REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Czajka

# nick

02.03.2005 14:25

Wciskanie kitu aby zdobyć kasę z Unii i chwalić się wyborcom kosztem ludzi z Choszczówki Nowodworów Winnicy.
Ścieków 3 razy tyle i spalarnia dla całej Warszawy czy nie dość smrodu z Tarchomina i trucia ludzi , czy tylko ta część Warszawy ma cierpieć za "miliony"?

# piotrek

02.03.2005 22:28

W KAŻDEJ CYWILIZOWANEJ STOLICY JEST KILKA(PRZYNAJMNIEJ 2 OCZYSZCZALNIE), KTÓRE ZLOKALIZOWANE SĄ PO 2 STRONACH RZEKI. JESLI JEST AWARIA 1 OCZYSZCZALNI, TO 2 PRACUJE A W NASZYM PRZYPADKU AWARIA 1 OCZYSZCZALNI TO JAK AWARIA WSZYSTKICH. KOSZT PRZEPOMPOWYWANIA ŚCIEKÓW POD WISŁĄ JEST POTWORNIE WYSOKI,PONIEWAŻ W TYM PRZYPADKU JEST TO KAN. CIŚNIENIOWA, A NIE GRAWITACYJNA I POMPY, KTÓRE PZREPOMPOWYWUJĄ ŚCIEKI MUSZĄ CHARAKTERYZOWAĆ SIE B. DUŻYMI MOCAMI, A I ZAPOTRZEBOWANIE NA PRĄD DLA TAKICH POMP JEST B.DUŻY
BYŁA PIĘKNA LOKALIZACJA NA TERENIE HUTY, ALE JAK TO W FOLDERKU REKLAMOWYM JEST ZAPISANE"BIAŁOŁĘKA TO CZYSTA, ZIELONA I ATRAKCYJNA DZIELNICA..............A POWINNO BYĆ BIAŁOŁĘKA TO DZIELNICA CUCHNĄCA GÓWNAMI, Z POWYCINANYMI DRZEWAMI, ZAŚMIECONYMI POZOSTAŁOŚCIAMI LASÓW, Z MASĄ MEGA TRUCICIELAMI JAK EC, CEMENTOWNIA, POLFA, BETONIARNIAMI, SKŁADOWISKAMI MATERIAŁÓW PROMIENIOTWÓRCZYCH(KILKADZIESIĄT ŻRÓDEŁ PROMIENIOWANIA W BUNKRACH ICHI TJ ORAZ CELORU, ZDEGRADOWANYMI BRZEGAMI OSTATNIEJ DZIKIEJ RZEKI W EUROPIE, DUŻO MOŻNA BY JESZCZE NAPISAĆ, JEDNYM SŁOWEK SYF, KIŁA I MOGIŁA, JEŚLI KTOŚ TWIERDZI INACZEJ, TZN, ŻE JEST ALBO Z WŁADZ BIAŁOŁĘCKICH ALBO PRZYJEZDNYM, LUB MATKĄ SŁAWKA Z GDAŃSKA.

# Rysio.Ochucki

03.03.2005 00:46

Wyleczyłeś już D Y Ń K Ę po upadku z trampoliny???? Nie? Skoro nie, to może przypomnę że CAPS LOCK ci się zaciął, chyba że ty dyńką (tak dyńką! nie głową, ponieważ głowy mają istoty rozumne) piszesz i trafić w klawiature nie bardzo potrafisz

REKLAMA

# PIOTREK

03.03.2005 08:33

KLAWIATURĘ A NIE KLAWIATURE(WIDAĆ ZACIĄŁ CI SIĘ CAPS LOCK)-CHYBA ŻE JEST TO TWÓJ NATURALNY SPOSÓB WYSŁAWIANIA SIĘ, WTEDY SORRY.
P.S. PAMIĘTASZ PRZYPOWIEŚĆ KOŚCIELNĄ (O ILE CHODZIŁEŚ)
"NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIENIEM, KTO JEST BEZ GRZECHU", ZRESZTĄ TY I TAK TEGO NIE ZROZUMIESZ BOHATERZE Z "MISIA".

# PIOTREK

03.03.2005 08:43

RYSIOWI ZACIĄŁ SIĘ NIESTETY ALT-PROSTUJĘ TO SZYBKO,PONIEWAŻ ZARAZ ODPISZE,ŻE NIE MAM POJĘCIA O KLAWIATURZE KOMPUTEROWEJ.

# cep

03.03.2005 08:54

Tak życie obok szamba dla prawie całej Warszawy i do tego obok krematorium to "wielkie szczęście" bo tak tłumaczą ci co chcą iść po najmniejszej linii oporu a brak problemów dla nich nie dla ludzi jest wyznacznikiem działania

REKLAMA

# zgodny-rewolucyjny gość

03.03.2005 16:31

... syf kiła i mogiła, masz rację Piotrze, ale najbardziej to mi tych lasów szkoda, serio ;( , wycinają je na potęgę w świetle tzw. prawa i myślą, że ludzie tego nie widzą ...
... a kiedyś tu było tak fajnie ...

# jacek

03.03.2005 18:27

Jaka jest alternatywa. Gdybyśmy np. złożyli pisemny protest (no bo dlaczego nie rozbudowuje się Oczyszczalni Południe) to czy jest szansa zmiany decyzji naszych władz.

# żeranimo

03.03.2005 20:42

wydaje mi się że jedyna szansa w zbiorowym proteście mieszkańców, bo nie oszukujmy się nikt mieszkający na białołęce nie chce ani rozbudowy czajki ani budowy spalarni,
potrzebna jednak byłaby mobilizacja i współdziałanie, a przedewszystkim grupa osób która zaangażowałaby się w zbieranie podpisów
ja moge to zrobic w swojej okolicy czyli na starym żeraniu

REKLAMA

# bolo

04.03.2005 10:06

tu chodzi o znalezienie idiotów którzy to spokojnie przełkną ,- inne dzielnice nie są takie głupie

# wyborca

04.03.2005 10:10

A nasze kochane władze dzielnicy co na to?

# historyk-wyjatkowo

04.03.2005 21:53

jest podejrzana- co nie zmienia faktu, iz Warszawa pilnie potrzebuje tej inwestycji a Czajkę trzeba zmodernizować. Wzorcem ma byc inwestycja berlinska zlokalizowana w Ruhleben - bazujac na mojej znajomosci topografii Berlina, tudziez na relacji kolezanki z RO , ktora to ogladała widac szereg roznic i watpliwosci.
Technologia z Berlina jest oparta na standardach z przed 20 lat- nie smierdzi to fakt, ma spalarnie. Czy w polskich realiach da sie ten proces taktrzymac w ryzach jak w Berlini- watpię. Woda po oczyszczeniu tam -raczej do kapieli sie nie nadaje - w wypadku nowoczesniejszych oczyszczelni to standard. Zupelnie inna jest okolica- uczestnicy wizji lokalnej [szkoda, ze nie niemieckojezyczni, gdyz zdani byli na relacje tlumacza] widzieli tam raczej okolice bliższą terenowm przy Palisadowej, okolice W ólki Weglowej , a nie terenom niskiej zabudowy- Choszczowka, Bialoleka Dw. - TO WSZYSTKO przynajmniej we mnie budzi duzy sceptycyzm wobec planowanej inwestycji- co nie znaczy, ze tzw. hermetyzacja Czajki nie jest konieczna, jednak jej rozwoj wg modelu berlinskiego moze uderzyc po kieszeni wlascicieli parceli na osiedlach polozonych przy Czajce. Na tym poziomie wiedzy jestem PRZECIW.

REKLAMA

# Yogi

05.03.2005 18:30

Mnie zniechęcają do tej inwestycji: odległość od niej (ok.1 km), związane z tym doświadczenia walki z dyskomfortem oddychania gówiennym powietrzem i zmiany projektu w stosunku do wczesniejszych zapowiedzi, w których o spalarni nic nie było. Mogę podejrzewać, że aktualna wersja też nie jest ostateczna i diabli wiedzą, co tak naprawdę nas czeka. Mówiono też o zlikwidowaniu problemu smrodu po modernizacji, zaś dziś mówi się tylko o jego zmniejszeniu (o ile ?). Dziwne jest też rozłożenie obciążenia pomiędzy oczyszczalnią Południe i Czajką, która jawi mi się jako moloch, przy którym Południe to zabawka. Ponadto, jeśli oczyszczalnia to nieszkodliwe dobrodziejstwo to niech mieszkańcy Śródmieścia w ramach zagospodarowania Pl. Defilad strzelą sobie swoją Czajkę i nią za przeproszeniem srają.

# lalunia.

06.03.2005 21:36

Jestem przekonana,że te wszystkie głoszone( przez wszystkich) za i przeciw nic nie dadzą w sensie zahamowania inwestycji dlatego .ze ilość środków które są potrzebne 1 ,200 mld i tak w większości może zabezpieczyć tylko UE .Ta wielkość to budżet Warszawy roczny !!! Z kolei za tą kwotę nie zbuduje się nowej z tamtej strony Wisły i w dodatku nie zmodernizuje się Czajki.Dlatego wydaje się mi że argumentacja winna zmierzać w kierunku jak najlepiej te srodki wykorzystać a nie nastawiać się na komendę -ognia i po nich.

# deresa

08.03.2005 09:46

Witam, proszę zapoznajcie się nawet w necie, jak skończyła się inwestycja takiej EKOLOGICZNEJ spalarni na Targówku i spytajcie mieszkańców jak im dokucza ! Konsultacje są wymuszone prze Unię i tyle a nie dlatego, że nasze władze chcą nas poinformować. PROTESTUJCIE na piśmie na adres MPWiK pl. Starynkiewicza %Warszawa bo tylko ta forma jest honorowana przez praw. Nasze pisanie na forach jest prawnie nie skuteczne.

REKLAMA

# deresa

08.03.2005 09:54

poprawiam adres do PROTESTÓW
MPWiK
pl. Starynkiewicza 5
WARSZAWA
piszcie kochani i ratujcie mnie i siebie

# deresa

08.03.2005 10:21

No i mam. poczytajcie o spalarniach
www.fz.eco.pl pisze Zielone Mazowsze o spalarniach - miłej lektury

# gość z Askenazego

08.03.2005 13:16

Mieszkańcom targówka znacznie bardziej dukuczaja Zakłady Tłuszczowe - technika sprzed 50 lat. Śmierdzi i truje. Spalarnia jest OK.

REKLAMA

# byk

08.03.2005 14:54

No to róbcie na Targówku bardzo proszę

# Tony

09.03.2005 18:09

Argumenty "dlaczego u nas a nie gdzie indziej" są lekko niemoralne. Na tej samej zasadzie dlaczego:
- obwodnica Warszawy miałaby iść przez Ursynów (lub Piaseczno, Górę Kalwarię etc.)
- wylotówka na Gdańsk przez Bemowo i Łomianki
- nasze śmieci miałyby być wywożone do Łubnej (Otwocka, Kamieńska czy Kętrzyna)
Czajka miała być rozbudowywana. Oczywiście nie jestem zachwycony tym że zrezygnowano z budowy oczyszczalni "Pancerz" i "Północ" i ścieki z lewobrzeżnej Warszawy będą kierowane do nas lecz prawdą jest że dla jednej wiekszej inwestycji Łatwiej zaprojektować skuteczne środki ochrony niz dla kilku mniejszych i łatwiej to sfinansować.
Co do spalarni osadów: akurat w tym przypadku jest to inwestycja pro-ekologiczna i zmniejszająca uciążliwość.
To że u nas każda spalarnia jest "be" to efekt strachu przed nieznanym. I sorry, ale Zielone Mazowsze (przy pewnej dozie sympatii jaką dla nich mam) nie jest żadnym autorytetem w kwestiach spalarni. Niestety jak wiekszość ruchów "ekologicznych" charakteryzuje się znaczącą ignorancją techniczną, a z danych uznaje tylko te które potwierdzają ich tezy (lub tak im się wydaje).
I na koniec: nie mam wątpliwości że Czajka będzie śmierdzieć ale nie zdziwię się jeśli mniej niż przedtem. I byćmoże spalarnia w jakimś stopniu będzie podtruwać, ale będzie to i tak nieporównywalne z tym, co jest emitowane z Modlińskiej w szczytach porannym i wieczornym.

# Yogi

09.03.2005 21:28

Tony jest milosnikiem "nowoczesnych" technologii. A przeciez wszyscy truciciele maja stosowne "kwity" dopuszczajace je do dzialania. Tylko mimo to zyc obok nich jest nieznosnym. Nam potrzeba mostu i poprawy komunikacji z miastem, infrastruktury handlowo-kulturalnej a nie Czajki. Kurdupel nas wszystkich oszukal, brak sensownych inwestycji dla mieszkancow to symbol jego prezydentury. Mnie interesuje w przypadku Czajki: czy bedzie truc i smierdziec zdecydowanie bardziej od jej przerobu i skutecznosci oczyszczania. O Polfie tez sie zartuje, ze mamy okazje byc zdrowsi od innych, bo oddychamy penicylina. O ironio.

# ZielonePłucoBiałołęki

11.03.2005 06:14

Najlepszym wyjściem w tym wypadku, bo i tak przeciez decyzja już zapadła osiagnąć jak najkorzystniejsze zapisy dla nas np. budowa lini tramwajowej budowa mostu północnego i kanalizacja białołęki. Warszawa pójdzie na wszelkie ustepstwa tylko trzeba je umiejętnie wykorzystać i pokazać że tanim kosztem się niewykpią. Co do spalarni sam mam mieszane uczucia i jej jestem przeciwny widziałem jak działają podobne spalarnie w niemczechi niesa one tak idealne jak mówią i obiecują nam wszyscy

# Mieszkaniec

11.03.2005 07:15

nie ma idealnych urządzeń technicznych, ale znacznie większym dla nas zagrożeniem sa kominy elektrociepłowni, czy Polfy z przestarzałymi technologiami, że o sumie ognisk w ogródkach Choszczówki, Płud i B. Dworskiej, w których pali się opony, kable, stare meble i inny plastik, nie wspomnę. Daje to milion razy wiecej dioksyn do atmosfery, niż komin spalarni na Targówku.

# Yogi

11.03.2005 17:11

A jak te miliony ustaliles ? Porownaj ilosc spalanych smieci przydomowych a jakich piszesz do ton odpadow czajkowych na dobe i przy zalozeniu dobrej filtracji porownanie emisji do atmosfery i jej zasieg (wysokosc komina) nawet laikowi wyda sie oczywiste. Przeczytaj powooooli i uuuuwaznie informacje MPWiK o modernizacji Czajki. Nie dziwi mnie podniecenie urzednikow miasta i MPWiK, bo przeciez przy kazdej inwestycji kawalek tortu (pieniedzy) skapnie do wlasciwej kieszonki (przetargi, nadgodziny, premie, nagrody...). A my tym bedziemy oddychac i za jakis czas nauka zrobi na populacji Bialoleki badania na temat wplywu...... Poczytaj rowniez materialy archiwalne o protestach okolicznych mieszkancow wobec budowy czajki. Wtedy mieszkalem na Mokotowie i jako student PW tez ich uwazalem za ciemnogrod. Dzis po inhalacjach gowiennych, od ktorych za cholere nie ma gdzie sie w domu schowac (Brise, kadzidelka i itp. juz przecwiczylem) sam moge byc dla innych ciemnogrodem, bo ja juz wiem, ze racja jest po stronie niezadowolonych sasiadow owego cudu techniki.

# Mieszkaniec

11.03.2005 18:19

jeśli chodzi o dioksyny to te miliony ustala się w prosty sposób - zbyt niska temperatura w ognisku przydomowym je gwarantuje.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024