REKLAMA

Forum › Targówek

REKLAMA

 Zaciszny

17.05.2013 00:17

Jako mieszkaniec Targówka wysłuchałem wszystkich wypowiedzi podczas XLV Sesji Rady Dzielnicy Targówek, która odbyła się 22 kwietnia b.r. (ale mieszkańców nie proszono o zabranie głosu).
Dyr. Franków przekonywał radnych z Targówka, m.in. że nie ma sensu korzystania przez mieszkańców ze stacji PKP Warszawa - Praga oraz, że nie ma planów obsługi autobusami przystanku kolejowego Zacisze-Wilno.
Jego zdaniem jedyny węzeł przesiadkowy to Dworzec Warszawa Wschodnia, a mieszkańcy Targówka mogą tam (z przesiadkami) dotrzeć autobusami także po modyfikacji tras ich przebiegu.
Moim zdaniem wypowiedzi dyr. Frankowa są sprzeczne z zadaniami Strategii Zrównoważonego Rozwoju Systemu Transportowego Warszawy co najmniej w punkcie mówiącym o: integracji systemów transportu.
W Zarządzie Dzielnicy Targówek za sprawy infrastruktury ma odpowiadać Zastępca Burmistrza Andrzej Bittel, który może w końcu maja b.r. zajmie się sprawami komunikacji na Targówku bo obecnie jeszcze Zarząd nie działa w pełnym składzie.

 Zaciszny

17.05.2013 00:21

W ubiegłym tygodniu Zarządu Osiedla "Zacisze" podjął uchwałę w sprawie: stanowiska dotyczącego zmian w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej na terenie Osiedla Zacisze, którego treść cytuję:
Zarząd Osiedla "Zacisze" na wniosek Rady Osiedla "Zacisze" postanawia wyrazić stanowisko w sprawie proponowanych zmian oferty komunikacyjnej ZTM na Targówku, a w szczególności co do zasadności likwidacji linii 202 i zastąpienia tej relacji przez linię autobusową 740.
Zgodnie z zebranymi opiniami mieszkańców Osiedla "Zacisze" nieuzasadnione jest skierowanie linii autobusowej 740 w kierunku do Nadmy (w gminie Radzymin) przez wąskie ulice Zacisza to jest głównie ulicą Tarnogórską, której stan techniczny nie spełnia warunków przejazdu dużych autobusów niskopodłogowych.
Mieszkańcy dotychczas akceptowali przejazd przez Osiedle "Zacisze" małych autobusów, które umożliwiały im dojazd m.in. do Urzędu Dzielnicy Targówek, a wprowadzenie dużych autobusów linii 740 (kursujących w odstępach dwu godzinnych) spowoduje dodatkowy hałas i utrudni ruch na wąskiej ulicy Tarnogórskiej oraz nie zaspokoi potrzeb komunikacyjnych mieszkańców Targówka.

 sibeliuss

23.05.2013 13:19

Korzystam z linii 202 tylko w weekendy, jadę od przystanku Balkonowa, razem ze mną wsiada dużo starszych osób wracających z cmentarza. dosiadają się osoby wracające z ogródków działkowych na Krzesiwa. Od czerwca koło bramy cmentarnej nie będziemy mogli korzystać z autobusu, a działkowcy nie wiem po co mają jechać pod Radzymin. Czy ktoś tu myśli, dlaczego w miejsce likwidowanej linii nie uruchamia się czegoś co ją zastąpi? Dlaczego odcina się ludziom dostęp do czegoś co było sprawdzone? Określone linie zawsze będą deficytowe, bo po ich trasie nie mieszka zbyt wiele osób, ale nie każdy ma auto i nie każdy jeździ na rowerze. Jedyne co mogę obiecać to, że podczas najbliższych wyborów samorządowych zagłosuję zgodnie z własnym sumieniem i liczę, że wszyscy inni też podziękują tym, którzy nas rozczarowali.

REKLAMA

# załamany

29.05.2013 20:08

gdyby postawili ekrany wygłuszające od hałasu ulicznego na ul.Handlowej - a jest miejsce !!!
od 1976ego roku,tu mieszkam.Pisałem do Gminy = 0 odzewu ! Zdruzgotane nerwy mam od tej ulicy .Na przeprowadzkę mnie nie stać ! Ale nie ma na co/kogo liczyć.Siedzą na stołkach/paplają/mędrkują - potrzeb rzeczywistych nie chcą dojrzeć ....

# Ala Ska

14.06.2013 20:02

połączenia komunikacyjne zawdzięczacie ztm-owi burmistrzom pani Hani i radnym.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe