananowa.

# precz z obłudą

21.11.2015 17:47

#Leoncio napisał(a) 20.11.2015 17:45
Najlepiej byłoby gdy te pajace odwołali Jaworskiego a HGW powołałaby go na pełnomocnika. Nie musiałby mieć do czynienia z tymi krzykaczami. A nawet więcej: mógłby ich olać. Gdyby dostał wszelkie pełnomocnictwa od Hanki to ci "demokraci" mogliby sobie powoływać i odwoływać co tydzień burmistrzów. Siedzieliby i debatowali ile by chcieli. A Jaworski i tak by rządził. A ja miałbym wiele radości.
Taka działalność byłaby jawnym pogwałceniem demokracji przez HGW. Na szczęście wojewoda może w ramach czynności nadzorczych uchylić każdy akt prawny HGW i wydać zarządzenie zastępcze. Dzień po powołaniu jaworskiego na komisarza zostanie wydanie zarządzenie uchylające przez wojewodę oraz powołanie na komisarza kogoś z PiS. Tak, tak, jedyne co może osiągnąć klika jaworskiego to przedłużenie agonii do końca roku, narobienie szkód na Białołęce i wzmocnienie pisu - to jedyne co im pozostaje, bo na odejście z honorem to już stanowczo za późno

# PKM

21.11.2015 18:22

farbowani radni chcą zbolszewic samorząd bialolecki, popatrzcie naokoło już rzadzi bolszewia

# olek

21.11.2015 18:33

Skąd POchodzi informacja o Jaworskim jako komisarzu?? Kolejny scenariusz sobie ułożył jak już wie że spadnie ze stołka??

 tarantula01

21.11.2015 20:04

@jaworski won
Dlatego Miasto Jest Nasze na podstawie http://pkw.gov.pl/wizualizacja-wyborow-samorzadowych-samorzad-2014/wybory-samorzadowe-2014-r-statystyki-wynikow-glosowania.html wykonało własne http://pkw.miastojestnasze.org/#/stats.city_council..
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

21.11.2015 20:04

@jaworski won
Dlatego Miasto Jest Nasze na podstawie http://pkw.gov.pl/wizualizacja-wyborow-samorzadowych-samorzad-2014/wybory-samorzadowe-2014-r-statystyki-wynikow-glosowania.html wykonało własne http://pkw.miastojestnasze.org/#/stats.city_council..
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# Lew II

23.11.2015 08:14

http://www.politykawarszawska.pl/a/1698

# Kubba

23.11.2015 13:50

Zgadzam się!
Jakie przedszkole! :-D
Za ucho ich i z klasy! :-D
#Mistrz napisał(a) 20.11.2015 16:17
I dalej swoje...
nie wytłumaczysz że w d. Mam czy są z po pis czy zależni...
Wstyd robią mi mieszkańcowi którego reprezentują bo Rada jest niejako Reprezentacją mieszkańców jeśli jeszcze pamiętacie??
A ich zachowanie jest co najmniej nieakceptowalne.

# z Wiejskiej

23.11.2015 21:20

Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której w Sejmie od partii rządzącej odchodzi grupa posłów, co sprawia, że dotychczas rządząca koalicja traci władzę. Cała opozycja dochodzi do porozumienia i chce zmienić marszałka Sejmu oraz rząd. Marszałek przerywa jednak obrady parlamentu i wznawia je po dwóch miesiącach, po czym oznajmia, że nie zgadza się na wprowadzenie do porządku obrad wniosku o odwołanie marszałka ani rządu i przechodzi do dyskusji nad innymi ustawami. Nie pozwala również dojść opozycji do głosu, twierdząc, że tylko on decyduje o tym, kto kiedy może mówić, po czym zamyka posiedzenie sejmu. Trudno sobie to wyobrazić, prawda? A jednak, dokładnie taka sytuacja miała miejsce na Białołęce. Zamiast rządu trzeba tylko podstawić burmistrza, a za marszałka Sejmu, przewodniczącą Rady.

# Jan

23.11.2015 21:39

Gdzie w tej całej układance jest miejsce dla mieszkańca Białołęki?

# Ubaw

23.11.2015 23:56

i tak radni dzielnicy czyli jednostki pomocniczej gminy zostali posłami :). Poseł może być Premierem, radny dzielnicy nie może być burmistrzem. Różnic jest wiele, bardo wiele ...

# polololo

24.11.2015 13:17

http://www.politykawarszawska.pl/a/1700

# LOJER

25.11.2015 14:12

Tak właśnie to widzę!
#Mistrz napisał(a) 20.11.2015 15:03
ŻĄDZA WŁADZY ABSOLUTNEJ!
NATYCHMIAST I BEZ ZASTANOWIENIA!
Bo kto normalny chcący kogoś odwołać wrzeszczy 15minut po czym wychodzi z sali nie pozostając na głosowaniu którego się tak mocno domagał?
Na dodatek mając w "poważaniu" mieszkańców którzy oczekiwali na swoje sprawy...
Dziecinada i myślenie jedynie o sobie i swoich czterech literach...
Kariera ach ta kariera...
a co z Panią Rabiczko??
Przypadkowo opuścili salę czy reżyserka żeby uchronić Panią Rabiczko??
Wstyd!
Kto was tam wybrał Celebryci?!

# na wesoło

25.11.2015 14:58

Do LOJER
"Kariera ach ta kariera...
a co z Panią Rabiczko??
Przypadkowo opuścili salę czy reżyserka żeby uchronić Panią Rabiczko??
Wstyd!
Kto was tam wybrał Celebryci?!"
Odpowiedź jest prosta jak konstrukcja cepa: MIESZKAŃCY Białołęki

# DoCelebrytów

26.11.2015 14:49

Hej #na wesoło To powiedz to temu Panu:
#JANUSZ W. napisał(a) 20.11.2015 11:15
Zachowanie wasze odbiega od norm czwartoklasistów a co dopiero Radnych!
Wstyd i brak szacunku do STARSZYCH!
Rozkapryszone dzieciaki z piaskownicy nie szanujące czasu innych!
Tylko stanowiska wam w głowach reszta się nie liczy!
Wstydzić się powinniście Wielcy Mości Panowie i Panie Radne!
Tak traktować najstarszych mieszkańców nie do pomyślenia...
Co się z wami dzieje??

Tej Pani też to możesz powiedzieć
#Jadwiga Myjak napisał(a) 19.11.2015 09:11
Masakra jakaś :( odzywam się jako seniorka, która była wczoraj na sesji. Czekałam na punkt dotyczacy powołania Rady Seniorów. Niestety z powodu tego, że radni wyszli z sesji przewodnicząca nie mogła przeprowadzić głosowania w tej sprawie. Nie jestem ani za PIS ani za PO. Byłam wczoraj świadkiem nieciekawego spektaklu. Z mojej strony, z widowni wyglądało to tak: Państwo po lewej stronie sali, bliżej drzwi krzyczeli, awanturowali się, wyszli ostatecznie z sali, Państwo po prawej mojej stronie siedzieli grzecznie, bez żadnych wrzasków, obrażania się i obrażania innych, czekali cierpliwie na drugą sesję. Obraz był taki: Ci drudzy kulturalni, myślacy o pracy do której zostali powołani przez mieszkańców, zaś Ci pierwsi - awanturnicy, walczący o władzę, zupełnie nie dbający o mieszkanców, widzący tylko swoje interesy. Załamana jestem takim obrazem naszej rady. Apeluję o rozsądek i pracę na rzecz dzielnicy.

A i temu Panu?
#Mistrz napisał(a) 20.11.2015 16:17
I dalej swoje...
nie wytłumaczysz że w d. Mam czy są z po pis czy zależni...
Wstyd robią mi mieszkańcowi którego reprezentują bo Rada jest niejako Reprezentacją mieszkańców jeśli jeszcze pamiętacie??
A ich zachowanie jest co najmniej nieakceptowalne.

no temu panu o nicku #mieszkaniec T. na pewno też to powiesz #na wesoło co?
Ludzie nakręcacie się. Jeszcze nigdy nie było na Białołęce takich cyrkow i hucpy. Wstyd! Radni powinni się szanować. Tak do WAS TE SŁOWA RADNI PIS I NIEZRZESZENI. Batalię można stoczyć z kilku powodów. Jakaś merytoryka, argumenty, konkretnie dyskusja na fakty z waszej strony!!!??? NIC. ZERO. Niestety kłótnia przez was spowodowana i chaos w pracach to bardzo duża krótkowzroczność. Mali z was ludzie. Nigdy więcej ani ja ani nikt z mojej rodziny nie zagłosuje.
Wy nas REPREZENTUJECIE nie siebie!
Jak myślicie (co jest mało prawdopodobne w waszym przypadku) będziemy pamiętać wasze gierki??
Do pracy dla mieszkańców się weźcie a nie tylko koleżeńskie koneksje w obronie kogoś łamiącego prawo..
Wstydzić się powinniście!

# PrawoWyborcy:Sprawdzam

26.11.2015 15:15

A teraz z kim się PRAWO i sprawiedliwości świetnie dogaduje:
Marcin K. pseudonim " Duchowny" nie mylić z Księdzem!
cyt #atom :"Witam,
przedstawię państwu sylwetkę lub zarys sylwetki a może wnętrze pana radnego Korowaja,
osoby mocno zaangażowanej lub wręcz odpowiedzialnej za sytuację jaka ma miejsce w naszej Dzielnicy.
1. Historia zatrudnienia Pana Korowaja w fundacji w latach 2013-2015??
Dodam że fundacja jest w likwidacji po 2 latach funkcjonowania??
2013 rok dochód radnego 18 272,42zł (fundacja zarejestrowana od 07.08.2013)
W 4 miesiące w fundacji 18 tysięcy!? W fundacji??
Taki to szlachetny człowiek z tego duchownego??
2014 rok dochód 42 949,93zł. Tu już widać że cały rok "fundacja " działa...
2. Zatrudnienie na umowę o dzieło przez "marywilska 44"
dochód radnego 13 189,11zł. Co takiego dla marywilskiej- firmie znajdującej się na białołęce pan radny korowaj robił??
może potrzeba było coś pomóc w urzędzie??
3. zatrudnienie na umowę o dzieło w BOK!
dochód radnego 5140.00
To już w ogóle nie mieści się w kanonach dobrego wychowania panie korowaj duchowny!
4. Wynagrodzenie z tytułu pracy (gdzie?? nie wiem bo pan duchowny nie raczył napisać)
40000zł. za rok 2012r
5. Wynagrodzenie z tytułu bycia Duchownym 2013rok
27000zł?
6. Wynagrodzenie z tytułu pracy 36000 zł. (tu pan duchowny też nie pisał gdzie był zatrudniony ale jeszcze wtedy się uczył kombinowania...)
Składki na ZUS i NFZ napewno pan płacił panie duchowny przez te lata kiedy nie był pan zatrudniony na umowę o pracę??
Czy zarejestrowany w urzędzie pracy na bezrobotnego??
Jeśli nie to Boże Chroń od takich duchownych co uczą jak żyć za cudze składki...
wszystkie informacje pochodzą z biuletynu informacji publicznej miasta stołecznego Warszawy.
Wystarczy wpisać w google oświadczenie majątkowe korowaj.
Celem mojego wpisu jest poinformowanie mieszkańców z kim mamy do czynienia..
Mam nadzieję, że jesteśmy w stanie wykluczyć sami z Rady Dzielnicy takie czarne owce bo taki radny nie ma skrupułów, on sam nie odejdzie bo do tego trzeba mieć HONOR a pan Korowaj nie ma nawet wiedzy, że coś takiego istnieje...
Przemyślcie temat kto kogo i dlaczego chce odwołać...
To nic nie kosztuje a widać kto jest kto w tej całej "gierce".
Pozdrawiam,
Ładnie co??

# Lewandów

26.11.2015 19:07

juz po sesji? czy w ogole nie było transmisji?

# Lew II

03.12.2015 09:25

spożytkujcie energię i podpiszcie petycje w sprawie budowy Mostu Krasińskiego:
http://www.petycje.pl/petycje Podglad.php?petycjeid=11632
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024