REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Budowa zatoki autobusowej w ul. Aluzyjnej !

# M. Wajszczak - radny Dzielnicy

30.08.2011 21:20

Na początku roku Komisja Inwestycyjna Rady Dzielnicy Białołęka przeznaczyła środki na projekt wybudowania zatoki autobusowej w ul. Aluzyjnej. 26.08.br. Rada Dzielnicy zatwierdziła zmiany w budżecie, przeznaczające m.in. środki na wybudowanie wspomnianej zatoki. Zatoka powstanie jeszcze w tym roku.

# z Dąbrówki

31.08.2011 00:18

To miło, że Rada zrealizowała wniosek radnego Tumasza, który to wniosek został na wspomnianej komisji inwestycyjnej storpedowany przez Pana - w BIP są dokumenty.

# ABI

31.08.2011 13:25

Panie Radny i co Pan na wypowiedź z Dąbrówki ? Jeżeli jest prawdziwa to nieładnie przypisywać sobie czyjeś sukcesy. Podpadnie Pan swojemu elektoratowi.

REKLAMA

# Mariusz Wajszczak

31.08.2011 20:03

Dla czytających uważnie, nie napisałem, że to moja zasługa, tylko Komisji Inwestycyjnej i Rady Dzielnicy. Ja w tym miałem tylko skromny udział. Dla jasności wniosek, który został zaakceptowany przez Komisję Inwestycyjną był kompromisem wypracowanym przez innych radnych. Na tym polega współpraca w radzie. Nie wiem w jakiej "z Dąbrówki" żyje rzeczywistości, ale radny działający samodzielnie, nie ma szans na realizację swoich postulatów i interpelacji. I ta inwestycja to zasługa radnych którzy głosowali na Komisji Inwestycyjnej, a z tego co wiem Pan Tumasz nie ma tam prawa głosowania. Ta inwestycja nie była pierwotnie planowana w tym roku, ze względu na niewielkie środki finansowe. Pojawiła się w planach dzięki uporowi paru radnych. I wniosek kolegi Tumasza nie miał tu żadnego znaczenia. Zapewne tych wniosków wspomniany radny złożył wiele i jakoś przez ostatnie 4 lata nie osiągnął efektu z budową zatoki. Ale co ja tam mogę wiedzieć. Widać "z Dąbrówki" był na tej komisji, na rozmowach i ustaleniach między radnymi. Niedługo się okaże, że wszystkie inwestycje na Nowodworach to zasługa radnego Tumasza.

# cobra22

31.08.2011 23:17

a szczególnie tramwaj

 tarantula01

05.09.2011 15:27

Wniosek o zatokę był jeden - w grudniu 2010 i dzięki temu pojawił się w planach zadań do realizacji przeznaczonych na rok 2011, który potem rozpatrywała komisja inwestycyjna w marcu 2011. Pierwotnie komisja nawet przyjęła do wykonania tę zatokę, ale za chwilę się zreflektowała i po Twoim wniosku Mariusz obcięła na to fundusze. Być może już dziś byłaby ta zatoka wykonana. Będzie jednak dopiero gotowa za ok. 2 miesiące.

REKLAMA

 tarantula01

05.09.2011 15:27

Wniosek o zatokę był jeden - w grudniu 2010 i dzięki temu pojawił się w planach zadań do realizacji przeznaczonych na rok 2011, który potem rozpatrywała komisja inwestycyjna w marcu 2011. Pierwotnie komisja nawet przyjęła do wykonania tę zatokę, ale za chwilę się zreflektowała i po Twoim wniosku Mariusz obcięła na to fundusze. Być może już dziś byłaby ta zatoka wykonana. Będzie jednak dopiero gotowa za ok. 2 miesiące.

 tarantula01

05.09.2011 15:29

Mimo wszystko to i tak dobrze, że powstanie w tym roku.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl

 tarantula01

05.09.2011 15:29

Mimo wszystko to i tak dobrze, że powstanie w tym roku.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl

REKLAMA

# z Dąbrówki

05.09.2011 21:44

@ABI - jest prawdziwa:
"Ad 3
Komisja przeszła do omówienia planu remontów dróg na rok 2011 zał. nr 6. Plan przedstawiła P. Violetta Bartoszek zastępca Naczelnika WIR. Radni rozpoczęli dyskusję dot. planu. Radny W. Tumasz zgłosił do wykonania remont nawierzchni ul. Aluzyjnej (A.17.A) i wykonania zatoki autobusowej na ul. Aluzyjnej (A.11.A). Radny M. Wajszczak zgłosił wniosek o usunięcie A.14 - wykonanie posypki ul. Raciborska. Radna A. Borowska zgłosiła propozycję wykonania chodnika i poszerzenia ul. Przykoszarowej (B.15). Została udzielona odpowiedź przez P. Bartoszek, iż temat musi być realizowany jako zadanie inwestycyjne. Radny W. Roszak zagłosił wniosek o wykonanie ul. Ojca Aniceta (A.8.A) i ul. Przykoszarowej (B.15). Zarząd zgłosił wykonanie projektu z odwadnianiem i krawężnikami (A.3.A) i dalsza część ul. Juranda ze Spychowa (A.2.A). Radna A. Borowska zgłosiła (D.16) ul. Jarzębinowa (A.9.A) ul. Kroczewska. Glosowania:
- usunięcie A.14 (11 za)
- zmiana A.17 80 tyś na 15 tyś. ( 10 za, 1 wstrzym.)
- wykonanie A.2.A (10 za, 1 wstrzym)
- wykonanie A.3.A (11 za)
- wykonanie A.8.A (4 za, 6 przeciw, 1 wstrzym.)
- wykonanie A.11.A (7 za, 1 przeciw, 3 wstrzym.)
- wykonanie D.16 (7 za, 1 przeciw, 3 wstrzym.)
P. Radny M. Wajszczak zawnioskował o anulowanie kwoty z punktu A.11.A i przeznaczenie max 80 tys. na A.8.A, 37 tys. na projekt A.11.A, oszczędności z wszystkich przetargów remontowych na wykonanie A.11.A. Przewodniczący ogłosił glosowanie j.w. wynik (11 za)."
http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/ Dzielnice/Bialoleka/Rada_2010_2014/ Komisje/Posiedzenia_komisji/ Komisja_inwestycyjna/2011-03-01.htm
@Mariusz Wajszczak - to Pan tak twierdzi. Zapewne Pan Tumasz o tym nie wie i dlatego z powodzeniem wyznacza bus-pasy, doprowadza do powstania linii 211, a potem zatok na ul. Milenijnej i Pomorskiej, ustawia łąweczki na ulicach osiedla, itd., itp. Także Panie Wajszczak, proszę tylko nie przeszkadzać Panu Tumaszowi w tym co robi, a będzie dobrze. Zobaczy Pan.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024