REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Kanalizacja na Wiśniewie

# Hrabia Wiśniowiecki

13.02.2005 14:54

No i się chyba wreszcie doczekamy. Nasze ukochane Wiśniewo zyska wreszcie kanalizację. Podobno ma zostać zakończona do września 2005 r. Dzwoniłem w piątek do Gminy i tak mi jedna baba powiedziała. Dla mnie bomba, nie będę musiał już wreszcie zamawiać tych śmierdzących szambowozów. Ale mamy też i złych mieszkańców, którzy podobno na skargi na roboli dzwonią, że pompy wodne im w nocy spać nie dają ? A to jak oni mają wypompować tę wodę z dołów inaczej ? Chcecie mieć tą kanalizację, czy nie ? Trzeba trochę wytrzymać tą budowę, skończą i będzie ok. !!

# Ekonomista

13.02.2005 14:58

... no tak, ale jakie to będą koszty, ktoś wie ? Chodzi mi oczywiście o koszty przyłączenia się do tej kanalizacji, znowu wydatek. Pewnie znowu projekt, wszystkie papierki urzędowe itd. ekipa, która mi to zrobi ... Wie ktoś jakiego to rzędu będą koszty ?

# Dyzio.

13.02.2005 19:47

Przy sprzedaży ziemi to kazdy kombinuje jak by tu wpisać że w zasadzie to oddalo się za darmo (przed U Skarbowym )kanalizację trzeba zrobić ale jak najtaniej ,wodociągi to samo-to w zasadzie z czego ma być ,i za co ten postęp ???

REKLAMA

# Ekonomista

14.02.2005 23:25

Słuchaj, w zasadzie to ja nie specjalnie nadążam za twoim tokiem, o co ci chodzi ?

# Dyzio.

15.02.2005 07:57

Chcę tobie tylko pokazać pokrętnosć głoszonych sloganów.Kazdy pragnie postępu ale nie dopuszcza myśli że do tego powinien coś dolożyć.Pieniedzy ,wyrozumiałości ,zmiany myślenia itp..

# Ekonomista

15.02.2005 09:19

Doskonale to rozumiem i problem nie tkwi w tym, o czym piszesz. Poprostu widzisz, że mając dom, stale do niego dokładasz, wcześniej podłączałem gaz-koszty, potem podłączałem wodę-znowu koszty, teraz będę podłączał kanalizację-dalej koszty, a bieżąca eksploatacja również kosztuje. Wkładasz zatem kasę i to nie małą cały czas, a mieszkając w bloku sikasz na wszystko z góry, płacisz czynsz i nic cię więcej nie interesuje. A nam, domkowcom, zaraz jeszcze dalej powymyślają jakieś dodatkowe podatki, itd. Oczywiście, jestem za postępem, o ile postępem można nazwać posiadanie normalnej kanalizacji ? Swojego myślenia zmieniać nie muszę, bo doskonale zdaję sobie sprawę, że te koszty będę musiał ponieść, bo kanalizacja ważną sprawą jest.

REKLAMA

# pmk

15.02.2005 15:46

Przepraszam, ale to jakies kosmiczne nieporozumienie. Mieszkam w budynku wielorodzinnym i za wszystko co wymieniles "Ekonomisto" zaplacilem w cenie metra mieszkania deweloperowi, ktory sam robil ulicę, kanalizację , wodociąg, gazociąg, kładł kable energetyczne pod ziemią. Też płacę bieżąca eksploatację i podatki, a jak sikam z góry na wszystko, to też płacę za wytworzone w ten sposob ścieki (mieści się to w czynszu/zaliczce). Być moze budowa domu bez infrastruktury jest tańsza, ale w mieście kiedyś trzeba ją do niego doprowadzić i też samemu za nią zapłacic. Poprostu, u dewelopera za wszystko płacisz na wejsciu, mając domek, możesz koszty rozłożyć w czasie, wegetując bez wodociagu, kanalizacji czy prądu.

 Polia

30.11.2016 19:49

W razie nieprzewidzianych zdarzeń z kanalizacją lub też hydrauliką, to polecam zawsze korzystać z pogotowia hydrauliczno - kanalizacyjnego Hydrokret. Kiedyś też tak podchodziliśmy bezmyślnie do usterek, aż kanalizacja była w takim stanie, że szkoda gadać. Panowie z pogotowia nam pomogli, teraz zawsze od razu się z nimi kontaktujemy, nawet w najmniejszych awariach https://www.hydrokret.pl/. Nie warto takich rzeczy zostawiać na później.

 DominikK

06.06.2019 14:27

Dawno nie widziałem, żeby tam https://www.wektorsc.eu/. Przeoczyłem coś?

REKLAMA

# mosiek

27.02.2023 18:34

Sama kanalizacja jest niezwykle ważną instalacją i ja równieąż chcę powiedzieć, zę dobrze jest wiedzieć na jej temat jak najwięcej. Od siebie chcę dodać, że na jednej ze stron https://www.dostudni.pl/sprzatanie-po-wybiciu-kanalizacji-szamba-sciekow,b221.html czytałęm o tym jak posprzątać po wybiciu kanalizacji. Są to na pewno bardzo ważne sprawy.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA