REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# TRiddle

07.10.2013 11:04

Osobiście bardzo mnie cieszy ta inwestycja.
Chciałbym tylko aby bardzo dokładnie przemyślano kwestie organizacji ruchu. Z tego planu to niewiele mogę wyczytać.

# kris

07.10.2013 11:11

Spoko! podoba mi się i czekam z niecierpliwością.

# porada

07.10.2013 12:28

Tak budować!!!Tylko by jacyś wariaci nie zablokowali!!!

REKLAMA

# qal

07.10.2013 14:00

a po co kolejna świątynia pieniądza?tak daleko jest do m1 w markach albo centrum handlowego Targówek,może lepiej na tym miejscu jakiś szpital albo halę sportową lub choć by park,tak to powstanie kolejny kociokwik z tysiącem sklepów i okolicą o zerowej przejrzystości zaparkowania i przejazdu a znając życie i tak wszyscy będą jeździć na marywilską i factory bo tam taniej,a tak by powstało tam coś pożytecznego i funkcjonalnego

# sport

07.10.2013 19:02

Czekam na kręgielnie

 tarantula01

07.10.2013 20:53

http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_291-swia121113przebudowa-zal.jpg lepiej widać + http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_291-swia121113przebudowa-.pdf.
Pozdrawiam

REKLAMA

 tarantula01

07.10.2013 20:53

http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_291-swia121113przebudowa-zal.jpg lepiej widać + http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_291-swia121113przebudowa-.pdf.
Pozdrawiam

# qal

07.10.2013 22:32

qal - blisko do m1 w markach ? hm..chyba mamy rozbiezne pojecie dotyczace przestrzeni - przeciez to ok 15 km. Komunikacja miejska niesposob sie tam niemal dostac w rozsadnym czasie - a jesli juz to z kilkoma przesiadkami. Troche obiektywizmu.
Hale Sportowa ? Twierdzisz, ze bedziesz uczeszczal ? Ale na co ? Wynajmiesz za pare stowek za wieczor i w nozke pykal ? Czy jak ? A na mecze jakies druzyny sportowej ? Tylko jakiej ? :) Cos tam na bialolece sie gra ? Tak zeby przyciagnac wiecej niz 20-30 kibicow ? (glownie rodziny grajacych :) )
Park ? W odleglosci kilkuset metrow od - z jednej strony Mostu Polnocnego ? Z drugiej Modlinskiej ? Z trzeciej wiezowcow z osiedla ? Z czwartej Swiatowida ? - Zaraz powiesz a jak jest na Brodnie . No tak, ale Park Brodnowski powierzchniowo prawie jak polowa Tarchomina , sam nie wierzysz w to co mowisz.
Czyzyby generalnie zwolennik wiejsko sielskiej infrastruktury ? Kolejny ktory zamieszkal na Bialolece i bedzie bronil naturalnego uksztaltowania ziemi , chwastow i rozpadajacych ruder ? A moze troszke smutno , bo centra handlowe znienawidzone bo kaski nie za wiele i troche zal , ze ludzie bywaja ? Nieco egoistycznie tak..

# sboy5

07.10.2013 22:34

qal - blisko do m1 w markach ? hm..chyba mamy rozbiezne pojecie dotyczace przestrzeni - przeciez to ok 15 km. Komunikacja miejska niesposob sie tam niemal dostac w rozsadnym czasie z powiedzmy rejonu Swiatowida - a jesli juz to z kilkoma przesiadkami. Troche obiektywizmu.
Hale Sportowa ? Twierdzisz, ze bedziesz uczeszczal ? Ale na co ? Wynajmiesz za pare stowek za wieczor i w nozke pykal ? Czy jak ? A na mecze jakies druzyny sportowej ? Tylko jakiej ? :) Cos tam na bialolece sie gra ? Tak zeby przyciagnac wiecej niz 20-30 kibicow ? (glownie rodziny grajacych :) )
Park ? W odleglosci kilkuset metrow od - z jednej strony Mostu Polnocnego ? Z drugiej Modlinskiej ? Z trzeciej wiezowcow z osiedla ? Z czwartej Swiatowida ? - Zaraz powiesz a jak jest na Brodnie . No tak, ale Park Brodnowski powierzchniowo prawie jak polowa Tarchomina , sam nie wierzysz w to co mowisz.
Czyzyby generalnie zwolennik wiejsko sielskiej infrastruktury ? Kolejny ktory zamieszkal na Bialolece i bedzie bronil naturalnego uksztaltowania ziemi , chwastow i rozpadajacych ruder ? A moze troszke smutno , bo centra handlowe znienawidzone bo kaski nie za wiele i troche zal , ze ludzie bywaja ? Nieco egoistycznie tak..

REKLAMA

# TRiddle

08.10.2013 07:38

Chyba się jednak pogubiłem i nie wiem gdzie ta galeria ma powstać. Jest napisane, że galeria ma być po północnej stronie Światowida, ale czy aby na pewno? Na rysunku wygląda jakby po południowej.
#Tarantula01. Rysunek to też taki trochę mały wycinek całości. Przyznam szczerze to nie wiem gdzie prowadzą te nowe drogi. Chodziło mi bardziej o nieco szerszą perspektywę na planowaną organizację ruchu. Sporo skrzyżowań, a to jednak nie wróży dobrze. Skręt w lewo z Milenijnej w Światowida to już będzie nie lada wyzwanie, a to przecież trasa dla autobusów.
Chyba, że będą światła, ale to z kolei może blokować Światowida.
Jeśli budowa ma się zacząć dość szybko to też nie za fajnie, bo w perspektywie tracimy na 2 lata przepustowość na 1 moście i może zdecydowanie zrosnąć ruch na Światowida. Do tego dochodzi budowa tramwajów. Oczywiście lepiej żeby to zrobiono jednocześnie, ale też i mądrze.

# jan

08.10.2013 07:55

w końcu coś innego niż tylko sypialnie...

# qal

08.10.2013 14:45

#sboy5
Myślę, że dojazd w rejon Marek, Targówka i ulicy Marywilskiej nawet z ulicy Światowida jest jak wykonalny najbardziej wykonalny - trzeba tylko odpowiedniej organizacji i znajomości połączeń autobusowych, polecam stronę ztm. Komunikacją około 30 minut nie mówiąc o aucie ok.10 minut.
Jak najbardziej hala sportowa może być. Obecnie są plany budowy na Służewcu hali sportowej i tam nikt nie narzeka, poza tym takie obiekty są ogólnorozwojowe i miastotwórcze i lepiej wpływają na okolicę niż kolejny wielko powierzchniowy gmach. Kto wie może i Ty sboy5 na początku dołączysz do tych 20-30 kibiców i będziesz 21 lub 31 a może nawet w konsekwencji założysz "jakieś drużyny sportowe" i w końcu coś się tam będzie na taj Białołęce grało, trzymałbym kciuki.
Jak najbardziej widziałbym tam Park. W miastach przeważnie parki są pomiędzy budynkami, ulicami, trasami itd. I Park wcale nie musi być wielkości Central Parku patrz przykład z niedalekiej okolicy jak Park Henrykowski. Nie chodzi o wielkość, tylko o oazę i chwilę wytchnienia no i o te zielone.:)No i w końcu człowiek nie był by skazany na mordownie i krzaki nad Wisłą.
Pomijając podteksty personalne. Miałem okazję mieszkać przez kilkanaście lat tak i za oceanem, jaki w Skandynawii i szczególnie w krajach nordyckich mogłem przekonać się i zobaczyć, że można pogodzić naturalne ukształtowanie ziemi z nowoczesnością i potrzebami ludzi. Byłem nawet świadkiem przeistaczania się kompletnej rudery w nowoczesną i multimedialną bibliotekę miejską i to z rosnącą trawą na dachu, co było niezmierne uroczę. Także nie wszystko, co nowe i duże musi być koniecznie lepsze, ale do tego trzeba zmienić tzw. "stan umysłu", czego i Tobie życzę.

REKLAMA

# gala

09.10.2013 14:34

kino! i nowoczesna,, wyjątkowa biblioteka mogłaby się tam mieścić :)
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break