REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


27.09.2019 07:37 #Raf
1. Główne skrzyżowanie tarchomina to Światowida/Modlińska lub Światowida/Myśliborska.
2.Czy autor/ka tego tekstu po prostu przepisuje tekst folderu reklamowego?
3. Coraz więcej tutaj agresywnych reklam, a o wartościowy tekst trudno. Poziom dziennikarstwa ocena mierna.
27.09.2019 10:35 #wróg pajaców
#Raf napisał(a) 27.09.2019 07:37

1. Główne skrzyżowanie tarchomina to Światowida/Modlińska lub Światowida/Myśliborska.
Umiesz czytać?
27.09.2019 16:05 #observer
Chyba czytać umie, skoro komentuje, natomiast oceny stawia się za czytanie ze zrozumieniem.
Zacytuję: ..."jednego z głównych skrzyżowań na Tarchominie."
Może na to zabrakło po prostu czasu; teraz wszyscy pędzą.
Sama lokalizacja trochę zaskakuje: przy skrzyżowaniu i przy pętli tramwajowej. Przed podjęciem decyzji o zamieszkaniu warto posłuchać, co ta pętla ma do zaoferowania od strony akustycznej. A jest czego słuchać - nie będę zdradzał szczegółów, tego najlepiej doświadczyć osobiście.
Kolejny cytat: ..."z ostatnich pięter powinien rozpościerać się ciekawy widok na gotycki kościół św. Jakuba i rzekę." Dodać należy, że nie tylko z ostatnich, ale ze wszystkich, można będzie podziwiać rozbudowaną przepompownię ścieków z połyskującymi rurami, ostatnio modny temat w tej dzielnicy. Co do smrodu przed remontem, a także już po nim, można zasięgnąć opinii mieszkańców okolicznych budynków (przewijały się zresztą na forum Białołęki).
27.09.2019 19:13 #Jakub
Pawilony przy skrzyżowaniu, droga redakcjo, nie straszą, tylko służą mieszkańcom - są tam małe sklepy (papierniczy, spożywczy), restauracje, świetny warsztat rowerowy. Natomiast gdy powstaną tam bloki, to najwyżej będziemy mogli liczyć na kolejny bank albo supermarket. Sensowne planowanie przestrzeni nie polega na budowie wszędzie gdzie się da bloków.
28.09.2019 08:13 #gotek
Szanowna władzo Białołęki, pytanie:
Ile nowych żłobków, przedszkoli, szkół, przychodni państwowych, nowych linii tramwajowych, autobusowych, dróg, mostów powstaje przy okazji nowych osiedli, na które dajecie pozwolenia? Ile będzie trwała ta polityka brania ciężkich pieniędzy od developerów, bez nadążania za infrastrukturą, której nigdy na Białołęce nie było, a zaszłości są co najmniej 20 letnie. Mało, że się nie nadrabia to grzęźnie się dalej w kolejnych osiedlach, mając za nic mieszkańców.
REKLAMA
28.09.2019 11:09 Matka_Sławka_z_Gdańska
Do wymienionych tu wad i zalet wybranej przez fińskiego dewelopera lokalizaji, Matka dodadzą dwa elementy:

- od strony południowo wschodniej "wieżowca" widok na komin EC Żerań, ale nie tylko. Tam również, we wspomnianych "pawilonach", które na swoj sposob są perłą polskiej architektury kupieckiej, coś, co każdemu starającemu się o mieszkanie powinno zapalić czerwone światło ostrzegawcze w głowie! I odstąpienie od zakupu mieszkania z oknami od tej właśnie strony. Co to takiego? To nocne okienko ze sprzedażą alkoholu! Nic więcej na ten temat dodawać nie trzeba. To istotna wada tej lokalizacji znacząco zaniżająca jej wartość. Jak ktos ma wątpliwości, to się przekona w nocy, a szczególnie w weekendy.

- niewątpliwą zaletą natomiast jest dedykacja poczyniona malarzowi Józefowi Mehofferowi. A jednak! Sztuka przez duże S. W materiałach promocyjnych i reklamie warto byłoby jednak zasygnalizować wyraźnym podkreśleniem, że artysta pochodził z austriacko-polskiej rodziny. Co może być istotne dla wszystkich prawdziwych Polaków.

To na tyle.
28.09.2019 13:03 #Goter
A gdzie drogi ? Po czym i jak będą jeżdzić Ci nowi mieszkańcy ?
Czy ktoś tam w tej gminie myśli ?
30.09.2019 11:52 #mean
Też kiedyś zadawałem sobie te pytania....przestałem, gdy zrozumiałem, że jesteśmy narodem myślącym inaczej, ażeby nie powiedzieć "upośledzonym". Ludzie codziennie narzekają na tłok w tramwajach, autobusach, na nierówne chodniki czy brak boisk. I gdy przychodzi ten "magiczny" dzień o nazwie WYBORY (samorządowe), znów stawiają "krzyżyk" przy tych samych, najczęściej skompromitowanych nazwiskach! Z jednej strony zaznaczają "byleby nie PiS, czyli PO", a z drugiej strony głosują na "prawdziwych katolików" najczęściej wskazanych podczas niedzielnej mszy. Traci oczywiście Białołęka, wspólnota nasz wszystkich, bo nie dość, że ludzi nie interesują sprawy społeczne na codzień, to jeszcze przy okazji wyborców wybierają partaczy, oszustów i lobbystów deweloperów. Jeśli chcecie jeździć na codzień lepszymi autobusami, nie mieć dewelopera za oknem, to interesujcie się każdego dnia co wyprawia "wasza" władza! Patrzcie im na ręce, kontrolujcie, nagłaśniajcie afery. Docierajcie do ludzi bo ŁĄCZYLI brudny chodnik z kartką wyborczą, kiedy na to jest czas!
30.09.2019 15:34 #observer
Dodam, że są miejsca w Warszawie, gdzie ludzie potrafią walczyć o swoje. Ostatnia taka batalia toczy się o Jeziorko Czerniakowskie.
30.09.2019 17:29 drugastrona
Im więcej nowych bloków, tym bliższa decyzja o budowie całkiem nowej linii metra do nas. Tramwaje za moment będą niewydolne, a jak linię przedłużą do Winnicy i Jabłonna się zacznie przesiadać, to już w ogóle będzie zabawa.
A co do przepompowni i pawilonów, to wszystko prawda. Ale przecież nikt nikogo nie zmusza do kupowania mieszkań, no nie?
A co do pozwoleń na przedszkola, żłobki, szkoły - no cóż, budżet nie jest gigantyczny. Gdyby wszyscy mieszkańcy karnie płacili tu podatki zamiast u siebie "na wsi", to pewnie byłaby inna rozmowa.
A co do nowych dróg - żadna nowa droga na osiedlu nie da nic, jeżeli nie poszerzy się Modlińskiej, Mostu Północnego i Wisłostrady. Po prostu korek przeniesie się paręset metrów dalej. Jedyna inwestycja, która może poprawić sytuację komunikacyjną, to bezkolizyjne podziemne metro.
REKLAMA
01.10.2019 08:26 Matka_Sławka_z_Gdańska
Napisała do nas @DrugaStrona:

"Tramwaje za moment będą niewydolne, a jak linię przedłużą do Winnicy i Jabłonna się zacznie przesiadać, to już w ogóle będzie zabawa"

Bomba!

Proszę przyjrzeć się, jak skutecznie, całymi latami, radni Ursynowa i Natolina blokowali i blokują dojazd do metra od strony: Piaseczno, Konstancin, Góra Kalwaria, jak duże arterie miejskie krosują osiedla w tunelach. Prawda? Luksus? O to chodzi...

A u nas?!

Oczekują Matka o naszego samorządu zdecydowanego, wspólnego, bez ogladania się na partyjną przynależność, blokowania przyjęcia przez osiedla i ulice Nowodworów i Tarchomina strumienia ruchy i komunikacji z ulicy Modlińskiej! Kropka!

O argumentach "za metrem" przytoczonych przez II stronę Matka się nie wypowiedzą, poza jednym:

To naiwność jest z drugiej strony... bo kogo to tutaj interesuje?

Radnych....!? Ha, ha, ha....!

Weźcie! Nie rozmieszajcie Matki!
01.10.2019 13:10 terenial
Tarchomin urośnie - jaka wspaniała wiadomość. Pokazowy wieżowiec zawsze jest w cenie.
21.10.2019 20:55 #observer
Temat budynku o nazwie Dom Mehoffera, który powstanie na działce o powierzchni 6800 m2, znajdującej się bezpośrednio przy pętli tramwajowej Tarchomin Kościelny, został wprawdzie już zarzucony, ale dorzucę jeszcze ciekawostkę.
Mija właśnie okrągły rok, kiedy na tej działce przez tydzień pracował ciężki sprzęt. Wykopano głęboki rów, kontrolowano jego wymiary, następnie wywrotki wsypywały tam tłuczeń, który został starannie poubijany przy użyciu spalinowej maszyny. Po robotach pozostał ślad w postaci okrężnej drogi, okalającej pozostawione pośrodku drzewo. Byłem ciekawy co to będzie, ale - jak wspomniałem - mija rok i nic się więcej nie działo, tylko ludzie powydeptywali w tym miejscu ścieżki.
Wygląda na to, że koszt tygodniowej pracy ludzi i sprzętu pójdzie na marne, ponieważ nie da się usytuować działki pod budowę o powierzchni 6800 m kwadratowych w taki sposób, aby nie zajęła wspomnianego terenu. Wystarczy spojrzeć na ujęcie satelitarne tego obszaru.
Żadnej informacji na ten temat nie uświadczysz. Kiedyś był na forum taki radny, o którym wspomniała ostatnio Matka_Sławka_z_Gdańska, którego pytano o różne sprawy (chyba Wojciech), ale na tym forum już nie udziela się, a szkoda.
21.10.2019 21:48 Matka_Sławka_z_Gdańska
Wojciech Tumasz, tak nazywał się ten radny.

Co do miejsca, sprawia wrażenie dedykowanego rytualnym obrzędom....być może przysłuży się w Kupałową Noc inicjacji chłopców, którzy tańcząc nago po utwardzonym kręgu, będą polewani z drzewa pierwsza krwią menstruacyjną dziewcząt z osiedla?

Ciekawe miejsce. Prasa w tym temacie milczy...a radni? Czy radni potrafią na mapie pokazać Białołęke?
wpis modyfikowany 3 razy, 21.10.2019 22:12 

 236/7321 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Helloprint Polska
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Nieruchomości zamienię
 Cześć Czy masz trudności z radzeniem sobie ze swoimi problemami? Powiedz nie problemom, które cię atakują Chcesz skorzystać z kredytu na realizację swoich projektów -Fundusz biznesowy -Uznanie za postępy twoich studiów -Zmień samochód - Wyposażasz sprzęt gospodarstwa domowego -Daj ci nowy dom -Niestety okazuje się, że jesteś bezrobotny -Student, nikt ci nie służy -Jesteś bezrobotny lub utknąłeś w banku lub jesteś objęty bankowym zakazem incydentu niezależnym od twojej woli - Dlatego żadna instytucja finansowa nie akceptuje pożyczki. Musisz jednak sfinansować projekt, o którym marzysz i który jest bliski twojemu sercu lub rozwiązać małe problemy finansowe, które cię obciążają i cieszyć, ponieważ nie powinno to powodować żadnych problemów. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji Im szybciej, aż w końcu poczujesz ulgę, a życie znów będzie dla ciebie więcej. E-mail: leszekadam.spiewak@gmail.com

Dam pracę
 Firma sprzątająca zatrudni do pracy na obszarze produkcji w Markach na ul. Słonecznej. Umowa zlecenie, godziny poranne. Wymagane doświadczenie w pracy na maszynie czyszczącej. Tel. 501389927

Usługi inne
 Czarna Kostka Bazaltowa, Granitowa Czarna kostka bazaltowa, cięta z 6 stron, góra płomieniowana 10cmx10cmx6cm - 330zł/m2 netto 10cmx10cmx8cm - 350zł/m2 netto Na stanie ok 240 m2 dostępnych od ręki. Inne wymiary dostępne na zamówienie. Posiadam badania niezbędne do inwestycji publicznych. Zapraszam do kontaktu. tel. 605 560 475 www.brukers.com

Różne
 Cześć, mam na imię Paulina, lat 22. Jestem studentką, która w wolnej chwili lubi się zabawić. Dlatego szukam tutaj dyskretnych, kulturalnych i dbających o higienę panów. Nie szukam partnera do stałego związku. W łóżku lubię eksperymentować. Zależy mi na spotkaniu bez zobowiązań. Czyli nie chcę za to pieniędzy, a dyskrecji. Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz mnie bliżej poznać to zapraszam na mój profil tutaj www.erolaska.pl/ruda Numer telefonu lub adres email jest widoczny pod zdjęciem profilowym 😊 Oczywiście jest tam też więcej moich fotek dla ciekawskich, także z twarzą 😊 Buziaki i czekam na wiadomość lub telefon :*


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA