REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# Ann

30.06.2019 15:29

Zupełnie nie rozumiem tego krzyku. W ostatnich latach obserwuję zmniejszenie ilości komarów. Nie montuje już siatek w oknach, bo nie ma takiej potrzeby. W tym roku nie było w moim domu żadnego komara. W zeszłym roku było podobnie, dopiero na jesieni pojawiło się kilka sztuk jeśli dobrze pamiętam. Mieszkam obok terenów działkowych.
To właśnie utrzymujące się upały oraz spowodowana nimi susza powoduje, że komarów jest mniej. One potrzebują wilgoci by móc się rozmnażać. Przy takich upałach przelotne deszcze nie wystarczą. Tylko w parkach, na terenach zalesionych czy przy zbiornikach wodnych mogą utrzymać się warunki korzystne dla komarów. Różnica między dziś a dawniej jest taka, że kiedyś komary były wszędzie, przy czym w parkach nieco więcej, teraz są tylko w parkach. Dziś wchodząc do parku bardziej je zauważamy. Może dlatego niektórzy odnoszą mylne wrażenie, że jest ich więcej...

# Takie tam bujdy

30.06.2019 16:52

Ten rodzaj dziennikarstwa nazywa się "Wyciąganie problemów z d*py". Autor niebędący ani trochę profesjonalistą w dziedzinie przyrody lub ekologii coś tam słyszał, coś mu się wydaje, wie piiiisze i piiisze...

# Fred

30.06.2019 19:04

U mnie w Legionowie komarów masa. Przyznaje tez ze w ostatnich dniach jakby mniej ale był okres z dwa tygodnie temu ze nie dało się wystać 3 minut na działce. O podlewaniu działki po zmroku w ogole nie ma mowy bo zjedzą człowieka żywcem . Teraz w ciągu dnia jest spokoj ale o podlewaniu po zmroku nadal nie ma nowy.
A czy to dobry biznes te opryski? Może i tak jak ktoś ma dojście do chemii albo przewidział taki sezon na komary i zrobil zapasy. Ja czekam od dwóch tygodni na speca bo podobno nie ma środków w hurtowni...

REKLAMA

# Wera

03.07.2019 15:26

Jakie opryski mało mamy chemikaliów, nie traktujmy wszystkiego chemią. Jest wysoka temperatura, wilgoć to są komary. Nie dajmy się zwariować. Do urzędów, restauracji wpuszczamy już psy i koty a komar nam przeszkadza.

 pabloson41

03.07.2019 22:23

U mnie na działce nie da się wytrzymać w nocy. Próbowałem już wielu sposobów, ale oprysków jeszcze nie. Może warto spróbować.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break