REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

bardzo ważny temat(tabu)

# piotrek

02.12.2004 18:30

rozejrzyj sie gdzie mieszkasz, gdzie pracujesz, gdzie twoje dziecko chodzi do szkoły i nie wierz żadnym służbom sanitarnym, epidemiologicznym, itp..kłamią mówiąc,że jest to bezpieczne....
wczoraj odbyłem długą(prywatną i niejawną) rozmowę z prof. medycyny pracującym również przy opiniach dotyczących również tych spraw...........obejrzyj tę stronę........to jest naprawdę rzeczywistość http://www.iddd.de

# Mieszkaniec

03.12.2004 08:26

No i co z tego? Strasznie podekscytowany jesteś po przebudzeniu. Lepiej nie oglądaj telewizora, bo jak coś wykryjesz "za kulisami wielkich zdarzeń", to już nie uśniesz. Dobrze się stało, że do tej pory innych długich rozmów nie odbyłeś.

# Piter

03.12.2004 13:15

życie ludzkie też jest bardzo szkodliwe dla zdrowia, zawsze kończy się zgonem.

REKLAMA

# piotrek

03.12.2004 14:02

do mieszkańca
porównanie stacji bazowych do telewizora, to jak porównanie h.....do palca.
jeśli tv szkodzi to można jej nie oglądać, papierosów też można nie palić,itd, itp.
w tym przypadku nie ma możliwości na nie korzystanie z napromieniowania, czy chcesz czy nie.
chyba nie oglądałes dokładnie tej strony,a mianowicie tragedii ludzi z Polanicy, Słupska i innych miast.
rozwój sieci komórkowych jest nieunikniony, ale należy lokalizować stacje bazowe z dala od siedzib ludzkich, przecież mają zasięg kilkudziesięciu kilometrów, te mocniejsze jeszcze większy.
do pitera
wjedź windą na 10 piętro(powinno wystarczyć).......wiesz co dalej, bo po co dalej żyć skoro życie ludzkie jest szkodliwe dla zdrowia i zawsze kończy się zgonem, należałoby wg. twojej wypowiedzi po prostu wyeliminować tę szkodliwość jaką jest życie

# Mieszkaniec

03.12.2004 15:49

Już tak się nie irytuj. Moja uwaga dotyczyła reakcji na problem, a nie problemu. Takie olaboga! nie rozwiąże sprawy.
Co do porównania - zanim coś napiszesz wypróbuj to, czy się nie mylisz. Może nie będziesz taki zdenerwowany.

# piotrek

03.12.2004 17:35

ja nie śpię od 4 lat, bo od 2000 r. walczę z tego typu inwestycją(planowaną) na naszym terenie.
rzeczoznawca, który sporządza raporty oddziaływania na środowisko dla tych inwestycji powiedział mi nieoficjalnie, że gdyby te stacje pracowały w zakresach dopuszczalnych czyli 0,1 w /m kw to jeszcze od tego sie nie choruje, niestety, w momencie kiedy nie ma pokrycia pola zmienia się kąt nachylenia anten kierunkowych i możemy wystawić grilla bez podpalania.
p.s. ostatnie zdanie jest na wesoło, ale wtedy naprawde nie jest za ciekawie...............

REKLAMA

# Mieszkaniec

06.12.2004 12:43

Zakładam, że nie należysz do jakiegoś ugrupowania miłośników łach wiślanych ze Szczecina: sprawa niewątpliwie istotna. Oby szkodliwe oddziaływanie nie zakończyło się bliższą analizą zdania na wesoło. Nie chciałbym obniżać morale, ale czy zdarzyło się, że protesty zatrzymały gdzieś taki walec finansowo-układowy?
Powodzenia. Mam nadzieję, że ja pod jakąś anteną nie mieszkam.

 07

06.12.2004 14:11

Strony nie czytałam, ale a'priori przyznaję rację głosom zaniepokojonych. U nas- na zielonej części Białołęki, stawiają jeden słup za drugim, podpierając się rzekomymi ekspertyzami o nieszkodliwości w/w. Może rzeczywiście staruszkom z Domu Pomocy Społecznej, gdzie taki słup stoi, już niewiele jest w stanie zaszkodzić (sorry za sarkazm), ale pobliskiej Szkole Podstawowej i Domowi Dziecka...?

# zachwycona

06.12.2004 18:36

Podziękujcie Panom S.... za rozwój telefonii..

REKLAMA

# piotrek

06.12.2004 23:31

chyba mi nie wszedł wpis który wpisywałem kilka minut temu.
tak-postawiono stację bazową po środku podwórka szkolnego(rodzice dzieci są nieświadomi) i na przeciwko na dachu u staruszków.
jeśli chodzi o łachy wiślane, to są to niesamowite miejsca gdzie latem spędzam wiele czasu(mam znad rzeki ponad 1000 zdjęć).
mam wyrok nsa uwalający tego typy stację, tylko czasami wyroki zależą od składu niestety, a nie od niezawisłości.
lepiej żeby ta stacja nie stanęła, bo dostanę obsesji, na początek oplakatuję wszystkie miejsca wokół stacji bazowych z informacjami o tego typu wieżach, zagrożeniach i śmiertelnych przypadkach codziennie napływających, po prostu zacznę rozpierduchę, będą musieli mnie zamknąć, żeby zamknąć mi morde-czego się nie boję, chociaż nidgy nie siedziałem.
bandziory lokalizujący stacje bazowe pośród osiedli-życzę wam raka-najlepiej mózgu-zdychajcie w męczarniach!!!!!!!!!!

# furskórkomór

07.12.2004 08:14

Takie info ogólne:
1. Aby zapewnić większą pojemność systemu, należy instalować więcej stacji bazowych małej mocy o niewielkim zasięgu, ponieważ ilość kanałów radiowych jest ograniczona. U nas jest tak, że każdy chce korzystać z telefonu i każdy protestuje przed kolejnym nadajnikiem ale gdy nie może się dostać do sieci to k... lecą. Coś za coś.
2. Najmniejsze natężenie pola jest w okolicach anten, bo one są kierunkowe - tak jak najciemniej jest pod latarnią. Bardzo niedobrze jest, gdy - jak pisze Piotrek - zmienia się kąty nachylenia anten. Lecz to odbija się w zasiegu takiej stacji, bo antena oświetla ziemię zamiast patrzeć na horyzont.
3. Operatorzy wielokrotnie przesadzają i stawiają swoje nadajniki tam, gdzie jest najwygodniej z punktu widzenia organizacji sieci a nie bezbieczeństwa.
Trudno w tym wszystkim znaleźć złoty środek.

# belami

07.12.2004 10:39

piotrek jestes z takiej partii gdzie protestujecia a jak dostaniecie kase to protesty ustaja

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

07.12.2004 15:00

A na tej Dorodnej, to chyba jedynym problemem do tej pory, to psy byly, co ? I co ? Psow nie ma. A przekaznik bedzie ? Wiecie co, nam wychodzi na to, ze za maly jest ten Plus na tamtejszy Sklep z Artykulami Metalowymi. A brak lacznosci do duzy Minus.

# piotrek

07.12.2004 18:02

do belami
za 1000000 zielonych nie sprzedałbym tematu-dla mnie są wartości większe niż money, np: dom wielopokoleniowy w którym mieszkam i w którym przed wojną mieszkali moi dziadowie i będą tam mieszkały moje dzieci.
p.s. wiele osób przelewa swoje myśli wg. własnego toku postepowania..................
co do matki z gdańska, to nic z tego nie rozumię, ale łączność w tym obszarze jest znakomita.................i aby o czyms mówić na dzień dobry należy coś o tym wiedzieć

# piotrek

07.12.2004 18:14

do f...komórkowca
z komórki można korzystac bądź nie - antena nadaje non stop, czy człowiek chce bądź nie, z komórki korzysta się kilka, kilkanaście minut dziennie, zresztą po co ja tłumaczę ze 2x2 to 4.
spojrzyj koleżko na link który jest w temacie dziękujemy i koniec.
60 osób do piachu i drugie tyle za chwil kilka skonsoliduje się z nimi(spod 1 stacji bazowej)- nie przysyłać mi proszę steku bzdur, odszustw i kłamstw-WHO nie wypowiada się w tym temacie jasno-KASA się liczy nie człowiek, a mama mówiła aby reprezentantom ufać, właśnie sporządzana jest ekspertyza do tej stacji bazowej-nieco odmienna od kupionej od bandytów ekspertyz dla bandziorów-łyse łby przy nich to kaszka z mlekim, obudzimy się w Polsce za kilka lat, może byc wtedy za późno..............

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

07.12.2004 21:03

Piotruniu, Nam sie jednak wydaje, ze wiemy o czym piszemy i wiemy, dlaczego ty tu udajesz Porabanego Fala Elektromagnetyczna Przydlugawy Cytat ( musimy go poskracac ) pochodzi ze wskazanej przez ciebie strony i nie pie...dol nam tu Kochany o jakims Slupsku, dobrze ?
Cytujemy: Mieszkańcy żerańskich wspólnot mieszkaniowych - "Portowa" i "Szczupacza" przy Myśliborskiej, "Żerań" przy Konwaliowej i Stowarzyszenie "Dom i Nadzieja" przy Kowalczyka nie mają szczęścia jeśli chodzi o zlokalizowane w pobliżu miejsc ich zamieszkania inwestycje nieprzyjazne dla środowiska. Mieszkańców żerańskich osiedli próbuje się uszczęśliwić nową inwestycją. Przy Dorodnej, na dachu jednego z budynków Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej Polkomtel zamierza postawić stację bazową sieci GSM. To już czwarte podejście operatorów GSM do tematu, trzecie Polkomtela. Dwukrotnie Samorządowe Kolegium Odwoławcze wydawało korzystne dla mieszkańców orzeczenia. W 2001 roku utrzymało w mocy postanowienie Starosty Powiatu Warszawskiego, w myśl którego nie doszło do uzgodnienia warunków zabudowy dla powyższej inwestycji ze względu na to, że byłaby ona źródłem promieniowania niejonizującego, które - w tym przypadku - ponadnormatywnie oddziaływałoby na środowisko. W 2002 roku kolegium uchyliło pozytywną dla Polkomtela decyzję burmistrza Białołęki o warunkach zabudowy. W 2003 roku delegatura Biura Naczelnego Architekta Miasta dla Białołęki również umorzyła postęp
Specyfiką polskiego uregulowania jest również wprowadzanie stref ochronnych I i II stopnia. W strefie ochronnej I stopnia zabronione jest przebywanie osób, zaś w strefie II stopnia można przebywać okresowo. Mieszkańcy osiedli, których dotyczy inwestycja Polkomtela obawiają się m.in. takiego właśnie rozwoju sytuacji, tym bardziej, że firma we wrześniu tego roku znów wystąpiła do białołęckiej delegatury Biura Naczelnego Architekta Miasta z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego w kwestii budowy stacji bazowej telefonii komórkowej Plus GSM BT-11917.
Wobec tej sytuacji mieszkańcy osiedli wystosowali pisma z załączonym do nich protestem właśnie do białołęckiej delegatury, do Głównego Inspektora Sanitarnego i do prezydenta Warszawy. W tym ostatnim piśmie mieszkańcy sugerują, że Polkomtel ma zapewnioną nadzwyczajną przychylność władz Białołęki w kwestii budowy stacji bazowej. Postanowiliśmy sprawdzić jak sprawa wygląda w istocie. Zapytany o stację bazową telefonii komórkowej przy Dorodnej burmistrz Jerzy Smoczyński powiedział NGP - Władze Białołęki nie mogą okazywać nadzwyczajnej przychylności Polkomtelowi, bo nic do tego nie mają i nie mogą mieć. W białołęckiej delegaturze Biura Naczelnego Architekta Miasta powiedziano nam, że rozpatrywanie wniosku Polkomtela jest w toku. Procedura została wszczęta, decyzja jeszcze nie zapadła. Pozostaje mieć nadzieję, że stacja bazowa telefonii komórkowej powstanie w innym, bardziej dogodnym miejscu i nie będzie źródłem zagrożenia "
To tyle. Dlaczego Polkomtel nie zalozy tam przekaznika ? Nie zalozy go dlatego, ze na Dorodnej jest Sklep z Artykulami Metalowymi, o czym Ci jeszcze raz przypominamy, gdybys nie wiedzial. Rozmuniec nie musisz. Spij spokojnie :)

# furskórkomór

08.12.2004 10:45

Oto cytat z końca wspomnianego tekstu:
Przesuwanie stacji z jednego miejsca na drugie w skali krajowej nie ma sensu. Stacje bazowe nie powinny zagrażać ani ludziom ani zwierzętom - powinny zniknąć z miast,z lasów, ze wsi i z pól. Na rynku są do dyspozycji bezpieczniejsze technologie. Aby je wprowadzić, trzeba zlikwidować korupcję elit politycznych od szczebla burmistrza w górę przez kontrolę społeczną istotnych decyzji politycznych. Proszę czytać pod inicjatywa demokracji bezpośredniej
A teraz moje pytanie: jakie to technologie komunikacji bezprzewodowej są bardziej bezpieczne dla _wielkiej liczby użytkowników_ i pozwalają na usunięcie nadajników z 'z miast, z lasów, ze wsi i z pól'? Generalnie bełkot.
'Rozporządzenie w sprawie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku... itd' mówi jasno:
Zał.2, P.9. Pomiary w otoczeniu instalacji wymienionych w ust. 7 niniejszego załącznika wykonuje się podczas pracy wszystkich urządzeń wytwarzających pola elektromagnetyczne w danym zakresie częstotliwości, wymienionym w kolumnie pierwszej tabeli 1 i tabeli 2 załącznika nr 1 do rozporządzenia, w warunkach odpowiadających charakterystykom eksploatacyjnym tych urządzeń; w przypadku możliwości eksploatacji w kilku rodzajach pracy - pomiary należy wykonać przy tym rodzaju pracy, przy którym występują pola elektromagnetyczne o najwyższym poziomie.
Jeżeli pomiary są rzeczywiście wykonywane nierzetelnie lub - mówiąc krótko - fałszowane, to jest to zajęcie dla prokuratora. Inaczej jest to wg. mnie zwyczajne bicie piany.
A tak na marginesie to mnie głowa boli nie od fal EM a od spalin wydobywających się obficie z rur wydechowych samochodów zaradnych mieszkańców naszej wioski zwanej dumnie stolicą.

# piotrek

09.12.2004 01:11

rozporządzenia, paragrafy, itd, itp...............ludzie kochani umierają, to że Puzyna coś tam napisał, no i dobrze, pokrycie pola jest idealne-każda stacja bazowa to koszty-o czym my qrwa mówimy-o bredniach urzędniczych skonstruowanych dla potrzeb bandziorów-nie chce mi sie dłużej nawijać i tłumaczyc wam że pokrycie pola w tym terenie jest ok, za kasę sprzedalibyście własną dupę , matkę i swoje dzieci, dalibyście nawet je wykorzystac przez bandę pedofili za odpowiednia cenę, nie znaczy dla was nic ludzkie życie i zdrowie, nie p....dolę wam o słupsku, bo ta nie moja strona, tylko p......ę was głęboko wszędzie i dalej jazda bo qrwaj jestescie po stronie bandziorów zasłaniających się rozporządzeniami i artykułami stworzonymi przez bandziorów, za kilka dni przekaże na forum opinię obiektynego eksparta i wrtedy powiecie że ja go kupiłem........... mam to gdziers, tak jak wy macie tych już 60 osób(trupów) ze słupska.

REKLAMA

# zbyszek

13.12.2004 20:09

Panie Piotrze tak trzymac osoby które tak atakują nie maja zielonego pojecia o czym mówią. To ci obywatele tego kraju którym operatorzy telefonii komórkowej mogą cisnąć ciemnotę, oni po prostu nie dojrzeli do tematu. O szkodliwości stacji bazowych wiedza już dzieci a oni nie. Takich ludzi potrzebują operatorzy bo nimi łatwo manipulowac. Jak chcą niech zobaczą http://www.iddd.de i skomentują, wtedy mogą pokazać na czym się znają. Robiłem stacje dla telefonii komórkowej i wiem jak fałszowano te pomiary i operatorzy też o tym wiedzą lecz nie mają nawet odwagi mnie oskarżyć za to żę oficjalnie oskarżam ich o zbrodnie. Zapytajcie tych tchórzy ile płacą za ekspertyzy.Poznajcie temat a później mówcie. Już niedługo!!!
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break