REKLAMA

cmp 09-2025 1cmp 09-2025 2cmp 09-2025 0
Legionowo

różne »

 

Fałszywi policjanci napadali na tiry

  27 października 2006

Legionowscy i stołeczni policjanci rozbili jedną z największych w ostatnim czasie zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się napadami na tiry. Bandyci przebrani za policjantów zatrzymywali tiry, przeładowywali towar na podstawiony samochód, a związanego kierowcę zostawiali w lesie.

REKLAMA

moje bielany 004 2moje bielany 004 0
Grupa działała od kilku miesięcy nie tylko na terenie Mazowsza, ale i całego kraju. Ich łupem padały kosmetyki, środki chemiczne i artykuły spożywcze. W ten sposób zrabowano towar wartości kilkuset tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że przestępcy zajmowali się tym procederem od co najmniej czterech lat. - Sprawcy napadów posługiwali się umundurowaniem i akcesoriami przypominającymi policyj-ne - dlatego sprawa była potraktowana priorytetowo - informuje Anna Kędzierzaw-ska ze stołecznej policji.

Tylko w ciągu ostatnich trzech tygodni policjanci aż sześciokrotnie podejmowali próby zatrzymania bandytów na gorącym uczynku. Organizowali zasadzki w okoli-cach Pruszkowa, Grójca, Błonia i Mławy. Za każdym razem do działań wykorzysty-wano policyjny śmigłowiec. Aby jak najszybciej rozwikłać sprawę napadów, powo-łano specjalną grupę policjantów, wśród których znaleźli się także legionowscy funkcjonariusze. Jej zadaniem było rozpracowanie i zatrzymanie poszczególnych członków grupy.

Policjanci ustalili, że sprawcy planują napad na kierowcę firmy kurierskiej, przewożącego telefony komórkowe z Mławy do Ciechanowa. Wszystko wskazywało na to, że i tym razem napastnicy wykorzystają policyjne mundury. W trosce o bez-pieczeństwo kierowcy firmy kurierskiej, policjanci wsiedli do środka auta, a jeden z nich założył na siebie specjalny kombinezon firmowy. Tuż po 18.00, gdy samochód wyładowany towarem próbowali zatrzymać bandyci przebrani za policjantów, do akcji wkroczyli kryminalni z Warszawy i Legionowa. Zatrzymano na gorącym uczynku dziewięciu mężczyzn. Sprawcy byli wyraźnie zaskoczeni. Zabezpieczono również cztery samochody, które były wykorzystywane podczas napadów oraz telefony komórkowe, pistolet gazowy, elementy ubrania policyjnego, taśmy samo-przylepne i opaski samozaciskowe.

Tomasza W. (l. 31), Grzegorza D. (l. 31), Grzegorza D. (l. 30), Romana L. (l. 32), Ireneusza P. (l. 36), Radosława N. (l. 26), Adama J. (l. 32), Pawła M. (l. 28) i Wojciecha D. (l. 31) przewieziono natychmiast do komendy. Większość z nich to mieszkańcy Sochaczewa, Warszawy i Ząbek z bogatą kartoteką policyjną. Na swoim sumieniu mają m.in.: rozboje z użyciem broni, kradzieże, oszustwa, pobicia, groźby i zmuszanie do prostytucji.

cehadeiwu
na podst. informacji KSP

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida 10-25 2olowkowa kraina swiatowida 10-25 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

autoreklama tustolica 3autoreklama tustolica 0
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

olowkowa kraina 003 2olowkowa kraina 003 0

REKLAMA

moje bielany 003 3moje bielany 003 0

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni