REKLAMA

Forum › Wola

REKLAMA

# Wolazmian

16.07.2015 14:01

No to jest dopiero leniwe towarzystwo. Z Jana Kazimierza do Wolskiej jest w prostej linii ( idąc Sowińskiego lub Studzienną) tak coś ze 150 m. Dbajcie o zdrowie młodzi ludzie i nie traćcie kasy na siłownie. 10 tysięcy kroków dziennie wystarczy.

# rychu

17.07.2015 00:05

Przecież na Wolskiej przy Ordona są przystanki tramwajowe.

# Jolka

19.07.2015 22:00

Słusznie, że nie będzie autobusów na JK. Przecież są przystanki przy Wolskiej, Kasprzaka, Prym. Tysiąclecia, wystarczy parę kroków przejść.

REKLAMA

# PrawdziwaWolaZmian

19.07.2015 22:12

Prosimy nie podszywać się pod Stowarzyszenie Wola Zmian. My dobrze wiemy, że Jana Kazimierza jest długa i większość Mieszkańców ma o wiele dalej do przystanku niż wspomniane 150 m. Nie kwestionujemy potrzeby autobusu, zgłaszanej przez Mieszkańców.

# olaf

20.07.2015 09:32

Jedynymi, którzy kwestionują potrzebę autobusu na JK są mieszkańcy, którzy kupili mieszkania z oknami na ulicę. Taka prawda. Nie pomyśleli zawczasu, a teraz próbują uprzykrzyć życie innym. Ulica jest od tego, żeby po niej jeździć, służy również komunikacji miejskiej i mam głęboką nadzieję, że nikt nie będzie się oglądał na to, że ktoś ma za głośno w mieszkanku. Można było dopłacić 500 zł za metr i mieć ciszę i spokój z widokiem na wewnętrzny dziedziniec.

# mask

20.07.2015 14:02

Patrząc na mapę, to 150 metrów mają nieliczni. Można też zauważyć, że przystanki są co około 500 metrów. Na JK byłyby 2 - 4 przystanki... to pozwala twierdzić, że nadal większość z nas będzie miała do przystanku więcej niż 150 metrów. Nie mówiąc o mieszkaniach w 2 lub 3 linii zabudowy...
Inna sprawa jak wygląda ulica JK. Dla mnie to ona wygląda jak droga dojazdowa na plac budowy. Ulica ma ponad 1,5km. W miejscach gdzie zakończono inwestycje mieszkaniowe można powiedzieć, że JK wygląda normalnie. W pozostałych jest fatalnie. Dodatkowo samochody parkujące na chodnikach lub pasach zieleni. Jakość jezdni fatalna. Można by się nieźle "poobijać" w autobusie jadąc taką drogą... może lepiej przejść (do) 500 metrów do istniejącego przystanku, inna sprawa, że chodniki też są pofalowane na niektórych odcinkach drogi.
Patrząc na mijający czas to autobusy nie są już tak głośne jak ikarusy... sądzę, że są cichsze od ciężarówek obecnie jeżdżących po JK. Straż Miejska aktywnie działa na JK, co przejeżdżam w tamtej okolicy to wystawiają mandat lub odholowują, źle zaparkowane auto. Może jak zakończą się "inwestycje mieszkaniowe na JK to ulica będzie taka jaką powinna być, włącznie ze ścieżką rowerową... ale to może za 10 - 20 lat...

REKLAMA

# Odolank

20.07.2015 14:10

A ja bym najpierw poprosiła o remoncik ulic i chodników, a dopiero później się zastanowiła czy mieszkańcy potrzebują autobusu ;)
Autobus z tą proponowaną trasą by był trochę niefunkcjonalny, bo jadąc ul. Jana Kazimierza od strony Ordona w kierunku Studziennej osoby wsiadające na początku trasy po Odolanach by musieli zwiedzić całą Jana Kazimierza zanim autobus by zawinął w kierunku centrum. Zamiast nadkładać drogi już lepiej podejść na przystanek na Kasprzaka. To naprawdę nie jest daleko, a i czas dojścia do Kasprzaka jest krótszy niż wycieczka autobusowa po Odolanach. Skorzystałyby na nim najbardziej osoby mieszkające w okolicach ul. Sowińskiego, dla pozostałych by się przydał tylko do powrotów do domu.
Chyba, żeby autobus jeździł trasą od ronda Daszyńskiego przez Kasprzaka, Ordona, Jana Kazimierza do Studziennej na jakąś "pętlę" i zawijał po swoich śladach przez JK, do Ordona i dalej do metra..

# luki

20.07.2015 15:05

do #olaf
Jak dotąd myślałem ze widok na wewnętrzny dziedziniec to najgorsza możliwość (nie wiem skąd ta wyższa cena o 500 za widok na studnię, ale w biurach sprzedaży takie kity się wciska). Wiem że drożej może być wysoko z widokiem np na centrum.
Co prawda są oszczędności bo można oglądać TV u sąsiada przez okno:)
Jako mieszkaniec JK nie wieżę by komuś mogły przeszkadzać autobusy, przy tym natężeniu pojazdów ciężarowych co teraz. Chociaż lubię się przejść do wolskiej to jestem ZA.

# DAMO

20.07.2015 19:32

Skąd ten wniosek: "Jedynymi, którzy kwestionują potrzebę autobusu na JK są mieszkańcy, którzy kupili mieszkania z oknami na ulicę. Taka prawda."? hehehe Czy po Twoim wpisie powinno się Cię uważać za leniucha? :) Moim zdaniem autobusy na JK, to przesada... Nie jest ważne czy od której strony masz mieszkanie, ale o to, że wzmoże się ruch, smog, hałas. Nie uważam, żeby do ulicy Wolskiej było, aż tak daleko. A przystanki powstaną pewnie i tak na wysokości tych z Wolskiej :) no bo przecież co parę metrów przystanek, to nie przejdzie...

REKLAMA

# Wolazmian

27.07.2015 14:56

Nie ma takiego stowarzyszenia. Ktoś się podszywa pode mnie.

# Ybki

27.07.2015 15:17

A ja mówię wam autobusy nie są potrzebne każdy przecież ma tutaj auto.

# cns.80

28.07.2015 11:21

Autobusy na Jana Kazimierza ? Temat zastępczy.

REKLAMA

# wars

29.07.2015 16:06

Ciule przyjezdne! Sorry, ale nie mogę inaczej. Autobus na Jana Kazimierza? Czy wam naprawdę się w du...ch poprzewracało.
Spójrzcie sobie na stare osiedle Jelonki. Autobusy są na głównych ulicach: Powstańców, Człuchowska, Lazurowa, Górczewska, Połczyńska. Wszyscy od 40 lat dochodzą do przystanków i i nikomu do głowy nie przyszło, żeby żądać autobusów pod klatką. Trzeba mieć naprawdę coś nie tak z głową, żeby występować z takimi roszczeniami!

# mask

30.07.2015 15:09

Jelonki to nie Warszawa.

# wars

30.07.2015 15:28

#mask napisał(a) 30.07.2015 15:09
Jelonki to nie Warszawa.
hahahahahaha

REKLAMA

# cns.80

31.07.2015 10:40

a ja jestem z Wawra

# tu mieszkam

17.11.2015 13:35

Mieszkam na Jana Kazimierza i uważam, że autobusy na tej dziurawej ulicy są zbędne. I info dla olafa: nie mam okna na ulicę. Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi, chyba wszyscy się zgodzą a z Wolskiej jest bardzo dobry dojazd do Centrum (autobusy,tramwaje). Wystarczy tylko zmienić przestanki Cmentarz Wolski lub/i Ordona na zwykłe zamiast "na żądanie" lub zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów. Ciekawe jakie są wyniki niedawnego głosowania mieszkańców.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA