REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

cze co sadzicie

# pawelW

23.03.2004 17:43

mam 19 lat i chce byc honorowym dawca krwi i regularnie ja oddawac zeby pobic rekord Polski, tylko że rodzice mi odradzaja bo mówią że można sie zarażic bo w szpitalach nie jest sterylnie.
Czy wy oddajecie krew i co sadzicie czy jest to bezpieczmne?

# Duśka

23.03.2004 19:57

Cel szczytny tylko nie za cenę rekordu. Najpierw pomyśl dlaczego naprawdę chcesz to robić. I pamiętaj, że jak już zaczniesz i na dobre tym się zajmiesz to nie jest to najzdrowsze, trzeba potem kontynuować. Trzeba mieć końskie zdrowie. Mój wujek ma złotą odznakę oddawał krew 50 lat! Duśka

# Królewna Fiona

23.03.2004 22:13

Ja się boję Sama kiedyś miałam chęć oddawać krew, ale nie bardzo wierzę że mnie czymś nie zarażą, tym bardziej że miałam w rodzinie taki przypadek. Niestety ze skutkiem tragicznym. Jeśli koniecznie chcesz coś dawać, to może zarejestruj się jako dawca szpiku? Jest duża szansa że nie będziesz go musiał oddawać...
Poza tym prawdą jest to, co napisała Duśka. A najlepiej porozmawiaj z jakimś MĄDRYM lekarzem.

REKLAMA

# ooo

23.03.2004 23:13

Raaaany! Dobrze, ze nie wszyscy mysla tak jak Krolewna. Poczekajmy, az dla Ciebie zabraknie krwi.
Polecam Centrum Krwiodawstwa na Saskiej.

 Olena

24.03.2004 11:50

pawelW oddawanie krwi w celu pobicia jakiegos idiotycznego rekordu jest głupotą. Do tego trzeba dojrzeć emocjonalnie. Ja oddaję w szpitalu MSWiA na Wołoskiej ale myślę, że każda stacja krwiodawstwa jest dobra. Zawsze możesz spróbować - krew oddaje się co 3 miesiące (oczywiście można rzadziej ale nie częściej). Osobiście to robię bo czuję się dłużnikiem - mam jeszcze jakieś 6 litrów długu do oddania :)

# as

24.03.2004 15:09

Doskonały pomysł z oddawaniem krwi. Zachęcam też innych nie tylko pawłaW. Oby nas było jak najwięcej i obyśmy mogli pomóc wszystkim, którzy tej krwi potrzebują.

REKLAMA

# JK

24.03.2004 19:09

Nie wiem jak można się zarazić oddając krew, skoro pobierana jest jednorazową igłą!!!!!!!! Gorzej z przyjmowaniem krwi niewiadomego pochodzenia, wtedy można się zarazić - bywały takie przypadki. Myślę, że teraz krew jest badana solidniej!
W ciągu ostatnich trzech lat 3 osoby z mojej rodziny potrzebowały krwi i oddawali ją najbliżsi, bo w bankach krwi jest jej mało, więc jeśli tylko ktoś może i chce - TO NIECH ODDAJE, ABY RATOWAĆ ŻYCIE I ZDROWIE INNYCH!!!

# TOST

24.03.2004 21:41

krew można oddawać co 2 miesiące w ilości 450 mililitrów
natomiast plazmoferezę co 1 miesiąc w ilości 600 mil.
osobiście polecam osocze(plazmoferezę ) bo krew jest odwirowywana i wtłaczana ponownie do organizmu dawcy ale taki proces trwa ok godziny (przepraszam za mało fachowe terminy ale nie jestem lekarzen tylko dawcą z dorobkiem 40 litrów oddanej krwi)

# Duśka

25.03.2004 20:36

Jeśli ktokolwiek nie zrozumiał co miałam na myśli to tłumaczę: nie jestem przeciwko oddawaniu krwi, podziwiam honorowych dawców, ale nie popieram intencji pt. robię to dla rekordu lub na złość rodzicom. To poważna sprawa, a nie zabawa. Duśka

REKLAMA

# TOST

26.03.2004 08:10

całkowicei się z Tobą Duśka zgadzam, nie robiłem tego dla sportu tylko dla chęci pomocy innym. Pomyślcie ilu mam teraz ,,krewnych"

# ZHDK

27.03.2004 08:01

Popieram ale ... czy od razu musisz bić rekord.
Oddałem 9 litrów, czyli wymieniłem swoją krew 2 razy.
Oddawałem bezpośrednio do Banku Krwi CZD razem z Synami Pułku, dla najmłodszych.
Z uwagi na "pompkę" musiałem tego zaniechać 15 lat temu.
Licząc po 2,5 litra (wg. TOSTA) razy 15 lat dałoby to .... cho, cho, a może i więcej. Tylko, że nie robiłem tego dla rekoru ale z potrzeby serca dla serca innych.

 dar200

31.03.2004 20:12

Pomysł masz fantastyczny cel owszem owszem ale czy wytrwsz.Jesteś młody i nie wiem czy aby nie za pózno już na to.A jeżeli chodzi o szpitale to można oddawać krew tam jest BEZPIECZNIE!!!!!!!! Ale żadne słowa na Forum tu nie pomogą trzeba to zobaczyć.Powodzenia.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy