REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Bemowo

REKLAMA

# Bemózg

21.06.2022 20:13

Ten buspas miał taki sam sens jak droga dla rowerów wężykująca na przemian z chodnikiem wzdłuż pustej ulicy Rayskiego.

# nnn

21.06.2022 21:33

Polityka władz miasta sprowadza sie do reguły - zrobić buspas gdzie tylko się da, dlatego czasem efekty są mierne. Przykład - buspas na Bitwy Warszawskiej. Jest potrzebny, ale przed Grójecką kierowcy linii jadących w Banacha, jeśli chcą jechać zgodnie z przepisami, muszą zjechać na pas środkowy, bo nie można jechać prosto z pasa do skrętu w prawo, a i tak za skrzyżowaniem mają przystanek. To samo w przeciwną stronę. A przecież w innych miejscach (np.Górczewska) jest to dozwolone znakami pionowymi. Dlaczego na Bitwy Warszawskiej nie? Inny przykład bezsensownego pasa to Dolina Służewiecka. Typowa musztarda po obiedzie. Nawet jak były ogromne korki autobus, który się na Dolinę wydostał z bocznych ulic to jednak jechał. Wolno, ale jechał. Największym problemem był wyjazd np. z Nowoursynowskiej czy Wilanowskiej. Tam autobusy po prostu stały. Teraz gdy większośc pojazdów jedzie obwodnicą ten buspas bardziej szkodzi niż pomaga, ale idea wpychania wszystkich do upadającej komunikacji miejskiej, gdzie ciągle zmniejsza się częstotliwość kursowania, ma się doskonale.

# Madbutcher

22.06.2022 08:48

#nnn napisał(a) 21.06.2022 21:33
Teraz gdy większośc pojazdów jedzie obwodnicą ten buspas bardziej szkodzi niż pomaga, ale idea wpychania wszystkich do upadającej komunikacji miejskiej, gdzie ciągle zmniejsza się częstotliwość kursowania, ma się doskonale.
Generalnie buspas spełnia swoje zadanie, którym nie jest, jak się oficjalnie mówi, "przyśpieszenie" komunikacji zbiorowej, tylko "spowolnienie" indywidualnej. Smog z rur wydechowych samochodów stojących w korku wszyscy mamy gratis.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA