REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# separatystka utajona

02.06.2014 13:09

Ja bym tam podzieliła dzielnicę na Jelonki i Bemowo.

# Wypas

02.06.2014 14:14

A ja przypominam, że HGW obiecywała decentralizację. To było jej sztandarowe hasło wyborcze 8 lat temu

# zjelonek

02.06.2014 14:40

#separatystka utajona napisał(a) 02.06.2014 13:09
Ja bym tam podzieliła dzielnicę na Jelonki i Bemowo.

Popieram - Jelonki dołączyć do Woli , Bemowo do Bielan , tylko co z Grotami - może gmina Stare Babice zechce ?

REKLAMA

# separatystka utajona

02.06.2014 22:11

wiesz co - ten pomysł też mi się podoba ;-) i od razu sieć przedszkoli, ośrodków zdrowia, szpitali itp. będzie lepiej skonstruowana; nawet rozkład komunikacji miejskiej nabierze większego sensu...
No i zniknie Ratusz Bemowo...

# qaz

03.06.2014 10:11

Dlaczego nie ma bezpośrednich wyborów na burmistrzów??? Przecież to byłoby najlepsze demokratyczne rozwiązanie. Nie byłoby przywożonych w teczce burmistrzów, jak to się stało ostatnio na Bemowie.

# pppp

03.06.2014 12:54

Ja zawsze jak dzwonię do Urzędu Dzielnicy (Białołęka) w sprawie jakichkolwiek inwestycji to słyszę, że dzielnica o niczym nie decyduje i na nic nie ma pieniędzy - nie ma pieniędzy na chodnik, nie ma ulicę, nie ma na kanalizację - więc nie bardzo wiem po co tam siedzą, skoro i tak przysłowiowa "Hanka" o wszystkich decyduje ?

REKLAMA

# WWS

03.06.2014 13:08

#pppp napisał(a) 03.06.2014 12:54
Ja zawsze jak dzwonię do Urzędu Dzielnicy (Białołęka) w sprawie jakichkolwiek inwestycji to słyszę, że dzielnica o niczym nie decyduje i na nic nie ma pieniędzy - nie ma pieniędzy na chodnik, nie ma ulicę, nie ma na kanalizację - więc nie bardzo wiem po co tam siedzą, skoro i tak przysłowiowa "Hanka" o wszystkich decyduje ?

Oni tam siedzą po to, żebyś otrzymał rzetelną i zgodną z prawdą informację, że oni o niczym nie decydują.

# Chris

04.06.2014 16:33

To prawda - ustrój Warszawy to patologia i przerost suto opłacanej administracji na co idą moje podatki. I nie ma nikogo sensownego na horyzoncie-same politruki

# podatNIKT

05.06.2014 08:13

A czy Pan Białecki i jego mocodawcy/wyznawcy zrobili coś, żeby zmienić centralne zarządzanie w Warszawie? Np. projekt nowej ustawy warszawskiej?

REKLAMA

# Flora

05.06.2014 08:41

a ja pytam , na co nam 4 zastępców burmistrza?? co oni mają do roboty poza odbierarniem sutej pensji co miesiąc?! Wystarczyłby jeden, absolutnie góa dwóch. Świetny układ ma sie bardzo dobrze. Ten były wieceburmisztrz Bujski pokazał kim był p.Dąbrowski i jego świta (choć pewnei sam niewiele lepszy). I pewnie pan JD znowu zechce w naszej dzielnicy rządzić, jak mu sie noga powinęła przez tę aferę.

# Maciej Białecki

05.06.2014 10:32

Odpowiadam Panu, który chyba nie wyobraża sobie, że można samodzielnie myśleć i pisać bez "mocodawców/wyznawców".
Byłem współautorem projektu nowelizacji ustawy warszawskiej w czasach, gdy prezydentem miasta był Lech Kaczyński, odpowiedzialny za centralizację urzędu. W Sejmie utworzono wtedy podkomisję ds. tej ustawy, na czele z Bogdanem Zdrojewskim, która najważniejsze poprawki decentralizacyjne odrzuciła, gdyż PO nie chciała wtedy zadzierać z PiS (tak kiedyś było...).
Byłem też współautorem projektu statutu miasta, który Hanna Gronkiewicz-Waltz prezentowała w kampanii wyborczej w 2006 r. (w słynnej żółto-czerwonej książeczce). Gdy została prezydentem, projekt ten całkowicie przewróciła - był oparty na zasadzie pomocniczości, a zrobiono z niego dokument utrwalający centralizm PiS. Dlatego statut został uchwalony dopiero w 2008 r.

# element

05.06.2014 13:47

Burmistrzowie władzę maja całkiem dużą ale faktem jest, że odpowiedzialność niewielką.

REKLAMA

# Mieszkaniec dzielnicy

14.06.2014 11:45

Przeprowadzenie przez dzielnicę arterii szybkiego ruchu - trasy S8 w naturalny sposób podzieliło Bemowo na dwie części. W aktualnej sytuacji finansowej woj. mazowieckiego wybudowanie nowej kładki dla pieszych lub wiaduktu na lata stało się nierealne. Skutki tej decyzji i sposobu jej realizacji w odkrytym wykopie zamiast w tunelu utrudnia i tak tragiczne skutki zabudowy terenu dawnego lotniska bez zapewnienia odpowiedniej struktury drogowej łączącej ten obszar z innymi dzielnicami. Nowe Bemowo stało się "pułapką dla myszy". Proponuję nazwanie tej części "Zatrasie" a odcinka trasy S8 od węzła Konotopa do Trasy Toruńskiej "Aleją Nieudaczników". Nie oznacza to jednak, że należy dążyć do administracyjnego wyodrębnienia tej części dzielnicy.
Na marginesie warto zaznaczyć, że kładka dla pieszych zlokalizowana między Lazurową a Powstańców Śląskich została na wniosek byłego burmistrza zlokalizowana w pobliżu jego miejsca zamieszkania.

# radar

24.09.2014 13:38

Panie Białecki ,a jednak platfusowa stopa wychodzi z buta.To pana kumple z SLD a nie PiS odpowiadają za centralizację i ustawę warszawską ,a macierzysta partia obecnego działacza WSS na czele z HGW doprowadziła statut miasta do absurdu.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA