REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

kogo na radnego?

# parker

14.09.2002 00:03

Jestesmy grupa przyjacioł z terenu bialołeki. Mamy duzo pomysłow z ktorych czesc realizujemy. W ich realizacji pomaga jeden człowiek. Jego pomoc jest efektywna, naprawde nigdy nie rzuca słow na wiatr. Ten facet bije się z myślami czy kandydowac na radnego. Wiemy, ze ma duzo ciekawych pomysłow, jest konsekwentny i zawsze je realizuje. Czy sadzicie czy mialby szanse? I powiedzcie jak go przekonac.

# MH

14.09.2002 09:30

Listy partyjne sa juz raczej podopychane, a komitety lokalne (no może poza Gospodarnością) nie mają żadnych szans przy metodzie d'Hondta. Jeżeli wystartuje z silnej listy, to warto, z komitetu lokalnego szkoda wysiłku.

# NN

14.09.2002 12:08

To cała prawda - nie jego musicie przekonać, lecz elektorat w odpowiedniej liczbie! Szczególnie w wypadku komitetu lokalnego. Robota ponad siły.

REKLAMA

# historyk

14.09.2002 13:25

Moim zdaniem mają- próg 5% obowiązuje przecież na poziomie dzielnicy. Jeśli jest znany i wystawicie listę- min. 5 osób, to OK. Słonni bylibyśmy dać mu miejsce również na liście komitetu, który tworzy Waldek Pusz, Piotr Kozłowski i ja. Jakby co proszę o kontakt. 0501050468.
Pozdrawiam
Krzysztof Madej

# MH

14.09.2002 13:28

Próg 5% to fikcja. Przy d'hondcie w 5 mandatowym okręgu trzeba mieć 12%

# historyk

14.09.2002 13:34

Nie rozumien- przytoczyłem literalny zapis ustawowowy, co więcej przy frekwencji ok. 50% tem próg to w Białołęce ok. 1000 głosów na całą dzielnicę, to żaden problem. Po za tym już teraz wiadomo,że głosy będą rozdrobniono, więc przy relatynie silnej liście można już mieć mandat przy 100 głosach. Szyld partyjny będzie istotny tylko tam, gdzie albo nie ma życia publicznego poza partyjnym (ewentualnie bloki na Tarchominie- zwłaszcza tzw. osiedla zamknięte), albo naclistach będą kompletnie nieznane osoby.

REKLAMA

# NN

14.09.2002 15:41

Bo będą kompletnie nieznane osoby większości głosujących. Nie zapominaj, że Białołęka znacznie się zmieniła. No i ten d'Hondt.

# piotr

14.09.2002 22:11

Pozwolę włączyć się do dyskusji. I NN i MH oraz Parker przyznacie jednak rację,iż społeczeństwo ma już dosyć polityki, szczególnie na szczeblu lokalnym. Zasada jest taka: człowiek coś pożytecznego chce zrobić dla społeczeństwa, a tu nagle partia mówi nie!!!! I koniec wspaniałych zamiarów. Dlatego tylko ugrupowania niepartyjne mogą prowadzić pro-społeczną "politykę" samorządową. Myślę,że wielkie partie już pokazały na co je stać w "B". Tylko społeczniaki mogą w przyszłości zmienić wizerunek tej zadłużonej na 60 milionów Gminy. Na pohybel partiom!!!!!!!

# piotr

14.09.2002 22:21

Aha,jeszcze jedno, a propos Gospodarności. Jeszcze nie tak dawno wszyscy z "G" byli w PO. Jak szeryf ocenił, że nie ma szans w wyborach do Rady W-wy, ponownie reaktywował "G". Świadczy to o tym, że "G" istnieje wyłącznie dla jednego, no dwóch prominentów,i gdzie tu siła "G"? Czasy jej świetności już dawno minęły, mam nadzieję, zresztą jestem przekonany, że nigdy już nie powrócą.

REKLAMA

# ktoś

14.09.2002 22:41

Mam pytanie czy ten człowiek jest na listach jakiegoś ugrupowania i ma tak słabe miejsce że zastanawia sie nad kandydowaniem , czy poprostu nie widzi szans na wygranie

# Załamana

14.09.2002 23:05

60 milionów? A burmistrz chwali się, że to najlepsza Gmina. Jeśli jest to prawdą, to jak czytałam w Życiu Warszawy, że dla kilku rodzin w tym dla burmistrza robi się kanalizację za następny milion przy takim zadłużeniu, to jestem załamana, a chciałam głosować na burmistrza. Jednak poszukam innego kandydata.

# mieszkaniec z Nowodworskiej

14.09.2002 23:15

Wybij sobie z głowy Załamana głosowanie na któregoś z tych krwiopijców. Mieszkam na starym Tarchominie. Moja rodzina głęboko zakorzeniła się na tym terenie, nawet komunistyczne rządy i wywłaszczenia z ziem moich dziadków i rodziców nie spowodowały tego, abym opuścił tę piękna okolicę. Stwierdzenie Semętkowskiego mówiące o tym że najlepiej by było abyśmy my starzy mieszkańcy opuścili swoje nieruchomości i posesje posprzedawali i się stąd wynieśli-oni już zrobią tu porządek. Nie wiem, dlaczego, taki wykształcony na ideologii marksistowsko-leninowskiej sam w tym terenie postawił willę- nota bene zdobywając głosy w poprzednich wyborach z domu starców przy Mechoffera od ludzi, którzy czasem nie wiedzą jak się nazywają, a wiedzieli że kandydatem jest Semętkowski. Chodzą słuchy, że niektórzy głosowali po 2 razy i w ogóle dom starców dostał meble za to ale po wyborach im to zabrano. Chyba drugi taki numer nie przejdzie.

REKLAMA

# piotr

14.09.2002 23:35

Do Parkera i przyjaciół (Parkera). Jeśli chcielibyście, aby Wasz faworyt reprezentował Wasze sprawy w Radzie Gminy, być może nasz Komitet znalazłby pozycję. Proponuję spotkanie, najlepiej w Niedzielę, czyli jutro, ewentualnie ostatecznie w Poniedziałek. Zostało naprawdę niewiele czasu. Telefon już podał wyżej Krzysztof.

# MH

15.09.2002 11:47

Problemem nie jest to, że Smoczyński stwierdził, że nie ma szans. Problemem jest pan poseł Hertel, który ustawia listy Platformy jakby to była jego prywatna partia. Robi to w sposób bardzo chamski i rodem z komuny. Na pierwszych miejscach wszędzie są jego "spadochroniarze", którzy teraz się pośpiesznie meldują w gminach, w których będą kandydować. Lokalni działacze zostali olani. Nie tylko ci z "Gospodarności" i nie tylko na Białołęce. W całym mieście. Głosując na pierwszych z listy PO, głosujecie nie na PO, lecz na Prywatny Układ Posła Hertela.

# historyk

15.09.2002 12:04

Lokalny kartel władzy skonfrontował się z ogólnowarszawskim. Kto mieczem wojuje...

REKLAMA

# reporter

16.09.2002 09:53

Do Parkera jesli chcesz żebyśmy glosowali na Twojego kandydata to podaj jego nazwisko. Bardzo mi sie podoba Twój sposób prezentowania swojego kandydata...

# NN

16.09.2002 18:31

Wymieniajcie też okręgi, w których kandydujecie. Na forum reprezentowane są chyba wszystkie cztery (po 5 mandatów, tylko w trzecim 6).

# Miskiemb

06.07.2014 12:29

Z powodu ponadmiarowej działalności pisarskiej pana Tumasza należy we wszystkich okręgach wyborczych dzielnicy obstawić tego właśnie człowieka
i na niego głosować poprzez skreślenie wszystkich innych.
A na kartkach do głosowania, na których on nie figuruje należy dopisać jego nazwisko i obok tego nazwiska postawic krzyżyk w okienku.
Ogłaszam akcję:
Wojciech Tumasz - jedyny radny wszystkich okręgów wyborczych dzielnicy Białołeka.

REKLAMA

 antyurzędnik

06.07.2014 19:40

Wolę osobę, która odpisuje na zapytania, niż partyjniaków, którzy przypominają sobie o mieszkańcach tuż przed wyborami.

# Miskiemb

07.07.2014 09:44

Ja wolałbym, żeby radny swoją misję traktował społecznie, wszak pracuje dla społeczeństwa które go wybrało.
Żadnych diet, żadnych pensji, żadnych profitów, żadnych darmowych czy ulgowych przejazdów środkami komunikacji pasażerskiej.
Jeśli płatnikiem diety radnego jest urząd, taki radny staje się automatycznie (bez)radnym, urzędnikiem i często karierowiczem pozornie pracującym dla społeczeństwa.
Radny powinien jedynie otrzymywać zwrot poniesionych kosztów swojej działalności na rzecz społeczeństwa które go wybrało, z kasy urzędu na terenie którego pełni swoją powinność natychmiast po przedstawieniu udokumentowanych rachunków swojej działalnosci.
Tylko w warunkach iście społecznych okaże się komu zaufać, kto jest godny być reprezentantem zwykłego "kowalskiego".

 antyurzędnik

08.07.2014 20:27

I słusznie. Jako, że partyjniacy zawsze ciągną do kasy, a prawdziwi społecznicy robią coś, bo po prostu lubią to robić.
Osobiście proponuję radnym otwarcie przed wyborem ogłosić, że rezygnują z diety lub przenaczają ją na rzecz OPP z dzielnicy Białołęka.
Tylko obawiam się, że nie znajdzie się żaden kandydat, który tak zrobi.

REKLAMA

# oczywiście, że ja

08.07.2014 23:56

Oczywiściwe, że ja - obiecam przed wyborami a tuż po wybraniu mnie - wiadomo

# Miskiemb

09.07.2014 10:04

Ten/Ta powyżej nauczył/a się czerpać ze złych wzorców.

 Alek

14.07.2014 22:04

Zgadzam się z anty urzędnikiem, że partyjniacy zawsze ciągną do kasy, Ten stan rzeczy nie podoba się działaczom Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Oni mają dobry program i dobrych kandydatów na radnych m.st.Warszawy.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA