REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# wiesiek

10.06.2014 08:46

Sezon ogórkowy rozpoczęty..

 Marcin Kurpios

10.06.2014 10:10

Nieprawda, litera "W" na murze nawiązuje do haseł "Wawer pomścimy" pisanych na murach przez członków organizacji "Wawer" po 27 grudnia 1939 roku. Nie jest to napis, który faktycznie w herbie być nie powinien a jedynie znak graficzny.
Co do dębu - http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C4%85b, punkt 5. Dąb w herbach i odznaczeniach, na monetach.
Jak widać herb wawerski na tle innych wydaje się być bardzo przyzwoity, został zaprojektowany na zlecenie ówczesnej Gminy Wawer koło 1998 r., z tego co pamiętam, przez grafika zajmującego się heraldyką.

# słońce karpat

10.06.2014 10:42

nowa seria pt. "Herb ośmiesza dzielnicę"
jak na razie autor ośmiesza sam siebie rażąc brakiem wiedzy na temat heraldyki. Pewnie dlatego występuje jako anonim...

REKLAMA

 oHolender

10.06.2014 21:27

Panie Marcinie, proszę jeszcze raz przeczytać tekst. Czy herb Wawra jest przyzwoity do kwestia gustu. Moim zdaniem nie jest, szczególnie w porównaniu z herbami Białołęki czy Bielan.
Drogie "słońce karpat", tekst jest podpisany. Nie sądzę też, żebym jako historyk ośmieszał się "brakiem wiedzy" z dziedziny, w której się specjalizuję.

 Marcin Kurpios

10.06.2014 22:39

Proszę spojrzeć na herb Rembertowa - kolor położony na kolorze. To jest poważny błąd. W herbie Gminy Wawer takich błędów nie ma. Jest ta litera, ale usprawiedliwiona według mnie. A jeśli chodzi o przyzwoitość, to chodziło mi o zgodność z heraldyką. Szkoda, że nie dotarł Pan do osób, które decydowały o takim a nie innym kształcie herbu. Na pewno można było wtedy uniknąć takiej dyskusji. Kolejna sprawa. Czy zainteresował się Pan jakie jest zdanie obecnego Zarządu Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy co do wykorzystywania herbu dawnej Gminy Wawer? To bardzo ciekawa sprawa, polecam.

# georg84

14.06.2014 21:52

Ośmiesza to napis Wawerscy Legioniści w przejściu podziemnym

REKLAMA

# Rodowity Wawerszczak

30.10.2014 12:23

Gdyby naszą dzielnice ośmieszał tylko herb było by z tym pół biedy. Ośmiesza nas wygląd Wawra. Przypomina on muzeum przełomu lat 80/90 ub. wieku. Burmistrz za parę lat będzie sprzedawał bilety za wjazd do tego skansenu ! Zawdzięczamy to bezradności i niekompetencji naszych dotychczasowych władz w pozyskiwaniu środków na rozwój dzielnicy. Wystarczy zrobić sobie wycieczkę po Warszawie żeby zobaczyć jaka przepaść dzieli nas od pozostałych dzielnic! Zobaczcie jak wygląda teraz zapyziały niegdyś Józefów ! A ja mam się cieszyć z krowiego placka na skrzyżowaniu Lucerny i Traktu Lubelskiego który parodiuje rondo?! Budowa kanalizacji trwa już 25 lat ! Mam dowody wpłaty z tego okresu. Jako z dziada pradziada mieszkańca Wawra szlag mnie trafia gdy widzę jak nas wyprzedza nawet Rembertów ! Swój głos oddam na nowych ludzi bo tą starą szafę trzeba przewietrzyć z (ra) moli
bezradność naszych władz w pozyskiwaniu pieniędzy na rozwój dzielnicy. Każdy kto porusza się po Warszawie widzi goł
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break