REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# gady

08.12.2020 17:29

O czym tu dyskutować?

# nicknicknick

08.12.2020 17:30

Niektóre wspólnoty mieszkaniowe mają w swoich regulaminach osobny zapis, że w przypadku nieprawidłowego parkowania lub parkowania na zarezerwowanym miejscu parkingowym auto zostanie odholowane na koszt właściciela. Zarządzający parkingiem podpisują umowę z firmą zajmującą się holowaniem aut. Laweciarz na każde wezwanie ochrony przyjedzie bardzo chętnie. Obciąży kierowcę za holowanie i dodatkowo za postój
I to jest super sposób. Niedługo będziemy zakładali wspólnotę na nowym osiedlu, na pewno skorzystamy z podpowiedzi.

# Marian

08.12.2020 18:16

Kiedys taki jeden zaparkował na moim miejscu i tak się niefortunnie złożyło ża akurat przechodził tam nieznany sprawca i trochę mu auto porysował. Takie życie.

REKLAMA

# smakosz

08.12.2020 18:17

Wykroczenie jest do 500 zł a nie do 250 zł...

# TOMS

08.12.2020 19:00

1. Zapis w regulaminie wspólnoty, że nieprawidłowo zaparkowane auto można odholować na koszt właściciela.
2. Naklejki - kilka na przednią szybę i lusterka boczne. Zniechęci na drugi raz.

# Maria_siódma

09.12.2020 00:38

Najgorsze są pasożyty. Trudno z tym walczyć.

REKLAMA

# dzony

09.12.2020 01:04

pianka montazowa w tłumik i niech sobie parkuje

# Sposób nr

09.12.2020 07:43

Uwaga. To miejsce wysysa powietrze z kół.

# Smutno

09.12.2020 08:16

Miejsce parkingowe = wlasność, podpisuje się na to akt notarialny, więc nie można parkować na nie swoim miejscu. Straż miejska przyjeżdża. Policja moze nie.

REKLAMA

# dziadekwładek

09.12.2020 08:40

Czy zajęcie / uporczywe / nie jest kradzieżą własności ? Takie pytanie do prawników . Co mówi w tym temacie prawo , czy jak wyjadę na urlop i ktoś zajmie moje mieszkanie to policja nic nie zrobi ? Zakładam że wyjeżdżając
zapomniałem zamknąć drzwi od mieszkania .

# arczi

09.12.2020 08:44

Naklejki na przednia szybe (ograniczenie widocznosci) wiec to jest wykroczenie, ale juz tam gdzie lusterka nie obejmuja czyli szyby na tylnich siedzeniach nie sa wykroczeniem. Nie zebym podpowiadal, poprostu mowie

# elo

09.12.2020 09:15

miałem dwukrotnie podobną sytuację. Zastawiłem auto tak, aby Pan/Pani nie mogła wyjechać. Okazało się, że ta osoba zostawiła dosłownie na minutę auto, żeby podrzucić coś znajomemu (bardzo się spiesząc). Po godzinie z ochroną doszli, że ja zastawiłem samochód i zadzwonili do mnie domofonem. Powiedziałem, że właśnie kończę pić butelkę whisky i nie mogę prowadzić samochodu (przestawić). Umówiliśmy się na jutro rano. Pani wzięła taxi i na drugi dzień klnąc jak szewc przeprosiła....

REKLAMA

# pZz

09.12.2020 09:20

Slupek blokujacy to jedyne rozwiazanie. Ci co tu pisza o zastawianiu swoim pojazdem innego moga sie zdziwic jak sami dostana mandat za blokowanie ruchu poprzez uniemozliwienie wyjazdu. Z tym odholowywanien przez wspolnote to radze sprawdzic u prawnika. Kiedys pytalem na komendzie na Walicow czy moge odholowac pojazdy, ktore zastawialy nam miejsca firmowe i powiedzieli, ze nie.

# rkte

09.12.2020 09:34

#nicknicknick napisał(a) 08.12.2020 17:30
Niektóre wspólnoty mieszkaniowe mają w swoich regulaminach osobny zapis, że w przypadku nieprawidłowego parkowania lub parkowania na zarezerwowanym miejscu parkingowym auto zostanie odholowane na koszt właściciela. Zarządzający parkingiem podpisują umowę z firmą zajmującą się holowaniem aut. Laweciarz na każde wezwanie ochrony przyjedzie bardzo chętnie. Obciąży kierowcę za holowanie i dodatkowo za postój
I to jest super sposób. Niedługo będziemy zakładali wspólnotę na nowym osiedlu, na pewno skorzystamy z podpowiedzi.
Często laweta nie ma możliwości wjazdu do garażu podziemnego

# M_ario

09.12.2020 09:36

Niestety, mamy prawo z czasów komuny a może nawet caratu a służby mają to gdzieś. Nie ma tłumaczenia, że na terenie prywatnym prawo o ruchu drogowymi nie obowiązuje, bo jeżeli tak to prawo cywilne i karne też? Jak nie chcą przyjechać trzeba kierować skargi na piśmie do wyższych instancji, np. KWP.

REKLAMA

# mac-card

09.12.2020 10:05

Widziałem kiedyś taką tabliczkę na parkingu:
W tym miejscu powietrze samo ucieka z opon. To niewyjaśnione zjawisko.

# arturas

09.12.2020 10:06

#Smutno napisał(a) 09.12.2020 08:16
Miejsce parkingowe = wlasność, podpisuje się na to akt notarialny, więc nie można parkować na nie swoim miejscu. Straż miejska przyjeżdża. Policja moze nie.
.... udzial we wlasnosci.... tak samo jak kazda inna osoba, ktora wykupila miejsce na hali garazowej....
ja w akcie mam wpisany nr miejsca postojowego.

# Eluwina

09.12.2020 10:13

#nicknicknick napisał(a) 08.12.2020 17:30
Niektóre wspólnoty mieszkaniowe mają w swoich regulaminach osobny zapis, że w przypadku nieprawidłowego parkowania lub parkowania na zarezerwowanym miejscu parkingowym auto zostanie odholowane na koszt właściciela. Zarządzający parkingiem podpisują umowę z firmą zajmującą się holowaniem aut. Laweciarz na każde wezwanie ochrony przyjedzie bardzo chętnie. Obciąży kierowcę za holowanie i dodatkowo za postój
I to jest super sposób. Niedługo będziemy zakładali wspólnotę na nowym osiedlu, na pewno skorzystamy z podpowiedzi.

W świetle prawa jest to niestety niezgodne z przepisami. Nasza wspólnota radziła się prawników w tej sprawie też chcielismy tak zrobić jednak nie można obciażyc własciela auta kosztami.. Nie znam sie na przepisach ale niestety w sądzie jako wspólnota bysmy przegrali..

REKLAMA

# roberto

09.12.2020 10:15

Bzdura. Zarządy wspólnot mają jeszcze mniejsze uprawnienia w tym zakresie niż Policja/SM. Laweciarz przyjedzie jeśli wskażesz mu zabezpieczone miejsce "przechowania" samochodu czyli wspólnota musiałby mieć swój strzeżony parking do tego celu lub skorzystać z parkingu laweciarza. Laweciarz, jeśli podejmie się ryzyka interwencji wystawi fakturę na zleceniodawcę a nie "sprawcę". W innym razie może narazić się na karkołomne sprawy sądowe. Tutaj wspólnota nie jest stroną konfliktu więc nie ma uprawnień do wzywania holownika a tym bardziej zapłaty za usługę. Jedyną opcją jest powództwo cywilne ze strony tego, którego prawa zostały naruszone, co nie jest jednak możliwe nie mając danych "sprawcy". Oczywiście to duże uproszczenie, bo zmiennych może być dużo. Takie działanie przejdzie jedynie przy nieświadomym laweciarzu i nieświadomym gościu, który pojedzie odebrać samochód i zapłaci. Takie mamy prawo.

# pstryk

09.12.2020 10:55

#Marian napisał(a) 08.12.2020 18:16
Kiedys taki jeden zaparkował na moim miejscu i tak się niefortunnie złożyło ża akurat przechodził tam nieznany sprawca i trochę mu auto porysował. Takie życie.
Przecież to oczywiste kim był ten nieznany sprawca i bardzo łatwy cel do odwetowego porysowania auta, może nie dziś, może nie jutro... może za miesiąćc albo za rok;) Nie potrafię sobie wyobrazić jakim trzeba być marnym człowiekiem, żeby komuś rysować auto. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

# Reg

09.12.2020 11:51

Na parkingach powinna być informacja, że miejsca są prywatne, a dla gości powinny być wydzielone osobne, oznaczone miejsca. Zastawianie samochodu stojącego na nieoznakowanym miejscu to dziecinada i Ja bym osobiście w takiej sytuacji zadzwonił na straż miejską ze zgłoszeniem o zablokowaniu przejazdu albo drogi pożarowej, a za to już na pewno jest mandat i holowanie, jeżeli ktoś z "bojowników" to koniecznie przetestujcie.
Przypomnę również, że na większości parkingów jest już monitoring i ochrona, więc "powodzenia" wandalom niszczącym karoserię, każdy taki wybryk znacząco przekroczy 500, szczególnie w nowych autach.
Nie wspomnę już o zniszczeniu opon, lub spuszczeniu powietrza, ponieważ jeżeli np. kierowca straci kontrolę nad autem i np. uderzył w słup lub w pieszego to sprawca będzie miał normalną sprawę karną i wątpię, żeby prokurator jako okoliczność łagodzącą uznał zajęcie miejsca parkingowego...
Na naszym osiedlu nie ma informacji o przypisanych miejscach, ale jeśli miejsce jest oznaczone numerem rejestracyjnym, od razu wiadomo kto może na nim parkować, więc ochrona zwraca uwagę i nie widziałem jeszcze awantury, że ktoś komuś miejsce zajął.

REKLAMA

# TTB

09.12.2020 12:17

#gady napisał(a) 08.12.2020 17:29]
O czym tu dyskutować?
A no o tym, że niektórzy deweloperzy budują osiedla bez miejsc do parkowania dla gości. Takie projekty nie powinny mieć pozwolenia na budowę i wtedy nie byłoby tematu !

# oolo

09.12.2020 13:15

A jakby zrobić parking podziemny płatny... z wyłączeniem właścicieli??

# Asa

09.12.2020 15:07

Ci z Lublina i okolic to jest wschodnia mentalność.

REKLAMA

# ktoś

09.12.2020 15:25

#pZz napisał(a) 09.12.2020 09:20
Slupek blokujacy to jedyne rozwiazanie. Ci co tu pisza o zastawianiu swoim pojazdem innego moga sie zdziwic jak sami dostana mandat za blokowanie ruchu poprzez uniemozliwienie wyjazdu. Z tym odholowywanien przez wspolnote to radze sprawdzic u prawnika. Kiedys pytalem na komendzie na Walicow czy moge odholowac pojazdy, ktore zastawialy nam miejsca firmowe i powiedzieli, ze nie.

Bzdura. To tak jak ja bym stał na wjeździe do swojego grażui dostał za to mandat. Służby weryfikują czy miejsce postojowe, miejsce parkingowe, czy garaż należą do osby zgłaszającej. Ba, nawet robią zdjecia aby mieć podstawę do wystawienia mandatu. Zastawiając swoje miejsce parknigowe, uniemożliwiam wyjazd/wjazd na to miejsce, z którego korzystać mogę wyłącznie ja...Zastawiasz, zostawiasz kartkę i prosisz o opłatę za parkowanie.

# jajaja

09.12.2020 15:37

Wspólnota może ustanowić na terenie parkingu parking płatny. Ustalić regulamin i wysokość opłat. Osoby z rezerwacją miejsc mają "abonament gratis". W regulaminie można umieścić punkt o blokowaniu niepoprawnie zaparkowanych pojadzów i opłacie za usunięcie blokady. To wyklucza koniczeność holowania i odpowiedzielności za odholowany pojazd.
Inną możliwością jest ustanowienie na terenie parkingu strefy ruchu i poprawne jej oznakowanie. W takim przypadku zarezerwowane miejsca należy oznaczyć koperatmi i odpowiednim znakiem pionowym. Wtedy holowanie oraz interwencje policji są możliwe. Wadą tego rozwiązania jest to, że ustanowienie strefy ruchu może trochę potrwać (urzędy), a poprawne oznakowanie nie jest tanie.

# hehehe

09.12.2020 15:47

robaki, których nie stać na dom nie zasługują na lepsze warunki

# Marian

09.12.2020 16:34

#pstryk napisał(a) 09.12.2020 10:55
Kiedys taki jeden zaparkował na moim miejscu i tak się niefortunnie złożyło ża akurat przechodził tam nieznany sprawca i trochę mu auto porysował. Takie życie.
Przecież to oczywiste kim był ten nieznany sprawca i bardzo łatwy cel do odwetowego porysowania auta, może nie dziś, może nie jutro... może za miesiąćc albo za rok;) Nie potrafię sobie wyobrazić jakim trzeba być marnym człowiekiem, żeby komuś rysować auto. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

Za parking trzeba płacic. Nie stać cię to jedź pekaesem.
Jakim trzeba być marnym człowiekiem zeby wykorztstywać kogoś i parkować na jego koszt.

# hehe

11.12.2020 08:17

głupoty trochę piszecie... policja przyjedzie, jeśli poinformuje się, że ktoś zastawił pojazd, a nie, że zajmuje miejsce, a czy to zgodne z prawdą to już inna bajka :) to raz, a dwa... sama policja mi doradzała, że warto nakleić kartkę na ścianie z informacją np. miejsce prywatne, koszt postoju 200 zł za godzinę i zrobić zdjęcia przed zaparkowaniem delikwenta, że taka kartka wisiała i w momencie, gdy on stoi, wtedy sprawa cywilna jest do wygrania od ręki

# Rzeczoznawca Łódź

11.12.2020 11:05

Wycena nieruchomości Łódź https://ree.biz.pl

# max

11.12.2020 11:05

Wystarczy w mało widocznym miejscu umieścić malutki "regulamin" korzystania z miejsca postojowego, z uwzględnieniem opłat i po temacie. Ktoś stając zgadza się na warunki i to jest wtedy świetna podstawa do skierowania sprawy do sądu.

# Markusnorkus

11.12.2020 11:46

Ja kiedyś pakowałem samochod przed wyjazdem na urlop i stałem w okolicy klatki schodowej schodząc co chwile do samochodu z rzeczami. Niestety trafił się jakiś debil i mi zarysował cały bok. Wkur...em się nie miłosiernie na stan rzeczy, ale moja kochana pani mi wyjaśniła. Przecież to tylko samochod, po co sobie nerwy psuć i się stresować. Temu co to zrobił karma kiedyś wróci. Od tamtego czasu mam nadal rysę na samochodzie a minęło już ze 3 lata, a ja się mniej stresuje. Moje zdrowie jest ważniejsze, najważniejsze dla mnie.

# seba

11.12.2020 14:37

no nieźle, policja i sm nic nie może zrobić. czyli w prywatnym mieszkaniu można bić prywatną żonę i też nic?

# Trebor

11.12.2020 14:42

Pytanie zasadnicze, jak osoby, kierowcy nieposiadający miejsca parkingowego wjeżdżają na parking. W świetle prawa tylko właściciele miejsc mają klucz, pilot do wjazdu. To czy bezprawny wjazd nie jest przypadkiem włamaniem? W ten sposób podchodząc do tematu to niedługo okaże się że wyrzucenie włamywacza z domu będzie wykroczeniem albo przestępstwem ponieważ nie daliśmy mu się wyspać a on taki niewyspany spadł ze schodów. Gdzie są prawa właścicieli pytam. Dlaczego na każdym kroku musimy udowadniać że nie jesteśmy wielbłądami?

# Mechanik

11.12.2020 16:27

Wykręcasz takiemu wentyle z opon i może ci naskoczyć. Jeden wentyl kosztuje 15 zł, więc zniknięcie 4 wentyli, to niska szkodliwość społeczna.

# Mmx

11.12.2020 23:13

#nicknicknick napisał(a) 08.12.2020 17:30
Niektóre wspólnoty mieszkaniowe mają w swoich regulaminach osobny zapis, że w przypadku nieprawidłowego parkowania lub parkowania na zarezerwowanym miejscu parkingowym auto zostanie odholowane na koszt właściciela. Zarządzający parkingiem podpisują umowę z firmą zajmującą się holowaniem aut. Laweciarz na każde wezwanie ochrony przyjedzie bardzo chętnie. Obciąży kierowcę za holowanie i dodatkowo za postój
I to jest super sposób. Niedługo będziemy zakładali wspólnotę na nowym osiedlu, na pewno skorzystamy z podpowiedzi.

To są bzdury,
Auto jest odholowywane na koszt wspólnoty. Nie ma prawa w pl pozwalające obciążyć kosztami osobę która źle zaparkowala.
Przerabialiśmy to

# Misio

12.12.2020 09:56

Czyli ktoś może postawić swój samochód na moim miejscu i nic nie mogę zrobić , ale gdy ja go zastawie to wtedy się już da ? Nasze państwo naprawdę jest z dykty. Tak samo jest w razie włamania , jeśli chcielibyśmy się obronić i przypadkiem poturbujemu złodzieja on może podać nas do sądu za naruszenie cielesne. Myślę że w takim wypadku , jak stać cię na dobrego adwokata i masz dużo czasu to da się coś zdziałać . Bo postawiony pachołek można przestawić, a nawet i ukraść.

# Rysio

12.12.2020 10:06

Mam duże auto podczepiłem Linke i gościu został od holowany z mojego miejsca

# yak2k

13.12.2020 13:13

Rolki do przestawiania i miesjce na które auto wsunie się tylko "bokiem". Wspólnota przestawia na to miejsce źle zaparkowane auta. (musi być w regulaminie garażu/wspólnoty). Druga sprawa na recydywistów - po 2 problemie pilot do wjazdu do garażu zostaje wyprogramowany z bramy.

# hubcio

14.12.2020 10:00

Tak to jest jak się wiocha zjedzie do miasta i nie radzi sobie z przystosowaniem do parkowania w garażach zamiast klepisk.

 ArcziFifod

17.12.2020 10:08

takie zachowanie to powoli standardowe zachowania sąsiadów, oprócz tego jest jeszcze szczur parkingowy czyli szarpanie koła

# hehehe

15.02.2021 10:36

#Marian napisał(a) 08.12.2020 18:16
Kiedys taki jeden zaparkował na moim miejscu i tak się niefortunnie złożyło ża akurat przechodził tam nieznany sprawca i trochę mu auto porysował. Takie życie.
No to tylko się módl, żeby nie miał włączonej kamerki na powerbanku, bo malowanie w ASO, odszkodowanie za utratę wartości handlowej i samochód zastępczy tej samej klasy na czas podstawy to pewnie Twoja roczna wypłata + wyrok z KK. A potem będzie chlip chlip ale wysoki sądzie, ja nie chciałem chlip. :)
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy