REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

bezpieczeństwo

 

Na jeden dzień stań się żołnierzem! Szkoła Podoficerska Sonda w Zegrzu zaprasza w ferie

  2 stycznia 2023

Na jeden dzień stań się żołnierzem! Szkoła Podoficerska Sonda w Zegrzu zaprasza w ferie
źródło: Wojsko Polskie

Chcesz choć przez chwilę poczuć się jak żołnierz? Ministerstwo Obrony Narodowej daje ci możliwość spełnić swoje marzenie. Na terenie całego kraju wojskowi zachęcają do udziału w projekcie "Trenuj z Wojskiem w Ferie". Ofertę na ferie zimowe przygotowała m.in. Szkoła Podoficerska Sonda w Zegrzu.

REKLAMA

- Chcesz aktywnie spędzić czas ferii zimowych wśród swoich przyjaciół? Wojska Obrony Terytorialnej dają Ci szansę spróbować swoich sił w typowo wojskowych konkurencjach. Będziesz miał możliwość spełnić swoje marzenie - czytamy na stronie internetowej WOT.

Jeden dzień w wojsku w Zegrzu

"Trenuj z wojskiem" to podstawowe, 8-godzinne, bezpłatne, przyjazne i profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Szybsza kolej przez Legionowo. Jakie warianty wybrano? Rozbudują kolej z Warszawy do Nasielska. Będą spory w Legionowie
Po konsultacjach społecznych w sprawie rozbudowy linii kolejowej na odcinku Warszawa Wschodnia - Nasielsk kolejarze ostatecznie wykreślili z terenu powiatu legionowskiego pięć wariantów trasy, pozostawiając już tylko dwa. Którędy mogą przebiegać nowe tory?
Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel. To inicjatywa prospołeczna i proobronna.

- W czasie projektu będzie można nauczyć się podstaw posługiwania się bronią, strzelania, walki wręcz, dowiedzieć się, co zrobić, gdy zawiedzie GPS, jak przetrwać w terenie i jak udzielić pierwszej pomocy. Gwarantujemy profesjonalne szkolenia oraz efektywnie wykorzystany czas. Dla wszystkich ćwiczących wojskowi kucharze przygotują pyszną grochówkę - czytamy na stronie WOT.

REKLAMA

Jak się zapisać?

Do projektu "Trenuj z wojskiem", wyznaczono 31 jednostek w całym kraju, w tym dwie Wojsk Obrony Terytorialnej: Centrum Szkolenia WOT w Toruniu i Szkołę Podoficerską Sonda w Zegrzu. W Zegrzu szkolenie odbędzie się 4 i 18 lutego. Zajęcia dla chętnych zaczynają się od 8:00 i będą trwały do 16:00. Nabór trwa do godz. 13:00 dnia poprzedzającego szkolenie.

- Nie ma ograniczeń terytorialnych - na szkolenie można się zgłosić do dowolnej z wyznaczonych jednostek wojskowych. Z tej możliwości skorzystało już wielu zainteresowanych, również z innych województw. Nie czekajcie na ostatnia chwilę, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona - czytamy.

Uczestnictwo w szkoleniu należy zgłaszać poprzez kontakt mailowy: spsonda@ron.mil.pl lub telefoniczny: 261-883-048, 727-019-053, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-13:00.

Poza Zegrzem, z jednodniowej oferty szkoleniowej w okolicy można jeszcze skorzystać w Wesołej (14 stycznia i 11 lutego) oraz w Wojskowej Akademii Technicznej na warszawskim Bemowie (25 lutego).

Czym jest "Trenuj z wojskiem"?

Projekt jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie oraz pytania kierowane do MON i jednostek wojskowych, dotyczące szkoleń w zakresie obrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W programie znalazły się zajęcia z: posługiwania się bronią, podstaw survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, zakładania maski przeciwgazowej, zachowania się podczas alarmu, pomocy medycznej oraz topografii wojskowej. Wszystkie zajęcia - w sposób maksymalnie praktyczny i przystępny - prowadzą instruktorzy Wojska Polskiego. W programie mogą wziąć udział osoby w wieku od 15 do 65 lat.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA