REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# abrakadabra

14.02.2014 13:08

No i jak tu na Zielonej Białołęce znaleźć teren należący do miasta, przecież wszystko jest prywatne albo zakonu!
Moim zdaniem najważniejszy cel to zrobić tak, aby ZB była faktycznie zielona, bo jak narazie to jest tylko blokowisko.

# pppp

14.02.2014 14:29

Byłem na spotkaniu organizowanym w białołęckim ratuszu, niestety Panie zajmujące się budżetem partycypacyjnym nawet nie umiały skorzystać komputera, ponadto za bardzo nie chciały, aby inicjatywy były składane przez mieszkańców

# obserwer

16.02.2014 13:58

Mam nadzieję, że w ramach partycypacji mieszkańców uda się poprawić i zorganizować lepiej zajęcia kulturalne i sportowe poprzez realizację pomysłów organizacji pozarządowych wykorzystując do tego szkoły.
Oczywiście należy pamiętać o chodnikach, latarniach, ścieżkach rowerowych o modernizacji boisk szkolnych i nie tylko.
Może warto zainwestować w rewitalizację terenu leśnego ciągnącego się pomiędzy Milenijną i Modlińską.
Oby tylko nie skończyło się to partycypacją w budżecie ludzi, którzy być może chcą się na tym budżecie w jakiś sposób dorobić.

REKLAMA

# Jolanta 2343

16.02.2014 17:24

O Budżecie dzielnicy powinni decydować wyłącznie nasi radni - przecież za to biorą pieniądze i powinni realizować wolę wyborców................Kto wymyślił tak absurdalną nazwę Zielona Białołęka. Przez ciekawość pojechałem i co widzę blokowiska , ugory bez faktycznie podstawowej infrastruktury.Dla mnie Zielona Białołęka bardziej kojarzy się z terenami tuż na wschód od Modlińskiej - domy jednorodzinne wśród drzew liściastych i iglastych i duże kompleksy leśne Wg mnie teren leśny pomiędzy Milenijną i Modlińską to tzw wydmy tarchomińskie są pewnie pod ochroną z nimi nic nie można zrobić- jedynie sprzątać ale o tym Lasy Warszawskie bądź Ratusz zapominały

# cierpliwy

19.02.2014 19:59

Jolanta 2343
być może się mylę, ale radni dzielnicy mają obecnie mniejszy wpływ na budżet niż radni Gminy Białołęka.
radni zgłaszają o ile się nie mylę propozycje do budżetu, który zatwierdza rada warszawy a kasę trzyma skarbnik miasta
te 1,5 miliona zł danych do rąk obywateli (bo chyba tak to można określić) może być barometrem i wskazówką czego chcą mieszkańcy
chciałbym mieć nadzieję że wszystkie projekty zgłoszone przez obywateli (te zgodne z wymogami i również te nie zgodne z wymogami) znajdą się na stronie internetowej dzielnicy
wtedy zobaczymy w jakim kierunku idą propozycje i które z nich będą partycypować w budżecie
samo sprzątanie wydm tarchomińskich nie wystarczy a wiem, że można zrobić dużo więcej bez szkody dla środowiska
widziałem jeżdżąc po Polsce świetnie zagospodarowane zagajniki i lasy bez szkody dla drzewostanu i ekosystemu
co do projektów kulturalnych, edukacyjnych, społecznych czy sportowych to od tego są dotacje aby wspierać organizacje III sektora w taki sposób aby wystarczało im pieniędzy
oczywiście wiem że mamy kryzys (chociaż premier mówi co innego) dlatego na wszystko brakuje kasy
dlatego cierpliwie czekam na wyniki podziału kasy na ten budżet partycypacyjny

# zwierzaki z wydmy .

25.02.2014 22:37

Wydmę trzeba zostawić w spokoju a jedynie (może ) z tych pieniędzy utwardzić do końca ulicę Ornecką . Jeśli będzie na niej porządek to chyba skończy się wyrzucanie śmieci i wtedy będzie tam jakoś wyglądało. My będziemy się z tego cieszyć .

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break