REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Czy Białołęka nie mogłyby pójść śladem Targówka

# kamil

01.02.2003 19:53

Na Targówku mają wspomagać każdą rodziną z nowonarodzonym dzieckiem kwotą 100 zł (kwota dość symboliczna, ale lepszy rydz..) czy władze Białołęki nie mogłyby się zdobyć na przynajmniej tyle, a może jednak na więcej- Białołęka to wszak zamożna dzielnica

# ania

01.02.2003 22:45

Wiesz dawaliby mi i 500 zeta, a i tak bym sie nie zdecydowała teraz na dziecko (ani mnie stac, ani moment nie ten). Targówek nie nazywa tego pomoca tylko zachętą. Dziwna taka zachęta, raczej próba przekupstwa . Chyba można jakoś inaczej wspomóc młode matki. A ta propozycja to jakaś taka agitka.
Ale jak się zdecyduję na dziecko to dam ci stówe i urodź za mnie.

# Piotrek z Odkrytej

01.02.2003 22:46

Czy urodzenie dziecka to powód, aby dawać komuś nagrodę ?? Już sam fakt, że dziecko się urodziło jest nagrodą dla samych rodziców. Masz ochotę "wzbogacać" się o stówkę średnio co 9-10 m-cy ? To jest moje zdanie, ale uważam ten pomysł za delikatnie mówiąc ..... dziwaczny. Panowie radni wpadaja na takie pomysły - tematy zastępcze, chyba tylko po to, aby się nie zajmować sprawami naprawdę ważnymi. Takie pomysły mogą zrodzic się chyba po sporej ilości trunków albo innych odurzająch specyfików.

REKLAMA

# historyk

02.02.2003 01:14

Dzisiejszez czasy zdecydowanie nie sprzyjają posiadaniu dzieci (w ciągu ostatniego roku skrócono np. urlop macieżyński, co dla wielu małżeństw odgrywa bardzo ważną rolę). Poza tym, w odróżnieniu od państw UE, zasiłek dla bezrobotnych, jaki się w Polsce dostaje w razie utraty pracy, nie zapewnia nawet minimum egzystencji. Świadczenia społeczne na dzieci są również bardzo bardzo niskie. Z drugiej strony, niska dzietnośc społeczeństwa może spowodować za 30-40 lat może spowodować znacznie gorsze konsekwencje niz obecne gigantyczne bezrobocie. Boje się, że wielu uczestników tego forum (z piszącym te słowa) moze wówczas lezec na biednym i zatloczonym oddziale geraitrycznym, i nie będzie się nami miał nikt zajmować, ani nikt tez nie będzie nas finansowac. W tej sytuacji ktok radnych z Targowkla ma wymiar symboliczny i zapewne w duzej mierze propagandowy, ale jednak w dobrym kierunku i godnym powazniejszego nasladownictwa.
PS
Czas, abysmy zrozumieli, ze posiadanie dzieci i zwiazane z tym trudnosci nie moga byc zwalane tylko na rodzine.

# kusnierzyca

02.02.2003 01:17

Historyku, to spelniaj swoj opbywatelski obowiazek i do roboty! Rozmnazajcie sie! Nie ma co czekac na socjal jak w Niemczech, bo, jak wiadomo, niedlugo ich i tak Turcy ogarną, bo mają gastarbeiterzy mają dodatni przyrost, a ich gospodarze ujemny. A socjal niemiecki się tymczasem załamuje pod wpływem własnych staruszków.
Notabene, czasy zawsze były trudne... chociaż może zabezpieczenia nie tak skuteczne?

# Alf

02.02.2003 15:43

Nie sądzicie, że każde dawanie do ręki pieniędzy jest demoralizujące? Moim skromnym zdaniem, jeśli już coś dawać, to tylko w formie zwracania poniesionych wydatków, inaczej jest duża szansa, że owa symboliczna stówka pójdzie na wódkę, a nie wózek czy wyprawkę.

REKLAMA

# kinio

03.02.2003 00:09

Owe sto złotych na zachętę to niezły żart. Na co wystarczy taka suma? Na całe dwie paczki dużych "Pampersów". A co dalej? Zapoznałem sie z dwoma szacunkami wydatków. Według jednego wydatki na dziecko od narodzin do pełnoletności wyniosly 150 tys. złotych, a według drugiego 250 tys. złotych. Ale nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Obserwowanie postępów naszych następców to ogromna radość. Natomiast bardzo mnie dziwi, że gmina taka jak Bialołęka nie pomyślała o żłobku.

# Basia

05.02.2003 09:13

Właśnie! Żłobek! 100 zł to lipa ale żłobek to byłby sensowniejszy sposób zachęty na powiększenie rodziny :)

# Piotrek z Odkrytej

05.02.2003 10:18

Moim - powtarzam MOIM - zdaniem, to jakaś totalna bzdura. Co to znaczy ZACHĘTA ? Może potem powinno się nas zachęcać do, np. kultury, dobrych obyczajów, powstzrymania się od kradzieży, chuligaństwa, pomocy innym......... płacąć lub coś dając w zamian ? To typowa postawa roszczeniowa - zbudujcie mi żłobek, zapłaćcie mi, a ja łaskawie zostanę Ojcem, Matką. Co za czasy ?
A tak z socjologicznego punktu widzenia: jeden chory pomysł jakiegoś "myśliciela inaczej" i od razu wielki szum: takie przemyślenia pana radnego nie powinny opuszczać jego głowy, aby go nie kompromitować.

REKLAMA

 WoT

06.02.2003 09:27

A ja bym co miesiąc mógł dawać te 100 zl i to z wlasnej kieszeni za pewność, że moje wnuki nie bedą oglądały co krok żebrzących lub grzebiących w smietnikach staruszków bez emerytury i nie będą musiały porozumiewać sie w szkole po wietnamsku czy arabsku!
Mój znajomy mówi, że on własnie wychowuje swoja polisę na starość.

# Tomalaraz

06.02.2003 09:33

Zgadzam się z ALfem niech gmina apłaci za poród rodzinny w wybranym szpitalu, albo niech wypłaci Kasę za wyprawkę na pdst. rachunku naprzykład.
pzdr
tom

# pasy transportowe

26.09.2016 22:03

Też się zgadzam
____________
http://www.mod-plus.pl/

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy