REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Dzik na Modlińskiej i Mehoffera

# jjj

07.05.2003 09:22

Dzika o godz. 19 zauważyła Agata Tarasek, lekarz weterynarii z sąsiedniej kliniki. - Musiał przebiec przez Modlińską, sto metrów stąd jest las - mówi. Powiadomieni przez nią strażnicy miejscy osaczyli zwierzę na skwerku obok skrzyżowania Mehoffera z Modlińską. Wezwano posiłki. Najpierw na miejscu pojawił się myśliwy ze strzelbą. Planowano odstrzelić zwierzę.W obronie dzika stanęła pani Tarasek.
- Zabijanie to ostateczność - stwierdził podkomisarz Andrzej Jasiński z białołęckiego komisariatu. Tym bardziej, że wszyscy uczestnicy akcji pamiętali wydarzenia sprzed trzech lat, gdy podczas obławy na tygrysa zginął weterynarz.
Kolejny plan to przegnanie zwierzaka przez Modlińską do lasu, z którego uciekł. W tym celu użyto myśliwskiego jamnika i zamknięto ruch na całej szerokości Modlińskiej. Plan się jednak nie powiódł.
- Dzik to dzikie zwierzę, ciężko go tak nakierunkować - ocenił Eugeniusz Mikłusz, lekarz weterynarii z Zakładu Oczyszczania Miasta.
W końcu zeszłoroczny 20-kilogramowy samiec dostał dwa pociski usypiające. Ze sterczącymi mu z boku różowymi strzykawkami biegał jeszcze dobre kilkadziesiąt minut. Gdy już nie miał siły, żeby się bronić, dał się związać, choć ciągle jeszcze głośno kwiczał. O godz. 22.45 zapakowano go do samochodu. Ma wrócić do białołęckich lasów.
Gdy myśliwi szukali dzika, straż miejska obstawiła teren. Nie spodobało się to jednemu z okolicznych mieszkańców, po krótkiej dyskusji pijany młodzieniec w dresie rzucił się na strażnika z pięściami. W pobliżu były aż cztery radiowozy, więc napastnika powaliło na ziemię pięciu policjantów.

# antypolityka

07.05.2003 12:30

ja go widziałem na mehoffera jadąc w stronę choszczówki ze trzy tygodnie temu, mało go autobus nie przejechał

# nickx

07.05.2003 12:40

Jak to dzik. Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły....

REKLAMA

# pola

07.05.2003 13:57

Kto spotyka w lesie dzika ten na drzewo zaraz zmyka...

# antypolityka

07.05.2003 14:17

ja byłem w autobusie i skryłem się za pana kierowcę a on raźno dodał gazu i dzik musiał brać nogi za pas

# dzik

07.05.2003 14:20

eee tam szkoda było mi na was kłów.

REKLAMA

# Kotkaa

07.05.2003 20:32

A ja ostatnio widziałam normalnego bażanta, przechadzającego się powolutku ulicą Ćmielowską na wysokości kościoła. Szedł sobie środeczkiem jezdni, zobaczył samochód i nieśpiesznie przeszedł w stronę bloków. Pomyślał chwilkę i udał się w krzaczki pod linią wysokiego napięcia, ale tęsknie spoglądał w stronę asfaltu.
Już nie mówię o wiewiórkach na Wiśniewie, biegają sobie między domami i niczego się nie boją.

# Vladymir

07.05.2003 23:06

Ten dzik, chociaż był mniej groźny od osławionego tygrysa z Tarchomina, który uśmiercił weterynarza, to do jego pacyfikacji użyto całej psiarni z Bialołęki, oraz batalionu straży miejskiej z Czerniakowskiej - autokary dowożące armię strażników do obstawy terenu stały na parkingu domu opieki na Mehoffera do nocy. Tym razem akcja się udała, żywy i dzik i wterynarz. Patrzcie, psy uczą się na własnych błedach ! Ciekawe, jakie więc lekcje wyciągną z Magdalenki...

 m0n1ka

07.05.2003 23:55

Kotkoo, bażanty i zające można czasem spotkać późno wieczorem lub wcześnie rano na Buczynku (czyli osiedlu na Ksiązkowej) - zapraszamy serdecznie :)
A wczoraj wieczorem słyszałam słowika!!! Wprawdzie autobus nocny go zagłuszył, ale i tak jestem szczęśliwa.

REKLAMA

# Basia

08.05.2003 12:03

Jak sprowadziłam się w te pola to na wprost miałam 3 stawy. W lato żaby tak dawały że prawie nie dało się zasnąć. Ale cywilizacja dotarła i tu.

# Kotkaa

08.05.2003 19:09

A ja do tej pory słowiki słyszę. Nasze dwa bloki nazywają się "zespół mieszkaniowy Słowik" i nazwa odpowiada rzeczywistości, chociaż nie bardzo wiem, skąd te pienia dochodzą. Ale słodkie sa i tak :)
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024